Nemůžu se zbavit pohlavní choroby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
24.5.22 16:20

Nemůžu se zbavit pohlavní choroby

Ahoj všem, budu moc ráda za vaši radu nebo pohled na věc…

Před třemi měsíci jsem se u gynekologa nechala testovat na pohlavní choroby s tím, že mi tři vyšly pozitivně (2× mykoplasma, 1× ureoplasma). Tři týdny jsem brala doxyhexal + vaginální tablety a při mé druhé návštěvě s tím, že se chci nechat znovu otestovat, zda už jsem v pořádku, mi dal doktor jasně najevo, že nevidí důvod, proč se testovat znovu. Prý ale, že když chci, tak ok… 8o Při dnešním telefonátu mi sestřička sdělila, že mi vyšly znovu dvě bakterie pozitivní, a při informaci, že mi pošle recept, mi ještě sdělila, že až ty antibiotika doberu, není potřeba, abych chodila znovu na test…

Oba testy jsem si platila, nechápu tedy, jaký je důvod dávat mi najevo, že už nemám znova chodit. Zvlášť po tom, co mi léčba evidentně nezabrala…

Máte s tím, holky, někdo zkušenost? Jsem z toho nešťastná, nevím, co víc pro to můžu dělat, než brát to, co mi doktor předepíše a nechat se znovu testovat… nemáte nějaké doporučení, kam jinam, než ke gyn, zajít? Urologie? Praktik? Řeším to prvně, je mi 21, a je mi hloupé se s tím svěřovat blízkým…

Stejně tak přemýšlím nad pomůckami jako třeba menstruační kalíšek - nemohou se bakterie držet i tam? Mám vše, co se zavádí dovnitř pořizovat nové?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
529
24.5.22 16:25

Venerologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
24.5.22 16:29
@apri0ri píše:
Ahoj všem, budu moc ráda za vaši radu nebo pohled na věc…

Před třemi měsíci jsem se u gynekologa nechala testovat na pohlavní choroby s tím, že mi tři vyšly pozitivně (2× mykoplasma, 1× ureoplasma). Tři týdny jsem brala doxyhexal + vaginální tablety a při mé druhé návštěvě s tím, že se chci nechat znovu otestovat, zda už jsem v pořádku, mi dal doktor jasně najevo, že nevidí důvod, proč se testovat znovu. Prý ale, že když chci, tak ok… 8o Při dnešním telefonátu mi sestřička sdělila, že mi vyšly znovu dvě bakterie pozitivní, a při informaci, že mi pošle recept, mi ještě sdělila, že až ty antibiotika doberu, není potřeba, abych chodila znovu na test…

Oba testy jsem si platila, nechápu tedy, jaký je důvod dávat mi najevo, že už nemám znova chodit. Zvlášť po tom, co mi léčba evidentně nezabrala…

Máte s tím, holky, někdo zkušenost? Jsem z toho nešťastná, nevím, co víc pro to můžu dělat, než brát to, co mi doktor předepíše a nechat se znovu testovat… nemáte nějaké doporučení, kam jinam, než ke gyn, zajít? Urologie? Praktik? Řeším to prvně, je mi 21, a je mi hloupé se s tím svěřovat blízkým…

Stejně tak přemýšlím nad pomůckami jako třeba menstruační kalíšek - nemohou se bakterie držet i tam? Mám vše, co se zavádí dovnitř pořizovat nové?

Ahoj mám bohaté zkušenosti bohužel… takže…ano vše nové… kalhotky a atd…vše co sis zaváděla a zavádís pokud to důkladně nevydezinfikujes…jinak si to můžeš zavést zpět… další důležitá věc!! Po přeléčení můžeš mít obtíže a ještě být pozitivní měsíc a půl!!Takže jestli ses vyléčila a ses,, čistá,, poznáš až tak po měsíci a půl…jo a ještě jsme zapomela!!! musíš přeléčit i partnera a po dobu léčby mít jen sex s kondomem…ale to ti asi řekli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.22 16:53

Také jsem si tím prošla. Moje obvodní lékařka mě tři roky léčila na zánět močového měchýře, aniž by se obtěžovala zjistit, zda to není něco jiného. Nakonec, osud to tak asi chtěl, měla dovolenou a taky jsem to šla řešit na gynekologii, kde mi doktor řekl, že při tolika prodělaných zánětech mi nejdříve vezme krev a pak uvidíme. Nakonec mi řekl to samé co tobě. Silně pozitivní ureaplasma a mykoplazma. Léčila jsem se dohromady třikrát a vůbec mi nikdo k tomu neřekl žádné info, takže jsem si vše hledala na internetu. Používala jsem kalíšek, který jsem sice důkladně dezinfikovala, ale právě na internetu jsem se v jedné diskuzi dočetla, že pro ženy které jsou náchylné k jakýmkoli urologickým nebo vaginálním infekcím, je nevhodný. Tampony mi vadily, a vložky nesnesu, ale zkusila jsem to s nimi a chvíli jsem i u těch vložek zůstala. Člověk si zvykne na všechno :mrgreen: :lol:. Nosila jsem jenom bavlněné kalhotky a neprovozovala jsem žádné sexuální hrátky, kvůli minimalizování zanesení i jiné infekce. Myslím třeba při prstění. Celkově bys měla upravit stravu, aby jsi neměla v těle kvasinky. Mě ale stejně nic nepomohlo, i když jsem se chvílemi cítila lépe vždy jsem nakonec byla pozitivní. Někdy silně, někdy slabě, ale pořád pozitivní. Později mi gynekolog řekl že to má vliv i na plodnost A jelikož jsem v té době, kdy se u mě ureaplasma objevila samovolně potratila, tak jsem to začala opravdu řešit. Já jsem se ve zdravotnictví nesetkala s moc přívětivým přístupem, přeji ti aby jsi na tom byla lépe. Nakonec mi gynekolog řekl že to v sobě má spousta žen a některé to vůbec neřeší, s tím jsem se nechtěla ale smířit. Já měla třeba i sedavý způsob zaměstnání, což také na tu urologickou a gynekologickou stránku není moc dobře. Ale nakonec jsem se toho zbavila tím, že jsem se rozvedla. Už to je tři a půl roku a po šesti letech snažení otěhotnění, a třech samovolných potratech s bývalým, jsem najednou se svým novým partnerem otěhotněla ani nevím jak :lol: :srdce:. Je to prostě infekční onemocnění a s tím musíš taky počítat. To znamená že musíš vyměnit i třeba kartáček na zuby a vše co se může dostat do kontaktu s tělními tekutinami. A upravit jídlo a pití tak aby se ti v těle netvořily kvasinky. Já jsem zkoušela i různé byliny na pročištění krve a těla celkově. Minimálně jsem se potom cítila líp. Přeji ti hodně štěstí a pevné nervy, když si vzpomenu na sebe jak zoufale jsem se cítila, nevěřila jsem, že bych se toho ještě někdy zbavila. A taky bych se podívala na psychosomatickou příčinu. Na FB je skupina která se jmenuje psychosomatika a eko terapie v praxi, tam svůj dotaz můžeš položit i anonymně a vždy se snaží odpovědět. držím pěsti

• Citovat
  • Nahlásit
10539
24.5.22 16:57

Jestli tě testovali PCR, je za 3 týdny brzy. Ten detekuje i mrtvé bakterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
24.5.22 17:15

Infekční ambulance v nemocnici, taky tomu rozumi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
24.5.22 20:33

Mám stejnou zkušenost, měla jsem ureaplasmu, chytla jsem ji od svého prvního kluka (fakt pešek), nevěděl o tom. Zjistila jsme to až když jsme dávno nebyli spolu. Moje tehdejší gynekoložka ani nevěděla jaký test mi udělat, nasadila mi atb tetracykliny, myslím doxybene. Asi na 14 dní ale měla jsem to zpět, šla jsem zřejmě brzy na testování. Pak to celé znovu a znovu. Vždy pozitivní. Pak jsem dobrala poslední atb a nasadila si vysoké dávky lichořeřišnice-tinktury. Brala jsem to snad rok 5× denně fakt poctivě. V té době se mi změnila doktorka v ordinaci, využila jsem toho a nechala se znovu otestovat. Negativní. Pokud nechceš už ke svému gyn tak můžeš na venerologii, případně urologii a zkusit konzultaci, počkej taky pár týdnů než půjdeš na další test, může to být teď ještě brzy. Taky je lepší udělat stěr z pochvy, ne test z krve. Jak bylo řečeno, detekuje to i mrtvé bakterie. Můžeš už být dávno negativní. Kalíšek bych po dobu léčby nepoužívala a až se vyléčís, koupit nový. To samé s erotickými hračkami. Raději vyhodit. A to nejpodstatnější, prelecit partnera. A dodržovat sexuální abstinenci ještě pár týdnů po léčbě, nedoporučuje se ani použití kondomů neb se to přenáší i sekrety a tomu se úplně nedá zabránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.22 22:16
@Nefesh píše:
Mám stejnou zkušenost, měla jsem ureaplasmu, chytla jsem ji od svého prvního kluka (fakt pešek), nevěděl o tom. Zjistila jsme to až když jsme dávno nebyli spolu. Moje tehdejší gynekoložka ani nevěděla jaký test mi udělat, nasadila mi atb tetracykliny, myslím doxybene. Asi na 14 dní ale měla jsem to zpět, šla jsem zřejmě brzy na testování. Pak to celé znovu a znovu. Vždy pozitivní. Pak jsem dobrala poslední atb a nasadila si vysoké dávky lichořeřišnice-tinktury. Brala jsem to snad rok 5× denně fakt poctivě. V té době se mi změnila doktorka v ordinaci, využila jsem toho a nechala se znovu otestovat. Negativní. Pokud nechceš už ke svému gyn tak můžeš na venerologii, případně urologii a zkusit konzultaci, počkej taky pár týdnů než půjdeš na další test, může to být teď ještě brzy. Taky je lepší udělat stěr z pochvy, ne test z krve. Jak bylo řečeno, detekuje to i mrtvé bakterie. Můžeš už být dávno negativní. Kalíšek bych po dobu léčby nepoužívala a až se vyléčís, koupit nový. To samé s erotickými hračkami. Raději vyhodit. A to nejpodstatnější, prelecit partnera. A dodržovat sexuální abstinenci ještě pár týdnů po léčbě, nedoporučuje se ani použití kondomů neb se to přenáší i sekrety a tomu se úplně nedá zabránit.

Naprosto souhlasím 8) o lichořeřišnici jsem nikdy neslyšela, ale teď čtu na netu účinky a vypadá to skvěle. Víc lidí, víc ví. Hlavně musíš být psychicky v pohodě 🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat