Nemůžu najít odpovídající práci...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 09:58
Nemůžu najít odpovídající práci...

Zdravím, prosím o anonym, stydím se.

Jak už název diskuze napovídá, nedaří se mi najít práci. Tedy… práci takovou, která by odpovídala druhu a stupni mého vzdělání. Jsem VŠ, hledám si i pozice kde stačí třeba i maturita. A přesto nejsem úspěšná. Odepisují, že dali přednost vhodnějšímu kandidátovi, ani na ten pohovor se nedostanu. :zed: Ve stávající práci mám smlouvu do konce června, takže relativně je ještě čas, ale já už mám deprese, že si nic nenajdu. Jsem rozhodnutá sáhnout pak po JAKÉKOLIV práci (až to bude nutné), ale strašně se bojím, že si pak už definitivně zavřu dveře k oborům, pro které mám kvalifikaci, prostě z toho vypadnu. Nemám žádný konkrétní dotaz, jen se potřebuju vypovídat, jsem úplně na nervy. Denně pošlu aspoň jeden životopis, už je to tak měsíc v kuse. :,( Je na tom někdo podobně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20969 příspěvků 20.03.16 10:04

Jo, já. Akorát že jsem po RD. Hledám půl roku něco v oboru, nebo vhodného, ale zatím nic. Ještě dva měsíce a vezmu cokoliv, i ve výrobě, musím se nějak živit. Ale mrzí mě to, taky mám VŠ, ale specifický obor, míst málo nebo daleko, nebo je to po známosti. Zažila jsem v oboru už dvě vyloženě fingované výběrové řízení. Je to smutné.

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:05

Drzim pesti at se brzo zadari. Nevim z jakeho jsi regionu ale denne jeden zivotopis je myslim malo. Pokud rikas ze uz zkousis cokoliv tak zkus posilat vic. Ja denne odpovidala na cca 5 inzeratu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:12

@kazda.m No… odpovídám tam, kde odpovídat můžu, kde je aspoň nějaká šance. Jsem z Moravskoslezského kraje - vyskakuje na mě spousta technických pozic, IT - to je pro mě vyloučené, obchodní pozice zčásti - ale tam mě odmítali, nemám praxi. Orientuju se na pedagogiku (ale ne přímo výuku), sociální oblast, administrativu. :-( Je to hrůza.

enyf
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 20.03.16 10:14

Sháněla jsem v listopadu práci s nástupem od ledna. V polovině případů mě odmítli s tím, že potřebují někoho kdo by nastoupil dřív… Zkraje ledna se jedni z těch, kde jsem byla na pohovoru a odmítli mě, ozvali, že mě berou. Takže se nevzdávej :-)

Kattynka000
Závislačka 3036 příspěvků 20.03.16 10:14

Jsem vystudovana účetní, práci v oboru mám až teď, jinak jsem dělala pokladní, servirku, obchodního zástupce pro divadlo a operátorku výroby. Občas prostě to hned nevyjde.. Jinak jedno cv denně je fakt málo, já jich denně poslala třeba 5 a obden pohovory..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:17

@Kattynka000 Na ten pohovor by mě museli nejdřív pozvat. Já bych těch CV posílala víc, ale když nesplňuju podmínky, tak ho prostě neposílám…

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:20

Chapu:-( Ja pak odpovidala uz taky na vsechno mozne: asistentky, obchodni pozice, prace v pivovaru:) A pak me prekvapilo ze po pocatecnim odmitnuti mi volali zpet a jestli teda mam zajem. Asi se jim na to ostatni vzdy vybodli. Ale v tvem. kraji je to s tou nezamestnanosti asi horsi. Nicmene porad zkouset zkouset. Treba neco co podle inzeratu vypada ze nebude pro tebe se ukaze jako dobra pozice

Kattynka000
Závislačka 3036 příspěvků 20.03.16 10:21
@Anonymní píše:
@Kattynka000 Na ten pohovor by mě museli nejdřív pozvat. Já bych těch CV posílala víc, ale když nesplňuju podmínky, tak ho prostě neposílám…

Ale to je přesně ono, stačí být víc asertivni, já taky nesplňovala jazykové a IT požadavky, nakonec jim aj stacila, pod IT mysleli umět word a excel a řidičák nebyl tak důležitý. Člověk prostě musí zkoušet. Počet pohovoru se odvíjí od počtu poslaných cv. Zkus inzeráty na víc portalech nejen jobs ale třeba i sprace a inzeráty v novinách, skupiny na fb typu nabídka a poptávka práce…

Kattynka000
Závislačka 3036 příspěvků 20.03.16 10:22

A pokud nevyhovujes jednomu požadavku tak zdůrazni co můžeš nabídnout jiného navíc a že jsi ochotna se to doucit apod…

kazda.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:23
@Anonymní píše:

Posilej i kdyz nesplnujes podminky-treba u deljy praxe. a dopln to motivacnim dopisem.
Jasne ze kdyz chteji plynule madarstinu nebo ridicak na kamion tak to nema cemu ale zrovna u te praxe nebo treba znalost anglictiny vyborna a ty mas treba jen dobrou. Jednak zamestnavatele to s pozadavky obcas prehaneji. A nebo se jim nikdo takovy stejne neprihlasi tak vybiraji z toho co je.

Sasanecka
Kecalka 323 příspěvků 20.03.16 10:23

Ahoj, taky hledám, ale zatím neúspěšně, jeden CV denně je málo? To bydlíte holky v Praze, ne? Já hledám práci v administrativě, ale co denně sleduji nabídku práce, tak je to hodně bída. Pozice jsou snad tutlané ve firmách, jinak si to nedokážu vysvětlit, protože je toho na netu fakt málo.
A když napíšu, tak ve většině případů ani neodepíšou. Napsala jsem i dotaz na místo a nic, žádná odezva. Jsem celkem znechucená a také se obávám, co bude, jestli si tu práci nenajdu brzy.
Mám určitou specializaci, tak bych z ní nerada vybočila úplně, takže cokoliv zatím neberu a ani nechci.

andelka83
Generální žvanilka 20969 příspěvků 20.03.16 10:24
@Anonymní píše:
@kazda.m No… odpovídám tam, kde odpovídat můžu, kde je aspoň nějaká šance. Jsem z Moravskoslezského kraje - vyskakuje na mě spousta technických pozic, IT - to je pro mě vyloučené, obchodní pozice zčásti - ale tam mě odmítali, nemám praxi. Orientuju se na pedagogiku (ale ne přímo výuku), sociální oblast, administrativu. :-( Je to hrůza.

Já jsem to samé, kraj i orientace, humanitní vzdělání. Tolik nabídek aby člověk posílal 5 životopisů denně fakt není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.16 10:25

@Kattynka000 No já nesplňuju u těch administrativních pozic většinou orientaci ve mzdách, práci se specifickým SW apod. Pak taky na hodně místech chtějí předchozí zkušenost na obdobné pozici, což mě taky diskvalifikuje. Odpovídám už i na pozice vhodné pro absolventy, a nic. Tož nevím, co víc ještě můžu udělat.

andelka83
Generální žvanilka 20969 příspěvků 20.03.16 10:26
@Anonymní píše:

Hodně se stává že i když člověk splňuje všechny podmínky, tak ho ani na pohovor nepozvou. Z toho jsem byla hodně zklamaná a přešla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama