Nemůžu vydržet v práci

Anonymní
8.11.19 20:34

Nemůžu vydržet v práci

Jsem tak strašně ráda, že je víkend. Dneska jsem celou cestu z práce nadávala. I jsem odtamtud vypadla hrozně rychle, protože už jsem nedokázala nedat nic najevo. Vím, co je řešení. Najít si jinou práci. Jenže to sleduji už delší dobu a najít práci na zkrácený úvazek neumím. Vlastně je neumí najít ani mé vysokoškolsky vzdělané (více vzdělané než já) a podotýkám, že i chytré kamarádky. Jedna je vzdělaná, chytrá, krásná a přesto trčí v práci, která ji psychicky totálně ničí. Druhá je nezaměstnaná, protože nemůže nic najít. Já toho v podstatě moc neumím. V práci nedělám nic závratného. Obor měnit moc nemůžu, protože bych se tam uplatnila snad ještě míň než tady. Občas mě ta práce baví, něco mě nebaví. Vše by bylo v pohodě až na jednoho člověka. Náznaky nepomáhají. Bojím se, že někdy vypěním. Už jsem asi dvakrát musela odejít a jít to rozdýchat - jednou tak na půl hodiny. Snažím se být tolerantní a řekla bych, že jsem na spoustu věcí i pohodářka, ale jsou věci, které nedokážu překousnout. Máte to někdo stejně? Snad ani nechci to více rozebírat, protože změnit to nejde. Varianta je pouze najít něco jiného. Ti fajn lidé bohužel odchází. Nejdřív jeden, pak druhý. No a jestli odejde ještě jeden, tak se asi zblázním.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

111
8.11.19 20:42

Měla jsem to podobně. První tři měsíce jsem chodila domů s pláčem, potom jsem se ozvala, tak se to trochu zklidnilo, ale pořád mi tam bylo nepříjemně. A ejhle, za rok a půl se vyměnil ředitel i se sekretářkou a já se najednou do práce těšila a fakt jsem tam chodila moc ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 20:58

Takový je život, něco funguje a něco ne a všude je něco, dělám na zubním a mohla bych vyprávět, co si dnes pacienti dovolí … ale nejdřív po desáté hodině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
8.11.19 21:06

Měla jsem to v jedné práci podobně. Byla jsem mladá, bylo něco přes 18.
Byla to fyzicky i psychicky náročná práce. S lidmi jsem vycházela velmi dobře. Ale vedoucí se po mně vozil. Schválně mi nařizoval každý den přesčasy. To už jsem se potom po více než týdnu ozvala. Normálně jsem se sebrala jak mi skončila pracovní doba a že odejdu. On zamnou běžel až ven (čekal schválně až tam nikdo nebude, aby nás nikdo neslyšel). A začal po mně řvát co si to dovoluji. S klidným hlasem jsem mu řekla, že nic. Že mi skončila pracovní doba a jdu domů. On mi řekl, že nikam nejdu. A znova mi opakoval co si to dovoluji, že mě odtud vyštípe, že si z toho nebudu dělat rodinný podnik (pracovala tam známá). To jsem si začala ťukat na čelo, jestli je normální. A vysvětlila mu, že nejsem žádná tlačenka, že jsem se ucházela o práci ve firmě už dříve (za předchozího vedoucího a byla dle životopisu přijata i šéf mne prijal). On tam byl jen chvilku (cca měsíc). Na mě se jen čekalo než skončím v jiné práci (až mi skončí pracovní poměr). A řekla jsem mu, že jsem zaměstnanec jako každý jiný. Že neznamená, že když tam mám známou, že potřebují nějaké úlevy apod! A jestli s tím má problém, tak je to jeho mindrák a jestli mi nedá pokoj, že to půjdu prodiskutovat přímo se šéfem. A doslova jsem mu řekla ať jde do pr*e**. Sebrala jsem a šla jsem. Zakazoval mi i psát si přesčasy, nevím teda co si myslel? Že tam denně budu o 2 hodiny zadarmo? Věčně mi kecal do práce. Ani mne nezaučil vůbec. A jelo se bez přestávek i 12h. Hrozná buzerace. První měsíc jsem chodila domů uřvaná, vydeptaná. Psychicky úplně na dně. Ta práce byla peklo. Člověk se ani nenajedl, nic. Stroj zastavit nešel, ten jel nonstop. Člověk si ani nesedl.

Od té doby jakoby mi lezl do pr**le a nic už nezkusil. Já pak otěhotněla, tak jsem tam byla jen půl roku a jeho po týdnu co jsem odešla vyhodili.

Tím ti chci říct, aby ses nedala. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
8.11.19 21:08

Omlouvám se za tak dlouhý román. Ale úplně se mi to teď živě vybavilo a muselo to ven. A hodně jsem se musela krotit, jinak by to bylo 3× delší. Mám úplně husinu jen, když si na to vzpomenu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
245
8.11.19 21:09

On se ten clovek zda zvladnout kdyz mas u sebe lidi o ktere se muzes oprit ale kdyz nejsou tak je to v cudu. Ja sama bych nebyla nekde kam chodim s nechuti, protoze tam clovek stravi hodne casu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
8.11.19 21:15

@Hvezda70
Přesně tak. Člověk stráví v práci půl života, tak proč si ten čas znepříjemňovat? Úplně zbytečný. Co je to pak za život, když člověk chodí do práce s odporem a vydeptaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
8.11.19 21:41

Já jsem jednou ke své minulé práci 2 měsíce skoro denně brečela, že to nezvládám.. při vzteku jsem doslova kopala, co mi bylo po ruce. Pak postupem času jsem chytla to pracovní tempo a práci jsem měla ráda. I kolektiv v práci dělá hodně. Byly jsme dobrá parta, akorád na směny a po dětech jsem musela práci změnit. Nevzdávej to ještě a vydrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.19 21:43

Ja se prestala honit za karierou a prachama. Normalne delam ve skolkovy jidelne, plnej uvazek. Domu chodime stejne nejhur v pul 3 a ve 3 jsem pro dite ve skolce. Mam 15+premie+prispevek na duchodovy sporeni+tepla vecere domu pro chlapa. Jsem tam se supr babama. Pomaham i ucitelkam s oblikanim deti, pripravuju jim svaciny na stul, deti jsou postizene a kazda ruka pro ucitelky je tam k dobru. Jsem spokojena a s cistou hlavou jdu domu. Jelikoz koncim brzo, da se sehnat i obcasna vecerni brigada.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.11.19 21:55

Já už na prachy hledět nebudu, až půjdu po mateřské znovu do práce. Dělala jsem na městském úřadě, ale pod strašnými krávami! Taky - přesčasy, co se neproplácejí, ale vybrat nejdou, dovolenou - nadpracuj si to, nebo vůbec nikam nejdeš, „matky nesnáším, tady je nechci“ - slova naší vedoucí, věčně víkendy, věčně po večerech v práci, věčně úkoly, co se jenom hodily do koše a pak ještě buzerace, co jako děláme celé dny. Jo a 15 čistého - dvě pracovní místa sloučené do jednoho. Po mém odchodu museli vzít dva chlapi, prootže jeden by to nezvládl :D
Ne, já už půjdu jinam. Klidně i někam, kde budu pracovat rukama, jestli zvládnu, ale domů s čistou hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 18:30

@pinklady Taky jsem chvíli chodila ráda. S jedním člověkem jsem si sedla - teda aspoň já s ním. Ale už tam bohužel není. Pár lidí je fakt fajn. Ale jeden člověk, s kterým jsem vlastně celou pracovní dobu, to dokáže neskutečně otrávit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 18:31

@korneli Nejde o tu práci, ale o jednoho člověka. Snažím se to přes víkend rozdýchat, ale zatím se to nedaří. Myslím, že tam půjdu v pondělí s velkýmo Odporem. Je škoda, že se nemůžeme nějak střídat.

• Nahlásit
  • Citovat
111
9.11.19 19:52
@Anonymní píše:
@pinklady Taky jsem chvíli chodila ráda. S jedním člověkem jsem si sedla - teda aspoň já s ním. Ale už tam bohužel není. Pár lidí je fakt fajn. Ale jeden člověk, s kterým jsem vlastně celou pracovní dobu, to dokáže neskutečně otrávit.

No jo teď záleží na tobě, jestli tě ten člověk otravuje natolik, že chceš dát výpověď, nebo ne. Já tenkrát taky hledala místo jinde, a teď jsem ráda, že jsem zůstala, protože se budu mít po mateřské kam vrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 19:59
@pinklady píše:
No jo teď záleží na tobě, jestli tě ten člověk otravuje natolik, že chceš dát výpověď, nebo ne. Já tenkrát taky hledala místo jinde, a teď jsem ráda, že jsem zůstala, protože se budu mít po mateřské kam vrátit.

To je jednoduché. Nic jiného nemám. A nic lepšího se v mém okolí neobjevuje. A to průběžně sleduju nabídky. Práci přes známé nenajdu, takže mi nezbývá nic jiného než hledat přes inzeráty. No a s mojí pracovní dobou - a malýma dětma budu tady. Stejně se to tam během dohledné doby změní, takže o mě třeba nebudou stát.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.19 16:32

Tak jsem se tak nějak uklidnila, mám pohodu od práce. Jenže už se to zase blíží. Vím, že zítra ráno tam půjdu s odporem. Přece jen mě to úplně nepřešlo. Mám chuť to řešit se šéfem, ale nechci, aby to pak blbě vyznělo pro kolegyni. Už aby byl zase pátek odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama