Nenadýmavá zelenina a ovoce při kojení kvůli kolikám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 16.01.18 14:37
Nenadýmavá zelenina a ovoce při kojení kvůli kolikám

Ahoj, zajímá mě, která zelenina a ovoce jsou vhodné při kojení kvůli nadýmání miminka - kolikám. Která zelenina a ovoce Vaším miminkům vyhovovala? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 16.01.18 14:44

@mama.tata.mimi nám v porodnici říkali sestry, že nejhorší jsou šlupky na ovoci a tatínkům přinášejícím maminkám hroznové víno ze srandy nadávaly :mrgreen: :mrgreen: a když se odcházelo domů, tak říkaly - a loupat, loupat :mrgreen: :mrgreen:

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 16.01.18 14:44

Pardon - říkaly sestry :oops: :oops:

marketak5
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 2 inzeráty 16.01.18 14:46

Tak zelenina obecne nadyma hrasek, fazolky, paprika, porek, cibule, cesnek, kvetak, brokolice, kukurice..ovoce moc nevim, hronove vino urcite..

Příspěvek upraven 16.01.18 v 14:48

marketak5
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 2 inzeráty 16.01.18 14:47

Ale taky me zajima, malej ma prdy snad i ze vzruchu :D, takze cerstve pecivo je pro me pase, navic jsem zjistila, ze ho boli bricho po mleku /jakoze ja kdyz jim mleko a vyrobky/

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 16.01.18 14:49
@mama.tata.mimi píše:
Ahoj, zajímá mě, která zelenina a ovoce jsou vhodné při kojení kvůli nadýmání miminka - kolikám. Která zelenina a ovoce Vaším miminkům vyhovovala? Děkuji za odpovědi.

Podle mě je to individuální. Vždycky jsem dobře snášela luštěniny a malé nic nedělaly. Ani žádná zelenina :nevim: Měla jsem strach dávat si brokolici, květák, cibuli, ale zjistila jsem že to nevadí.

Naopak čerstvé pečivo nám dělalo problém :nevim: Musela jsem jíst alespoň den staré a nejlíp vůbec.

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 16.01.18 15:13

Dceři vadilo snad vše, synovi nic, chce to ozkoušet.

Moona1984
Stálice 91 příspěvků 16.01.18 15:15

Bohužel jedine vyzkoušet. Dcera měla hrozne bolení, nevěděli jsme z čeho. Vyloučila jsem téměř veškeré ovoce a zeleninu právě kvůli nadýmání. Jedla jsem banány, trošku rajčata. Bylo to peklo. Myslím, že ještě meloun by mohl být v pořádku. Určitě ne peckoviny.

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 16.01.18 15:16

Děkuji všem za odpovědi. Mě dělala problém červená paprika, čerstvé i staré pečivo, toustový chleba, buchta. Luštěniny a česnek a cibuli jsem raději ani nezkoušela.

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 16.01.18 15:20

Právě že mě moc nenapadá, co mám jíst za zeleninu a ovoce. Zelenina mě napadla, že by třeba neměla vadit mrkev, celer, petržel, rajčata, je to tak? Z ovoce co by nemělo vadit mě napadají pouze drobné plody jako jsou ostružiny, borůvky. Je to tak? Budou vadit loupaná jablka nebo loupané hrušky?

mama.tata.mimi
Kecalka 112 příspěvků 16.01.18 15:25

Z internetu jsem a z letáčku jsem si vypsala potraviny nevhodné vyvolávající nadýmání:

• česnek,
  • cibule,
  • kapusta,
  • brokolice
  • hrách,
  • fazole,
  • čočka,
  • kedlubna,
  • ředkvička,
  • čerstvé pečivo,
  • smažená jídla,
  • neloupaná jablka,
  • pažitka,
  • pórek,
  • citrusy,
  • hodně kořeněná jídla,
  • perlivé nápoje,
  • květák,
  • zelí,
  • kynuté potraviny.

Dle některých diskusí vadí i jablko, hrušky, banány a to hroznové víno, jak jste zmiňovaly.
Tak moc věcí už nezbývá, co jíst. Napadá vás něco co nedělá problém? Už se mi zdá, že malé vadí skoro všechno. A to nechávám odkrknout, používáme kapky Espumisan a Babycalm.

jezzz
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 2 inzeráty 16.01.18 15:31

Pridavam rajcata, u bananu pozor - pokud nejsou uplne zrale, tak take nadymaji.

Ja jsem to vzdala - prestals jsem jist pecivo, ze zeleniny jim pouze mrkev v mensim mnozstvi, z ovoce pouze hodne zrale banany a jablka. Mlecne vyrobky jim bezlaktozove, klasicke take nesnese (ale u nich jsem si jista, ze mam intoleranci - s mym lekarem jsem ji neresila).

Chce to vyzkouset a uvidis :kytka:

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 16.01.18 15:41

Pokud kojíte pijte sama fenyklový čaj, pomáhá prdět mimču, pokud nekojíte, tak dělají fenyklový čaj od 1. týdne života + masáž bříška a nahřívat, u nás nejvíce pomáhala masáž bříška ve vaničce v teplé vodě, to se mimčo krásně uvolní a už to jde

ale pokud máte pravý koliky a ne jen prdy, tak to nic moc nepomáhá, ty odejdou většinou samy kolem 3.-4.m

Lilikaspi
Závislačka 2554 příspěvků 16.01.18 15:41

Ja jim jen banan a kaki, okurku a ledovy salat

Moona1984
Stálice 91 příspěvků 16.01.18 15:45

Myslím, že cuketa a lilek by měly být v pořádku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama