Nenalévají se mi prsa - mám málo mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lackovak
Povídálka 19 příspěvků 05.08.19 22:23
Nenalivaji se mi prsa mam dost mleka?

Ahoj maminky mám problém malý ma 6 měsíců a ted posledni týden se mi nechcou nalít prsa jako předtím. Snažím se ho víc přikládat, jim slepičí vývar (snad pořád, babička radila) piji od Hippu kojící čaj snad už vše jsem vyzkoušela. A malý mi v noci nevydrzi spát ani 4 hodky v kuse. Jak to podpořit? A určitě si řeknete že jsem hloupa ale jak poznám že mu nestačí?? U prvního jsem nekojila. Tak nevím. Děkuju moc za info. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kačus82
Echt Kelišová 7719 příspěvků 05.08.19 22:28

Ahoj. Z me zkusenosti po rozkojeni prestaly byt tak na prasknuti a byly spis jako prutokac a vyrabelo se pri kojeni.

unuděná
Echt Kelišová 8802 příspěvků 4 inzeráty 05.08.19 22:29

Tak v tomto věku už začni příkrmy, pokud ještě nebaští, tím ideálně doplníš kojení. Možná i proto v noci hůř spí, že už mu mléko nestačí. Nicméně já třeba prsa neměla „nalitá“ nikdy a mléka jsem měla dost, to je dost subjektivní. Mléko se v pozdějším věku tvoří až při kojení :mavam:

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 05.08.19 22:35

@lackovak No, později se laktace upraví a mléko se tvoří jen při kojení. Takže nemusíš mít prsa nalitá, abys měla mléka dost. A s tím spaním v noci, to taky není rozhodující. Mně se malá v šesti měsících budila taky a chtěla se spíš přitulit než se najíst. A to jsem už dávala příkrmy. A po odstavení se skoro nebudí a mléko nechce vůbec.

Zkusila bych pomalu příkrmy a uvidíš. :kytka:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 05.08.19 22:39

V 6 měsících už můžeš začít s poledním příkrmem a po jídle ještě dokojit. Jinak mně se prsa nenalévají skoro od začátku, leda když malá spala v noci třeba 8 hodin, tak pak už jo. Ani jsem nikdy nepotřebovala vložky do podprsenky :oops: Takže se neznepokojuj. To, že se malý budí, je taky úplně normální. Některé děti vydrží více hodin, některé ne. U nás aktuálně dcerka (15 měsíců) vstává po 4-6 hodinách večerního spánku, to si ji pak beru k sobě do ložnice a u kojení spolu zase usneme. Pak se ještě klidně několikrát do rána vzbudí, ale vždy stačí jen dát k prsu a zase spíme dál. Už jsem si na to zvykla. Po odstavení se možná vyspíme líp, ale zatím to neplánuji. Je to pro mě milá povinnost :)

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10641 příspěvků 06.08.19 05:59

Mám půl roční dcerku, prsa jsem měla nalitá snad jen v porodnici a dcera přibírá víc než krásně a to ji jídlo zatím extra nebere, dá si pár lžiček a čau :lol:
A to že se budí v noci, no budí - je to normální.. Někdy se vzbudí 3×, jindy 10×. Ale chápu, že jako prvorodička má žena očekávání, že to bude podle „internetu“, knížek a kamarádek, protože přeci Mámě odvedle spí Pepíček už celou noc a naše Maruš nic :roll: děti nejsou stroje, mají své potřeby.. Tak si ji vezmi k sobě do postele a budeš mít po problémech jen vytáhneš prso a bude :)

lackovak
Povídálka 19 příspěvků 06.08.19 07:15

Holky děkuju moc za odpovedi. Ano už jsem začla s přikrmy chutná mu snad vše co mu dám. Jen mi právě nešlo do hlavy, že už mi netvrdnou tak prsa jak předtím. A co používáte na podporu tvorby mlička?

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 06.08.19 08:28

@lackovak nic zvláštního. Dávám si dvě Cara denně, hodně piju vodu. Nejlepší podpora kojení je kojení :D Neboj se, o mlíčko nepřijdeš. I s postupným zaváděním příkrmů se začne přizpůsobovat množství mléka. Postupně se propracuješ třeba jen ke dvěma kojením denně, ale mlíčko se tvoří, prostě se ta tvorba utlumí a přizpůsobí poptávce.

lackovak
Povídálka 19 příspěvků 06.08.19 10:00

Děkuji Caro jsem si koupila ale nijak zvlast mi nechutná a upřímně ani ty drinky od sunarku a nutrilonu :P @Saarka_O ale děkuju za podporu :kytka:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10641 příspěvků 06.08.19 12:56

@lackovak tak si kup kojící čaj, dej si do něj lžičku medu, ono stačí i dost pít. U prvního syna jsem pila kojící čaje a vše možné snad do půl roku, teď u dcerky jestli v porodnici a možná jeden dva šálky doma a mlíka mám až až :)
Neřeš to tolik, mlíko se tvoří na základě poptávky, když budeš kojit, bude se tvořit mléko, nejlepší na podporu laktace je noční kojení :)

lackovak
Povídálka 19 příspěvků 06.08.19 14:52

@Kristyna.Vechtova uz jsem zkoušela a nejchutnejsi je od Hippu sice dražší ale dobry.. a holky fakt diky aspoň se netrapim se vším ze je vas tu dost co jste poradily. Dneska mu vyzkousim dát kaši od sunarku na dobrou noc uvidíme ;)

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10641 příspěvků 06.08.19 20:00

@lackovak mě nejvíc chutnal z lékárny nějaký Bio :D

Noo s těma kašema na noc bych byla opatrná, jsou dost těžký a pokud ji ještě nikdy neměl, tak aby ho nebolelo břicho..

lackovak
Povídálka 19 příspěvků 06.08.19 20:46

@Kristyna.Vechtova prave jsem mu udělala takovou řidčí uvidíme no.. :blush: jinak jsem mu uz zkusila dát od sunarku merunkovou a ta mu chutnala :) a jinak holky kupujete masozeleninove přesnidavky nebo si děláte doma samy. Ja jsem zastance toho že si vše dělám doma. Ale plno maminek mi říkalo, že ty kupované jsou taky dobroučke. 8o

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 06.08.19 20:53
@lackovak píše:
@Kristyna.Vechtova prave jsem mu udělala takovou řidčí uvidíme no.. :blush: jinak jsem mu uz zkusila dát od sunarku merunkovou a ta mu chutnala :) a jinak holky kupujete masozeleninove přesnidavky nebo si děláte doma samy. Ja jsem zastance toho že si vše dělám doma. Ale plno maminek mi říkalo, že ty kupované jsou taky dobroučke. 8o

Vařila jsem doma a pasírovala už od začátku.. Malá teď v roce nemá problém s kousky. Ty kupované jsou namixovaná šlichta. Ale zase mají kontrolované dusičnany atd.

lackovak
Povídálka 19 příspěvků 06.08.19 20:56

Takže aspoň nejsem sama. To jsem ráda :) @P4ja

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama