Nemůžu si najít přátele na mateřské

Anonymní
29.8.19 11:05

Nemůžu si najít přátele na mateřské

Anonim protože se stydím. Ahoj jsem necelý rok na mateřské. Mám tu spoustu sousedů s malými dětmi a přesto se mi nedaří najít přátele. Jsem přátelská, přijde mi že řeč někdy nevazne. A přesto. Je mi to moc líto vůči diteti. Já to přežiji ale jak mám jít příkladem když mi nejde navazovat vztahy. Nechci aby bylo moje dítě také samo. Když se s nějakou sousedkou za kecám taky třeba pozvu k nám na kafe a podobně. Ale většinou na to prostě nedojde. Jsem to většinou já kdo začíná nějakou konverzaci. Docela mě to trápí. Asi působím nějak divně. Trpěla jsem sociální fobií. Je to pro mě už tak těžké někoho pozvat. Ale snažím se a nic to nepřináší. Poradíte mi prosím co mám dělat? Nejsem moc hrr když hned zvu. Můžu působit urputně? :think: mám pár svých starých kamarádek které mají děti. Ale přestěhovali jsme se dost daleko takže bych si ráda našla i nějaké přátelé tady. Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

37
29.8.19 11:12

Taky jsme se přestěhovali s přítelem daleko od původního bydliště, bydlíme tu už 3 roky a nikoho tu neznám. Malé je rok, upřímně si nemyslím že by ji nějaký kontakt s dětmi chyběl, jezdíme na návštěvy k rodičům kde jsou malé děti ale ona je nevyhledává, je moc maličká ještě. Jinak máš pravdu, můžeš se snažit až moc, já tady potkala jednu známou (od vidění) a ona hned přijď na kafe no děkuji nechci. Každý prostě není hned na to vlézt do cizího bytu na kafe. Já osobně si myslím že až ti bude dítě chodit do školky tak si těch maminek užiješ až až

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.8.19 11:14

@Rozarka18 děkuji moc. Asi se má to vykašlu a nikoho zvát už nebudu :cert: snad to nějak vyplyne samo

• Nahlásit
  • Citovat
14386
29.8.19 11:24

No ja mám to samé a trochu se bojím, že už te školce to bude všechno právě spřátelený :think: já to pořád odkládám, až bude malej nějak družnej, hrací typ a vzít to přes děti. S tím kafem jseš dobrá a zda se mi to fajn. Jenže když oslovis někoho, kdo prostě má každej den nabitý program a deset kámošek, tak prostě holt nemá čas přibrat další no :nevim: naštěstí máme jedno malé dítě další v rodině, takže aspoň něco. Ještě jsem na fb skupině místních maminek a celkem často někdo shání, že tu nikoho nezná… No nechám to tak za ten rok, třeba přijde něco samo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.8.19 11:28

My jsme s dětmi 3 roky bydleli v Praze a za tu dobu jsem se nebyla schopná s nikým seznámit :zed: Neměla jsem ani známé. Potom jsme se přestěhovali a hned během prvního dne jsem si našla úplně úžasnou kamarádku. Má stejné staré děti, které se zbožňovali. Vídali jsme se každý den. Hlídali jsme si děti. Bydleli jsme naproti sobě, takže jsme se často potkávali na chotbě. Děti neustále přebíhali z bytu si bytu :lol: I my jsme si rozuměli. Konečně mě začalo bavit být na mateřské. :dance: Náš odchod jsme obě obrečeli. Bydleli jsme tam chvilku přes rok a teď je to měsíc, co bydlíme v novém městě, vzali jsme si hypotéku, a jsem tady zase úplně sama. :roll: Chápu tě, rozumím ti. :hug: Drž se. Ale nejsi sama, kterou tohle trápí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13665
29.8.19 11:53

Hele zrovna tohle od tebe dítě úplně neokouká, to jak konverzuješ s cizími dospělými nevnímá, natož jako roční. Je to příliš jiný svět a pro malé dítě naprosto nezajímavý.

S tím se pak bude popasovávat sám, až bude ve školce a škole a primárně to bude vycházet z vrozené introverze či extraverze.

Jinak teda holt ne každá sousedka je vhodná na kamarádění - to fakt není tvoje vina, úplně stačí že máte se sousedy neutrální vztahy, nejběžnější stav je větší či menší napětí :-D

Mrkni se, jestli někde ve vašem okolí není mateřské centrum a zkus se zapojit do jejich aktivit, včetně toho že bys pomáhala s organizací akcí. Případně pokud někdo ve vaší obci/městě dělá akce pro rodiče s dětmi, tka se nabídni jako dobrovolník - najdeš tam lidi se kterými se bude kamarádit snáze, protože se budete znát z nějaké společné činosti a budete mít základní téma k hovoru.

Další varianta je pozorování na pískovišti, pokud tam je někdo, kdo se nepřidává k hlavnímu mateřskému hejnu - je velmi pravděpodobné, že bude v podobné situaci jako ty, tedy že si přijde osamělá a neví jak na to. Ta pak může být vděčná za to, že ji oslovíš.

Případně to samé na nějakém cvičení pro rodiče s dětmi.

A jo, je únavné furt začínat konverzace. Ale je to super tréning, tu odvahu překonávat strach z odmítnutí je potřeba procvičovat, jinak zase úzkost začne vystrkovat růžky. Ovšem zrovna tohle - totiž schopnost překonat svou úzkost a nenechat se jí ovládat je něco, co od tebe dítě časem odkouká a nebo mu teda budeš umět poradit jak na to, když se dostane do podobné situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
29.8.19 11:54

Ono taky záleží, jaké sousedy ve svém okolí máš. Pokud jsou to maminky i se staršími dětmi, tak mají svůj režim, své povinnosti a nemají čas navazovat nová přátelství. V té fázi jsem už dávno i já. Kromě rodiny mám přátele z doby, kdy byly nejstarší děti ještě malé a už mám ve svém životě plno, na další prostě není čas. I s menšími dětmi čas od času chodím do mateřského centra, na různé akce nebo jen tak na hřiště. Taky jsem tam našla maminky, se kterýma jsem si pokecala, potykala, věřím, že při častějším kontaktu bychom si rozuměly, ale já na ně prostě při našem režimu nemám čas. Pokud se náhodně nepotkáme někde venku, tak prostě nic neorganizuju. Při větším počtu dětí se taky častěji stává, že už domluvenou schůzku nebo akci je nutné na poslední chvíli odvolat a vím, že někteří to nelibě nesou a berou si to osobně. Je mi dobře, tak jak to je. Nové sociální kontakty navazuji při studiu během RD a na praxi(kam se dostanu pravidelně už několik let), v oboru, ve kterém mám v plánu po poslední RD pracovat. Nikoho dalšího nepotřebuji. Moje děti jsou schopné se seznámit kdekoliv s kýmkoliv, problém není. Do školky a školy taky nechodí do té nejspádovější(z mého rozhodnutí), problém nemají. Já si taky ráda pokecám na dětském hřišti, ale budovat nová přátelství v tomto směru už nehodlám.

Roční dítě žádné zvláštní kontakty nepotřebuje a pokud nežijete v nějaké uzavřené komunitě, tak bych si k vůli dítěti nedělala násilí. Záleží, jestli Tobě to vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.8.19 12:08

Jsem v podobné situaci, jen teda nikoho na kafe nezvu. Přijde mi to už dost osobní. Ale rozumím Ti a chápu Tě. Teď je prckovi 10m a máme jednu-dvě známe se kterými občas jdeme na procházku. Ale jak jsou děti větší a nevydrží v kočárku a taky sladit režim je oříšek. Takže je mi nejlépe samotné a max se někde zastavíme na hřišti a když je příležitost prohodím pár slov s někým, když není tak se nic neděje. Už jsem si na to zvykla. Ale když byl prcek ještě malé miminko, tak mi maminky s kočárky přišly odtažité. Já se na ně třeba usmála nebo pozdravila a buď se podívala jinam nebo vůbec nevnímala :nevim: tak se asi družit nechtěly, nevím… s tím jestli to bude mít vliv na dítě také bojuji. Ale doufám, že až bude chodit do jesliček nebo do školky, tak si sociální dovednosti vybuduje samo podle svých zkušeností…

• Nahlásit
  • Citovat
789
29.8.19 12:13

Hele na mě je zase hrr každý co si chce hned týkat, já se bavím více méně s každým ale netykam si hned po 20 minutách ale když se vidíme po několikáté a sedíme si. Samozřejmě že tykání neodmítam, nejde to. Taky nejsem nadšená když se někdo nastěhuje do vedlejšího vchodu, prohodíme pár vět na hřišti a už jsme pozvaný na kafe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
29.8.19 12:33
@Gortyna píše:
Hele na mě je zase hrr každý co si chce hned týkat, já se bavím více méně s každým ale netykam si hned po 20 minutách ale když se vidíme po několikáté a sedíme si. Samozřejmě že tykání neodmítam, nejde to. Taky nejsem nadšená když se někdo nastěhuje do vedlejšího vchodu, prohodíme pár vět na hřišti a už jsme pozvaný na kafe.

Mám to stejně. Tykání až po čase a na kafe nechodím a nezvu. Jsme ale větší město, spoustu lidí potkávám pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
29.8.19 12:39
@Anonymní píše:
@Rozarka18 děkuji moc. Asi se má to vykašlu a nikoho zvát už nebudu :cert: snad to nějak vyplyne samo

Nezvi je k sobe, domluv se na kavarne mebo mlecnaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
29.8.19 12:59

Já tedy žiju v našem městě skoro celý život, ale kamarádky se postupně odstěhovaly a tak tu nemám nikoho s kým bych nejak pravidelně s prckem (8M) vyrazila na kávu nebo tak. Někdy trošku závidím těm maminkám co ve skupinách vysedávají v kavárnách a mají společnou řeč. Na druhou stranu jsem introvert a celkem si vybírám s kým se bavit, mám ráda rozumné lidi kteří nejsou typu „všemu rozumím, všude jsem byl dvakrát“, a tak nevím jak mám hledat, to se na první pohled nepozná :D Proto kdyby mě někdo hned zval na kafe, taky bych asi nešla, ještě s představou že to pak budu muset oplácet přičemž mezitím třeba zjistím že mi ta maminka opravdu nesedí. Mám teď plán vzít prcka do místní dětské herničky, mají tam nějaká dopoledne pro nejmenší, tak třeba někoho potkám, ale obecně mi přijde spřátelit se ve „vyšším“ věku nějak moc náročné. Nebo se holt začnu těšit až se vrátím do práce… :lol: ale skrz malého mě to taky trápí, aby prostě měl kontakt s lidmi/dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46053
29.8.19 16:55

A odkud jsi? Zkus tu napsat hledám maminku z…, Dosaď město a snad se nějaká najde. Taky jsou tady na Emiminu skupiny, jako třeba maminky Vsetín apod. 8) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucuketka
30.8.19 09:38

Ahoj přesně tak, odkud jsi? :) jsme na tom stejně, ale při mém štěstí lidí tady moc není z mého okolí 8o :)

• Nahlásit
  • Citovat
Au_Lait
30.8.19 12:00

Mám to podobně. Přestěhovali jsme se na vesnici, moc maminek v podobném věku tady není. Se starými kamarádkami si denně píšeme, voláme. V ulici máme dvě bezva starší ovdovělé babičky, se skoro roční dcerou chodíme tam :D. Naše babičky jsou daleko, dceři se tam líbí, mně taky, sousedky se rozveselí.
Ve vedlejším městě je hřiště, dcera je hodně kontaktní, ale větší děti (cca 3+) si s ní hrát nechtějí, chápu to. Beru to tak, že se třeba seznámím později na nějakém kroužku, plavání, ve školce… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama