Nenaočkovaný a nepřihlášený pes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ladyvanillka
Povídálka 36 příspěvků 19.02.17 14:01
Nenaockovany a neprihlaseny pes

Ahoj potrebuji poradit.
Vzala jsem si od kamaradky 7mesicni stene, ale neni naockovane. Ja ted nemam penize, ale v kvetnu je na vesnici levne ockovani psu. Tak by me zajimalo jestli nedostanu servano ja? A jestli mi i na verejnem ockovani vydaji ockovaci prukaz? Dalsi vec je ta, ze jsem ji ani nezaregistrovala, nebyl cas a penize. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 19.02.17 14:06

Proč si ku*** bereš psa, když nemáš ani na posraný očkování a registraci?! Co až se psovi něco přihodí, necháš ho chcípnout?! Takovým jako ty bych nesvěřila ani plyšáka! :poblion: Ne, na veřejným očkování se OP fakt nevydává!

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 19.02.17 14:09

Mas dost penez na kvalitni krmivo a dalsi nezbytnosti pro pejska? Co kdyz pejsek bude nemocny? Mas na ostatni veterinarni peci? Jinak ockovani a prihlaseni je zaklad, jeste si to rozmysli.

ladyvanillka
Povídálka 36 příspěvků 19.02.17 14:14

@Nowuka2 protoze pritel rekl, ze ho naockujeme a tak. A stejne mi na ni penize neda iresto, ze je nas obou. Ne chcipnout bych ji fakt nenechala a proc si beru psa? Je to moje vec si myslim.

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.02.17 14:16
@ladyvanillka píše:
@Nowuka2 protoze pritel rekl, ze ho naockujeme a tak. A stejne mi na ni penize neda iresto, ze je nas obou. Ne chcipnout bych ji fakt nenechala a proc si beru psa? Je to moje vec si myslim.

Tvoje věc to je, kazdopádně mít psa s sebou přináší i povinnosti - jako je například to očkování. Tak se nevymlouvej na přítele a buď se s ním domluv, ať ti přispěje a psa naočkujte nebo ho vraťte zpátky, když nezvládnete a nemáte peníze ani na základní péči.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 19.02.17 14:23
@Adelka951 píše:
Mas dost penez na kvalitni krmivo a dalsi nezbytnosti pro pejska? Co kdyz pejsek bude nemocny? Mas na ostatni veterinarni peci? Jinak ockovani a prihlaseni je zaklad, jeste si to rozmysli.

Tyhle případy co nemají ani na povinné naočkování považují za kvalitní krmivo sračku jménem pedigree či bono za 20 Kč kilo z globusu před slevou :pocitac:

donutkaP
Závislačka 3521 příspěvků 19.02.17 14:23

@ladyvanillka na veřejném očkování určitě očkovací průkaz nedostaneš, budeš muset k veterináři, přihlásit psa musíš (a teď abych nekecala) myslím že do jednoho roku věku pejska :think: kdyžtak mě někdo opravte :andel: každopádně ti to řeknu takhle… když nemáš peníze ani na blbý základní očkování pejska, tak jak se o něj chceš do budoucna postarat? On totiž může být někdy nemocný a to pak částky nejsou zrovna malé, spíš naopak… Jen za léčení vyrážky u bráchova psa (AMSTAF) jsme platili dohromady skoro 10 tisíc :oops: a na veřejné očkování svého psa (jezevčík) vůbec neberu, protože na očkování u veterináře měla šok a kdyby nedostala další injekce, tak by bylo to nepřežila, takže kdybych šla na to veřejné, tak už psa ani nemám…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 19.02.17 14:25
@ladyvanillka píše:

Chcípnout bys jí nenechala, ale prachy na ni nemáš :lol: ono to jde milá zlatá ruku v ruce, nemáš prachy, nemáš péči. Jenom kvůli tomu psovi doufám, že to bude silný a zdravý jedinec, kterej nikdy nebude potřebovat žádnou veterinární péči, natož třeba speciální stravu :pocitac:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 14:30

Co kdyz pes onemocni nebo se mu neco stane? Osetreni u veterinare nebyva zrovna levna zalezitost :nevim: To ho nechas trapit, protoze nebudes mit penize? Radsi ho snad udej nekomu, kdo se o nej postara lepe :nevim:

ladyvanillka
Povídálka 36 příspěvků 19.02.17 14:31

Me bylo toho psa dost lito. Tak ho pujdu zaregistrovat v pristim tydnu.
Krmim ho varenym - hlavne varene maso, ci mu zaliju granule vyvarem atp. Myslim, ze neni spatne stridat varene a granule.
Nemam poneti, kolik ockovani, kombinovana vakcina stoji, ale zkusim to poresit a popr, si penize od nekoho pujcim. Ta stenda byla dost v pr.. nechodila, lezela a kamoska ho i tak smykala ven. Nemohla na zadni nohy. A co jsem se tak docetla tak se muze jednat o nejaky bederni nebo loketni kloubu, ktery nezapadaji do dulku a ty priznaky presne odpovidali! A ze bud operace, nebo nechat psa v klidu at se nenamaha a melo by to byt ok. Ale ona jednou chodi, a na dalsi den ne. Takze to resit musim, ale bojim se tech cen. Je mk 19 roku a je to muj 1.pes.

nozu
Extra třída :D 11677 příspěvků 19.02.17 14:35

@ladyvanillka prosím tě, proč sis brala takového psa? Kámoška moc dobře věděla, proč se ho zbavila. Vždyť ty nemáš ani na základní péči a ten pes je velmi nemocný a bude toho doktora potřebovat fakt hodně!

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 19.02.17 14:41

A chodíš do práce, nebo ještě studuješ? jestli ti na pejskovi záleží a chceš mu pomoct, tak to bude prostě chtít víc peněz. Zjistila sis, kolik stojí poplatek u vás v obci?

ladyvanillka
Povídálka 36 příspěvků 19.02.17 14:44

@nozu protoze jsem si myslela, ze mi s ni pritel pomuze, mu prochazi penize rukama a dava je pryc, na najem a splaceni, ale moznost si pujcit.
@bubulina nastupuji pristi tyden do prace. A ne nezjistila.

Adull
Kecalka 372 příspěvků 19.02.17 15:06

Zakladatelko vzít si nemocného psa, když nemáš peníze je finanční sebevražda. Např. náš pes potřeboval CT vyšetření a stálo to 9 tisíc. Pokud nemáš peníze, tak psa vrať.

Aspera
Generální žvanilka 20785 příspěvků 1 inzerát 19.02.17 15:12

@ladyvanillka být tebou bych psa vrátila. Cena očkování je do 500Kč, ale jestli ještě nebyl naočkovaný ani jednou bude muset jít myslím na 3 dávky po sobě. K nohám, jestli teď kulhá a vezmeš ho k vetovi, bude ho chtít vyšetřit a zjistit proč to tak je. To budou další výdaje. Dál je třeba i odčervení, ale to je do 100Kč. Přihlášení je dle obce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >