Nenarozené miminko a 6letý kluk

132
17.6.15 09:01

Nenarozene miminko a 6lety kluk

Ahoj holky,
uz nevim co s ti dal.. Pritel ma z predchoziho manzelstvi 6leteho syna.. Ja sem neplanovane otehotnela(ani jeden sme to necekaly a ani neplanovaly). Jde o to, miminko chceme ale mame strach co s malym ze miminko neprijme. On je ve stridave peci tyden a tyden takze chudak je jako batuzek mezi nima, takze ani nevi poradne kde ma domov. Pritel ma obavy ze se bude po narozeni miminka citit u nej jako na navsteve a nebude chtit k nemu chodit, boji se ze o maleho prijde.. Bohuzel bejvala zena ho bude proti nam ockovat, tak jako to dela ted.(rikam vam vic zleho cloveka sem v zivote nevidela, diky ni se stydim za to ze sem zenska).. Ma otazka zni jak to zvladnout? Dekuji Vam :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24366
17.6.15 09:10

Tak 6 let už je docela dost, to už se s ním dá mluvit… :nevim:

Co kluk na mimino v břichu říká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 09:11

Ahojj, tato situace není vubec jednoduchá a nezávidím. Ale já bych si s tím 6ti letým prostě sedla třeba na zmrzku a všechno mu vysvětlila. že se máte s jeho tatínkem moc rádi a když se dva lidé mají moc rádi tak se narodí miminko (nevím jak daleco do toho zasahovat) a že vy se máte moc rádi a budete mít miminko. A že on jako starší brácha bude ochranitel. bude takový princ. A časem když to bude kluk tak budou kámoši. Myslím si že v 6ti letech už je schopný toto pochopit. děti uvítají upřímnost a to když se s nimi jedná na rovinu. Aspon toto je moje zkušenost. švagt se rozváděl. v té době bylo jeho malému 9. všichni kolem něho chodili po špičkách a jeden na druhého akorát házel špínu. Já jsem si s ním sedla a všechno mu vysvětlila a řekla co a jak bude dál. od té doby se hodně zklidnil a celý to tak nějak zvládl. Rozvod je pro děti už ta stresující věc není potřeba ho stresovat dál.

omlouvám se za dlouhý výlev. snad pomuže. Pokud se nelíbí omlouvám se. Přeji hodně sil. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 09:17

Nezažila jsem tak asi moc neporadím. Hlavně to že čekáte miminko mu řekněte vy. To jak se bude cítit u vás ovlivníte nejvíc vy. Určitě to zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
17.6.15 09:25

Ja Vam dekuji, zatim to malej nevi. Ja nemam strach z neho ale z jeho maminky.. holky reknu vam ze sem potkala spoustu lidi ruznych povah ale ina je jedinec sveho druhu. Hazela na pritele spinu ( ze malemu ublizuje). Kdyz byl jeste miminko tak si domu tahala chlapy :(.. ted k ni malej nechce chodit protoze si s nim nehraje a ona to hodila na pritele ze mu zas neco nakecal.. vim ze maleho zvladnu a kdyz ho budu zapojovat tak vím ze to dame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25380
17.6.15 09:39

@Nikolkar Přistupte k tomu, jako by šlo o vlastního sourozence. To musí hlavně tatínek.

A ty se připrav na to, že ti možná trochu „jebne“ a může se stát, že budeš po narození na nevastního furt kvůli něčemu naštvaná (budí mi mimino schválně, kdyby furt něco nechtěl, tak bychom měli víc peněz na ty super duper miminkovské vychytávky, nejlepší by bylo, kdyby si ho vzala jeho mata a k nám jezdil na víkendy…) Můžeš být naštvaná, že tvůj chlap nevidí, že teď konečně jsi porodila to nejúžasnější dítě na světě a on to se stejně furt věnuje i klukovi, který ale tak úžasný vůbec není.

Ale to jsou hormony a po čase to u rozumné ženské povolí.

Tady jsem k tomu našla starší diskuzi
https://www.emimino.cz/…lstv-137638/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5192
17.6.15 09:56

Vím, že to není stejné, ale máme synovce jedináčka. Je o 8 let starší, než naše malá. Neuměli jsme si představit, jak to zvládne. Přece jen byl jediný vnouček, veškerá pozornost se točila kolem něho… Sestřenku zbožňuje, se vším kolem ní mi pomáhal, těšil se z jejích pokroků. Vozí kočárek a je neskutečně pyšný :D Sice si postěžoval, že na něj nemáme tolik času, ale zvládá to naprosto skvěle. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
17.6.15 10:26

Ja bych byla rada kdyby miminko prijal. At uz to bude holcicka nebo chlapecek budu rada kdyz to bude fungovat. Nechci dopustit aby se malej citil ve druhejch koleji nebo ze je tam navic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
17.6.15 10:48

Nemám zkušenosti ze střídavé péče a taky mám trochu mladšího syna (4,5 roku), ale taky teď řešíme, jak jej připravit na miminko, které se nám s novým partnerem narodí v červenci. Se svým tatínkem má malý dobré vztahy, takže naštěstí žádné očkování proti bráškovi nehrozí.
Syn k tomu přistoupil tak, že bude s miminkem pomáhat a všechno jej naučí. Když jsem přichystala košík na miminko, tak si jej už teď zaparkoval vedle své postele, že tam bude bráška spinkat s ním :-) Zapojuju jej do příprav, brácha už má jméno, takže se o něm bavíme už docela konkrétně. Chvíli trvalo, než syn přijal, že brácha bude mít jiné příjmení. Má v tom ještě trochu zmatek…
Máme připravený dárek (velké Lego), který dostane syn od miminka, až přijedeme z porodnice.
Nedělám si iluze, že všechno bude probíhat bez problémů, ale snažíme se připravit předem. Hlavně partner se připravuje, že se bude staršímu věnovat, aby neměl pocit odstrčení. Tak uvidíme, jak to zvládneme.
Nejdůležitější podle mě je, aby starší dítě cítilo, že je máte pořád rádi. A i když během pobytu u maminky třeba uslyší něco nehezkého, pozitivním přístupem to snad zlomíte. Držím palce, ať je to u vás OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 14:37

@Nikolkar No jedinou zkušenost kterou mám je, že máme doma teď čtyřtýdenního chlapečka a našemu staršímu bude brzy šest let, takže jestli můžu doporučit, pokud už jste oznámili, tak hodně ho zapojujte do příprav

já to dělala tak, že třeba předem jsem si vybrala (značku, nebo modle, nebo druh) např. kolotoče 4 ukázala mu je a jestli bráškovi vybere kolotoč, no a takhle jsem to udělal s ložním prádlem, dudlíkama, obrázkama na zeď za postýlku - ty jsme spolu i pak lepili a on mi říkal kam co nalepit

a neminulo se to účinkem - pak nadšeně každého vodil a ukazoval a říkal co vše koupil bráškovi a jak vybíral

pak jsme spolu hodně mluvili o tom co miminko dělá, samozřejmě nevyhnuli jsme se otázce, jak se miminko dostalo do bříška :mrgreen:
no ale jinak jsem mu třeba ukazovala jak je miminko velké a vypadá, dokonce se mnou chtěl koukat na taková ta videa na youtubu vývoj od vajíčka - po porod

no těšil se neskutečně, brášku miluje, ale určitě je znát, ikdyž se snažíme se mu věnovat, že teď vystrkuje růžky a zkouším kam až může zajít, dřív poslechl hned, teď vše opakujeme několikrát, ale i tak se to dá, stejně tak dostal od miminka dárek v porodnici a pak ikdyž zlobí, tak mu opakujeme, že ho pořád máme rádi, hrajeme si s ním, jen se k tomu musíme postarat i o brášku, protože je malý, já si třeba naplánovala, že spolu půjdeme příští týden do kina, jen my sami dva, manžel s ním taky podniká akce jen ve dvou

u vás je problém v bývalé, no asi bych se obrnila, protože bude vaše dítě rozdýchávat a kopat kolem sebe, ale myslím, že ikdyž u vás bude starší v pohodě, tak nedá tolik na to co mu říká bývalka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama