Nemůžu se dovolat praktickému lékaři

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.1.22 14:26

Nemůžu se dovolat praktickému lékaři

Ahoj, od neděle mám nějaké respirační onemocnění. Je mi zle, střídá se mi zimnice s pocením, bolí mě celý člověk, únava a bolest hlavy. Praktickému lékaři se nemůžu už druhý den dovolat, potřebuji neschopenku do práce. Dělala jsem si antigenní test, ten mi vyšel negativní, ale nevím jestli mám jet do ordinace osobně aby mě nevyhodili. Nevím jak to teď u lékařů chodí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1585
19.1.22 14:37

Jela bych tam v ordinační hodiny osobně. Email nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5699
19.1.22 14:39

Osobně bych se tam bála jet, jelikož antigenní test není spolehlivý. Stejně tě před návštěvou pošle na PCR, tak si tam rovnou skoč a zkoušej volat znovu a znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7293
19.1.22 14:44
@Anonymní píše:
Ahoj, od neděle mám nějaké respirační onemocnění. Je mi zle, střídá se mi zimnice s pocením, bolí mě celý člověk, únava a bolest hlavy. Praktickému lékaři se nemůžu už druhý den dovolat, potřebuji neschopenku do práce. Dělala jsem si antigenní test, ten mi vyšel negativní, ale nevím jestli mám jet do ordinace osobně aby mě nevyhodili. Nevím jak to teď u lékařů chodí.

Já taky ne, musíš to zkoušet, nebo jim pošli maila. Neschopenka se může vystavit 3 dny zpětně, tak máš ještě den. Pak by se to prej muselo řešit přes posudkovýho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
19.1.22 14:50

Jestli má webovky, tam bude dovolená a případný zástup. Nebo pokud víš, kdo ho běžně zastupuje, zavolej rovnou tam. Můžeš jít pro jistotu na PCR, ať máš jistotu a pak eventuálně osobně do ordinace. Teď jsou na většině míst výsledky do pár hodin, takže to v pohodě můžeš stihnout ještě dnes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
19.1.22 14:53

Nemůžeš někoho poprosit, aby se tam zkusil stavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
19.1.22 15:02

A co jet večer na pohotovost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
19.1.22 15:07

Nikam bych osobne nesla. natoz na pohotovost. jdi na PCR, v pripade pozitivity jde neschopenku vystavit i 14 dni zpetne. doktorovi volej, napis mail

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
19.1.22 15:14

Zasla bych na PCR, stejne te tam poslou. A kdyz budes pozitivni, budes mit neschopenku automaticky (pokud to tedy vazne uz funguje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
19.1.22 15:14
@Sunlight515 píše:
A co jet večer na pohotovost?

Vyborny napad. A jak to resi jeji problem s neschopenkou? Akorat nakazi vic lidi, to ano.
Na podobne blbiny jsem alergicka, Pohotovost tu neni od toho, aby zastupovala nefunkcniho praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18955
19.1.22 15:18

Bez do ordinace pro zadanku na pcr, jestli to nemas hrazene. Idealne na konci pracovni doby a s kvalitnim respiratorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 15:21
@xkoup21 píše:
Jela bych tam v ordinační hodiny osobně. Email nemá?

Email je tam jen na vystavení receptu

• Citovat
  • Nahlásit
5792
19.1.22 15:23
@Paola21 píše:
Osobně bych se tam bála jet, jelikož antigenní test není spolehlivý. Stejně tě před návštěvou pošle na PCR, tak si tam rovnou skoč a zkoušej volat znovu a znovu.

a proč by musela před návštěvou na PCR? souhlasím s tím, že není ideální tam jet bez zavolání. Ale žádný lékař nemůže neošetřit akutního pacienta kvůli tomu, že nemá PCR test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5699
19.1.22 15:30
@Lucka1111 píše:
a proč by musela před návštěvou na PCR? souhlasím s tím, že není ideální tam jet bez zavolání. Ale žádný lékař nemůže neošetřit akutního pacienta kvůli tomu, že nemá PCR test.

Zkušenost z rodiny, ani se s ním nebavili, podmínka pro to, aby vůbec mohl do ordinace byla negativní PCR test. :nevim:
taky respirační potíže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.22 15:32

Tak pcr test bych si musela hradit a hlavně neřeší to že potřebuji neschopenku do práce. Zítra ráno mi tam bude muset mamka zajet

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat