Nenastoupila jsem do letadla ze strachu že spadne...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 08:41
Nenastoupila jsem do letadla ze strachu ze spadne...

Fobii mam uz radu let - posttraumaticky sok v dusledku teroristickeho utoku, kde byl v ohrozeni muj blizsky pribuzny, o kterem jsem nekolik dni nevedela, zdali prezil. Vzdy jsem ale strach prekonala. Opakovanym letani, jak vsichni radi, se nic nelepsilo. Od narozeni ditete jsem nikam neletela, nyni jsem mela letet sama na par dni a krome klasickeho strachu o svuj zivot jsem mela i strach, ze tu po me tri lete dite zustane samo. Jsem rozvedena a jeji tata ma problemy ( agresivita, alkohol a podobne), hodne jsem bojovala, aby dite zustalo v me peci. Proste jsem na to letiste nesla. Vyhozene penize za letenky - ok, spis tu hledam podporu, ze by mi nekdo rekl, ze to neno zase tak nenormalni.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 16.08.19 08:42

Je to nenormální. Vyhledala bych odbornou pomoc

Kecalka 458 příspěvků 16.08.19 08:47

Každý se něčeho bojíme, já mám zas velkou arachnofobii, proto by mě nikdo nikdy nedostal do Austrálie a podobných zemí, pokud létání nepotřebuješ k práci a není pro tebe tak důležité, tak bych to neřešila a dopravila se buď autem nebo busem

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 16.08.19 08:47

Uz 5 let neletame. Syn nechce (pritom od narozeni jsme s nim letali). Ted planujeme tyden s manzelem sami dva a shodli jsme se, ze letadlem nechceme. Ze se omezime jen na Evropu autem. Taky mam uz z letadla strach. A jsem rada, ze me manzel do letadla nenuti.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 16.08.19 08:48

Ne, tohle normální není.

Hoa Mai
Kelišová 6760 příspěvků 16.08.19 08:50

No tak zalezi na tom, jestli letat potrebujes, nebo ne. Jestli jde jen o dovolenou, tak proste nelitej a jezdi autobusem, vlakem, autem… Ja mam zase strach u rizeni auta. Jako dite jsem mela dve nehody jako spolujezdec, s dobrymi, vyjezdenymi ridici, kteri neriskovali, ale v jednom pripade byl pricinou mikrospanek a v druhem slozita dopravni situace, kdy to ridic nedokazal ve stresu vyresit. Nic hrozneho se nestalo, ale auto v obou pripadech na srot. Vsichni mi tvrdili, ze v autoskole strach z rizeni prekonam. Opak je pravdou, je to jeste horsi. Mam strach, ze bych neco podobneho, jako se stalo me, nebo jeste horsiho zpusobila svym detem. Nebo ze bych srazila cizi dite. Zaridila jsem si zivot tak, ze ridit nepotrebuju.

Příspěvek upraven 16.08.19 v 08:52

Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 16.08.19 08:50

Neni to nenormalni, taky nelitam. Pristi rok jedu trasu Londyn- Alicante vlakem. A je mi naprosto u prd.., co si o mne ostatni mysli. Hod se do klidu.

Kelsey
Hvězda diskuse 46772 příspěvků 16.08.19 08:53

Ja se taky bojim letat, ale druhou moji pulku to strasne vzrusuje. Takze mam rozepri sama se sebou. Do UK jsem opakovane letela. Do letadla nastoupim, tesim se, ale bojim se.
Mam nekolik znamych, kteri se boji, takze nelitaji.

Karleon
Kelišová 5843 příspěvků 16.08.19 08:55

Já se bojím autem i letadlem, takže bych musela chodit jen pěšky a i v tom případě mě může na přechodem srazit kamion. Tohle vysvětlení mi funguje, věřím, že jestli se mi má něco stát, stačí jít do obchodu pro vajíčka.

Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 16.08.19 08:55

A spadlo? :nevim:

Ba-stet
Závislačka 3139 příspěvků 16.08.19 08:56

A řešíš ten posttraumatický šok? Bála bych se, aby ten strach o život nevyhřezl někde jinde, kde by Te víc omezoval - aby ses nebála jezdit autem, mhd, chodit na místa, jde je plno lidí… Kdyby šlo jen o létání, tak pokud bych to nepotřebovala k životu, nelétala bych…

Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 16.08.19 08:56
@Karleon píše:
Já se bojím autem i letadlem, takže bych musela chodit jen pěšky a i v tom případě mě může na přechodem srazit kamion. Tohle vysvětlení mi funguje, věřím, že jestli se mi má něco stát, stačí jít do obchodu pro vajíčka.

Přesně tak. Pokud tu máme vyměřenej čas, je jedno co a jak děláš, nemusíš se vlastně ani ráno probudit.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 16.08.19 09:01

Není to normální, ostatně sama to cítíš. Chtěla jsi letět a strach tě zastavil.
Dá se na tom pracovat.
A nebo si říct, že nechceš lítat, netrápí tě to a hotovo. Určitě to není o tom, co si bude kdo myslet.
Létám hodně, nesnáším vzlet, ale co mi pomáhá je fakt, kolik je v jednom momentě nahoře letadel a kolik se toho stane za rok. A kolik lidí zemře na silnicích, o této sezoně například 40 motorkářů.

chs.jasmin
Extra třída :D 10333 příspěvků 16.08.19 09:03
@Anonymní píše:
Fobii mam uz radu let - posttraumaticky sok v dusledku teroristickeho utoku, kde byl v ohrozeni muj blizsky pribuzny, o kterem jsem nekolik dni nevedela, zdali prezil. Vzdy jsem ale strach prekonala. Opakovanym letani, jak vsichni radi, se nic nelepsilo. Od narozeni ditete jsem nikam neletela, nyni jsem mela letet sama na par dni a krome klasickeho strachu o svuj zivot jsem mela i strach, ze tu po me tri lete dite zustane samo. Jsem rozvedena a jeji tata ma problemy ( agresivita, alkohol a podobne), hodne jsem bojovala, aby dite zustalo v me peci. Proste jsem na to letiste nesla. Vyhozene penize za letenky - ok, spis tu hledam podporu, ze by mi nekdo rekl, ze to neno zase tak nenormalni.

Ahoj,

tak ted jsem asi nenormální i já :mrgreen: a to ještě víc, protože : Nikdo z mé rodiny nikdy nečelil teroristickému utoku, nezahynul při létání a nebyl v letadle zraněn, nouzově nepřistával, nic a přesto prostě neletám :nevim:

Nikdy jsem letadlem neletěla a momentálně ani neplánuji - i když, za rok bych chtěla k tetě na Floridu :oops: s dětmi, tak jsem zvědavá :mrgreen:

Prostě se bojím, nemám ráda výšky, nemám ráda představu, že nemám věci „pod kontrolou“ - jasný to nemám ani v MHD, tamvaji, autobuse či vlaku - ale tohle je ještě víc mimo kontrolu.

Takže, ehm, já tě chápu a nepřipadám si jako že bych měla jít na terapii :mrgreen: prostě to nedělám, když je to mimo moji zonu :mrgreen:

Pokud tě to tíží a chceš létat a cestovat, pak jdi a sežen si nějakou terapii, kde tě zbaví strachu a budeš sama na sobě pracovat. Ono ani nejde o to se vrhat do nepříjemné situace a tím to přebít, jde spíše o to s tím strachem pracovat a nejít na to silou :nevim:

Alušáček
Závislačka 4039 příspěvků 16.08.19 09:06

Znám člověka který má fobii z létání a letadlem prostě zásadně neletá. V jeho případě trochu škoda, protože je docela při penězích a exotické dovolené absolvuje jeho manželka bez něj. On to nijak neřeší, strach se nesnaží překonat, žije si spokojeně i bez létání. Záleží na tobě jestli máš potřebu to překonat nebo ne, jestli tě to omezuje v životě nebo ne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama