Nemůžu se vyrovnat s její "dokonalostí"

Anonymní
23.3.20 19:31

Nemůžu se vyrovnat s její "dokonalostí"

Ahoj, holky, tohle radši prosím anonymně, a taky jsem možná netrefila skupina - ale fakt jsem nevěděla, kam to zařadit…nejedná se o žádný životní problém, ale třeba jste některá zažila něco podobného. Takže pro odlehčení.
No, bude mi 30 a doposud jsem si myslela, že jsem dost vyrovnaný člověk, který nemá problém se sebevědomím. Jenže ouha. To co budu popisovat, jsem zažila naposled v pubertě. O co jde: dělala jsem řadu let určitou volnočasovou aktivitu (v této situaci není podstatné jakou), ale pak jsem se najednou cítila nějak přesycena, měla jsem dost lidí z této „branže“, a také jisté životní události zapříčinili, že jsem s danou aktivitou sekla, i když to byla a je moje životní vášeň. Ta pomlka mi prospěla, našla jsem si k tomu jiný přístup, prostě se provětraly zatuchlé plachty a já jsme tu samou činnost začala dělat s úplně jinými lidmi v jednom hobby spolku. Mimo jiných jsem se tam setkala i s holkou v mém věku, kterou nemůžu vystát - ale ne proto, že by byla nesnesitelná, ale prostě mi přijde tak dokonalá :D jsem fakt jak malá. Vždycky jsem si myslela, že jsem docela svobodomyslná, spontánní atd. ale ona předčí všechno. Je moc hezká, příjemná a milá, zároveň mi přijde víc bláznivá než já, prezentuje se tak i na sociálních sítích a prostě minimálně tahle image je důvěryhodná, má tam i moc krásné fotky. Vede u nás kurzy a má lidem co předat a já prostě nějak blbě snáším, že je výraznější osobnost než já. Má krásnýho chlapa, jejich příběh je jak z červeného románu, ne jak moje instantní seznámení přes seznamku (ale chlapa mám skvělýho, zaplať Bůh).
Já osobně žiju takový život, jaký jsme chtěla. Opravdu. Ale tahle holka mi prostě nedá spát a já úplně nevím, co mi to má o mě samotné vyzrcadlit, jelikož samozřejmě řeším sr****…ale pocitu se mi zbavit nejde.
Zažila jste to některá a jak jste se s tím vypořádala?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3395
23.3.20 19:37

Vždycky je to o sebevědomí.
Smiř se s tím, že vždycky budou lidi, co budou hezčí, spontánnější, pohodovější. Nebude jich třeba moc, ale občas se objeví.
Vypovídá to to, že sis myslela, že jsi jedinečná a nej a teď jsi zjistila, že někdo je ještě víc než ty.
Ono to v životě není o tom, kdo má jaké fotky na sociálních sítích, kdo jak hezkého chlapa a kdo působí bláznivěj.
Takže pokud bys fakt měla všecko v sobě srovnané, tak ji nebudeš řešit.
Sebevědomí, sebevědomí, sebevědomí. Zdravé!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
23.3.20 19:39

Nevěř všemu, co vidíš. Je to jako v životě. Ti navenek dokonalí a úžasní můžou klidně mít v soukromí problémy takové, že bys zírala. Většinou tahle hra na dokonalost nebývá tak úplně bez škraloupu. Pokud žiješ spokojený život v pohodě, přijmi to, ale nepitvej. Není co závidět, věř mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
23.3.20 19:43
@smutny klaun2 píše:
Nevěř všemu, co vidíš. Je to jako v životě. Ti navenek dokonalí a úžasní můžou klidně mít v soukromí problémy takové, že bys zírala. Většinou tahle hra na dokonalost nebývá tak úplně bez škraloupu. Pokud žiješ spokojený život v pohodě, přijmi to, ale nepitvej. Není co závidět, věř mi.

Taky pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
23.3.20 19:51

Pár takových lidí jsem potkala a pro mě jsou hodně inspirující, většinou jsem se od nich něco naučila a posunulo mě to. Že tu svoji dokonalost nemají zadarmo je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.20 19:55

@bigl nojo, to je jasné.

@smutny klaun2 nechtěla hsen si ji takhle zošklivovat, ona za to nemůže, že já to mám v kebuli přeházený :D

@terien taky jsme si říkala, že bych jí mohla vzít jako inspiraci, ale zatím nevím, jak to uchopit, jelikož samozřejmě nechci žít její život a ještě jsem pořádně nedokázala konkretizovat, co mě na ní tak dráždí:))

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
3395
23.3.20 20:01

Přestaň ji řešit. Úplně ji vytěsni. Nesleduj ji na sítích, když ji potkáš, tak se pobavte a za 5 minut vypustit z hlavy.
Zbytečně moc nad ní přemýšlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.20 20:05

Není všechno zlato co se třpytí. Mám pocit, že sociální sítě úplně zkreslují realitu. Přece si tam nevystaví svoje démony, starosti a taky úplně běžné sračky, které potkávají každého. To je jedna věc. Ta druhá je, že dokonalost je svým způsobem nudná - vždycky si vzpomenu na Stepfordské paničky - a jejich dnešní následovnice, ta dokonalost ovšem působí tak nějak sterilně. A za třetí, beztak seš šikovná holka a nemáš důvod se srovnávat, leda by ta dokonalá žena v tobě probouzela inspiraci. Nesnaž se ji ale napodobovat, nebo se jí vyrovnat, je to pak křeč a stejnak budeš vnitřně nešťastná. Buď svá, měj se ráda a pokud možno ji nesleduj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18795
23.3.20 20:06
@Anonymní píše:
@bigl nojo, to je jasné.

@smutny klaun2 nechtěla hsen si ji takhle zošklivovat, ona za to nemůže, že já to mám v kebuli přeházený :D

@terien taky jsme si říkala, že bych jí mohla vzít jako inspiraci, ale zatím nevím, jak to uchopit, jelikož samozřejmě nechci žít její život a ještě jsem pořádně nedokázala konkretizovat, co mě na ní tak dráždí:))

Díky

Tak hodně záleží na tom, jestli to dráždění je pozitivní nebo ne, jestli ji - jak to říct - svým způsobem obdivuješ nebo tě to rozčiluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
23.3.20 20:24

Nebo bud rada, ze jsi poznala nekoho, kdo je ti podobny, a budte blazniva dvojka :) cili nebrat ji jako konkurenci ale jako partacku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
23.3.20 20:28

Znam osobne nekolik „influencerek“, ktere obdivuje cele siroke okoli, jak jsou uzasne, usmevave, vzdy pozitivni, srsici energii, stihle, zdrave se stravujici, imrvere neco cvicici, uspesne v praci a v kdecem, na co sahnou. Jejich socialni site vypadaji jako reklama na stesti, spokojenost a skvely a zajimavy zivot. Ovsem - realita je uplne, ale uplne nekde jinde a kazda z nich ma bubaky ve skrini stejne jako kazdy jiny smrtelnik. Takze je to spis o tom, jak se umi prodat a prezentovat, nez ze by mely perfektni vsechno a byly naprosto dokonale. Ani s jednou bych nemenila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
23.3.20 20:44

Tímhle jsem taky kdysi trpěla. Je potřeba si uvědomit, že A vždycky bude někdo lepší. V čemkoliv, na co si vzpomeneš, se najde někdo, kdo tě strčí do kapsy. B mnohem důležitější je si uvědomit, že na tom A vůbec nezáleží, protože život není závod, neexistuje univerzální návod, mustr pro všechny, takže C žiju svůj život a s nikým se nesrovnávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36178
23.3.20 20:58

Na vejsce jsem mela spoluzacku stejneho jmena, jako mam ja. Byla desne chytra a desne hezka, ale co bylo nejhorsi, byla navic jeste desne hodna, tak uplne prirozene a nevtirave…fakt bylo obtizny ji nesnaset :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
23.3.20 21:04

Jak už tu psaly holky, vem si z ní inspiraci. Ne že bys ji kopírovala, ale zamysli se nad tím, jestli třeba v životě nemáš něco, co chceš změnit. Představ si, jaká bys musela být, aby ti ta holka najednou přestala vadit. A toho se snaž dosáhnout. Doufám, že to zní srozumitelně. Taky mám takovou kamarádku. A jo, taky mě štve. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
23.3.20 21:13

Vždycky bude nekdo hezci, hodnejsi, lepsi, bohatsi nez ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu