Nemůžu najít práci kvůli dálkovému studiu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:21
nemůžu najít práci kvůli dálkovému studiu

Ahoj holky, mám trápení. Dálkově studuji Trivis a nemůžu najít práci jsme ve druháku, takže mě vlastně ještě čekají téměř dva roky studia, no rok a půl…teď jsem týden na pracáku a kamkoliv pošlu životopis jdu na pohovor atd tak jako že jo šance by byla ale jakmile se zeptají na studium a řeknu že dvakrát do měsíce musím jet na celý den do školy nevezmou mě ikdyž se na práci hodím a mám praxi :( co mám dělat? na školu se vykašlat nechci, byla bych sama proti sobě a akorát bych neměla už jinou šanci než makat někde na směny u pásu :( :( jak jste to dělaly vy? co jste dálkově studovali? k policii mě nevezmou ani k ačr…nemám na to dispozice a asi by mě to ani nebavilo a navíc k pčr nemám maturu a ikdyž si ji dělám tak nezájem, nemám známosti a bohužel nemám možnost mít někde tlačenku :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:24

Podle mě, když bys pracovala v oboru jako studuješ školu, tak by s tím problém být neměl. Já takto studovala VŠ pedagogickou a učila ve školce a měla jsem dokonce nárok na nějaké studijní volno navíc.

Moncinas
Kelišová 7267 příspěvků 22.10.14 19:26

Na to asi neexistuje jiná rada než hledat a hledat. Já to měla podobně, jen jsem teda studovala dálkově magisterské studium a škola byla o víkendu, ale i vždy jeden pátek v měsíci a taky mě od x pohovorů vyrazili a nakonec jsem našla práci, kde mi ty pátky dali na studentské volno, takže mi za ten pátek šla výplata normálně a nešlo mi to z dovolené.

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:26

@zichisek no já mám právě obor obrana a ochrana a jak říkám dokud nebudu mít papír o maturitním vízu, tak se semnou nikdo zatím bavit nechce…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:27

@Attila8 Co studium při pohovoru zapřít a pak dny, kdy potřebuješ, do školy řešit dovolenou (a nenárokovat si studijní volno)?

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 22.10.14 19:27

Na dny, kdy jsem byla ve škole, jsem si brala dovolenou. Takhle bych to i při pohovoru prezentovala - dvakrát do měsíce mám školu, rozvrh mám, takže vám z fleku můžu říct, které dny to jsou, samozřejmě do školy budu jezdit v rámci dovolené, ale pokud bste přistoupili na náhradní volno, budu ráda. Tečka. A pokud to není zásadní překážka pro provoz a i tak jim to vadí, jsou to blbouni. Co je lepšího, než když se zaměstnanec vzdělává sám ve volném čase a na vlastní náklady.

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:29

@Svistice no já jsme si ani žádné studijní volno nárokovat nechtěla, vždy jsem řekla že si ráda hodiny nadpracuji aby mi nic nechybělo :( :nevim:

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:30

@marrlinka taky si říkám že proč jim to tolik vadí…nechápu to, všude na inzerci píšou aby měl budoucí zaměstnanec chuť se vzdělávat a když to dělá tak je to problém :?

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 22.10.14 19:33

Protoze si reknou-my ji umoznime studovat, ona udela maturu a frnkne nam..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:34

@Attila8 Bohužel, mám pocit, že spousta českých zaměstnavatelů jsou tupé konzervy (i když některým se po zkušenostech s vyčůranými zaměstnanci člověk občas ani nemůže divit). Osobně bych to fakt při pohovoru hrála tak (pokud to půjde), že bych školu nezmiňovala a pak si 2× měsíčně vzala dovolenou (jim je kulový do toho, na co).

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:36

@lopata hm a nebo se sami ti mistři bojí o svůj flek :,( to mi řekli doma, že je to tím že až tak moc aktivní lidi na vzdělání asi nehledají…nevím opravdu nevím…

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 19:38

@Svistice no tak jasně ale zas si vemte že někam nastoupím…budu ve tří měsíční výpovědní lhůtě a dvakrát do měsíce si budu brát podezřele dovolenou co druhý čtvrtek a neustále dokola, to už mě vyrazí jen proto že si z nich dělám srandu…já jsme třeba upřímná, mě kdyby někdo řekl studuji, budu potřebovat volno, které si samozřejmě nahradím, tak bych byla radši než to kamuflovat, ale asi jsem zatím narazila vždy na špatný lidi :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:48

@Attila8 Já bych to riskla. Když hraješ fér u pohovoru, tak tě odepíšou hned (podle tvé zkušenosti). Když Tě vezmou, tak máš pak pořád šanci, že narazíš na někoho normálního a vadit to nakonec nebude. On výsledek může být samozřejmě i špatný - vyrazí tě ve zkušebce. Ale já bych to možná raději riskla, než být dlouhodobě bez práce…
Já bych třebs volila stejný přístup co se dětí týče - u pohovoru bych je klidně zapřela, protože zaměstnavateli je do toho kulový (ale zase bych měla pořešené hlídání v případě nemoci, aby nenastala situace, že bych byla pořád na paragrafu).

quickyq
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 22.10.14 19:52

No, já mám hlavně pocit, že nejde o to, že studuješ, ale že máš prostě základní vzdělání. A to, že si maturitu doděláváš dálkově, v dospělosti (chápu správně?) moc dobře holt taky nevypadá :kytka:

Omlouvám se, nerýpu, ani to nemyslím zle, ale je to fakt…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 22.10.14 19:54

@quickyq Tak jde taky o to, o jakou práci se uchází. A myslím, že nikde nepadlo, že má jen základní vzdělání - může být vyučená. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >