Nemůžu najít práci z domu a mám VŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1697
7.7.22 15:19

Nemuzu najit praci z domu a mam VŠ

To jsem opravdu jedina, ktera kvuli mimimu hlidani hleda praci z domu ci prevazne z domu a nemuze absolutne sehnat nic, kde by prosla alespon do druheho kola prijmaciho rizeni? To jsem fakt za exota, kdyz se s praxi a s VS v oboru hlasim na pozici i pro juniora? To je zenska v produktivnim veku tak podezrela, ze chce prevazne homeoffice ci zkraceny uvazek? Kdybych sama sobe vypravela, jak nemuzu najit praci, tak bych si ani neverila. Ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1653
7.7.22 15:25

Hledáš jen v oboru? Jakém? Město?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
7.7.22 15:26

A byla jsi i na nějakých pohovorech, nebo se ti ani neozvou? Upřímně je to divné - lidí je momentálně málo a často se při výběrkách spokojíme i se slabšími adepty.

Pokud ti ani neodpoví, máš možná špatně sepsaný životopis. Přikládáš fotku? Máš ho hezky graficky zpracovaný? :) Zkus třeba šablony v Canva

Co máš za obor? To je asi taky důležité zmínit - ono ne v každém oboru to na homeoffice jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
7.7.22 15:28
@Ladeka píše:
To jsem opravdu jedina, ktera kvuli mimimu hlidani hleda praci z domu ci prevazne z domu a nemuze absolutne sehnat nic, kde by prosla alespon do druheho kola prijmaciho rizeni? To jsem fakt za exota, kdyz se s praxi a s VS v oboru hlasim na pozici i pro juniora? To je zenska v produktivnim veku tak podezrela, ze chce prevazne homeoffice ci zkraceny uvazek? Kdybych sama sobe vypravela, jak nemuzu najit praci, tak bych si ani neverila. Ale je to tak.

Jen mne tak napadlo… jsi si jistá, že se zajímáš o pozice, ve kterých je HO uvedeno jako standardní způsob práce?

Protože třeba u nás je sice práce z domova možná, ale po dohodě resp. v odůvodněných případech… kdybys k nám přikráčela na pohovor rovnou s tím, že je to tvůj základní požadavek, tak by tvůj životopis letěl do koše ve stejnou chvíli, kdy bys za sebou zavřela dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
911
7.7.22 15:31
@Ladeka píše:
To jsem opravdu jedina, ktera kvuli mimimu hlidani hleda praci z domu ci prevazne z domu a nemuze absolutne sehnat nic, kde by prosla alespon do druheho kola prijmaciho rizeni? To jsem fakt za exota, kdyz se s praxi a s VS v oboru hlasim na pozici i pro juniora? To je zenska v produktivnim veku tak podezrela, ze chce prevazne homeoffice ci zkraceny uvazek? Kdybych sama sobe vypravela, jak nemuzu najit praci, tak bych si ani neverila. Ale je to tak.

Jediná opravdu nejsi. A člověk by si myslel že v dnešní době to nebude problém viď. Jaký máš obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27522
7.7.22 15:39

Nejspíš proto, že asi tuší, že jim po mateřské zmizíš někam jinam a oni hledají stabilního zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35769
7.7.22 15:40

Praci z domu nedostanes asi hned, nejdriv si te zamestnavatel musi vyzkouset “nazivo”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
7.7.22 15:51

Asi záleží na tom, jakou práci hledáš. A kde hledáš. U některých pozic je to snazší a u některých ne. Já třeba dělám práci, která je, pokud chci, 100% home office, ale zase je důležité, že člověk třeba tu směnu musí fakt celou odpracovat u počítače (že třeba je směna 10:30-16:30 a člověk musí u toho počítače sedět a pracovat…) - takže ono hodně záleží - není to nemožné, ale je to hodně specifické a většina společnosti bude chtít, aby ses tam třeba aspoň 1-2× týdne v té kanceláři ukázala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
7.7.22 15:59

@Ladeka ono jít hned pracovat z HO u nové práce úplně asi nepůjde… Zaměstnavatel tě musí poznat a ty ho musíš přesvědčit, že na HO opravdu svoji práci odvedes. Záleží taky na oboru. Já třeba z HO svoji práci můžu dělat omezene, limitují mě osobní schůzky.
Ale dělat domu s nemocným dítětem tak není úplně jednoduché (praktikují to pravidelně při synove nemoci, taky nemám žádné hlídání)
Chce hledat realnou práci v oboru, kde máš práci a znalosti
Já dělám od 2 let syna na plný úvazek, ve svém oboru bych zkrácený nikdy nenašla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
372
7.7.22 16:01

Hledej u zahraničních zaměstnavatelů, ti s tím nemívají problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
7.7.22 16:06
@Ladeka píše:

VŠ není kouzelné zaklínadlo, důležitý je spíš obor a ten jsi nenapsala. Přeci jen asfaltér či horník sežene práci na homeoffice hůř, než grafik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3671
7.7.22 16:29

A obor? Třeba spoustu firem hledá na pozice IT/reporting/analyst… I na full HO. Ale většinou jsou to zahraniční firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mrg
249
7.7.22 17:12

Nejsi jediná. Nemám tedy VŠ, pouze maturitu. Nehledám ani nutně homeoffice. Stačí mi pouze, když bude pracovní doba od 7 bez dojíždění (s ním by to muselo být dýl). HO beru jako +, díky kterému bych se vyhla ošetřováku. Bydlíme přímo ve větším městě, ale hodně zaměřeném na fabriky, kde jedou na 3 směny. Mám za sebou měsíc rozesílání životopisů, bez ohledu na zaměření. A pouze jedno pozvání k osobnímu pohovoru. Neprošla jsem do užšího výběru ani na pozici, kterou jsem vystudovala :roll:
Furt si nechávám jako poslední možnost práci prodavačky. Dělala jsem to brigádě při škole a vím, že by mne to hrozně ubíjelo.
Jinak souhlasím, že žena ve věku 25-35 je pro zaměstnavatele neatraktivní. Naposled jsem hledala práci v 22 letech a první dotaz byl vždy na děti, kdy je plánuji.
Chce to vydržet. Už snad prošel zákon, který upravuje výši odvodů za zaměstnance při zkráceném úvazku. Nabídka pozic by se mohla tedy rozrůst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
7.7.22 17:17

No jo, zaměstnavatelé by nejradši ženu s dlouhou praxí, ale mladou, nejlépe neplodnou, aby nikdy nebyla nemocná, nebyla doma s dětmi, nechtěla zkrácený úvazek a HO si brala jen výjimečně. :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 17:32

Před rokem jsem tady taky psala, že po RD nemůžu najít práci (IT obor). Dostala jsem tu přednášku, jak jako nemůžu v IT a Brně najít práci. Hele trvalo to skoro půl roku, než jsem našla práci, kde mám takové podmínky, abych se případně mohla postarat o děti, když budou nemocné. U nás ve firmě není full-remote, ale režim 3+2. Nicméně v určitých případech ten full-remote můžu mít. Jinak já jsem dělala management a po RD jsem chtěla na řadovou pozici a bez šance (překvalifikovaná). Po různých zklamání, kdy se člověk dostal do finálního kola VŘ a stejně nic, jsem děti zatloukla a přihlásila se na managerskou pozici. Vzali mne hned. Takže asi tak.

Chápu, že je to deprimující, ale vydrž, určitě se něco najde.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat