Nemůžu se rozhodnout, kde v Praze rodit

93
11.12.20 09:15

Nemůžu se rozhodnout, kde v Praze rodit

Ahoj, Čeká mě porod v červnu příštího roku a musím se během příštího týdne zapsat k porodu.

Jenže.. já prostě nevím kam jít. Jsem prvorodička.
Nemám úplně požadavky na přirozený porod a pod. Důležitý je pro mě kvalitní erudovaný personal. To jestli se někdo blbě vyspal stejně neovlivnim.

Co ale tedy řeším je, že bych rada měla soukromí, chlapa u porodu, neplatila za nesmysly a zároveň se bojím přecpané porodnice s velmi neosobnim přístupem, kde budu čekat hodiny někde na chodbě na monitor.

Ale jak to pročítám, přijde mi, že všude v Praze to je tak nějak stejné.

Myslela jsem, že půjdu do Podolí nebo Vinohrad. Ale nevím. Přijde mi, ze co jsem těhotná, tak moje rozhodovací schopnosti jsou ještě horší :) :) :D :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14039
11.12.20 09:25

@Oktopus Ahoj, zkus si procist Recenze na porodnice :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19394
11.12.20 09:30

K Podoli. Porod super, soukromi dostatek, personal mily, kdyby neco, jipka vybavena, preference prirozenych porodu. Sestinedeli take dobre, podpora kojeni velka. Nikdy jsem si tam nepripadala, jak ve fabrice. Co je bida je poradna, ale do te se ted jde jednou, dvakrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
11.12.20 09:36

Jako Pražanda bych rodila asi v Podolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
11.12.20 09:48

Podolí je celkem vyhlášené čekáním a placením za nesmysly.
Nabízí ale rozhodně erudovaný personál a špičkový vybavení pro rizikový těhotenství a novorozence.
Rodila jsem v Podolí před 7 lety, strávila jsem týden na lůžkovém oddělení pro rizikový rodičky a byla jsem moc spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4019
11.12.20 09:58

A kde bydlíš v Praze? Jsem z Prahy, ale rodila jsem v Melnice a musím říct, ze je to naprosto skvělá porodnice i následná pece je top. Prvního syna jsem rodila ve vyhlášených Horovicich a ty se můžou zahrabat oproti Mělníku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
11.12.20 10:09

Jsem z Prahy.

Ono je mi jasné, ze každá porodnice má své.

Jen třeba na stránkách Podoli, mají placené položky jako:

• ceny porodnich kurzu naji od 1500,– do 10 000,– (ten třeba moc nechápu, jestli je nějaký v rámci porodnice a tohle jsou nějaké bonusové nebo jestli si musím vybrat z těchto? )
  • pak tam je cena za monitorovací pas 120,– (to jako na každém monitoru budu platit za pas? 😀)
  • pak se teda platí za entonox.. když chceš. Ale tak to budis. Chlap u porodu a parkování, nadstandardní.. to teda taky chápu.

Ten Podolsky balíček moc nechápu k čemu je, když stejně pak za věci platis 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
11.12.20 10:20
@Oktopus píše:
Jsem z Prahy.

Ono je mi jasné, ze každá porodnice má své.

Jen třeba na stránkách Podoli, mají placené položky jako:

• ceny porodnich kurzu naji od 1500,– do 10 000,– (ten třeba moc nechápu, jestli je nějaký v rámci porodnice a tohle jsou nějaké bonusové nebo jestli si musím vybrat z těchto? )
  • pak tam je cena za monitorovací pas 120,– (to jako na každém monitoru budu platit za pas? 😀)
  • pak se teda platí za entonox.. když chceš. Ale tak to budis. Chlap u porodu a parkování, nadstandardní.. to teda taky chápu.
Ten Podolsky balíček moc nechápu k čemu je, když stejně pak za věci platis 😀

Rodila jsem v podolí a docela detailně jsem to popisovala v recenzích na porodnice, tak zkus juknout, jestli ti to pomůže.

Podolský balíček je k ničemu, za ten nemá smysl utrácet (teda pokud nechceš předraženou svačinu pro chlapa na sále).

Ten předporodní kurz je ten kurz v porodnici, ale není povinný. Pokud chceš z podolí, tak musíš vybrat z těchto. V době covidu byly kurzy online tuším za 1250,–.

Ten monitorovací pás si platíš jen v případě, že si ho chceš sama pořídit a nosit si svůj. Ještě jsem sice neslyšela, že by si ho někdo koupil, ale možnost máš. Já teda používala ty jejich a neplatila jsem nic.

Jinak mám obecně pocit, že jsem tam skoro nic neplatila. Jen za manžela u porodu a pak manžel platil 2× parkování (když mě dovezl a když si nás odvážel). Celkem za obě parkování zaplatil tuším 350,–. Jo a jednou jsem si byla dokoupit vložky v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
11.12.20 10:32

My jsme rodily v Tomayerce v Krči a byli jsme moc spokojený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
11.12.20 10:37

Rodila jsem 2× v Podolí a super. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
11.12.20 10:46

Já si myslím, že o žádné porodnici v Praze nejde říct, že je špatná. Ke každé najdeš spokojené i nespokojené klientky. Já mám zkušenost z Vinohrad a vím, že příště tam půjdu znovu. Požadavky jsem na porodnici neměla a spíš vybrala proto, že bydlím v okolí. Naprostá spokojenost, poradnou počínaje (tam jsem snad vždy byla sama v čekárně), po samotný porod i pobyt. Nedala jsem za nic ani korunu, měla svůj porodní sál, sprchu, sociálku ve dvou, u porodu se vystřídaly tři směny, partner neustále se mnou (nikdo to neřešil), sedli mi úplně všichni z personálu. Bude určitě dobré i Podolí, Bulovka a všechny ostatní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
11.12.20 10:47

Můj požadavek byl, aby tam měli perinatologii - aby v případě větších problémů neodvezli dítě do jiné nemocnice (stalo se kamarádce v Ostravě). Ergo Motol, Apolinář, Podolí.

Apolinář je katastrofa z hlediska soukromí, především pro přirozený porod, ale odborníci jsou tam skvělí. Rodila jsem plánovaným císařem, a na ten nemůžu říct křivý slovo. (Šestinedělí a sestry tam je jiná píseň…)

Z okolí mám celkově nejlepší ohlasy na Podolí (v únoru tam rodila švagrová), ale je celkem boj se tam dostat. Pokud jde o extra výdaje, moc nevím, moje okolí to neřešilo.

Kdyby mi šlo o alternativu a klid, rozhlížela bych se po okolí Prahy: za mých dob měla dobrou image Příbram, teď ten Mělník nebo Hořovice. Neratovice dle zkušeností z okolí nebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
11.12.20 11:02

Jinak ještě jedna drobnost. Až budeš číst recenze na jakékoli porodnice v Praze, koukej hlavně na ty z posledních dvou let (občas lidi píší recenzi v roce 2020 na porod z roku 2015 apod.). Např. Podolí prošlo rekonstrukcí v letech 2019/2020, Motol měl rekonstrukci tuším ve 2017 a Thomayerka se taky změnila někdy ve 2018 (podolí vím roky určitě, ale zbylé jsou odhad, konkrétní roky nevím). Po těch rekonstrukcích se i hodně měnili recenze lidí a byli spokojenější.

Celkově jsem od svých známých neslyšela špatné recenze na jakoukoli porodnici. Já mám dobrou zkušenost s Podolím, kamarádka jedna s Thomayerkou ve 2019, dvě kamarádky byly spokojené v Motole mezi 2013-2016 a další zas spokojenost s Apolinářem. Nicméně nikdo z nás neměl žádné speciální požadavky ani vysoká očekávání od státních nemocnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.20 13:39

Po čerstvých zkušenostech od známých bych nedoporučovala Mělník ( a pod. Menší porodnice) v případě komplikací jak na straně dítěte, tak matky si nemůžete být jistí kvalitní péči. Vyprdla bych se proto na nějaký příjemný a ezoterický porod ve vaně, zdraví je přednější! Doporučuji Podolí, pro prvorodičku ideální.

• Citovat
  • Nahlásit
93
11.12.20 14:12

Díky všem za postřehy :)

Asi si budu nakonec vybírat mezi Podolim a Vinohrady… případně Krč.

Třeba se mi ani do jedné nepodaří dostat 😀

Přeci jen teď v karantene to je sama tehule 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat