Nemůžu se od něj ani hnout:(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanulka
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 05.10.10 12:51
Nemůžu se od něj ani hnout:(

Ráda bych se poradila, jak řešit takový malý problém s mým 1,5 ročním synem..Když jsme doma, nemůžu se od něj ani hnout..Nesmím jít ani na záchod, ani do koupelny, už vůbec ne do kuchyně. Jinak je zle, začne se vztekat a začne mě tahat zpět za nim. Musím být u něj, když kouká na pohádku, když si prohlíží knihu, prostě pořád..Opravdu se beze mě nehne, asi je to normální, ale už mi to začíná vadit, nemůžu si dojít ani na záchod..Nezná někdo nějakou fintu jak ho zabavit, aby vydržel chvíli si třeba sám hrát?

Reakce:
bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 05.10.10 13:01

Neznám fintu, ale prostě jdu :).

Chvíli se vztekal, za tu dobu já se vyčůrám, a je to ;).
Navíc už má mnohokrát vyzkoušené, že nezmizím, ale za chvíli jsem zase u něj, tak už mu tu až tak nevadí… Když na mě chce vidět, prostě jde za mnou, v kuchyni spolu strávíme docela dost času, prohlížíme si knížky, prcek s ní sedí na zemi, já jen od dřezu koukám, říkám „tý jo, to je velkej bagr. a kde je náklaďák?“ a on si prohlíží, má k tomu asistenci, a já můžu něco udělat.

irinek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 13:01

U ns to probíhalo podobně, ale taky jsem potřebovala uvařit, dojít na záchod.....Pvně jsem ho brala sebou, u vaření jsem mu půjčila hrnce, vařejky…Časem ho to přešlo. Občas hohlídala i babička a tak si zvyk, že nemůže být jen se mnou. Te´d už je to o.k.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 05.10.10 13:11

řekla bych že tě zkouší a umí si tě připoutat :lol: :lol: :lol: Malá je taky vcelku mamánek, vždy má horší a lepší období. Ale když potřebuju na záchod, řeknu že jdu a jdu. Buď jde se mnou mi asistovat :roll: a nebo ne. To samé u vaření. Kolikrát taky zkouší mě táhnout pryč, ale někdy to uvařit musím takže chvilku krájím zeleninu pak si k ní třeba chvíli sednu a pak zase něco dalšího. Postupně se to zlepšuje. Nejhorší je odpoledne, kdy už je unavená to mě chce taky pořád, ale to už mi tolik neva. :wink:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.10.10 13:35

Ahoj,my máme to samé-když jsem s malým sama doma,tak ne aby za mnou lezl,jak se od něj vzdálím,tak začne řvát.A to chodím jen po bytě,dveře na záchod mám otevřené.Zrovna dneska jsem si dovolila jít na záchod,nejdřív řval,a pak s řevem za mnou dolezl… :roll: Já to zatím neřeším,zdá se mi na to ještě mělý :think:

Watsonek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 13:42
hanulka píše:
Ráda bych se poradila, jak řešit takový malý problém s mým 1,5 ročním synem..Když jsme doma, nemůžu se od něj ani hnout..Nesmím jít ani na záchod, ani do koupelny, už vůbec ne do kuchyně. Jinak je zle, začne se vztekat a začne mě tahat zpět za nim. Musím být u něj, když kouká na pohádku, když si prohlíží knihu, prostě pořád..Opravdu se beze mě nehne, asi je to normální, ale už mi to začíná vadit, nemůžu si dojít ani na záchod..Nezná někdo nějakou fintu jak ho zabavit, aby vydržel chvíli si třeba sám hrát?

Já bych řekla, že je to normální , že to dělají asi všechny děti. Náš mladej se mnou odchází na WC automaticky ..ani už se o nějaký soukromí nepokouším :-D prostě furt připíňáka a ocásek za zadkem .. to přejde. Když se mi zdá zabavenej třeba kostkama tak jdu jen do kuchyně uvařit si kafe - vidí na mě…ale stejně to zahodí a přimetelí ke mě. Podle mě jde o to, že ten svět okolo je tak plnej věcí a všeho, že hledají jistotu ..máma je bezpečí, však oni se otrkají .
Vím to od staršího. To pak člověka kolikrát až mrzelo, když jsem pro něj přišla do školky a on říkal - Ty už seš tady? A tak brzo ? Prooooč? Já si chci hrát s dětma.To jsem pak ještě vzpomínala na mamušáka …
Neboj a vydrž. V podstatě se Ti dítko vyvíjí tak jak má. :wink:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.10.10 13:48

já jen ještě dodám,že jsem se jednu chvíli bála,že malej bude nemazlivej,ale rozhodně to tak není.Svým způsobem jsem ráda,že mě chce mít na očích…

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.10.10 13:51

U nas je to podobne,ja jdu na zachod,maly zacne rvat,obcas necham otevrene dvere a tak dojde za mnou.Kdyz jsem v kuchyni,tak vetsinou si tam sedne a zacne kramovat.Pokud si hraje sam,tak se zvednu a jdu treba k pc a on okamzite za mnou a zase rev.
Ale taky to dela,kdyz jsme doma i s tatkou a on nekam jde,tak rve taky.
No snad se to brzo zlepsi.Asi je ted proste takove obdobi

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 16:07

U nás máme tu největší separační úzkost snad už za sebou.
Máš dvě možnosti - respektovat to jako normální součást vývoje dítěte a brát ho sebou všude. nebo ho nechat řvá. Jiná možnost není.
Za mnou kluk lezl i na záchod. Nijak mi to nevadilo. Občas jsem byla teda na prášky, když mi visel pořád na noze, kamoli jsem se hla. HOdně mi pomohl šátek, bez něj bych měla ruce vytahané až k zemi, nosit furt na ruce 11 kilo furt nejde. Trvalo to cca 3-4 měsíce.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.10.10 17:41
neczuz píše:
U nás máme tu největší separační úzkost snad už za sebou.
Máš dvě možnosti - respektovat to jako normální součást vývoje dítěte a brát ho sebou všude. nebo ho nechat řvá. Jiná možnost není.
Za mnou kluk lezl i na záchod. Nijak mi to nevadilo. Občas jsem byla teda na prášky, když mi visel pořád na noze, kamoli jsem se hla. HOdně mi pomohl šátek, bez něj bych měla ruce vytahané až k zemi, nosit furt na ruce 11 kilo furt nejde. Trvalo to cca 3-4 měsíce.

Já mám někdy pocit,že máme separační úzkost od narození :roll: Malej sedí pode mnou,a řve,a jak si ho vezmu na klín,tak přestane :roll:

Watsonek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.10 19:12

Jen k tomu dítěti na Wc - u nás běžně jak už jsem psala … jen jsem si tak vzpomněla …dnes objevil toaleťák .. popadl celou roličku a zdrhnul s ní ..to mě najednou na dohled nepotřeboval :-D . No než jsem si vyštrachala náhradní a ehm zařídila svoje :oops: tak ta malá potvora celou roli rozmotal po bytě rozcupoval a eště napůl požvýkal a sežral !! Takže tak .. jsou to zlatíčka :mrgreen:

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 06.10.10 09:56

A kdy k tomu vekove dochazi? Mimino se narodi az bude klukum 14mes. Oni me ted potrebuji jen obcas, vystaci si dst tim, ze jsou dva, ale kdyz se priblizim, tak po mne splhaji oba

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 06.10.10 10:26

Jak už psaly holky, buď ho necháš ječet nebo budeš tahat všude sebou. Já to řešila kombinací obojího a i teď v necelých 2 letech ji to občas bere. Nicméně na záchod chodí se mnou, pokud nejde hned tak přijde (už si umí otevřít dveře) a jinak je to jak kdy někdy mně „nepotřebuje“ celé dopoledne a pak přijde den, kdy vyžaduje pozornost skoro pořád… Největší mamánkovství bylo okolo 10 měsíce, ale prostě jsem k ní chvíli sedla a odešla po nějakém čase i když vřískala… Prostě to chce nervy :-)

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.10 10:33
jizvíková píše:
A kdy k tomu vekove dochazi? Mimino se narodi az bude klukum 14mes. Oni me ted potrebuji jen obcas, vystaci si dst tim, ze jsou dva, ale kdyz se priblizim, tak po mne splhaji oba

Myslím, že je to hodně individuální. U Toma náznaky od 8mi měsíců, od 9ti v na plnou páru, od roka už vydrží fofr čurání sám. Můžu i bez řevu odnést plínu do koše na prádlo, dojít pro tepláky, otevřít okno do jiného pokoje. :dance: Ještě lepší je to venku, tam se po mě většinou shání, jen když chce vyrobit bábovku, jinak na hřišti lítá leckde.
Znám ale děti, které to chytlo až v roce, i holčičku, kterou to nějak minulo a bohužel i ty, kterých se to drří do 2 let.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >