Nenarostla druhá dvojka zub

333
30.11.20 13:04

Nenarostla druhá dvojka zub

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli tu je nějaká maminka, která má dítě, kterému nenarost druhý zub. Mám syna 7let, před 3měsíci mu vypadla sama od sebe(už se mu hrozně vyklala, tak jsem jí trochu pomohla :) )dvojka nahoře. Ale od té doby, tam nic nenarostlo, což už je mi divné, protože jedničky dvojky dole jak vypadly, tak v podstatě hned tam rostl další zub. Mám neteř ta nemá základy na obě pětky dole a strejdu co právě neměl dvojku nahoře, ale dřív se to neřešilo a zubní náhradu si tam dal až v dospělosti. Pětky se asi možná budou dát stáhnout rovnátky, ale dvojky asi ne. Děti jsou momentálně nemocný, takže k zubaři půjdeme až budou zdraví. Mám i rengen, ale podle něj nevím jestli tam ty dvojky jsou nebo ne. Tak bych se chtěla zeptat zda tu někdo toto řešil a jestli už takhle malému dítěti museli dát zubní náhrady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27818
30.11.20 13:09

Myslim, ze to resis predcasne. Proc hned zubni nahrady, kdyz ani nevis, zda je ta dvojka zalozena nebo ne?

Jinak muj syn, nyni osm a pul, mel vypadenou dvojku vic jak pul rok a novy zub stale nikde. Zalozeny ale byl. Casem zacal byt i videt - v dasni, neprorezany, nicmene doktor se rozhodl mu pomoct, lehce narizl dasen, pry to nekdy je lepsi. A mel pravdu, behem dvou dnu mel malej pul zubu venku.

Nicmene to neni vas pripad. Takze v prve rade bych zjistila, jak to mate.

Btw. svagrova nema spicaky, nahore ani jeden. Zadne nahrady nema, normalne si ani nevsimnes, zuby se srovnaly samy do rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
30.11.20 13:15

3 měsíce jsou ještě krátká doba. Moji dceři loni před vánoci vypadaly horní jedničky a dvojky prakticky naráz (ano krasavice byla :mrgreen: ) A první z těch 4 zubů začal lézt teprve v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
30.11.20 13:16

3 měsíce je krátká doba na to řešit zubní nahradu ;) Našemu malému už některé zuby rostou i přes rok :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
30.11.20 13:17

Jinak jsem laik, ale já na tom rentgenu ty dvojky vidím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.11.20 13:21

Synovi obe horni dvojky vypadli koncem cervna, a teprve ted je vidět, ze se začínají klubat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5578
30.11.20 13:31

Dvojky založené jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
30.11.20 13:36

Dvě z mých tří dětí byly bez jedniček víc jak rok. Celou první třídu. To druhé vlastně i bez dvojek :mrgreen: Nevím co řešíš po třech měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2695
30.11.20 13:42

Taky tam dvojky vidím.
Dcera asi v 6 letech byla na trhání horních jedniček kvůli rovnátkům. Nové zuby jí vyrostly až po 11 měsících, i když byly podle rentgenu pred proklubáním a v dásni byly cítit. Zubařka dceři doporučila kousat v té mezeře tvrdou kůrku nebo tužku, aby zubům pomohla proklubat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14342
30.11.20 13:42

U nás kluk dvojky založené nemá- už je to potvrzené od zubaře, od zubařky z rovnátek, a nechavají to tak, pokusí se rovnátkama jakoby stáhnout a pak pokud tam bude velkámezera tak mu necháme udělat- je mu 12 let, zatím se nic neřeší… naštěstí on má usta jakoby menší a nejsou mu vidět spodní zuby, tak zastím ho to netrápi..
Já jako dítě neměla založené jedničky dole, takže možná genetika, mezeru mám minimální a taky mám menší - usta nebo jak to napsat nejsou mi vidět ani moc zuby, když mluvím, tak v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26821
30.11.20 13:52

Syn dvojky nemá založené a náhradami se to podle naší zubařky neřeší. Prý se mu nastaví trojky tak, aby vypadaly jako dvojky a zuby se posunou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
30.11.20 13:54

Holka přišla o horní jedničky začátkem května a teprve teď začíná být na dásních vidět, že moooožná už budou růst trvalý jedničky. A to se jí kývaly půl roku předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
30.11.20 14:55

Máme to tak samo…dcera má vypadnutou horní dvojku už třičtvrtě roku a nový zub stálenikde. Ale zubař říkal že ještě počkáme…tak zatím vyčkejte, je to ještě brzo ;) ten zub tam nejspíš někde bude podle vašeho rentgenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
30.11.20 15:53

Ahojky, mě dvojka vlevo nahoře nenarostla, vůbec se nevytvořila. Po jejím vypadení jsem nosila rovnátka (taková ta nasazovací na noc), která mi posunula trojku na místo dvojky, aby ta díra nebyla moc vidět. Díru na místě trojky mám dodnes, ale určitě by se dalo upravit, ale jsem na to moc stará a v mládí jsem nechtěla:-). Nijak mě to ale nevadilo v životě. Zepředu to není vidět.

Každopádně stát se to může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
30.11.20 16:20

Myslím že 3 měsíce je hodně brzo na řešení. Natož na řešení zubní náhradou. Synovi jedna dvojka dole vypadla v létě, stalou tam pořád nemá. Já nemám vůbec založenou jednu stalo u pětku, moje babička letos oslaví 80 a má pořád dva mléčné zuby. Zatím bych to určitě neřešila. A vlastně ani potom. Ty zuby se tam většinou pokládají samy.

Edit. Koukám na ten rtg a dvojky tam jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat