Nemůžu si zvyknout na život v cizině

Anonymní
1.6.18 07:15

nemůžu si zvyknout na život v cizině

Dobrý den,

žijeme s manželem už necelý 8. měsíc v zahraničí, žijeme na menším městečku, v zimě se tu nedá nic moc dělat..v léte je tu turismus, dá se tu koupat, turistika, ale máme ani ne 2 leté dítě a turistika s ním moc nejde, nebaví ho to, jinak krom koupání a jednoho hřiště tu není co dělat..

jeli jsme sem, že to zkusíme a případně se vrátíme, manžel dokud je malá neškolková chtěl zkusit práci v zahraničí, dostal nabídku..
Ted přs sezonu je téměř pořád pryč, i když tvrdil, že tady to tak nebude, že tady se dodržuje 8 hod prac. doba, no..ne a s přesčasy..ani mu je neproplácí, prý snad na konci roku a ted snad, že možná jen formou náhradního volna, dělá denně 10 -12 hod 5 dní v týdnu a 6. den cca 6-8..a to sezona teprve začíná..

Nešlo zůstat doma v Praze, byli jsme v pronájmu a platit dva byty..ted se nemám kam vrátit, leda k jeho rodičům, ale to nedám, nevycházím s tchýní..

já si tady nemůžu zvyknout, nejde mi jazyk, s malým se nemám kdy učit, chybí mi kamarádi, město, známá místa, dnes jsme koukala na fotky od kamarádů a prostě se mi strašně zasteskolo a zase bych chtěla chodit na ta známá hřiště s malým, do parků, na vínko s kamarádkou večer a vůbec být doma, kde to znám a mám vazby na ta místa. tady ani neni kde nakoupit, všude s emusí popojet, v mestečku je jen jeden maloobchod..prostě jsme se tu nesžila, myslela jsme, že je to zimou, že přes léto to bude dobrý, ale není..nechci tu být, mám z toho depky, plus jsme tu večně sama, vše v okolí mám prošlé a furt myslívám na ty známá místa doma, která mi chybí, hrozně bych tam zas chtěla žít, vrtáti se..

navíc jsme ted dostala pár nabídek na zkrácený uvazek po létě, jenže už jsme propásla zkusit přihlášku do školky, ale pořád myslím na to, jak by bylo fajn mít malou na pár hodin ve školce, neco si přivydělat, vyrelaxovat se v práci, být doma, s kamarády, rodinou..tady nevim co už..

byly doby, kdy mi město hrozně vadilo, těšila jsem se sem, ale zjistila jsme, že vesnice není pro mě a ještě v cizině, ale říkala jsme si, no zkusíme a uvidíme, když tak se vrátíme, ale manžel o tom najednou nechce ani slyšet, chce tu být na stálo, už plánuje, jak dáme dítě do školky tady a já tady najdu práci, nevim jakou tady, neco podřadného, uklid apod. tady nic pro mě není, leda dojíždet do města, což zas nepůjde se školkou a navíc jazyk, leda bychnašla něco, kde uplatním jen aj, ale toho moc není, co jsme koukala v okolí..

upřímně, o tom, že bychom tu byli na stálo, o tom jsme neuvažovali, mysleli jsme rok max dva, zkusit neco nového, ale on ted začal, že nastálo, ale já nechci, vlastně, jak píšu, nejraději bych se vrátila hned, hrozně se hádáme, vůbec nebere v potaz mé potřeby a i to, že já zdejší jazyk neumím, on ano docela..a nemám kdy se bez hlídání učit a na placené nejsou finance, z jednoho platu tu vyžít je teda akorát, sotva neco našetříme, čekáme až mu přidají, což jak měli, ještě se nestalo, nevim, proč tu tak chce být, přijde mi, že nechce přiznat, že to nevyšlo, přitom, nechápu proč, když původně to melo být do konce léta..

navíc malý jak je jen se mnou, stává se z něho naprostý závislák..

měl to někdo podobne, zvykli jste si nakonec? já už totiž nevím, jsem tu fakt neštastná, už mě ani nebaví chodit ven, malej nechce na hřiště, má ho okoukané, ve měste jsme byli zvyklí ho střídat, naštěstí tu ted jsou turosti a i děti, jinak přes zimu mrtvo, nikde nikdo..
jak říkám, dala bych to tu do konce léta, byl by to ten rok, manžel by si vyzkoušel, co chtěl, bohužel nevydělal co myslel a jeli bychom, ale nic z toho ted, přitom o peníze si neřekne, furt čeká, kdy mu přidají..takže ani finančn se nám to tu nevyplácí, já ho nechápu.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
982
1.6.18 07:22

,,Rodičové drazí, kam jste mě to dali?! Vítr tady fouká, slunce hrozně pálí, komáři tu koušou, mouchy mě tu honí, do stanu mi lezou mravenci jak sloni. Musím ráno cvičit, to je zdejší móda, v potoce tu teče jen studená voda. Kluci jsou tu špatní, každý se mi směje, ale potok pro mne nikdo neohřeje! Ještě bych tu umřel a pak bych vám scházel. Přijeďte si pro mne! Váš Bohoušek Mazel."

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9742
1.6.18 07:25

Tak si s maželem promluv, on tam chtěl na zkoušku, jela jsi s ním. Vyzkoušel si co chtěl a sám snad vidí že to není tak jak myslel. Takže by měl brát ohledy i na tebe, né plánovat jak si tam najdeš práci a dítě tam půjde do školky. Tohle snad máte řešit spolu a ne jen jeden. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 07:29

@arinecka no právě, jenže s ním se nedá mluvit, je naštvaný, že to tu vzdávám, že se vrátíme a kvůli čemu..a že se tu vypracujeme a budeme mít lépe (já se měla dobře i v ČR, jasně s RD, uroven šla trochu dolů - finančně, ale to je dočasné)..snažím se s ním mluvit, ale vždy to skončí hádkou..prstě on tu cche být, já ne, bojim se, že to rozdělí rodinu..

• Citovat
  • Nahlásit
2844
1.6.18 07:30

Uff, no, je mi tě líto. Svým způsobem tě chápu, ale nemám to až tak vyhrocené - žijeme v zahraničí, ale ve velkém městě, mám tady kamarádky s dětma (já mám skoro dvouletku a teď jsem v 7. měsíci se druhým) se kterými se stýkáme, spoustu možnosti vyžití. Na druhou stranu mi moc chybí rodina a taky místa na kter mám vazbu v ČR, takže v tomhle ohledu vím přesně jak se cítíš. Být zavřená někde na polosamotě, to bych otevřeně prostě nedala. Hráblo by mi.

Původně jsme jeli taky na rok :mrgreen: Ještě muž dostal novou pracovní nabídku a nakonec to tady vypadá tak 5.5 let :roll: (teď už jsme tady dva a třičtvrtě) a taky na něm někdy vidím, že b ytady nejraději zůstal, ale já se chci prostě vreátit domů a počítám s tím, on vypadá, že snad taky :-) Jestli jsi z Prahy a teď v nějakém zapadákově, tak si prostě stůj co stůj musíš stát za svým, nejhorší je, že pokud nemáš prostor pracovat, tak tě má v hrsti, že vlastně si všechno vydělává on a navíc vlastně píšeš, že mu neplatí, tak to vůbec nedává smysl…Šťastní musíte být oba, pokud to vypadá takhle, dupla bych si a jela domů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
1.6.18 07:32

Podle me je to uplna blbost tam zustavat. ydejme tomu kdyby jeste mel manzel super lukrativni praci ale to nevypada. Proste mu rekni svuj nazor. Ty tam stastna nebudes. Pokud se bude chtit zůstat tak se holt budes muset sebrat a jet s malym sama. Zkousnout na cas tchýni najit si praci nejaky malinky podnajem a to utahnes i sama pak. Bud mu to dojde nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
1.6.18 07:33

Žiju v cizině a není to první místo, pokud ses nesžila s tamním prostředím, nejde ti jazyk, budeš to mít težké, dalo by se říct, dej tomu víc času, zkus dítě do školky tam, práci, alepokud se ti tam nenabízí práce, která by tě naplnovala, budeš trpět..a přes zimu se tam zblázníš..
ono je těžké si někdy zvyknout i na mstě, kde se ti líbí..je to velká změna a ne každý je schopný se vytrjnout z prostředí, byt i chtěl..

a to s manželem..to jeod něj podraz, na nečm jste byli domluveni a tohle měl řešit s tebou, pokud ty nechceš, musíte najít kompromis, třeba dodělám se zonu a uvidíme a ne že já tu chci být a basta..přijde mi, že jako chlap je ješita a možná čekal, že to tam bude lepší, víc penez a že se tam čapnete a ted je zklamaný, ale enchce to přiznat, kdo ví, jestli se nevytahoval před kamarády, jaký tam máte lepší život a ted by se musel pro něj „potupně“ vracet.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30569
1.6.18 07:40

Tohle bych překousla jen kdyby ty peníze stály opravdu za to :nevim:
Co tam tvého muze drží?
Já bych mu dala čas do konce léta na nějaký rozumný návrh nebo kompromis a pak bych jela klidně bez něj :nevim:
Malýho do školky ty do práce a uvidíš jestli se chytne za nos :nevim: ale záleží jestli si dokaze s představit, že to může být konec manželství (ale ten by asi přišel brzy i v té cizině, protože on bude makat, ty nešťastná)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
1.6.18 07:43

Zaměrila bych se na jazyk. Je to italština nebo němčina? Nebo snad něco exotičtějšího? To se ti neztratí ani v Čechách. Myslím, že s návratem domů by ti ta známá místa zase zevšedněla. Chtěla bych po manželovi, aby ve volných dnech víc pečoval o dít, aby sis odpočinula. A mohla třeba pilovat jazyk. Nejde si domluvit doučování u někoho místního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9742
1.6.18 07:50
@Anonymní píše:
@arinecka no právě, jenže s ním se nedá mluvit, je naštvaný, že to tu vzdávám, že se vrátíme a kvůli čemu..a že se tu vypracujeme a budeme mít lépe (já se měla dobře i v ČR, jasně s RD, uroven šla trochu dolů - finančně, ale to je dočasné)..snažím se s ním mluvit, ale vždy to skončí hádkou..prstě on tu cche být, já ne, bojim se, že to rozdělí rodinu..

Tak mu připomen že dohoda byla jiná, o trvalém pobytu jste se nedomluvili. Ty jsi mu vyhověla a odjela tam s ním aby si to vyzkoušel, snad sám vidí že to asi nebude to pravé tak co ho tam drží? Pokud s ním není řeč a jede jen podle toho co chce on a nebere ohledy na rodinu tak to dopadne asi špatně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12499
1.6.18 07:55

Nevím v ktere zemi žiješ, ale když je to tak příšerný, jak popisuješ, tak se vrať. Nebo popadni tužku, noviny, slovník a hledej a prekladej si. Denne a dokola, až to v hlavě uvizne. Nejlepší jsou časopisy pro děti, krátký věty, jednoduchý děj. Když už jsi se vydala do zahraničí, tak zapřemýšlej, kde Ti, s ohledem na dite, bude líp, až se naučíš řeč a pochopíš, jak tam lidé žijí. Je taky mozny, že vis, ze se nikdy neszijes, zemi a lidi v ni nepochopíš. V tom případě je lepší, po dohodě s manželem, se vratit. Ono 8 měsíců je kratka doba. Nikdo Ti v tom nepomůže, to musíš jenom Ty sama. Nemůžu Te kritizovat, neznám Te. Ale připadá mi, že jsi čekala od života v zahraničí něco jiného. Jinak to, co popisuješ není zemi, ale vztahem mezi Tebou a Tvým manželem. V tom Ti ta země docela určíte nepomůže. To taky musíš vyřešit sama. Ale přeju Ti v tom stesti a pevne nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
1.6.18 07:55

@Russet ale s hodinama jaký její muž dělá se asi nikam moc nedostane, pokud jazyk neumí, musela by se učit intenzivně, takhle se distane nekma max 1 týdně a to je nic, to je fakt na zkušenou a domů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15058
1.6.18 07:59

Jj, připomněla bych mu, na čem jste se domluvili a také bych poukázala na to, že finančně se vem pobyt tam taky nikterak nevyplatí…že v ČR byste se mohli mít lépe.
Do ciziny lidé většinou jezdí pracovat, aby si tam vydělali a nasetrili peníze, což u vás není, když nenasetrite nic a žijete tak tak, i když manžel dělá až 12 hodin denně, 6 dní v týdnu… Čili nemáte důvod tam být - v ČR byste na tom pravděpodobně byli lépe. Zeptala bych se ho, jaký má důvod tam setrvávat, když maká jak černej a peníze nemáte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
1.6.18 08:01

Stala bych si za tím, na čem jste se domluvili původně. Maximálně to třeba o rok prodloužit, ale natrvalo bych tam nezůstala, i kdybych se měla vrátit do ČR sama s dítětem. Manžel stejně asi nebude žádné terno, když se k tobě takto chová…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 08:01

@stock já jsme nic nečekala, jela jsme sem na rok, abychom si zkusila dokud je malej neškolkový neco nového, jelikož muž chtěl zkusit pracovat v cizině, zkusit žít v cizí zemi, původně měl brát jiný plat, mít jinou prac. dobu, kdybych věděla, že bude doma 1× týdně ani bych na to nikdy nekývla..a co se týče života, já mám jasno, mně se v ČR žije dobře, o to jde, já nikdy ani na chvíli neuvažovala, že tu zůstaneme na dloiho, kor když se mi tu nelíbí a jazyk se snažím učit, ale nemám kdy s malým děckem, nemám moc času si k tomu sednou, malej vstává v půl 6 ráno, uvařim, uklidim, venuju se mu, jdeme ven, pak obed, uspat, spí max hodku, tu hodku se snažím učit, ale ne vždy, nekdy jsme ráda, že jsme ráda a prostě chci na hodku jen vypnout, pak se vzbudí a zas kolotoč, je hrozně akční, všude leze, vymýšlí kraviny, nenechá mě chvilk usedět a to ho odmala učím at se umí hrát i sám, a el co jsme tu, se na mě fixnul, přeci jen byl zvyklý mít kolem sebe lidi, sednu si, vezmu knihu, že se budu hcvíli učit a musim od toho pořád odbíhat, tu leze ta,,.tu bere tamto, nebo jde ke mně a otravuje a já se nesoustředim, večer usíná až kolem 9, byt ho jdu uspávat už kolem 8. je nespavec, budí se ještě tak 3× za noc, jsme docela utahaná, brala bych ěkoho na hlídání chvilku, není kdo, manžel když má volno nepohlídá, je urvanej, což uplně chápu přtom jak je dlouho v práci, takže j áani nevidím, že bych se v jazyku zlepšila a mohla tu neco hledat za práci :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama