Nemůžu si zvyknout na jméno narozeného miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 12:45
Nemůžu si zvyknout na jméno narozeného miminka

Ahoj všem, máme doma dvouměsíční miminko a nemůžu se sžít se jménem, které jsme mu dali. Asi dva měsíce před porodem jsme vybírali mezi dvěma jmény, po porodu jsme neměli pořád jasno, v porodnici na nás hodně tlačili, tak jsme jedno jméno z našeho výběru „střelili“. Následně jsme zazmatkovali a než se to zapsalo na matriku, změnili jsme to ve finále na to druhé jméno. Docela stres. Tehdy se mi líbila obě jména, ale teď lituji toho výběru. Myslela jsem si, že si to „sedne“ po šestinedělí a nic… Jméno se mi přestalo líbit, nejde mi z pusy, dělá mi problém tak svého syna oslovovat a dost mě to trápí, je mi z toho úzko. Zažili jste někdo něco podobného? Musela jste si taky některá zvyknou na jméno – dá se vůbec zvyknout na jméno? Uvažovala jsem už i o změně jména, ale myslím, že už by to byl problém – jak by to vzal starší syn, okolí, rodina apod. Předem děkuji za Vaše reakce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 12:51

Tak proc jste to nakonec menili kdyz uz jste meli vybrane?? A podle toho co pises ma jako nejak hnusne jmeno nebo co? :think:

Lalelale
Závislačka 2673 příspěvků 26.09.18 12:52

Jsi si jistá, že tě štve jméno? V příspěvku víc než na jméno kladeš důraz na okolnosti, proč jsi je dala. není to spíš tak, že tě nátlak personálu v nemocnici a následný zkrat a další změna vydeptali natolik, že máš vztek na tu situaci (a že jsi já nevím neřekla personálu, ať počkají) a přenášíš to teď na jméno? Ze všech možných jmen jsi měla vybraná dvě, a jedno z nich jsi dala.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12107 příspěvků 26.09.18 12:53
@Anonymní píše:
Ahoj všem, máme doma dvouměsíční miminko a nemůžu se sžít se jménem, které jsme mu dali. Asi dva měsíce před porodem jsme vybírali mezi dvěma jmény, po porodu jsme neměli pořád jasno, v porodnici na nás hodně tlačili, tak jsme jedno jméno z našeho výběru „střelili“. Následně jsme zazmatkovali a než se to zapsalo na matriku, změnili jsme to ve finále na to druhé jméno. Docela stres. Tehdy se mi líbila obě jména, ale teď lituji toho výběru. Myslela jsem si, že si to „sedne“ po šestinedělí a nic… Jméno se mi přestalo líbit, nejde mi z pusy, dělá mi problém tak svého syna oslovovat a dost mě to trápí, je mi z toho úzko. Zažili jste někdo něco podobného? Musela jste si taky některá zvyknou na jméno – dá se vůbec zvyknout na jméno? Uvažovala jsem už i o změně jména, ale myslím, že už by to byl problém – jak by to vzal starší syn, okolí, rodina apod. Předem děkuji za Vaše reakce.

A jaká jsou to jména? Já byla po akutním císaři, jméno dával partner. Měli jsme jen jedno pro holku a jedno pro kluka. O jiných jsme neuvažovali. Jakmile jsem ho uviděla, jméno mi k němu pasovalo.
Nechápu tu nerozhodnost ve jménech nebo dlouhé vybírání. My měli jasno po jednom týdnu :nevim:

annasmyc
Kecalka 379 příspěvků 26.09.18 12:55

jméno se dá změnit a nebo přidat na matrice druhé a tím druhým ho můžete oslovovat. Ale někteří rodiče prostě děcku nějak říkají a dítě má úplně jiné jméno v rodném listě (kamarádka takhle zjistila až když byla větší, že je Miloslava -říkali ji Mirko (ne Mílo)..už ji ta Mirka zůstala.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 12:55

a jaké má jméno? My jsme si nenechali říct, co to bude a pro holku jsme měli jméno vybrané už tak pět let, ale pro kluka to byl oříšek, manželovi si líbili nějaké a mě jiné, takže nakonec jsme vybrali kompromis - Dominik a upřímně jsem dneska ráda, že se nám narodila holčička, takže Tvoje pocity chápu :kytka: tím neříkám, že jméno Dominik je ošklivé nebo něco podobného, ale asi by mi to taky nešlo přes pusu :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 26.09.18 12:56

pokud je to opravdu tak, co nejrychleji bych ho změnila, dokud je dítě malé..v podstatě jen změna RL, u pedi a na pojištovně..čím bude starší tím si na jméno zvykne, bude mít více registrací a pak člověk nebude vědět kde všude co hlásit.
Rodina si také zvykne, čím dřív to bude..Taky lituju že jsem jméno nezměnila hned když to šlo.

Tichošlápek
Extra třída :D 10833 příspěvků 26.09.18 12:59

A jak se jmenuje? Podle mne te to časem přejde. Zatím mu můžeš rikat přezdívkou

Ennny
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 26.09.18 12:59

Mám stejnou zkušenost jako @Twixinka pro holku jsme měli hned u kluka byl vždycky problém tak jsem placla jméno Šimon a jsme rádi že je to holka páč se mi to vlastně vůbec nelíbilo o 2,5 roku později to byl jasný Jiříček ;)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 26.09.18 13:00

Má spolužačka měla přesně takto měněné jméno jako mimino :)

yasmine5
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 26.09.18 13:00

Pokud víš že se přes to prostě nepreneses, tak to změn co nejdřív a na okolí se neohlizej. Ale je to docela zvláštní, ta nerozhodnost. Zajímalo by mě, jak se syn jmenuje :)

Klopotkova
Echt Kelišová 8237 příspěvků 26.09.18 13:00

ZaklADATELKO, ZMĚŇ JMÉNO CO NEJDŘÍVE.

Gosi
Kelišová 5742 příspěvků 26.09.18 13:00

Ja malou poprve oslovila jmenem ve dvou tejdnech a na dlouho tak nejak naposled… To jmeno, ktery bys malymu chtela zmenit je to druhy z původního vyberu, nebo nejaky novy? Co manzel? Slo by kdyztak jmeno pridat a nezmenit… Asi nazor na kterym zalezi je manzela, zbytek by mi byl jedno…

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 26.09.18 13:04

Tak změň jméno.

Nairol
Echt Kelišová 8820 příspěvků 26.09.18 13:04

Na okoli by se vubec neohlizela a jmeno bud zmenila, nebo pridala druhe.
Samozrejme pokud je manzel stejneho nazoru.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >