Nemůžu se vyrovnat s rozchodem

17
29.5.16 16:32

Nemůžu se vyrovnat s rozchodem

Ahoj,
chci se vás zeptat na názor nebo zkušenost. S přítelkyní jsme byli spolu 4 roky, byla to trochu slepovačka. Rozešli jsme se spolu před asi dvěma a půl měsíci, iniciované to bylo asi námi oběma: jí už to nebavilo, nebavilo ji moje chování, to jak jsem ji zanedbával atd., mně na ní taky vadila hromada věcí a navíc mám docela psychické problémy sám se sebou, takže tím se to ve mně jen zesílilo. Myslel jsem si, že to tak bude lepší.
No, už po několika dnech jsem cítil, že to tak není, že ji mám rád, vždycky jsem měl. Snažil jsem se ji nějak získat zpět, ale nepovedlo se. Studuje v jiném městě, tak mě napadaly různé ty věci jako přijet tam s velkou kytkou, ale neudělal jsem to jen proto, jelikož vím, že by mi buď neotevřela, nebo by dělala, že není doma.
Nejsme nijak v kontaktu a šance na nový začátek prostě není. Ona už mě nemiluje (a nemilovala už nejspíš nějaký čas). Chápu ji, když se ohlédnu zpět, můžu si říct jen tolik, že si za to můžu sám. Přečetl jsem hromadu příběhů o tom, jak byli dva řadu měsíců bez sebe, až si uvědomili, že bez sebe nemůžou být a už si sebe vážili jinak. A právě takové „pohádky“ se mi pořád derou před oči a já nevím, jak mám jít dál. Ten pocit, že mi strašně chybí je pořád stejný, nelepší se, jen se mi daří chvílemi víc a víc se zabavovat jinými věcmi (teď např. zkouškové). Nejradši bych nastartoval auto a jel za ní třeba na druhý konec světa, ale nechci dělat nic, co vím, že jí už není prostě příjemné. Musím si to srovnat v sobě sám.
Důvod rozchodu není nevěra, vzdálenost, nic, je to především můj nezájem o ni. Bral jsem ji jako jistotu a myslel si, že se vůbec nemusím snažit.
Máte s tím někdo takovou zkušenost? Že i po měsících je to pořád stejně intenzivní a bolí to? Jak jste se s tím popasovali? Poznávám spoustu nových slečen, nesedím doma, pořád někam chodím, začal jsem víc sportovat, ale to všechno prostě nepřináší ovoce, aby mi konečně bylo líp niterně… Děkuju moc.
PS: možná budu vypadat trochu jako blázen, chlap na emiminu… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
29.5.16 16:39

@tom3460 je moc brzy - nemůžeš čekat, že 4 roky vztahu vyšumí jen tak po 2,5 měsících.. tady více než jindy platí, že čas zahojí všechny rány.. dej si čas, odžij si ten smutek a to, že ti chybí, zkus se nějak zaměstnat, zabavit, unavit se, dej si nějaký cíl - třeba uběhnout maraton, nebo já nevím, cokoliv, abys neměl ani myšlenku na to, co ona a kde..a uvidíš…
a k těm příběhům, že se dva k sobě vrátí… ano i to se stává, ale neupínala bych se na to - co má být prostě bude a tečka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
29.5.16 16:39

:mavam:

Příspěvek upraven 29.05.16 v 17:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.5.16 16:46

@tom3460 já bych té brala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
29.5.16 17:01
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
29.5.16 17:06

Nejlepší lék je čas ten zahojí všechny rány. Rčení slepovaný hrnec špatně drží taky asi platí já taky zkoušela slepovat vztah byli jsme spolu osm let rozešli jsme se po půl roce odluky jsme to zkoušeli dát dohromady a stejně to nevyšlo pak jsem byla tři roky „sama“ nechtěla jsem se zamilovat protože jsem se bála dalšího zlomeného srdce. Pak jsem potkala nového přítele jsem spolu už pět let a zrovna jsme v očekávání. Tak nevěš hlavu všechno chce jen čas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
29.5.16 17:46

Každý rozchod bolí..přestala te mít ráda tak přestaň mít myšlenky na to že za ní pojedes s kytkou. stejne píšeš že víš že by ti ani neotevřela..a pak by tě to bolelo ještě víc. na lásku je potřeba dvou, ne jen jednoho ;).píšeš že víš co si dělal špatně, tak si z toho vem ponaučení a v příštím vztahu s novou slečnou se tak nechovej :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
29.5.16 18:48

@jdukolem Není to o tom, že bych se k tomu upínal, spíš se mi nedaří před těmi myšlenkami utéct. Jak říkám, snažím se pořád něco dělat, nejlépe s lidmi, je to těžké. Můžu dělat sebevíc potěšující činnost, ale pokaždé se to znovu objeví a v tu chvíli je radost pryč. Já tomu nerozumím. Právě naopak alespoň vím, že se nic takového nestane. To je vlastně asi docela štěstí, protože být v nejistotě je kolikrát ještě mnohem horší :think:
@Petruskasv Děkuju, to zní moc hezky. A jak jsi to zvládla, být 3 roky sama, i když jen v uvozovkách? Pořád jsi to v sobě neměla z minula urovnané?
@Mamina87 Já vím. Psal jsem to spíš pro nastínění do mých pocitů. Nic takového neudělám. Kde není šance, tam bych ubližoval jen sám sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
29.5.16 18:58

@tom3460 Neměla a možná nemám ještě dneska byl to myslím si osudový chlap mého života jak říkám čas všechno vyřeší jen to mi pomohlo hodně jsme si ublížili. Bylo to těžké zvyknout si na samotu bydleli jsme spolu a najdou bylo prázdno tak jsem se přestěhovala do menšího bytu bez vzpomínek to mi taky hodně pomohlo a měla jsem pár dobrých kamarádu jen na sex bez toho bych to tak dlouho nedala. :D Můj nynější přítel je posledním z nich :D bylo to jen o posteli a nakonec jsme přišli na to že bez sebe nemůžeme být. Říká se že se klín nejlépe vytlouká klínem ;) zase bude všechno v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 19:11

Neměj strach, ono to přebolí, ale 2 a půl měsíce je opravdu krátká doba. My se rozešli po roce a půl a 9 měsíců mi trvalo než jsem se z toho dostala, ale trvalo mi to tak dlouho, protože jsem se pořád upínala na to, že se k sobě vrátíme. Takže se vykašli přemýšlením na to jestli se k sobě ještě vrátíte. Pokud spolu máte být, tak budete, ale ted se smiř s tím, že je konec. Já jsem po rozchodu myslela, že to nepřežiju, že nikdy nemůžu zapomenout, že to nikdy nepřebolí, no a ted už si na něj ani nevzpomenu a když ho potkám jsem úplně v klidu. Jen vydrž, chce to čas. Drž se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1139
29.5.16 19:28

@tom3460 Ahoj, kdysi jsem měla to samé…každý ráno, jsem se probouzela ze steskem na duši, že tu není…člověče, takhle to trvalo asi 3 měsíce a jednoho rána jsem se probudila a nic- vůbec nic…normálně to přešlo. Kdybych to nezažila, tak nevěřím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
29.5.16 19:58

@Petruskasv Tak mám za tebe radost z hezkýho konce :)

Anonymní - No, ono se to lehce řekne. Určitě to znáš. Člověk sám sebe přesvědčí o tom, že je prostě konec. Pak se mu třeba týden daří na to nepřemýšlet, zejména když má zrovna fakt nabitý program a to ho naplňuje nějakou energií, jenže pak přijde znovu ten zlom a máchá se v tom zas… Tak snad doopravdy ten čas… :(

@bessy Taky se mi to už párkrát stalo, ale během dne so to zas objevilo znovu. Jak dlouho jste byli spolu? Docela ti závidím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
29.5.16 20:03
@tom3460 píše:
@Petruskasv Tak mám za tebe radost z hezkýho konce :)

Anonymní - No, ono se to lehce řekne. Určitě to znáš. Člověk sám sebe přesvědčí o tom, že je prostě konec. Pak se mu třeba týden daří na to nepřemýšlet, zejména když má zrovna fakt nabitý program a to ho naplňuje nějakou energií, jenže pak přijde znovu ten zlom a máchá se v tom zas… Tak snad doopravdy ten čas… :(

@bessy Taky se mi to už párkrát stalo, ale během dne so to zas objevilo znovu. Jak dlouho jste byli spolu? Docela ti závidím :)

Tome, Tome, Tome.. netlač na sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
29.5.16 20:57

@tom3460 My byli spolu něco přes dva roky, ale už je to dávno…ale pamatuju si na to přesně. Myslim na to probuzení, znáš to- usínáš a myslíš na ni, vstávaš a první myšlenka je na ní. Fuj, jak já to nesnášela. A pak jak jsem už psala prostě nic. Ani během dne se mi nestýskalo, prostě nikdy.
Asi to mozek nějak zpracoval a vypustil. Netrap se, počkej, potkáš někoho lepšího, až ti :srdce: vyskočí hubou. :mrgreen:
Píšeš, že tě nemiluje, tak k čemu by to bylo? Zasloužíš si být s někym, kdo tě nemiluje? Asi ne, viď. Srovnej si to v hlavě a bude líp. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 06:45

Taky píšeš: je to především můj nezájem o ni. Bral jsem ji jako jistotu a myslel si, že se vůbec nemusím snažit. :zed:
Tak se nemůžeš divit, že tě opustila. Proč milovat někoho, kdo okolo mě chodí jako okolo stodoly…
Vztah se musí udržovat, taky jsem to zažila v dlouholetém manželství, prostě: máme se rádi a ono to jede tak nějak samo… setrvačností. Až jsme na to skoro dojeli. :zed: :zed:
Znáš to pořekadlo: láska je jako oheň - když nepřikládáš, vyhasne /to mmch platí i o hněvu/
Ověřila jsem si to, musí se stále „přikládat“. Takže po 18 letech si zase píšeme hezké SMS, chodíme spolu na různé akce, znovu jsme se začali líbat /předtím to byly „jen“ pusy/ sex je taky žhavější :oops:, objímáme se během dne i bez sexu, vzájemně si nabízíme pomoc při různých činnostech atd.

Ta bolest přejde časem, věř tomu, znám to. Skoro každý tím aspoň jednou prošel…
A do budoucího vztahu si vezmi poučení. Žena když vidí zájem a lásku (pokud je „normální“) udělá pro milovaného muže cokoliv..
Přeju Ti brzké zahojení :srdce: a ať potkáš tu „pravou“ :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama