Reklama

Nemůžu se zbavit vší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Balys
Povídálka 30 příspěvků 31.01.18 12:33
Nemuzu se zbavit vsi

Ahoj vyzkousela jsem asi 4 sampony na vsi a porad si nachazim nove, chytla sem to asi od pritelova maleho brasky, ktery to chytil ve skolce…
Uvazuji nad psim samponem, pry to taky pomaha. Nejake doporuceni? Sem zoufala a muzu se udrbat :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 31.01.18 12:34

Zkus se obarvit na stejnou barvu co máš ono to ty vši zabije a pak je vyčešeš :)

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 31.01.18 12:38

Taky doporucuji barvu. A nebo klidne i ten psi sampon. Nam jednou dost pomohl.

Fíková
Kelišová 5392 příspěvků 31.01.18 12:39

Mně pomohla alpa smíchaná s olejem, nechat to tak půl hoďky působit, vymýt a pak vyčesávat a vyčesávat.

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14893 příspěvků 31.01.18 12:42

@Balys Synovi nezabral 100% ani ten psí šampón. A když už jsme mysleli, že je vyhráno, tak za tři týdny je dotáhl znova. Zkus se obarvit, nebo si kup kouzelný všiváček ze stránek bezvsi.cz Co ho mám (rok a kus), tak už nebyla třeba ani kapka šamponu. Vyčeše i hnidy. Od té doby kluk ty vši přitáhl ještě 5×, pokaždé jsem vyčesala, za pár dní pro jistotu znova, ale když se to udělá důkladně i už napoprvé, tak podruhé nic nenajdu.

Martija
Kecalka 137 příspěvků 31.01.18 12:43

@Balys A máte i ten hreben kovovy taky pry pomaha sampon s teatree musi se nechat 10 minut pusobit a pak vlas po vlasu vycesavat. Kamoska byla taky zoufala nakoupila vsechny mozne pripravky a byl to boj teda

Ijen
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 31.01.18 12:44

Zakladem je vycesavat a ten hreben jak pise @Kakika je skvely.

Alladina
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 31.01.18 12:45

@Balys
Co si zkousela konkretne za produkty? Klidne mi napis do SZ, at tady nereklamujeme :).Psi sampon nijak ucinny nebyl.Mam hodne, hodne moc dlouhé a huste vlasy a taky jsem je chytila od deti a nemohla se zbavit.Ono je taky potreba vyprat povleceni, rucniky, teplou vodou s mydlem vydrbat hrebeny, vyluxovat poradne koberce.

Žena 007
Nováček 10 příspěvků 31.01.18 12:53

Tak nám pomohl ten šampón na psy a všechno včetně povlaku na autosedačku, bundy s kapucí, čepice, povlečení… vyprat.

trpaslinka
Extra třída :D 12119 příspěvků 31.01.18 12:56

Nestaci jen 1 omyti.. neznam ceske vyrobky, protoze ziju v zahranici.. ale ja osobne musela vyuzit kombinaci kremu do vlasu a vycesavani. Po nekterych pripravcich mohou byt vsi aktivni az 2 dny.. pak je klid.. ale po tydnu je treba lecbu zopakovat, protoze se mohou vylihnout vsi ze zapomenutych vajicek. Takze lecbu zopakovat po 7-10 dnech, kdy mohou byt pripadne nove vsi, ale jeste nestihly naklast vajicka.
Ja je chytla od syna prvne loni, kdy jsem se jich take nemohla zbavit. Sampony a oleje nepomahaly, pomohl az Lyclear (nevim, jestli je v CR, ale urcite take bude k dostani nejaky krem misto samponu. Necha se ve vlasech asi 10 minut). Od te doby jsem jimi posedla.. takze sama si kontroluju vlasy minimalne 1× tydne + pri jakemkoli zasimrani, vsemi 3 druhy hrebinku, co doma mam. Dokonce jsem kvuli tomu sla nakratko, protoze sama si je tak snaze procesu, nez dlouhe vlasy. Holce davam do hlavy preventivne sprej s nejakymi olejicky a doufam, ze je zase nedostane, protoze se brani jakemukoli cesani, takze tohle fakt ne. A kluk je stejne hodne na kratko, takze kdyby je zase dostal, pujde zase pod masinku. Diky pravidelne kontrole jsem je na podzim nasla vcas, takze nestihli ani vajicka naklast a zbavili jsme se jich okamzite.

smudlinky
Závislačka 2522 příspěvků 360 inzerátů 31.01.18 12:58

Je potřeba vyprat všechno kde by se vši mohly držet, vše co nejde vyprat vyluxovat. Další důležitá věc je pravidelně odvšivovat - zbavit se i nově vylíhnutých vší, já zkoušela vlasy i žehlit žehličkou na vlasy abych spálila hnidy.
Psí šampony už nejsou tak účinné, látka která zabíjela hnidy se nesmí používat.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 31.01.18 13:02

Za mě směs - olej, alpa, ocet. Na hlavě nechat co nejdéle, min. hodinu pod igelitem a za 8 dní zopakovat. To je bezkonkurenční a levné. Další funkční je Hedrin, ale je drahý. O zbytku mám velké pochyby, protože jsme vyzkoušeli kdeco a klidně jsem po 3 hodinách přípravku na hlavě vyčesala živou veš.
Nebarvila bych, pokud to neplánuješ. Hnidy to stejně nezabije, takže problém to nevyřeší. Mámě jsem objevila zavšivenou hlavu, předtím se barvila a ještě předtím byla na trvalé a měla plnou hlavu hnid živých. Vší měla asi taky dost, protože byla samý stroupek-kousanec. Toto opravdu nefunguje. Ani žehlení vlasů. Hnidy jsou hodně blízko u hlavy.

Fíková
Kelišová 5392 příspěvků 31.01.18 13:02
@smudlinky píše:
Je potřeba vyprat všechno kde by se vši mohly držet, vše co nejde vyprat vyluxovat. Další důležitá věc je pravidelně odvšivovat - zbavit se i nově vylíhnutých vší, já zkoušela vlasy i žehlit žehličkou na vlasy abych spálila hnidy.
Psí šampony už nejsou tak účinné, látka která zabíjela hnidy se nesmí používat.

vši nedokážou dlouhodobě přežít mimo hlavu, myslím, že už po dvanácti hodinách se nedokáží přisát, takže to praní a luxování má spíš psychologický efekt. ;)

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 31.01.18 13:10

A co opakuji každému - vybírat hnidy, vybírat hnidy a vybírat hnidy. Ale to je nejvíc potřeba u dětí, které se stýkají s ostatními, strkají hlavy k sobě, aby opět vši neroznášely. Je mi jasné, že ty jako dospělá ani nemáš, kdo by ti hlavu vybíral. Zázračný všiváček jsem nezkoušla, protože jsem na něj narazila až po letité vší katastrofě, kdy prostě jedny rodiče na to prděli. Nemohu tedy říct, jestli je výrazně lepší než obyčejný kovový, co dávají k šampónům tady. Ale ty kovové nikdy všechno nevyčesaly a to jsme třeba polodlouhé vlasy česali několik hodin. Přesto jsem v hlavě našla ještě dost hnid. Ony jsou právě tak blízko u hlavy kolikrát, že to ani ten hřebínek nevzal.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 31.01.18 13:14
@Fíková píše:
vši nedokážou dlouhodobě přežít mimo hlavu, myslím, že už po dvanácti hodinách se nedokáží přisát, takže to praní a luxování má spíš psychologický efekt. ;)

Co jsem četla, tak po 24hod.
Samozřejmě polštář, pěřinu, čepice bych vyprala. Ostatní ideálně strčit na topení, to chcípnou dřív. Naopak vystrčit peřinu na mráz nepomůže. To už radši to topení, když není možné jí vyprat. Hřebeny, plyšáky buď do mrazáku nebo na chvilku do mikrovlnky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >