Nemůžu najít práci! Jsem na dně.

Anonymní
5.8.11 12:42

Nemůžu najít práci! Jsem na dně :(

Jsem úplně na dně. Už rok hledám práci (školu jsem dokočila min. rok) a zatím jsem neměla štěstí a to jsem ve 2 největším měste v ČR. Děti nemám, jsem nekuřák, mám vyšší obchodní s diplomem, komunikativní angličtinu. Praxi asi 7 měsíců v administrativě, brigády a jinak jsem byla OSVČ (prodej-nákup). Hledám práci v administrativě, ale zkoušela jsem a nevezmou mě ani jako prodavačku, že prý mám na víc a většinou požadují vyučení v oboru nebo praxi na pokladně. Asi půjdu zametat ulice nebo co :cry: . Hásila jsem se na recepční..nic těžkého, jen zapisování osob, komunikace s dodavateli a managerka mi volá, že mě bohužel nevybrali, že mě ja na takovou pozici škoda, že si mám zkusit podat žádost na pozici asistenta managera nebo pokladníka…nic!
Chodím po pohovorech a to mám vlastně štěstí, že se na ten pohovor dostanu, protože na 1 pozici se hlásí 300-400 lidí a z toho většinou vyberou 3 až 10 lidí na ústní pohovor. Většinou skončím na tom, že nemám moc praxe, i když je pozice vhodná pro absolventy a nepožadují praxi. :-( Dnes jsem byla na pohovoru jako asistentka kanceláře (lehká práce-zvedání telefoů, chození na poštu k notáři atd.), ale personalistka mi řekla, že obdrželi 600 životopisů!!! Fakt nevím jak dál. Každý neuspěch mě ubíjí. Dnes je asi špatná doba na sehnání práce. :-?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.8.11 12:48

Švagrová je vyučená šička,několik let pracovala jako dělnice v továrně.Cizí jazyky neumí.A přes pracovní úřad jí poslali na Restart a získala práci recepční.A je moc spokojená,jak s prací,tak s financemi.Zkus ze zeptat,zda je i tento projekt ve vašem městě,oni hodně pomohou.
Je to o tom,že tento projekt je založen na principu,že kdo zaměstná uchazeče o zaměstnání,tak získává na jeho mzdu 16 tis. měsíčně.

• Nahlásit
  • Citovat
13938
5.8.11 12:50

asi tě nepotěším, ale nemáš ideální školu, nejsi ani jen maturant ani vysokoškolák. co vidím ve svém okolí, je to jedna z nejhorších variant a kanceláře jsou obsazeny, lidí plno. snad to vyjde příště. co zkusit studovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
5.8.11 12:53

Jelikož nejsem z Brna, tak samozřejmě nevím tak dobře, jaká situace ohledně volných míst tam je, ale mám z Tebe dojem, že základní problém není v nedostatku míst, ale v tom, že se prostě a jednoduše podceňuješ. Hlásit se s Tvým vzděláním na pozici prodavačky fakt není to pravé a není se co divit, že Tě tam nevezmou.

Někdy je lepší vlastní schopnosti trochu přeceňovat než podceňovat… Co nějakou vyšší pozici, zkoušela jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 12:55

ono je to těžké, dělala jsem před MD na pozici, že jsem i zadávala inzeráty na nové uchazeče, pak jsem je třídila a převybírala. Na některé pohovory jsem i chodila, některé uchazeče sama vybírala…

Problém může být už v tom, že pozice je špatně sepsaná a druhý velký problém může být ten, že je „špatně“ napsán životopis. Opravdu jich chodí na jednu pozici hodně. Odcházela jsem v době, kdy byla nezaměstnanost hodně nízká a i tak se sešlo i 200 životopisů na jednu pozici. Navíc ta, o kterou ty máš zájem, je hodně žádaná. Nepotřebuje žádnou specifickou praxi a je to právě hodně o tom, jak vypadá ten životopis (první dojem) a pak první kolo pohovoru - jak se uchazeč představí a jaký dělá dojem.

Zkusila jsi si sáhnout opravdu i výš? Ona práce recepční, to je takový široký pojem :think: Umíš něco navíc, co bys mohla nabídnout? Protože pro zaměstnavatele je jednodušší vzít někoho co nic moc neumí (když to ani pozice nevyžaduje) a pak platit míň peněz, kor v dnešní sitaci…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.11 12:56
jizvíková píše:
asi tě nepotěším, ale nemáš ideální školu, nejsi ani jen maturant ani vysokoškolák. co vidím ve svém okolí, je to jedna z nejhorších variant a kanceláře jsou obsazeny, lidí plno. snad to vyjde příště. co zkusit studovat?

Tak já se beru jako maturant i když mám vyšší. Je mi už 26, tak studovat nemůžu. Chtěla jsem pokračovat dálkově, ale tam byla škola pátek, sobota a stejně by mi práci nedali kvůli pátku. Stejně na to je sestra. Studuje dálkově, má školu odpoledne ve čtvrtek a práci shání už 2 roky, má jen brigády.

• Nahlásit
  • Citovat
1204
5.8.11 12:58
BohunkaP píše:
Jelikož nejsem z Brna, tak samozřejmě nevím tak dobře, jaká situace ohledně volných míst tam je, ale mám z Tebe dojem, že základní problém není v nedostatku míst, ale v tom, že se prostě a jednoduše podceňuješ. Hlásit se s Tvým vzděláním na pozici prodavačky fakt není to pravé a není se co divit, že Tě tam nevezmou.Někdy je lepší vlastní schopnosti trochu přeceňovat než podceňovat… Co nějakou vyšší pozici, zkoušela jsi?

Já bych se teda dívala kladně i na inzeráty po obchodech, kde mají vylepeno, že přijmou prodavačku. Vím, asi to není to pravé, co by jsi chtěla, ale lepší tohle než nic. Dělat za pár kaček je blbé, ale pořád lepší, než být bez peněz úplně. Nemusíš u toho skončit, můžes při téhle práci hledat dál, dokud nenarazíš na něco lepšího, ale budeš mít aspoň nějakou jistotu. Já si takhle po škole našla práci. Měli inzerát v A3 sportu, tak jsem tam zašla, vzali mě a za měsíc už jsem dělala zástupkyni vedoucí, brala 15 tisíc měsíčně a byla jsem naprosto spokojená a nic jiného jsem nehledala. Můj má super práci, takže jsme se měli jako prasátka v žitě :palec: . Hlavně neztrácej naději, něco najdeš a opravdu se nepodceňuj. Věř si. Na těch pohovorech udělá opravdu moc, když působíš sebevědomě :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
5.8.11 13:00

No, ono je fakt, že prostě vás „ekonomek s diplomem“ je víc než skutečné práce. A navíc mně to trošínku přijde jako „mít gympl“. Tzn. umět od všeho něco, ale specializace vlastně žádná. Samozřejmě ty specializaci máš, ale jak vidíš, na tu zvedačku telefonů spíš přijmou tu gymplačku. A další průšvih, absolventka. Mýtus, že nic neumí, a až jí to naučíme, tak nám odejde na mateřskou.

Já bych doporučila další studium, rekvalifikaci, specializaci, kurzy. I mimo tvůj obor.

P.S. Já taky dělám absolutně něco jiného, než k čemu mám vzdělání. A moje první zaměstnání bylo „lano“ od známého, a taky úplně mimo obor. Dělaly jsme tam učitelka ZŠ, zdravotní sestra, ekonomka SŠ, strojař VŠ a ekonom VŠ. Prostě kdokoli může dělat cokoli. I mimo svůj obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 13:02
BohunkaP píše:
Jelikož nejsem z Brna, tak samozřejmě nevím tak dobře, jaká situace ohledně volných míst tam je, ale mám z Tebe dojem, že základní problém není v nedostatku míst, ale v tom, že se prostě a jednoduše podceňuješ. Hlásit se s Tvým vzděláním na pozici prodavačky fakt není to pravé a není se co divit, že Tě tam nevezmou.Někdy je lepší vlastní schopnosti trochu přeceňovat než podceňovat… Co nějakou vyšší pozici, zkoušela jsi?

Zkoušela, třeba tu asistentku managera nebo asistentku nákupčí, recepce…ale když vidí moji praxi, která není několikaletá, tak vidím, že se jim to moc nelíbí. Já si právě nemůžu moc vybírat, protože jsem absolvent. Ta prodavačka byla už z nouze protože fakt nevím, co mám dělat. Já klidně půjdu zametat i ulice, hlavně CHCI pracovat.
Nejvíc mě dostalo, že jsem se hlásila jako recepční do kanceláří (požadovali angličtinnu a maturitu), nevzali mě ani na pohovor. Pak se dozvím od kamarádky, že tam vzali ženskou, co neumí ani slovo anglicky a bylo to samozřejmě přes tlačenku. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
20518
5.8.11 13:05

A nebo na to jít prostě odspoda. Sehnat si brigádu jako barmanka nebo prodavačka nebo tak něco, dostat se ke stálé smlouvě apak můžeš začít šlapat směrem vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
5.8.11 13:07

Ahoj a jak dlouho sháníš práci?? No ono se někdy stane, že i když člověk aktivně shání práci a opravdu zájem má, že někdy hledá i dva roky :think: ..
Hodně záleží i na místě kde bydlíš a hlavně i na tom štěstí…
Já mám 5 let TAP THP s maturitou na střední škole a když jsem vycházela ze školy před zhruba 10 lety, tak z naší třídy což nás bylo 20 našla uplatnění do dnešní doby jedna!!!!!!
Jak psaly holky. Zkusit vyšší pozici, ale spíš se obávám, že budeš muse šáhnout i do nižších míst :think: .
Sice nemám extra vzdělání, ale v té doby maturita ještě něco znamenala a taky jsem myslela, že budu někde v kanceláři a teď jsem, na mateřské a před tím jsem pravocala dvakrát jako dělnice.. Jednou na výrobě ráfků na kola, kde jsem lepila ty samolepky a podruhé u kruhu na výrobu bot, kde jsem lepila boty..
Taky jssem se snažila i výš dokonce jenomu němci ve větší firmě dělat asistentku, bohužel jak píšeš najedno místo 300 lidi..
Hlavně se nenech znechutit, ono orpavdu někdy záleží i na tom štěstí a dnešníd obě i na známosti :think: .
A co je zajimavé, tak na naší škole byly i kuchařky, číšnice a většina místa našla :think: Takže ono neznamená čím lepší obor tím snažší je, pak si najít práci

Příspěvek upraven 05.08.11 v 13:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.11 13:11
Anonymní píše:
ono je to těžké, dělala jsem před MD na pozici, že jsem i zadávala inzeráty na nové uchazeče, pak jsem je třídila a převybírala. Na některé pohovory jsem i chodila, některé uchazeče sama vybírala…

Problém může být už v tom, že pozice je špatně sepsaná a druhý velký problém může být ten, že je „špatně“ napsán životopis. Opravdu jich chodí na jednu pozici hodně. Odcházela jsem v době, kdy byla nezaměstnanost hodně nízká a i tak se sešlo i 200 životopisů na jednu pozici. Navíc ta, o kterou ty máš zájem, je hodně žádaná. Nepotřebuje žádnou specifickou praxi a je to právě hodně o tom, jak vypadá ten životopis (první dojem) a pak první kolo pohovoru - jak se uchazeč představí a jaký dělá dojem.

Zkusila jsi si sáhnout opravdu i výš? Ona práce recepční, to je takový široký pojem :think: Umíš něco navíc, co bys mohla nabídnout? Protože pro zaměstnavatele je jednodušší vzít někoho co nic moc neumí (když to ani pozice nevyžaduje) a pak platit míň peněz, kor v dnešní sitaci…

Životopisy jsme si už sestavovali ve škole podle nějakých norem atd., a když se kounu na vzory na internetu, tak je to vše stejné.
Já jsem dělala absoluorium z účetnictví, který mě fakt hodně bavilo, ale bohužel na pozici účetní berou po 3-5 letech praxe, což chápu, je to velká zodpovědnot. Takže na takové pozice jsem si nepsala, ale zkoušela jsem na fakturantku nebo na místo, kde požadovali základy účetnictví i bez praxe. Vě škole jsme dělali s Money S3, databázové systémy, excel, mám tedy znalost podvojného účetnictví, daňová problematika, základní znalosti z legislativy (obchodní, občanské právo), prošla jsem si školením -komunikace se zákazníky, obchodní dovednosti atd. Na tu účetnictví byli hodně přísní. Učili nás profesoři z vysokých, a to i na statistiku.

• Nahlásit
  • Citovat
591
5.8.11 13:13

Ahojky,

tohle je pěkně zapeklitá situace. Dle mého máš životopis udělaný dobře, jinak by tě většinou ani do kola pohovorů nevybírali. Myslím si, že v tvém případě by mohl být problém v sebeprezentaci. To, že máš praxi jen 7 měsíců, ještě neznamená, že nic neumíš a to jim musíš na tom pohovoru dokázat…chce to tam přijít s entusiasmem a zapálením pro tu činnost (zas ne přehnaným, samozřejmě všeho s mírou), dobře si nastuduj, co ta firma dělá…Hezky se obleč, namaluj a hoď do klidu. Dělala jsem v HR a nejhorší bylo, když mi na pohovor přišel člověk, který byl hromádka neštěstí, nebo se prostě neuměl „prodat“ (neuměl pořádně říct, co vlastně umí…). A nezkoušela jsi hledat pozice i v Praze? Třeba tady bys mohla mít větší úspěch (fakt nevím, to je jen nápad…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
5.8.11 13:14

hmm možná bych ti poradila ,když se hlásíš na pozici ,kde je tvoje nejvyšší dosažené vzdělání - vyšší než požadované, tak to tam ani nepiš-třeba ti dají šanci aspon na pohovor a nevyřadí tě rovnou s předsudky ,že bys stejně táhla výš a dlouho nevydžela ,nebo se nedejbože dostala až na jejich místo .
No a nebo změn bydliště z druhého největšího města v čr na to první a tady práci najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
5.8.11 13:14

Anonymní, vím jak se cítíš, ale nevím jak to napsat.. Přijde mi stejně tvůj obor an jedno brdo :oops:
jak jsem psala já, mám obyčejnou TAP-technicko administartivní pracovnici a nápl jsme měli stejnou a to stejné ti co sutdijí Management- tak nějak se to píše…
Když jsem mluvila s jednou známou a ukazovala mi sešity tak to bylo všechno stejné..
V tomto oboru je straně moc lidí a hlavně v dnešní době málokdo jde na nějakou práci - švadlena, kuchařka, servírka, všechno jde na tyto obory.
Aspo=n nám to tak vždycky na UP říkaly, že poslední 10 let je každá druhá v oboru - základy psaní na stroji, PC, účetnictví , znalost základu ekonomiky, právní výchova atd :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama