Nemůžu najít práci, už tomu ani nevěřím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 21:47
Nemůžu najít práci,už tomu ani nevěřím

Ahoj, jsem po mateřské, 2 děti, skola a školka, už rok si hledám skoro práci a porad nic, uz nevim co dělat? Připadám si hrozně blbě, ráda bych už někam nastoupila. Co jste dělaly vy maminky, co jste si po rodičovské hledaly práci? dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Náhodný host
Povídálka 33 příspěvků 12.12.18 21:53
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem po mateřské, 2 děti, skola a školka, už rok si hledám skoro práci a porad nic, uz nevim co dělat? Připadám si hrozně blbě, ráda bych už někam nastoupila. Co jste dělaly vy maminky, co jste si po rodičovské hledaly práci? dekuji

Chce to nevzdávat, případně dělat další kroky. Rok není zas tak dlouhá doba, držím palce.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15757 příspěvků 12.12.18 21:55

Tak záleží na tom, jakou máš školu, předešlé zkušenosti atd..
Jinak co já jednou budu dělat, to netuším, protože jsem doma s dětmi už celkem 8 let a teď se staráme o nemocného seniora, takže budu doma ještě i nadále..
Ale nebojím se, že nic pak nenajdu. Mám zkušenost s penězi, jako prodavačku např. mě určitě někde vezmou. Ale mým snem je dělat něco „na sebe“, vítězí zatím pěstováni rakytníku nebo minimlékárna.
A takové tajemství - když přestáváš věřit, tak to je právě špatné. Myslím, že dnešní situace na trhu práce je příznivá a jistě je možné něco najít.
Ovšem také záleží na nárocích jednotlivce…pokud je dotyčný velmi náročný na výběr místa + hlavně na výši výplaty, tak opravdu může hledat těžko..

Uživatel je onlinequanavera
Kecalka 415 příspěvků 12.12.18 21:55

Se nemusis citit blbe jestli vas chlap uzivi bud doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 21:56

@Náhodný host už dělám,zažádala jsem si o rekvalifikaci

Náhodný host
Povídálka 33 příspěvků 12.12.18 21:57
@Anonymní píše:
@Náhodný host už dělám,zažádala jsem si o rekvalifikaci

Tak to je dobrý začátek, další kvalifikace je vždycky dobrá.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15757 příspěvků 12.12.18 21:58

A jinak tedy s malými dětmi a jejich voděním do škol a školek + vyzvedáváním bych rozhodně volila částečný úvazek.

axelina
Ukecaná baba ;) 2453 příspěvků 12.12.18 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem po mateřské, 2 děti, skola a školka, už rok si hledám skoro práci a porad nic, uz nevim co dělat? Připadám si hrozně blbě, ráda bych už někam nastoupila. Co jste dělaly vy maminky, co jste si po rodičovské hledaly práci? dekuji

ahoj a co zkusit supermarket na kasu…to mi přijde taková tutovka…anebo tady u nas kde žiju je hodne cestovní ruch čili pokojská,servirka, recepce - seženu vždy pokud budu chtít…

kristyna5
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 12.12.18 22:10

Zabývám se kariérním poradenstvím. Pokud byste měla zájem se více o všem pobavit, napište mi soukromou sz a ráda pomůžu/podpořím. Hledání práce je prostě práce na plný úvazek a je to náročné, to co nyní zažíváte je těžké, proto je vždycky prima se o tom s někým nezaujatým poradit. Nebojte, nejste v tom sama!

Evulina
Neúnavná pisatelka 15757 příspěvků 12.12.18 22:14
@axelina píše:
ahoj a co zkusit supermarket na kasu…to mi přijde taková tutovka…anebo tady u nas kde žiju je hodne cestovní ruch čili pokojská,servirka, recepce - seženu vždy pokud budu chtít…

Hele ono je to spíš asi tak, že hledá částečný úvazek, když píše o školce, škole..a v tom problém opravdu v ČR bývá:

1. Možností částečných úvazků je v ČR neuvěřitelně málo a i mě to děsně štve, ne ani tak za sebe, ale obecně.
  1. Částečné úvazky jsou mizerně placené (což se odvíjí od celkově nízkých výplat i za plné úvazky, když to porovnáme se zahraničím a přitom daně máme třetí nejvyšší v Evropě!!!)
  1. Některé firmy nabídnou částečný úvazek, ale nakonec z toho vyleze částečný plus přesčasy, čili člověk stejně maká ve finále na plný (to jsem tak mívala dřív já před dětmi).
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 22:20

Po mateřské si člověk nemůže dvakrát vybírat, práce je všude poměrně hodně, jen záleží, jaké máš požadavky a co jsi ochotná dělat… Já jsem šla po mateřské se svým VŠ vzděláním uklízet, jen abych neseděla doma a nečekala na pozici adekvátní mému vzdělání… Hodně štěstí.

Uživatel je onlineladucha
Generální žvanilka 21896 příspěvků 12.12.18 22:21

Byla jsem doma po rodičáku, práce nikde, spíš jen nárazovky, tak jsem si udělala rekvalifikace - účetnictví, pečovatel v přímé obslužné péči a ECDL certifikáty na PC.
Z nouze jsem nastoupila do marketu jako pokladní a přitom dělala kvalifikační kurz Asistent pedagoga. Práci jsem měla vlastně už před začátkem kurzu, vedení stačilo, že mám termín, kdy do něho nastoupím.
Pracuju ve škole čtvrtým rokem a jsem spokojená. V obchodě jsem zůstala ještě pár měsíců brigádně, ale pak jsem to vzdala, bylo to časově náročné.
Držím palce.

xjuklickova
Kelišová 5201 příspěvků 1 inzerát 12.12.18 22:41

Zalezi co umis. Nechci sypat sul do rany, ale prace je dost, za hodne penez a malo hodin… Kazdy druhy zamestnavatel hleda aspon na pár hodin…

Uživatel je onlinevejilka
Závislačka 4862 příspěvků 13.12.18 00:57
@xjuklickova píše:
Zalezi co umis. Nechci sypat sul do rany, ale prace je dost, za hodne penez a malo hodin… Kazdy druhy zamestnavatel hleda aspon na pár hodin…

No ono to taky bude takový. Práce sice všude dost, to je pravda. Ale většina není vhodná pro maminky s dětmi. Některé jsou závislé na vodění do školky a vyzvedávání. Kamarádka hledala také delší dobu, nakonec našla takovou, která neodpovídá jejímu vzdělání, ale zase hodinově to zvládá skloubit

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64098 příspěvků 3 inzeráty 13.12.18 06:09
@vejilka píše:
No ono to taky bude takový. Práce sice všude dost, to je pravda. Ale většina není vhodná pro maminky s dětmi. Některé jsou závislé na vodění do školky a vyzvedávání. Kamarádka hledala také delší dobu, nakonec našla takovou, která neodpovídá jejímu vzdělání, ale zase hodinově to zvládá skloubit

Nojo, ale tohle si tak trochu dost my maminky delame sami, neb krom vdov ma to dite 2 rodice…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >