Nemůžeme větrat, v noci se odkopává

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
26.10.21 22:23

Nemůžeme větrat, v noci se odkopává

Ahoj maminky,
hledám radu ohledně odkopávání se v noci. Dceři je 2,5 let a ve spaní se často odkope. V létě to nebyl problém, bylo teplo. Teď je to ale horší. Nemůžeme totiž v noci větrat, ani na mikro… Když se totiž dcera odkope, buď se zimou probudí nebo spí dál úplně studená… Jenže když nevětráme, je vzduch v ložnici (spíme všichni v jednom pokoji) úplně vydýcháný a špatně se spí.

Nemáte některá z vás nějaký fígl nebo tip, jak to vyřešit? Víc obléct moc nepomáhá…
Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
706
26.10.21 22:24

Spací pytel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9172
26.10.21 22:29

Dítě na noc víc obléct, spací pytel nebo zapínací deku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
26.10.21 22:31

Mejte otevreny dvere do loznice naplno…
Btw ja taky nevetram ani v lete, neb mam blby spani a kazdej zvuk me probudi, drivejsi pritel dtto samy a proste jsem vecer vyvetraly a spaly s dverma do loznice dokoran.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1071
26.10.21 22:31

My vetrame na mikro. Kdo se probudí, prikrejva. Zimou se nebudi naštěstí. V pytli si, myslím, že by se uvařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17075
26.10.21 22:32
@Lam.T píše:
Ahoj maminky,
hledám radu ohledně odkopávání se v noci. Dceři je 2,5 let a ve spaní se často odkope. V létě to nebyl problém, bylo teplo. Teď je to ale horší. Nemůžeme totiž v noci větrat, ani na mikro… Když se totiž dcera odkope, buď se zimou probudí nebo spí dál úplně studená… Jenže když nevětráme, je vzduch v ložnici (spíme všichni v jednom pokoji) úplně vydýcháný a špatně se spí.Nemáte některá z vás nějaký fígl nebo tip, jak to vyřešit? Víc obléct moc nepomáhá…
Děkuji :)

Pytel na spaní, teplý overal, dvě vrstvy oblečení… když víš, že se odkopává a v noci musíte větrat, no tak ji prostě na noc teple obleč :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23523
26.10.21 22:37

Děti spí v plyšových overalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17129
26.10.21 22:38

Řeším to samý. Navíc nám pro dceru vyhovuje jen bezťapkový overal a ponožky si sundá. My teda větráme krátce a hned to zavřem, takže si spíš děláme starosti s tím, že máme v ložnici obecně chladno. Pytel nesnese, z peřiny vyšiluje. Takže prostě čekáme, až usne, pak ji přikrejem a kdo si v noci všimne, že je odkoplá, přikrejvá znovu. Navíc jsem zjistila, že když fakt byla v noci zima, nakonec aspoň na část noci pod peřinu zalezla. Takže to nechávám na ní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2010
26.10.21 22:40

Spací pytel, taky ho u dcery používám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5675
26.10.21 22:45

Spací pytel nebo dětský spacák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
26.10.21 22:46

Taky bych dala spací pytel. Dají se sehnat tenčí i silnější, takže určitě vyberete pro horkokrevné i zimomřivé dítě. I já teď dávám spacák, pod peřinou mi dítě nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10292
26.10.21 22:50

Nechala bych to tak, ona není hloupá, když se odkopává, je jí třeba teplo. Pokud jí bude zima, tak se přikryje. Nebo zkuste ten pytel. Ne každý má rád spaní zabalený v teplém oblečení a dekách. A pochybuju, že byste měli v ložnici třeba 10 °C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17129
26.10.21 22:51
@annali píše:
Taky bych dala spací pytel. Dají se sehnat tenčí i silnější, takže určitě vyberete pro horkokrevné i zimomřivé dítě. I já teď dávám spacák, pod peřinou mi dítě nevydrží.

U mojí dcery to podle mě není o teplotě. Ona prostě nechce být po něčím/v něčem. Zajímavý je, že když si čteme v obýváku, klidne se přikryje dekou. Prostě batolecí logika :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
26.10.21 22:53

Máme stejný problém, dítě roční. Zkuste pytel, ale u nás třeba neprošel. Takže mám víc dek u postýlky (většinou je do peřiny nějak zamotaná nebo leží na ní) a v noci přikrýváme. Před spaním vyvětráme víc a v noci máme otevřenou ventilačku ve vedlejším pokoji a pootevřené dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2375
26.10.21 22:56
@AnastazieB píše:
Nechala bych to tak, ona není hloupá, když se odkopává, je jí třeba teplo. Pokud jí bude zima, tak se přikryje. Nebo zkuste ten pytel. Ne každý má rád spaní zabalený v teplém oblečení a dekách. A pochybuju, že byste měli v ložnici třeba 10 °C.

Presne, ve 2,5 letech bych to uz nehrotila. Maximalne dala ponozky a treba kosilku pod pyzamo, ale pokud bude chladneji tak se treba uz odkopavat nebude. Pokud se odkope ale nebudi se zimou, tak ji to asi nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat