Nemůžu sehnat práci v oboru

Anonymní
19.1.21 21:45

Nemůžu sehnat práci v oboru

Zdravím,

jak začít.. Před 5 měsíci jsem dokončila výšku se sociálním zaměřením (Bc.). Po té jsem hned absolvovala několik pohovorů, i v místech, kde jsem absolvovala praxi při studiu. Pořád jsem se držela a hledala v oboru. Ovšem neúspěšně, jelikož jsem bez praxe. Hlásila jsem se i na pozice, kde stačil kurz. Taky nic. Nemám už vůbec sílu něco hledat, když vím, že bez praxe se nikde neobejdu. Říkám si jestli jsem vůbec vhodná vykonávat toto povolání nebo mám změnit obor. Uvažuji nad operátorem výroby ve fabrice, známí mi tvrdí, že pokud tohle začnu dělat už u toho skončím na furt.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6486
19.1.21 21:52

Zkus klidně něco mimo obor, ale ne operátora ve výrobě. Ty chceš dělat ve fabrice u pasu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
19.1.21 21:53

Taky jsem po škole nemohla najít práci v oboru. Nikde mě bez praxe nechtěli. Takže jsem začala dělat něco jinýho a přitom pořád hledala dál a nakonec to vyšlo.. akorát to trvalo 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
19.1.21 21:54
@JancaS84 píše:
Zkus klidně něco mimo obor, ale ne operátora ve výrobě. Ty chceš dělat ve fabrice u pasu?

Já byla tak zoufalá, že jsem šla i do té fabriky. Vydržela jsem tam půl roku a doufám, že už nikdy víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
19.1.21 21:57
@Anonymní píše:
Zdravím,jak začít.. Před 5 měsíci jsem dokončila výšku se sociálním zaměřením (Bc.). Po té jsem hned absolvovala několik pohovorů, i v místech, kde jsem absolvovala praxi při studiu. Pořád jsem se držela a hledala v oboru. Ovšem neúspěšně, jelikož jsem bez praxe. Hlásila jsem se i na pozice, kde stačil kurz. Taky nic. Nemám už vůbec sílu něco hledat, když vím, že bez praxe se nikde neobejdu. Říkám si jestli jsem vůbec vhodná vykonávat toto povolání nebo mám změnit obor. Uvažuji nad operátorem výroby ve fabrice, známí mi tvrdí, že pokud tohle začnu dělat už u toho skončím na furt.

Je spatna doba. Ja zkoncila vysokou v te minule krizi a taky jsem nemohla bez praxe sehnat praci v oboru. Ani na pohovor jsem se v 99% pripadu nedostala, takze jeste horsi. Nakonec jsem zmenila uplne obor a k tomu vystudovanemu jsem se uz nevratila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
19.1.21 22:00

Tak 5 měsíců není nic, v podobném oboru teď kamarádka čekala na místo skoro 2 roky. Je blba doba. Kdyžtak vem cokoli jiného a přitom hledej dal svoji vysněnou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
19.1.21 22:00

Mám dotaz pro ty, co hledají práci po VŠ ve svém oboru-máte soukromé školy, nebo státní?
Tři děti od příbuzných studovali státní školy a firmy si je vyhlídli už na VŠ a sami jim nabízeli zajímavé uplatnění. Většinou ekonomický obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 22:02

Ve fabrice to není jen pás.. Je tam kontrola kvality, montážní linka atd. Bohužel jinou možnost asi nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 22:05

@lasička1

Mám státní VŠ se zaměřením na sociální zaměření.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15463
19.1.21 22:08

V jakém regionu hledáš?

V téhle skupině jsi?
https://www.facebook.com/…761805667210

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
19.1.21 22:09
@lasička1 píše:
Mám dotaz pro ty, co hledají práci po VŠ ve svém oboru-máte soukromé školy, nebo státní?
Tři děti od příbuzných studovali státní školy a firmy si je vyhlídli už na VŠ a sami jim nabízeli zajímavé uplatnění. Většinou ekonomický obor.

Já mám soukromou VŠ ekonomku a sehnala jsem práci hned, ale to bylo v roce 2006. Je to už nějakej pátek no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3253
19.1.21 22:09
@Anonymní píše:
Ve fabrice to není jen pás.. Je tam kontrola kvality, montážní linka atd. Bohužel jinou možnost asi nemám.

co třeba zkusit nějaký příbuzný obor a ne hned s Vš dělat manuální práci…
třeba nějaké neziskovky nebo charitu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
19.1.21 22:12

Co je myšleno sociálním zaměřením??
U nás přijímaji socialni pracovnice a sestry do DD a nástup 28-35000…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
19.1.21 22:12

Jinak teda obvolej nejbližší zařízení pro seniory a ústavy sociální péče - téměř jistě budou shánět minimálně bridádníky kvůli covidu.

Rozhodně to bude v CV vypadat líp, než šití potahů pro auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
19.1.21 22:16
@lasička1 píše:
Tři děti od příbuzných studovali státní školy a firmy si je vyhlídli už na VŠ a sami jim nabízeli zajímavé uplatnění. Většinou ekonomický obor.

Statni a skola s dobrym jmenem. Ale bylo to v te minule krizi. Vetsina spoluzaku to vyresila tak, ze pokracovala v doktoranskem studiu, ale to uz jsem fakt nechtela. Tenkrat v CR v tom oboru propustili 2000 lidi a to lidi s praxi, ze. Ale priznavam i svoji chybu a zpetne to i chapu, proc dali prednost jinym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat