Nemůžu najít práci - co je se mnou špatně?

3.1.21 15:46

Nemůžu najít práci - co je se mnou špatně?

Potřebuju jenom podpořit, vzpamatovat, cokoliv… Úvodem teda musím napsat, že práci mám, jen si už dlouhodobě pomáhám jinam. Ať napíšu kam napíšu, nikde mě nechtějí. Jsem blbá, nesympatická, vyzařuje ze mě něco špatného? Už jsem fakt zoufalá. Vždycky se těším, dělám si naděje, že tohle místo čeká na mě a bude to pravé… a zase nic. I když splňuji zadaná kritéria. Fakt si začínám myslet, že je to mnou, že to není náhoda. Současná práce není vyloženě zlá, jen už se cítím vyhořelá a potřebuju nový impuls, někam se posunout. Už fakt nevím, co mám dělat, jestli píšu blbě motivační dopis nebo co… přece nemůžu být tak nemožná! :zed:
Berte to jen jako takový výkřik do tmy. Zas mě pohltila deprese, že zůstanu navždy uvázaná tam, kde jsem.

Edit = překlep

Příspěvek upraven 03.01.21 v 15:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6066
3.1.21 15:51

@SibyllaTrelawney tak jestli je to jen výkřik do tmy, tak to bude zas dobré. Co jít v současné práci třeba na školení apod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24999
3.1.21 15:52

Taky hledám jinou při současné práci a mám to podobně. ted jsem i obětovala den volna na pohovor a zase nic. Tento neúspěch mě mrzí hodně.
Možna by bylo lepší být bez práce a hledat, protoze to stávajicí zaměstnáni mě dost omezuje v pohovorech a možném nástupu.
Ale doufám, že ty neúspěchy skonči a já to místo najdu..držím palec :kytka:

Příspěvek upraven 03.01.21 v 15:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 15:52

@janickaIII Tak zrovna v mém oboru mě školení nikam neposune. Tedy nikam významně ( školství).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 15:54

@Mava Taktéž držím palce. Mi není jasné, že mi vždycky to místo unikne, i když se hlásím tam, kde jsem plně kvalifikovaná. Dosud jsem byla zaměstnaná u 3 subjektů, takže z toho plyne, že jsem loajální a nestřídám to jak ponožky, tak proč???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10748
3.1.21 15:57

Z mojí zkušenosti je menšina pozic, na jejichž obsazení se může čekat 2-4 měsíce. Řada kandidátů naslibuje „oni mě určitě pustí dřív“ a pak volají, že teda bohužel můžou nastoupit až např. za 6 týdnů atd. Někdy se i stane, že ten kandidát v práci oznámí, že chce odejít, oni mu přidají 20% a on tam zůstane. A těmto situacím se snaží nový zaměstnavatel vyhýbat.
Když si zaměstnavatel může vybrat kvalitního člověka, který je volný ihned, tak to udělá. Takže když přijde na jednu pozici třeba 20 životopisů, které jsou plus mínus stejné, a 5 z těch lidí je ihned volných, tak se primárně volá jim :nevim:
Možná může být problém v tomto.

Edit: Teď čtu, že jsi ve školství. Tak tam co vím, tak velké množství inzerovaných pozic je dopředu obsazeno a inzerát slouží jen k tomu, aby bylo doložitelné výběrové řízení :think:

Příspěvek upraven 03.01.21 v 15:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2504
3.1.21 15:58

Určitě hodně záleží, v jakém oboru a jaké pozice hledáš…Ted koukám, že ve školství. 🙂Jestli na pozici úči, tak si myslím, že bys mohla zaujmout různými kurzy, nevšedními zajmovymi činnostmi…narozdil od tebe si myslím, že by tě to mohlo hodně posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:59

Manzel to ma podobne. Jenomze na nem je videt, ze je v soucasnem zamestnani nestastny a nespokojeny. A to si myslim, ze mu ubira body pri pohovorech. Nezari z neho pohodovost, neni to happy uchazec, ktery je nadveci.
Na druhou stranu… proc asi clovek meni zamestnani? Asi ne proto, ze je v tom soucasnem spokojeny, ze jo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3.1.21 15:59

@zrcadlo Ozývám se tam, kde je nástup až za dlouho ( nový školní rok apod.), takže v tomto to nebude. „Nástup ihned“ ani neodpovídám na inzeráty. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 16:01

@modravlocka Jsem jazykář a chci na SŠ nebo VOŠ, teď učím na ZŠ. Jestli se ti ředitelé nebojí, že na to nemám… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2504
3.1.21 16:06
@SibyllaTrelawney píše:
@modravlocka Jsem jazykář a chci na SŠ nebo VOŠ, teď učím na ZŠ. Jestli se ti ředitelé nebojí, že na to nemám… :nevim:

To je celkem možný. A vidíš, kdybys mohla doložit nějakou praxi v zahraničí (klidně jako dobrovolník o prázdninách), nejspíš by ti to přidalo plusove body. Možná by zaujaly i překlady nějakých knih, klidně i jen sama pro svou potechu, pruvodcovani pro cizince,… To jsou věci, o kterých si myslím, že by ti v očích druhých tu kvalifikaci zvyšovaly a přidaly na důvěryhodnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
3.1.21 16:13

Myslím, že je to covidem a větší konkurencí na trhu práce. Vzhledem k tomu, že je to školství, 100% taky souhlasím s tím, co už tady zaznělo ohledně výběrových řízení jen naoko. Chyba nemusí být vůbec v tobě. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14939
3.1.21 16:14

No teď je blbý čas hledat místo ve školství - změny v úvazcích a týmu se řeší povětšinou na jaře. teď bývají týmy stabilní a noví lidé se hledají méně často.

Pokud máš kvalifikaci na učení na vyšších stupních vzdělávání, tak se ředitelé skutečně nebojí že bys nezvládla jejich žáky - protože to je snazší než s menšími dětmi, že…

to fakt není tebou…

Respektive jestli chceš nutně nějakou nálepku, tak jsi nejistá a zaplavená pocitama viny, kdy si za svou chybu bereš něco co je prostě věcí z vnějšku.

Jinak zkus využít své praxe z on-line výuky a začni s youtubovým kanálem s lekcemi angličtiny - když to bude mít nějaký úspěch, tak ti to pomůže při hledání práce, když to bude mít velký úspěch, tak tě to uživí…

překlady knih jsou ve vztahu k učení naprd, stejně tak průvodcování pro cizince. na to se při hledání pedagoga fakt nehledí. Spíš naopak - pak hrozí že ze školství uteče :-D
(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
975
3.1.21 16:15

A odkud jsi? V praze se jazykari plati zlatem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.1.21 16:24

@PupuP severní Morava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie