Nenáročné výlety v okolí Karlovy Studánky - dejte tip

3240
28.7.13 09:55

Nenáročné výlety v okolí Karlovy Studánky - dejte tip

Ahoj, chtěla bych si nechat poradit.

Příští týden jedeme na dovolenou do Karlovy Studánky a rádi bychom si pobyt zpestřili nějakými výlety. Máme 2,5 leté batole, co je zvyklé chodit tak středně (cca 3km v kuse dá, pak se nese v krosně…) Hledala jsem na netu, ale nic moc mě nezaujalo, raději bychom do přírody nebo za nějakým zážitkem (voda, zvířata) nežli třeba na hrad nebo do města (Sovinec, Šternberk, Jeseník asi škrtáme). Moc tento region neznám, tak budu ráda za tipy, třeba je někde něco zajímavého, co stojí za návštěvu, o čem se na netu nedočtu… :-) A dalším kritériem je, aby by výlet absolvovatelný během půldne - abychom stihli oběd / večeři na ubytování. :-) Zatím máme v plánu jen Praděd.

Jo a v Losinách jsme byli na jaře, tak tam asi taky ne. :-)

Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
28.7.13 10:38

@Maddlen
http://vodopady-bile-opavy.ceskehory.cz/

nevim, jestli jsi koukala na tuhle stranku:
http://karlova-studanka.ceskehory.cz/okoli/
fajn prehled podle vzdalenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
28.7.13 10:51

Z Koutů vede lanovka k přehradě Dlouhé stráně, je možnost na horní stanici lanovky nastoupit do busu a jet až k přehradě (to samé nazpátek), Karlova Studánka je sama o sobě velice hezká, jinak vyšla vyloženě brožura kam na výlety s dětmi v Jeseníkách (my ji měli z info ze Šumperka), jsou tam velice zajímavé náměty na výlety rozdělené i podle věku dítěte :palec:, jinak klasika, nenáročné to bude podle toho, jak si to zařídíte, páč trasy vždy vedou z kopce i do kopce :lol: Je to tam moc krásné a je myšleno i na děti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
28.7.13 10:57

Ještě jsem zapomněla - V Loučné nad Desnou je super velké hřiště pro děti, je u toho i minigolf, rybník s možností rybaření atd… my nevyužili, protože malé je 9. měsíců, ale podívat jsme se museli :lol: Krásná zastávka na cestě domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3392
28.7.13 11:27

Určitě vycházka po Bílé. A když by jste chtěli kousek dál, tak autem na Rejvíz a krásná vycházka lesem k mechovému jezírku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1307
28.7.13 11:51

Holky, můžu taky s dotazem? @Maddlen omlouvám se, že ti fušuju do diskuze. Nemáte prosím tipy na nenáročné výlety v okolí Lipová Lázně? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3879
28.7.13 11:55

Jsme tu tez zitra jedem do zoo v olomouci a welnes centrum v bruntale je fajn, jeste me napadla pradedova galerie kdzztak pisni sz dam odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
28.7.13 14:00

Moc díky!
Právě k těm vodopádům je to podle toho, co jsem četla náročné, tak simoc netroufám… abychom to v půi cesty nezabalili a nešli zpět, že t nedáváme.

Jinak ty Dlouhé stráně mě lákají, moc ráda bych se tam podívala, pouvžujeme a asi se tam zajedeme podívat.

@luleå Moc díky a tip na tu Loučnou, možná se tam zastavíme.

@dostyna Rejvíz znám, byla jsem tam několikrát jako malá… máš představu, jak dlouho tam asi trvá cesta autem? To by bylo taky parádní, je to hezká pohodová procházka - a manžel tam v životě nebyl, tak by zas viděl něco nového. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
28.7.13 14:03
@Ali-Ali píše:
nevim, jestli jsi koukala na tuhle stranku:
http://karlova-studanka.ceskehory.cz/okoli/
fajn prehled podle vzdalenosti

Už to študuju, moc děkuju za odkaz, z toho si určitě vyberem. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3392
28.7.13 21:56
@Maddlen píše:
Moc díky!
Právě k těm vodopádům je to podle toho, co jsem četla náročné, tak simoc netroufám… abychom to v půi cesty nezabalili a nešli zpět, že t nedáváme.

Jinak ty Dlouhé stráně mě lákají, moc ráda bych se tam podívala, pouvžujeme a asi se tam zajedeme podívat.

@luleå Moc díky a tip na tu Loučnou, možná se tam zastavíme.

@dostyna Rejvíz znám, byla jsem tam několikrát jako malá… máš představu, jak dlouho tam asi trvá cesta autem? To by bylo taky parádní, je to hezká pohodová procházka - a manžel tam v životě nebyl, tak by zas viděl něco nového. :-)

Autem je to z Karlové Studánky cca 3O min autem. Hned na začátku Rejvízu je parkoviště a tam se i šlape na mechová jezírka. my tam letos jedeme v půlce srpna na 3 dny auž se moc těšíme. Je tam opravdu krásně a stojí to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
28.7.13 23:23

@dostyna Super, moc děkuju, už se tam těším, zbytek rodiny bude taky nadšený, počítám. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
2.6.16 18:55

Ahoj holky, budu ráda za další náměty na výlet v okolí Karlovo studánky a Loučné nad Desnou. Kdyby měl někdo i tip, kde se dá v okolí dobře najíst (příp. je tam pro děti nějaký koutek), tak sem s ním :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LN
15519
2.6.16 19:01

@jowana a já ti chtěla poslat odkaz, že tě to bude zajímat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
2.6.16 19:46

Pěší prochazka na Rolanduv kamen. Moc pěkne, kousek poblíž je ji pahorek ala rozhledna. :)

• Nahlásit
  • Citovat
9570
2.6.16 20:19

@LN díky :lol: jídlo jsem našla na Staré poště a Biograf, jídelní lístek nevypadá špatně a recenze taky dobré. Z výletů by mohla být pěkná naučná stezka Rysí skála, Koutecký les, Termály Velké Losiny vypadají také pěkně a Rejvíz. Jde stezka Bílá Opava jít po lehčí trase i s kočárem? Nebo to je úplně nereálné? Budu brát i šátek, ale nějaké šplhání po žebříku bych si asi netroufla..Pokud máte některá zkušenost s výše vyjmenovaným, budu ráda za recenze, jak se vám líbilo a co dalšího pěkného bylo v okolí k vidění ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama