Nenadálá velice špatná finanční situace. Mám na něco nárok?

Anonymní
18.11.19 15:07

Nenadálá velice špatná finanční situace. Mám na něco nárok?

Dobrý den maminky a další členové emimina. Dostala jsem se do velice špatné finanční situace. Celý říjen jsem byla na nemocenské a pořád jsem. Jsem maminka samoživitelka co má dvě děti. 9.třída a druhák na střední škole. Plat něco málo nad minimální mzdou. Alimenty nechodí, ale řeším to, bez úspěchu. Nemocenská od zaměstnavatele mi přišla 5000kč, dále 2000 příspěvek na děti, nemocenská od státu ještě nepřišla, doufám že brzy přijde, nevím kolik to bude. Když jsem teď zaplatila všechno co mám jako nájem (velice malý), stravné, jízdné a další poplatky do školy dětem, moc mi nezbývá a už se plácám ve velké nouzi. Měla jsem málo našetřeno, ale už prostě nemám nic. Na příspěvek na bydlení nemám nárok i když bych možná pár korun dostala, ale nebudu vysvětlovat. Myslíte, že bych si mohla požádat stát o pomoc? Na nemocenské budu asi do konce roku takže to bude peklo. Nikdy jsem finanční pomoc od státu nepožadovala, ale nyní bych prostě potřebovala ať mi stát pomůže. Pokud nebudu mít nárok bude mě to hodně mrzet, pracuju, mám dvě velké děti, živím je sama, odvádím daně, na pracáku jsem nikdy nebyla. Určitě chápete jak to myslím. Jen nevím kde zajít apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3238
18.11.19 15:15

Ahoj no určitě na pracák na sociální odbor, třeba by ti hmotnou nouzi nebo jiný příspěvek dali…

A co starší, nemůže občas na brigádu? ono by i třeba 2 tisíce od něj do rozpočtu dost pomohli :-) nebo kdyby si z brigády poplatil aspoň jízdné a obědy ve škole :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 15:21

@welovefashion Jedno moje dítko nastoupí tento týden na brigádu a druhé čeká na email od pár firem, které nabízejí brigády :srdce: jsou to šikulové a takhle mi pomáhají

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 15:23

Takže pracovní úřad a sociální odbor. Nechce se mi tam, ale nic jiného mi bohužel nezbyde než se jít zeptat a žádat.

• Citovat
  • Nahlásit
17257
18.11.19 15:29
@Anonymní píše:
Takže pracovní úřad a sociální odbor. Nechce se mi tam, ale nic jiného mi bohužel nezbyde než se jít zeptat a žádat.

Tak to je ale přesně ta situace, pro kterou by ty instituce měly fungovat a měly by ti pomoci. Takže hlavu vzhůru a běž, nedá se nic dělat…Zkus hmotnou nouzi, doplatek na bydlení. Ten příspěvek na bydlení není možný? To je škoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
18.11.19 15:32
@Anonymní píše:
Takže pracovní úřad a sociální odbor. Nechce se mi tam, ale nic jiného mi bohužel nezbyde než se jít zeptat a žádat.

No nechci te strasit ale pokud a nez se ti vyridi nejaka davka, tak uz budes davno v praci. Takze je to sice reseni, ale ne to nejrchlejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
18.11.19 15:33

Poraď se na pracáku na oddělení hmotné nouze, ale tam je bude zajímat, proč nečerpáš příspěvek na bydlení. A je hezké, že se i mladší snaží najít brigádu, ale může na ni jít až od 15 let a zároveň až po dokončení povinné školní docházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
18.11.19 15:33

@Mysticlipstick hmotná nouze se vyplácí za měsíc zpět, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1971
18.11.19 15:41

Nebo Třeba ještě zkus potravinou banku, nebo nějakou charitu, jestli máte v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10879
18.11.19 15:42

A ta diagnóza, kvůli které budeš na nemocenské do konce roku, ti brání v jiné práci? Ono můžeš být na neschopence v jedné práci a zároveň si vydělávat jinde, pokud tím neporušuješ léčebný režim (takže např. pokud máš zlomenou nohu a nemůžeš dělat ve fabrice, tak můžeš dělat něco z domova nebo např. sedět v době vycházek v okýnku a prodávat lístky do bazénu…).
Komerční pojištění nemáš vůbec žádné (na nemoc, úraz, neschopnost)? Když jsou problém alimenty od chlapa, jeho rodiče taky nefungují? Nemůžeš kontaktovat je a požádat o pomoc?
Zkus i potravinovou banku, a neboj se přiznat svou situaci před přáteli. Já např. pokud by kamarádka byla v tíživé situaci, tak bych jí nedala peníze (asi nikdo z mých kamarádů by peníze vyloženě nechtěl), ale určitě bych našla doma např. marmelády/kompoty a spoustu neprošlých potravin, které nejíme (např. nám je někdo donesl), takže bych si vyčistila špajz a jí by to třeba pomohlo. Nebo bych ji (podle diagnózy samozřejmě) požádala o pohlídání dětí a zaplatila jí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7892
18.11.19 15:58

Úřad práce vyplácí i okamžitou pomoc v hmotné nouzi. Ale asi se nevyhneš sociálnímu šetření v domácnosti.
Když člvoěk dělá za minimálku a je samoživitel, je celkem pravděpodobné, že se do takovéto situace někdy dostane, bohužel. Není se za co stydět, stát je tady od toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 16:07

Zítra se půjdu zeptat a napíšu tady co mi bylo řečeno. Moc nevěřím tomu, že na něco budu mít nárok. Ale jsem poctivý občan a jestli mě pošlou do háje tak se jim tam rozbrečím. Jak jste tady psaly, tohle je situace pro kterou by ty instituce měly být. Rodina od chlapa který mi alimenty neplatí, není. Nemám ani žádné kamarádky které bych mohla požádat o pomoc. Mamka mi trochu pomohla, ale…stát by měl vzít v úvahu, že jsem poctivý občan atd… Je to teď všechno na ho.no :nevim: Tak dlouho jsem zdraví zanedbavala kvůli penězům a teď se to projevilo a jsem prostě kaput.

• Citovat
  • Nahlásit
11748
18.11.19 16:08

MOP bych na hmotné nouzi bych zkusila, jedná se o pokles prijmu. Je možne, že budou chtít vyjádření z OSPODu, jako že to doporučuji. To už je Kop od Kopu, jak si to dělají.
Pokud si zažádas o pomoc v hmotné nouzi, dokládá tři měsíce zpětné příjmy. Navíc budou stourat v tom, proč nezadas o příspěvek na bydlení a jaké kroky jsi podnikla k tomu, aby dětem chodilo výživné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 16:19

@g.sandova :zed: ve všem mám čisté svědomí, jak ty alimenty či příspěvek na bydlení, takže nic tajit nebudu a oni se můžou šťourat v tom jak je jim libo. :hug: sepíšu si co platím dětem, co jsem platila tento měsíc navíc dětem od školy, vezmu tři výplatní pásky, můžu vzít i výpis z účtu. A uvidím.
A ten OSPOD bude dělat asi co?

• Citovat
  • Nahlásit
9036
18.11.19 17:15

A nemůžeš jít na brigádu? Nebo jsi ve stavu, kdy nemůžeš dělat vůbec nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat