Nemůžu znovu otěhotnět a jen slyším kecy od okolí:-(

Anonymní
7.8.13 12:30

Nemůžu otěhotnět a jen slyším kecy od okolí:-(

Potřebuju se vypovídat, proto se obracím sem ;)
Máme 4letou holčičku a už přes rok se snažím otěhotnět a pořídit sourozence-jezdím do CARU, mám za sebou 4 pokusy IUI, ale nic, byla jsem na hydrolaparoskopii a nic se u mě nemašlo za problém a manžel je také v pořádku, ale prostě to nejde. :,(
A ted proč píšu tuto diskuzy:všichni kolem mě, kteří měli jedno dítko, už mají dávno druhé a mě je to moc líto. V rodině se začínají ptát, kdy bude mít dcerka sourozence, ale mi zatím nechceme říkat, že už se pře rok snažíme, byli bychom ještě pod větším tlakem. Nejhorší jsou lidé z okolí, kteří se ptají, proč máme jedináčka :zed: A korunu tomu dneska nasadila sousedka, když předemnou řekla své známé, že druhé dítě vůbec asi nechceme, protože jinak bychom ho už přece dávno měli 8o A podobně to slýchávám i od jiných. Moc mě to mrzí, ale přece nebudu každému na potkání vykládat, že mám problém s otěhotněním, že se snažíme i přes lékaře, je to přece naše soukromí. Sousedi vedle nás mají 2 letého klučíka paní už je znovu v 6 měsíci a mě je to tak líto…co mám dělat? Zajít k psychologovi? Vím, že se z toho svět nezboří, kdybychom měli jen jedno dítě, ale myslím, že naše společnost rodiče a hlavně matky dost odsuzují a myslí si, že jsou bud kariéristky nebo mají jedno dítě ze sobectví. Jste na tom některá taky podobně? Jak řešítě svou situaci? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

LN
15519
7.8.13 12:33

Nebyla jsem na tom až tak špatně, ale máme jedno dítě a to se nám povedlo po 15ti měsících snažení. Během té doby jsme si pořídili štěně a ze všech stran jsme slyšeli „no jo, oni si radši pořídí psa, než by založili rodinu“ apod.
Taky jsem neříkala, ž e se tak dlouho snažíme a dusila to v sobě. Občas bouchla.
Nevím, co je lepší, protože pak uvidíš soucitné pohledy, popřípadně neustálé dotazy na průběh…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
7.8.13 12:34

Já tohle poslouchám taky a to jsou dceři teprve dva roky… Moc se s tím nemažu, druhé dítě zatím nechceme a neplánujeme… Buď odpovím, že až bude tak bude a nebo taky nikdy nebude… Nevím kde všichni beru ten trend mít dvě děti max tři roky po sobě a nejlépe páreček :cert:

Tobě držím palečky aby se brzy zadařilo a okolí buď neřeš a nebo bych je odpálkovala, co je jim potom? to je dneska fakt tak pobuřující mít jedno dítě? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5110
7.8.13 12:37

Hlavně se uklidni! Jednoho už přinejhorším máte.
Lidi budou blbě kecat vždy… My máme prvního synka, který se narodil 5 let po svatbě - plánovaně. Po 10 letech vztahu. A řečí jsme si užili ažaž… Zarazila jsem to až univerzální narážkou: když jste takoví odborníci, choďte nám k tomu sexu svítit…
Moje matka se mě od té doby už na nic neptala a zakázala to celému příbuzenstvu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
7.8.13 12:37

Mě se taky lidi ptají, kdy bude druhé a tak, naštěstí bez bezcitných poznámek. Druhé chceme, před rokem jsem měla ZT a teď se nedaří. Já odpovídám „dá-li bůh, tak bude“. Kdo chce, tak se dovtípí.
Já bych jim prostě na tvém místě odpověděla něco podobného a dala najevo, že to nechceš rozebírat. Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28887
7.8.13 12:38

No to se zbláznim, tak ja si horko těžko s velkymi problemy pořídila jedno abych nebyla za karieristku a ono to nestačí?? :lol:

Hele neda se poradit nic jinyho nez se na okolí vykašlat, připadne pokud mas na to povahu tomu kdo se bude ptat říct, ze se snažíte ale neni to jen tak bez problému tentokrat, vetsinou lidi sklapnou. Tak sem to dělala ja a byl klid. Stejne ale neprestavam zirat co se lidi pletou do věci do kterých jim nic neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
7.8.13 12:39

Co napsat, kromě toho, že lidi jsou prostě někdy necitliví resp. nechápu, že to co oni plácnou v rámci konverzace může někoho ranit. Já mám poměrně dobrou zkušenost s pravdou - nemohla jsem otěhotnět poprvé - na dotazy jsem řekla, že se léčím, ono to lidem tak nějak zacpalo pusu. Ale je pravda, že nemám v okolí žádného vyloženého troubu, aby si ze mě (nebo z partnera) utahoval nebo se okatě divil. Držím palce, ať jim brzo vytřeš zrak :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
7.8.13 12:40

Já myslím, že takové řeči, jakože kdy bude druhé dítě, se vedou vždy a všude, často sotva žena porodí druhé, už se jí ptají, kdy bude další, a ty to teď hodně citlivě vnímáš, když se snažíte otěhotnět. Ale nemyslím, že byste byli nějak výjimeční, když budete mít větší věkový rozdíl mezi dětmi. Asi máš několik možností, jak se k těm kecům postavit, buď jen s milým úsměvem odpovědět něco jako „uvidíme“ nebo „až přijde čas“ apod., nebo si připravit nějakou odpověď ve smyslu „teď se chci věnovat dcerce“. Rozhodně bych nikomu nevykládala, že se snažíte, to budou pak otázky každý měsíc, jestli „už“. Pravda je, že do takových věcí nikomu nic není, jenže jsem realista, takovým řečem se prostě nevyhneš. Věřím i tomu, že většina lidí je pronáší spíš tak ze zvyku, že se to čeká (pak jsou samo ty hnusné rýpalky). Co se týče psychologa, tam to zvaž sama, jestli situaci zvládáš psychicky, nebo ne, zvol to podle sebe, ne podle toho, jaké kecy má sousedka. Přeju brzké splnění snu :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
7.8.13 12:40

Bohužel tohle zná každá snažilka, je fuk jestli se snaží o první nebo druhé. já to zažila dvakrát, poprvé všem bylo divné že jsem už dávno vdaná, s bytem, prací a furt nic, podruhé jak píšeš řešili proč nechceme druhé a to už v době kdy jsme se ještě ani nesnažili. lidi nemají co na práci :nevim: že je ti to líto věřím, mě to nejvíc dostalo poprvé když jsme po potratu a dlouhé době kdy to nešlo donesli domů koťátko abych se nějak zabavila a sousedky měli zase téma že si pořídím radši prašivou kočku než děcko. bohužel s tím asi nic neuděláme, blbce nezměníme, aspoň já na to nepřišla jak jim zavřít hubu, přestalo to až jem otěhotněla, jen teď zase každý řeší že čekáme druhé a máme malý byt jaká nezodpovědnost do dvojpokojáku druhé :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.8.13 12:42

Mojí holčičce bude za 2.dny ,7 měsíců a už teď se mě ptají jestli chci druhé dítě a kdy si ho chceme pořídit, :evil: rovnou odpovídám, že nechci žádné druhé dítě a že pokud by se to změnilo, tak dřív jak za 5 až 6 let to nebude, hrůůůůůza, hned co ženská porodí, by měla hned být zase těhotná a nejlépe porodit hned za týden 8o

• Nahlásit
  • Citovat
6543
7.8.13 12:43

No, tak bohužel s tímto se setkáme všechny co se nám nedaří. Ty ted musíš být ráda za dceru, kterou máš a na okolí kašli…Co je komu do toho..Vím o čem mluvím, snažíme se přes 4,5roků o první dítě..U nás to tedy všichni vědí a naštěstí se na nás dívají všichni normálně…A když se mne náhodou někdo zeptá (jakože to už se fakt stává málokdy), tak řeknu, že chci a nijak to nerozvádím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12262
7.8.13 12:43

@Samamama to je fakt, mě se už v šestinedělí ptali na druhé :mrgreen: :mrgreen: a souhlasím jde o to jak je žena citlivá, jako nesnažilka se tomu zasměješ poklepeš na hlavu že jsou divný a jdeš dál, jako snažilka se z toho hroutíš ale já nebyla jiná :nevim: dostala jsem se do fáze že jsem při oznámení svatby v rodině brečela že tam nejdu jen proto že mi bylo jasné kolik tetiček se mě zeptá na to miminko proč pořád ještě není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
joaska
7.8.13 12:45

Ahoj, doufám, že Tě nijak nenaštvu. Radit nemůžu, v Tvé situaci jsem nikdy nebyla. Jen Tě chci povzbudit, že lidi budou kecat poříd, ať to bude, jak to bude.
Já jsem totiž ten druhý případ. První dítě, se narodilo hned po škole. Dva dny před nástupem do prvného zaměstnání jsem zjistila, že jsem těhotná. Nakonec jsem tedy nenastoupila. Druhé dítě se mi narodilo přesně v den druhých narozenin prvního.
A lidi? No, jo ta umí dělat jenom děti. Makat se jí nechce. :,( Kolikrát já to obrečela.
Tak nevěš hlavu a snaž se ty myšlenky odsunout někam pryč a ostatní Ti můžou… ten smajlík mi tu chybí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
12262
@Anonymní píše:
Mojí holčičce bude za 2.dny ,7 měsíců a už teď se mě ptají jestli chci druhé dítě a kdy si ho chceme pořídit, :evil: rovnou odpovídám, že nechci žádné druhé dítě a že pokud by se to změnilo, tak dřív jak za 5 až 6 let to nebude, hrůůůůůza, hned co ženská porodí, by měla hned být zase těhotná a nejlépe porodit hned za týden 8o

to ty nevíš že musíš mít druhé dítě opačného pohlaví protože standart je mít páreček a spojit mateřskou? aspoň tak jsem to poslouchala já, kdy bude druhé, chudák malá jedináček, jak budou děcka daleko od sebe, další holčičku? nééé musí být chlapeček to je jasný protože musí být kluk:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716

Hmmmm, to presne resim ja. Mam rocni a uz ted se vsichni ptaji, kdy bude druhy. Ja bych jim rada rekla, ze co nejdriv, ale se stavem me i partnerovy plodnosti to bude tak za pet let, jestli vubec :roll:
A presne tohohle se bojim. Vadi mi pocit, ze jakoby zklamavam tim, ze nedokazu otehotnet na lusknuti prstu jako vetsina mych kamaradek. A jeste to vlastne musim vsem priznavat, kdyz se tak ptaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama