Nemůžu se vyrovnat s rozchodem, poraďte mi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
15.5.22 16:12

Nemůžu se vyrovnat s rozchodem, poraďte mi

Holky, dnes se semnou rozešel přítel po 2 letech. Oba dva jsme povahově hrozně odlišní, já jsem ambiciózní, chci se posouvat a on je úplný opak, ale nějak jsme se naladili na podobnou vlnu a byli jsme spolu až doteď. Ze všech mých ex byl na mě nejhodnější a dokázal mě vždy jednoduše rozesmát. Byl tu pro mě když mi odešel děda který mi hrál roli tatínka celý život a bylo to těžké, ale hodně mi pomohl a proto podle mě jsem se na něj upla ještě více. Na začátku vztahu (2-3 měsíce) to už podělal s důvěrou a psal si s bývalýma. Od té doby jsem vůči němu nedůvěřivá a proto, kdykoli kamkoli měl jít se bavit tak jsem měla tisíce keců a to ho hrozně usurpováválo a dusilo až to teď po víkendu co byl na rozlučče se svobodou prasklo a řekl že už mě má dost a že jsme skončili. On nechápe že on je ten důvod proč mu tolik nevěřím. Impuls toho byl, že když jsem se já v pátek šla bavit s kamrádkou, potkala jsem jeho spolupracovníka, který mi řekl, že si v pátek než odjel na rozlučku vyvolával s nějakou holkou. Jenže ten jeho “kamarád” co mi to říkal ke rozbíječ vztahů a měla jsem to nechat být, no jenže s tou mou nedůvěrou jsem to okamžitě přítelovi napsala v ten večer (trochu podnapilá) a vznikla z toho hádka až mi včera řekl že už dál nemůže. Dnes jsme si volali a řekl mi to samé a už se chtěl domluvit, kdy si vyměníme věci, co u sebe navzájem máme. Když já ho fakt miluji a je mi s ním fajn, hrozně ráda s ním trávím čas a milujeme se. Máme spoustu vzpomínek, spoustu dovolených…. Máme zaplacenou dovolenou i na červen a nevím co mám dělat. Rodina do Mě hučí, že by to stejně časem skončilo, že jsme každý jinej. Myslím že na tom nějaká pravda je, ale zítra mě čeká státní zkouška a myslím jen na přítele, teď už tedy ex. Co mám dělat? Zní hrozně přesvědčeně, ale fotky atd semnou na sociálních sítích furt má. Snažím se učit, ale nesoustředím se. Myslím i na tu dovolenou. Co s tím? Myslím jenom na něj a na to, co budu dělat se svým volným časem? Jsem na něj zvyklá, každý víkend jsme podnikali výlety apod. Co budu dělat teď? Kvuli němu (že jsme byli temer porad spolu) mám minimum přátel, kteří mají své životy a fakt na mě nebudou mít každý den čas. Ale co budu dělat já?
Myslíte, že to bude chtít ještě probrat? Láska byla opravdová a vzájemná, jenže s narušenou důvěrou to šlo celé do kytek. Ta důvěra ale by se dala časem podle mě opravit. Opravdu máme každý jiný pohled na svět, ale milujeme se hodně moc a snažím se rozhodnout, zda to takhle opravdu nechat s rozchodem a přetrpět to, nebo se ještě o něco snažit. Prosím poraďte mi jsem zoufalá a potřebuji nějaké rozjasnění abych se mohla soustředit na zítřejší zkoušky. Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26743
15.5.22 16:38

To máš těžký, svou žárlivostí jsi ho dohnala k rozchodu. S takovým člověkem vydrží jen svatej. Na psaní s bývalýma to nesváděj, není ničí povinnost ukončit komunikaci, pokud skončí vztah. Nech to plavat. Nejdřív vyřeš svoje problémy, tu žárlivost řeš třeba s psychologem, a na vztah mysli až se nebudeš chovat jako husa. S takovou ti skončí každý vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
15.5.22 16:47
@nikki1508 píše:
Holky, dnes se semnou rozešel přítel po 2 letech. Oba dva jsme povahově hrozně odlišní, já jsem ambiciózní, chci se posouvat a on je úplný opak, ale nějak jsme se naladili na podobnou vlnu a byli jsme spolu až doteď. Ze všech mých ex byl na mě nejhodnější a dokázal mě vždy jednoduše rozesmát. Byl tu pro mě když mi odešel děda který mi hrál roli tatínka celý život a bylo to těžké, ale hodně mi pomohl a proto podle mě jsem se na něj upla ještě více. Na začátku vztahu (2-3 měsíce) to už podělal s důvěrou a psal si s bývalýma. Od té doby jsem vůči němu nedůvěřivá a proto, kdykoli kamkoli měl jít se bavit tak jsem měla tisíce keců a to ho hrozně usurpováválo a dusilo až to teď po víkendu co byl na rozlučče se svobodou prasklo a řekl že už mě má dost a že jsme skončili. On nechápe že on je ten důvod proč mu tolik nevěřím. Impuls toho byl, že když jsem se já v pátek šla bavit s kamrádkou, potkala jsem jeho spolupracovníka, který mi řekl, že si v pátek než odjel na rozlučku vyvolával s nějakou holkou. Jenže ten jeho “kamarád” co mi to říkal ke rozbíječ vztahů a měla jsem to nechat být, no jenže s tou mou nedůvěrou jsem to okamžitě přítelovi napsala v ten večer (trochu podnapilá) a vznikla z toho hádka až mi včera řekl že už dál nemůže. Dnes jsme si volali a řekl mi to samé a už se chtěl domluvit, kdy si vyměníme věci, co u sebe navzájem máme. Když já ho fakt miluji a je mi s ním fajn, hrozně ráda s ním trávím čas a milujeme se. Máme spoustu vzpomínek, spoustu dovolených…. Máme zaplacenou dovolenou i na červen a nevím co mám dělat. Rodina do Mě hučí, že by to stejně časem skončilo, že jsme každý jinej. Myslím že na tom nějaká pravda je, ale zítra mě čeká státní zkouška a myslím jen na přítele, teď už tedy ex. Co mám dělat? Zní hrozně přesvědčeně, ale fotky atd semnou na sociálních sítích furt má. Snažím se učit, ale nesoustředím se. Myslím i na tu dovolenou. Co s tím? Myslím jenom na něj a na to, co budu dělat se svým volným časem? Jsem na něj zvyklá, každý víkend jsme podnikali výlety apod. Co budu dělat teď? Kvuli němu (že jsme byli temer porad spolu) mám minimum přátel, kteří mají své životy a fakt na mě nebudou mít každý den čas. Ale co budu dělat já?
Myslíte, že to bude chtít ještě probrat? Láska byla opravdová a vzájemná, jenže s narušenou důvěrou to šlo celé do kytek. Ta důvěra ale by se dala časem podle mě opravit. Opravdu máme každý jiný pohled na svět, ale milujeme se hodně moc a snažím se rozhodnout, zda to takhle opravdu nechat s rozchodem a přetrpět to, nebo se ještě o něco snažit. Prosím poraďte mi jsem zoufalá a potřebuji nějaké rozjasnění abych se mohla soustředit na zítřejší zkoušky. Děkuji!

Trošku si odporuješ. Jak Ti může být fajn s chlapem, kterému nevěříš a kterému děláš žárlivé scény? :think:
Domluvte se ohledně té dovolené a jinak to nech být. Nechce být se žárlivkou, tak ho nejpíš ne přemluvíš. :nevim: Sprav svoje sebevědomí a najdi si někoho, komu nebudeš muset dělat žárlivé scénky.

Přeji Ti úspěch u zkoušky. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.5.22 16:48
@Janli píše:
To máš těžký, svou žárlivostí jsi ho dohnala k rozchodu. S takovým člověkem vydrží jen svatej. Na psaní s bývalýma to nesváděj, není ničí povinnost ukončit komunikaci, pokud skončí vztah. Nech to plavat. Nejdřív vyřeš svoje problémy, tu žárlivost řeš třeba s psychologem, a na vztah mysli až se nebudeš chovat jako husa. S takovou ti skončí každý vztah.

ano jenže on si s bývalýma psal že by si s nima zase chtěl vyspat, atd. Kdyby psal jak se mají, tak to neřeším. Napsal něco ve smyslu cituji “chtěl bych tě zas opíchat” po 3 měsících vztahu…. Nikdy předtím jsem nežárlila, to on to ve mě vyvolal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
15.5.22 16:52

No dneska se s tím vyrovnat nemusíš, dneska máš plné právo být zničená. Zavolej kamarádce a domluvte se kdy se půjdete opít a ty se jí vybrečíš a vynadáváš.

A jak se s tím postupně budeš smiřovat, tak se pak soustřeď zejména na sebe a svou sebedůvěru.

Aby si příštímu partnerovi hned od začátku nenaboudávala soukromí a nešmírovala jeho mobil, aby si se zase nechytla do té žárlivosti, která váš vztah zničila.

Žárlíš ne kvůli tomu co dělá on, ale kvůli tomu že nevěříš sama sobě, že jsi dost dobrá, že by s tebou skutečně někdo chtěl být. A svou paniku že tě opustí neřešíš posilováním vlastní sebedůvěry, ale snahou kontrolovat okolí, aby tě čirou náhodou něčím nepodráždil, co by byla záminka k tomu, abys zase žárlila.

V tom se nedá žít a on se ti to xkrát snažil říct, ale ty si to neslyšela, naopak si ho obviňovala, že za to může on, protože se chová normálně -tedy má kamarády obého pohlaví a tráví s nimi čas, není jen s tebou.

Takže teď si dovol být nějakou dobu zničená, ale pak se začni stavět na vlastní nohy, primárně si buduj vlastní život, vlastní přátele a vlastní sebedůvěru. Čím lépe se ti to bude dařít, tím atraktivnější budeš partnerka, protože se nezměníš v závislou žárlícíc přísavku, co toho člověka chce jen pro sebe.

teď ti bude pár týdnů mizerně - ale je to šance, začít znovu a jinak - a stát se svou vlastní kámoškou. Což posléze zaujme zajímavějšího chlapa než toho, co tě chtěl, když ti tak rozbitá, jak si byla na začátku vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.5.22 16:52

Tak na fotky na soc. sítích bych nespoléhala. Chlapi je klidně odtraní až po měsící, kdy už s holkou nejsou. Nedělají takové věci v afektu.
Jak jsi to popsala, přikláněla bych se k definitivnímu konci. V příštím vztahu začni s důvěrou nebo si musíš najít nějakého podpantofláče.
Ber to jako poučení.
Na zkoušky to nesváděj. Pokud jsi v pátek šla místo učení v klidu kalit, asi to tak horký nebude. A zítra hodně štěstí.
Být tebou, omluvila bych se mu-slušně-v pár větách a nechala ho jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20834
15.5.22 16:53
@nikki1508 píše:
ano jenže on si s bývalýma psal že by si s nima zase chtěl vyspat, atd. Kdyby psal jak se mají, tak to neřeším. Napsal něco ve smyslu cituji “chtěl bych tě zas opíchat” po 3 měsících vztahu…. Nikdy předtím jsem nežárlila, to on to ve mě vyvolal.

Jasně, nikdy si nežárlila, jen si mu hned na začátku preventivně zkontrolovala mobil.

Dokud budeš lhát sama sobě a příčinu selhání hledat venku, mimo tvoji kontrolu, nikdy kontrolu nad svým životem nepřebereš a budeš stále dokola opakovat stejné chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.5.22 16:54
@K2 8611 píše:
Trošku si odporuješ. Jak Ti může být fajn s chlapem, kterému nevěříš a kterému děláš žárlivé scény? :think:
Domluvte se ohledně té dovolené a jinak to nech být. Nechce být se žárlivkou, tak ho nejpíš ne přemluvíš. :nevim: Sprav svoje sebevědomí a najdi si někoho, komu nebudeš muset dělat žárlivé scénky.Přeji Ti úspěch u zkoušky. :kytka:

Tu žárlivku ve mě bohužel vyvolal on :( nikdy předtím jsem scény dělat nemusela. Vždy když jsem mu zase začínala věřit, tak mi zase v něčem lhal, a to je pak těžký. Je finančně negramotný a zadlužený a díky mě se z dluhů dostal mnohem rychleji, pomáhala jsem mu (ne finančně, radami) se z toho vyhrabat a začít zase od 0. Nikdy neměl takovou lásku od rodiny nebo nějaké nasměrování a tak jsem ho nasměrovala já. Je mi za to hrozně vděčný. Posunula jsem ho hodně a on mě de facto nikam, ale bylo mi s ním fakt krásně. Jemu semnou taky, říkal mi to pořád. Hold když vám někdo podkopává nohy lhaním a vypisováním o sexu tak je pak těžký mu zase 100% důvěřovat a to víš že jo lásko utíkej se bavit…. 🙈 hrozně se trápím a jsem c takovým stresu, že se prostě nezvládám ani učit a doufám že to nebude důvod, že zkoušky nedám, to bych se na sebe fakt zlobila… když to fakt nejde, jsem myšlenkama úplně jinde…. Chybí mi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
15.5.22 16:56

Takze 22 z 24 mesicu jsi ho podezirala z nevery, utocila na nej, mela nesmyslne kecy, neverila mu, vyvolavala hadky … a pritom to byla laaaaaska jako tram 🤪

Ty jo! Co ty bylo za tlumpase, ze mu to vadi az po skoro 2 letech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.5.22 16:57
@nikki1508 píše:

A to jsi mu koukala do mobilu tajně? Tak brzy na začátku vztahu? To taky není dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11151
15.5.22 16:57

@nikki1508

hlavně, ať ti dobře dopadnou státnice :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.5.22 16:58

Co se týče kontrolování mobilu… nikdy předtím jsem to neudělala a neudělala bxch to kdybych k tomu neměla důvod. Choval se dost podezřele a intuice mě zkratka nezklamala. Od té doby za 2 roky jsem to znovu neudělala, sama jsem se za to styděla to mi věřte. Ale očividně to k něčemu bylo když jsem se dočetla těch hnusných sexuálních zpráv…. :( když už mu začínám věřit tak mi zase lže a ta důvěra zase klesla na úplné dno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
15.5.22 16:58

“chtěl bych tě zas opíchat”

Coze??? Tak to bude opravdovej ulovek stoleti! Toho se drz, inteligent nejvyssi!?!?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.5.22 16:59
@nikki1508 píše:
Tu žárlivku ve mě bohužel vyvolal on :( nikdy předtím jsem scény dělat nemusela. Vždy když jsem mu zase začínala věřit, tak mi zase v něčem lhal, a to je pak těžký. Je finančně negramotný a zadlužený a díky mě se z dluhů dostal mnohem rychleji, pomáhala jsem mu (ne finančně, radami) se z toho vyhrabat a začít zase od 0. Nikdy neměl takovou lásku od rodiny nebo nějaké nasměrování a tak jsem ho nasměrovala já. Je mi za to hrozně vděčný. Posunula jsem ho hodně a on mě de facto nikam, ale bylo mi s ním fakt krásně. Jemu semnou taky, říkal mi to pořád. Hold když vám někdo podkopává nohy lhaním a vypisováním o sexu tak je pak těžký mu zase 100% důvěřovat a to víš že jo lásko utíkej se bavit…. 🙈 hrozně se trápím a jsem c takovým stresu, že se prostě nezvládám ani učit a doufám že to nebude důvod, že zkoušky nedám, to bych se na sebe fakt zlobila… když to fakt nejde, jsem myšlenkama úplně jinde…. Chybí mi…

Kdo zalže jednou, bude lhát pořád. A pokud je finančně negramotný, tím líp, že s ním nebudeš. Nebo máš ráda chlapa, kterému musíš dělat mámu a někam ho strkat? Já bych si takového moc vážit nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
15.5.22 17:00
@nikki1508 píše:
Co se týče kontrolování mobilu… nikdy předtím jsem to neudělala a neudělala bxch to kdybych k tomu neměla důvod. Choval se dost podezřele a intuice mě zkratka nezklamala. Od té doby za 2 roky jsem to znovu neudělala, sama jsem se za to styděla to mi věřte. Ale očividně to k něčemu bylo když jsem se dočetla těch hnusných sexuálních zpráv…. :( když už mu začínám věřit tak mi zase lže a ta důvěra zase klesla na úplné dno.

A ty se divíš, že ti lhal, když mu děláš neustále scény?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat