Nemůžu koupit manželovi dárek

Anonymní
2.7.21 23:53

Nemuzu koupit manzelovi dárek

Ahoj, jsem uz 18m doma s ditetem a je to znát - teda nemáme se vubec spatne, ja mam sve penize jen pro sebe, usetrim si, ale na to, abych muzi koupila nejaky poradny darek to nestaci.
Ja jsem dostala auto, mobil, kavovar, susicku a takove nepotrebne veci, o kterych jsem jen promluvila.
Muj muz by potreboval take novy telefon, ma vysnene auto, ale sam si to nekoupi i kdyz na to penize mame.
Citim se kvuli tomu vzdy spatne, kdyz mu k narozeninam, Vanocum koupim malickost, obleceni apod. a ja dostanu retizek.
Syn je ale malý a nemám moznost zadneho jineho prijmu, abych si nasetrila víc na nejaky poradny darek, ktery ma vysneny on.
Berte to spis jako moji zpoved, vypovidani, necekam zadny rady.

Ale zeptam se, jak si privydelavate s tak malym ditetem? Nejaka prace z domova? Moznost staleho hlidani nemam a i kdyz penize nepotrebuji, rada bych mela i neco navíc, ovsem s ditetem chci být i doma a uzit si ho :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10921
3.7.21 00:00

V životě mně nestresovalo, že nemůžu koupit manželovi drahý dar typu auto nebo mobil, zvláště, když na to nemám příjem.
Já ani nemusím být na mateřské a takové dary mu nekupuji. Výběr auta pro rodinu nechávám na něm, stejně nejde o dar jednomu člověku, to užívají snad všichni a platí se to z rodinného rozpočtu. Sušička taky není dar, to je potřeba pro celou rodinu.
Dar pro tebe by bylo něco osobního a ne výbava domácnosti.
Možná by stačilo věci nazývat pravým jménem a je po problému.

Třeba ten můj chlap je tak strašně línej si dojít koupit něco na sebe, že je rád, když mu koupím hadry. Na druhou stranu strašně rád vybírá elektroniku, počítač a i to auto, to obzvláště. Ale asi to je tím, že tyto věci jsou rodinný majetek, nikoliv dary.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17431
3.7.21 00:03

A co tvůj muž chce dostávat jako dárek? Co ho potěší? Skutečně by chtěl od tebe nějaké drahé věci? Nebo to je jen tvoje představa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
3.7.21 00:09

Z nejake brigady z domova nenasetris manzelovi na auto. Kupuji darky, na ktere mam. Chce to asi prenastavit v hlave. Neni potreba kupovat drahe veci, aby byli vsichni spokojeni. Manzel asi taky neceka veledary kupovane z rodicaku. Treba takovy doma upeceny dort, tak to potesi hodne chlapu. Jinak mam praci z domova na pocitaci+jeste jednu brigadu, ale to uz chce hlidani. Je to jen privydelek. Za malo prace, malo muziky. Novy telefon kupuji, kdyz ten predchozi nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18963
3.7.21 00:12

To jsou krasne starosti :) Vetsinou tady ctu, jak si chlapi skudli pro sebe a co s tim. Tohle je snadne, neres to. On urcite vi, kolik penez mas a co si muzes ci nemuzes dovolit. Pokud to nevi, tak o tom nekdy mluv.
A pak se ho nekdy zeptej, co by mu udelalo radost, nesnaz se na silu kupovat neco proste draheho.
Telefon, retizek, auto ci dokonce kavovar darem klidne muze byt. S autem jako dar bohuzel zkusenost nemam :mrgreen:, ale ostatni je bych rekla docela typicky darek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1387
3.7.21 00:30

Vis co? zaplat hlidacku na ten vecer kdy ma manzel narozky… a udelejte si proste vecer ve dvou s veceri, masazi pro pritele a poradnym sexem a proste byt spolu a doprat manzelovi to, ze bude po tom roce a pul stredem tveho zivota on a ne decko. Myslim, ze spousta chlapu by tohle ocenila vic nez nejaky darky, ktery si muzou kupit samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12888
3.7.21 00:36

Tak vedela bych o brigade, kde na toho bavoraka asi nasetris, ale manzel nadsenej nebude :lol:.

Neeeeblbni, hezky se nech hyckat, pecuj o detatko a teplo domova, to je vic nez nejake darky. A manzelovi vymysli neco, co neni o penezich. Urcite ma rad i veci, ktere nejsou hmotne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53773
3.7.21 00:47

Ne, v situaci, kdy máme dost peněz, abych hledala s 18m dítětem brigádu, abych manželovi našetřila na auto, které si kdykoliv může zfleku pořídit sám, to mi přijde… hodně nepochopitelné. A zbytečné. Na dárku mnohem víc oceňuju náad než jeho finanční hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
3.7.21 01:23

Ne, to by mne taky rozhodne nestresovalo. Muj chlap co chce si koupi sam, k narozeninam dostal kindervajicko, meli jsme covid. S tim, ze si to vynahradime. Oba nejsme na materialni darky, nejlepsi darek je vstupenka nekam, coz moc neslo, tak jsme si davali „jen tak neco“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
3.7.21 05:33

Já bych toto vůbec neřešila, ale tebe to evidentně hodně trápí. Já osobně bych určitě nevyměnila čas strávený s dítětem za nějakou brigádu, na které budu vydělávat na dary pro manžela.

Jsi na rodičovské, tvůj příjem je RP. Pokud manžel vydělává dost peněz, dohodni se s ním, že veškeré peníze z RP si budeš nechávat pro sebe a nebudeš je utrácet za běžnou spotřebu. Tím si našetříš (samozřejmě ne na BMW, ale na dárky srovnatelné se sušičkou, mobilem, kávovarem…) a budeš moct manželovi kupovat dárky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9612
3.7.21 05:41

Mýmu udělá radost třeba když upeču štrůdl nebo bábovku, vzpomenu si na něj v drogerce a koupím mu oblíbený deodorant, aftershave, nebo nové trenky :D Kdybych měla chodit na brigádu proto, abych mu kupovala dárky, což je na rodicaku nesmysl, musel by dítě hlídat on a já bych to dělala spíš pro sebe, abych se odreagovala, pak ano, a chodila jsem 2× týdne do práce, když byly mladší 2 a kousek, ale to byla už v soukromé školičce (na víc než 2 dny v týdnu dopol. misto nebylo a bylo to akorát) a já se původně měla vracet na zkrác. úvazek 6h denně v jejich 2,5 letech, nakonec jsem si díky navýšení RP protáhla rodicak do těch 3 let, a pak už pro mě kvůli covidu práci neměli. Ale spíš jsem z brigád nakupovala dětem a sobě občas taky něco na sebe, když byla na obzoru nová práce. Manžel po mně nikdy nic nechtěl dražšího, naopak mi peníze posílal, když jsem si na půl roku snizila rodicak, abych pak dosáhla na to navýšení v lednu 2020. Pro něj je největší dárek milá neprudici žena :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10183
3.7.21 06:03

18 měsíců máš rodicak jen pro své potřeby a nemáš nasetreno ani na telefon pro manžela k narozkam? Někde je asi chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3005
3.7.21 07:00

No zřejmě moc neumíš hospodařit s penězi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6831
3.7.21 07:08

Jako varianta přivýdělku mě v této situaci napadá např. hlídání dítěte jiným maminkám z okolí. Abys od toho svého nemusela nikam odcházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2905
3.7.21 07:11

Asi opravdu neumíš hospodařit s penězi, ale na auto stejně nenašetříš, tak by mě takové dárky (a mimochodem žádný z těch, co jsi dostala, není neužitečný), by mě nestresovaly.
Když jsem před víc než 30 lety byla s dětmi doma, možnost přivýdělku nebyla. Jen jsme si dávali jako dárky drobnosti pro radost a bylo to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat