Nenastoupila jsem na neschopenku - bude problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 04.11.14 10:46
nenastoupila jsem na neschopenku-bude problém?

Ahoj, před měsícem mi banka odmítla hypotéku-kvůli ní jsem nebyla na neschoepnce..a tak jsem na ni teda nastoupila. Jenže jsme našli jinou banku u které mi to možná projde a to v době, kdy už jem měla vyplněné nemocenské lístky a měla je odevzdat zaměstnavateli. Volala jsem tedy účetní že na neschopenku nenastoupím a co tedy s papírky.. řekla ať je tedy vyhodím a je to..
jenže mi nedošlo zavolat i na gyndu. Nevím, zda doktor tyto papírky taky někam neposílal..už je to měsíc…
bude z toho nějaký problém? nebo je to fuk když jsem to nikam nedala? Na neschopenku budu nastupovat hned jak mi hypo pustí..

Reakce:
hellivete
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 04.11.14 10:56

Pokud vím, tak lékař posílá kopii neschopenky sociálce (CSSZ nebo PSSZ - evidence nemocenského a důch. pojištění). Tak bych to zkusila vyřešit nejdřív u lékaře a pak případně i tam, jinak by opravdu mohl být malér, kdyby tě evidovali jako nemocnou a přišli tě zkontrolovat.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.11.14 10:57

Doktor to odevzdává na sociálce, teď se jim to nespáruje a budou zkoumat co a jak dál. Jen tedy nerozumím tomu, že na neschopenku ne/chodíš podle hypotéky a ne podle toho, jestli ji potřebuješ nebo ne (neschopenku, ne hypotéku).

lasička1
Echt Kelišová 8190 příspěvků 04.11.14 11:12

@bambooska Nevím,ale vždy to beru tak, že je můj zdravotní stav špatný a nemůžu pracovat, tak jdu na neschopenku. Když mě nic není, tak pracuji. Neznám chorobu, u které bych sama rozhodovala teď na ní nastoupm, nenastoupím, nastoupím…

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 04.11.14 11:18

Myslim, ze to problem je. Doktor to posila na socku. Tak jedine neschopenku ukoncit :nevim:

Anemary
Kecalka 352 příspěvků 04.11.14 11:20

Ahoj, jiz vystavena PN se musi stornovat se vsemi original listky, i ty, co ma pac. u sebe, takze jestli jsi je vyhodila, je to blbe. Ale rozhodne to nenechavej tak a co nejdriv to vyres. My jsme si v ambulanci uctovali za ztraceni PN listku a vystaveni duplikatu 150 Kc.

bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 04.11.14 11:27

Aha :) tak dík. už jsem volala doktorovi a snad to pude vystornovat no..

to, proč a jak si nastupuji a nenastupuji jak potřebuju tady řešit nechci :)

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 11:50
@lasička1 píše:
@bambooska Nevím,ale vždy to beru tak, že je můj zdravotní stav špatný a nemůžu pracovat, tak jdu na neschopenku. Když mě nic není, tak pracuji. Neznám chorobu, u které bych sama rozhodovala teď na ní nastoupm, nenastoupím, nastoupím…

Může jít třeba o operaci, která není akutní a dá se naplánovat.. Každopádně na to se neptala ;)

Zakladatelko, myslím, že doktor bude muset neschopenku rušit, pravděpodobně někde mají nahlášeno, že jsi práce neschopná. Snad s tím nebude problém. Raději bych si být tebou sama zavolala nejen doktorovi, ale i na socku a vysvětlila situaci..

sagina
Echt Kelišová 7811 příspěvků 04.11.14 12:12
@Krakatice88 píše:
Raději bych si být tebou sama zavolala nejen doktorovi, ale i na socku a vysvětlila situaci..

jj, zejména na socce budou rádi za jméno lékaře, který vystavuje neschopenky na požádání, kvůli hypotéce :lol:

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 12:24
@sagina píše:
jj, zejména na socce budou rádi za jméno lékaře, který vystavuje neschopenky na požádání, kvůli hypotéce :lol:

:roll: Stačí říct, že byla např. dohodnutá operace, lékař vystavil neschopenku, ale já jsem ji nemohla z velice osobních důvodů podstoupit, papíry už nemám a chci vyjasit nesrovnalosti a ujistit se, že v databázi je vše v pořádku… Co bylo doopravdy může být každému šumák. Proč z toho dělat kovbojku…

sagina
Echt Kelišová 7811 příspěvků 04.11.14 12:31
@Krakatice88 píše: :roll: Stačí říct, že byla např. dohodnutá operace, lékař vystavil neschopenku, ale já jsem ji nemohla z velice osobních důvodů podstoupit, papíry už nemám a chci vyjasit nesrovnalosti a ujistit se, že v databázi je vše v pořádku… Co bylo doopravdy může být každému šumák. Proč z toho dělat kovbojku…

lékař na část pro OSSZ píše i kód diagnozy, takže by se akorát zbytečně zapletla do lží. nemluvě tedy o tom, že buď má obtíže, a pak je neschpenka na místě a neruší se, nebo ji vystaví nemocnice nástupem k operaci, ne?

nahlásila bych lékaři, aby neschopenku stornoval a víc bych neřešila. když už vystavení neschopenky není úplně košer, proč na to zbytečně upozorňovat kontrolní orgány :nevim:

Taciras
Extra třída :D 11369 příspěvků 04.11.14 12:52

Já měla jednou jednodenní neschopenku v době dovolené (v práci jsem to řešila dovolenou, ale potřebovala jsem omluvit ještě něco mimopracovního). Doktor řekl, ať to v práci vůbec neřeším, papír tam nedávám, když mám dovču… a ejhle, problém nastal cca za půl roku, když jsem měla další neschopenku, co jsem ale už v práci dávala a sociálka jim to vrátila, že prej blbě, že jim nesedí dny :roll:. Tak jsem v práci vysvětlila, jak to bylo a účetní to nějak vykomunikovala, že to bylo pak už dobře, jen teda výplata té další nemocenské se o pěkně dlouho pozdržela, než se to vyřešilo. Takže si myslím, že řešitelné to je, ale pokud si nechceš zkomplikovat další PN, tak je třeba to řešit co nejdřív, než budeš znovu nemocná.

JanaK8
Povídálka 14 příspěvků 04.11.14 18:34

Účetní řekla, že máte „papírky“ vyhodit :?: To je tedy ta pravá na svém místě..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >