Nenávidím když nejsou věci na svém místě - jak jste na tom vy?

Anonymní
12.1.21 20:55

Nenávidím když nejsou věci na svém místě jak jste na tom vy?

Holky potřebuji radu. Nevím co to je ale já nenávidím když nejsou věci na svém místě. Nesnáším když někdo něco koupí třeba ted tchýně nejaky stolní hokej a prostě nemá místo tak ted je na komodě a šíleně mě to vytáčí. Koupila takové ty plyšáky na okno aby nefoukalo (nefouká panebože) koupila hned dva i když máme 5cm parapety nebylo to kde dát a pořád se to jen přendávalo z místa na místo…vytočilo mě to tak že jsem to musela za týden podarovat… Manžel je bordelář všude má všechno. Nemám ráda moc věcí mám ráda čisto a když mohu vše vytřít a uklidit tak abych nepředělávala veci na sto míst. Manzel rika ze jsem nemocná. Je to normálni? Bojím se ze ano jak mi to začne vyčítat a smát se že bych chtela sterilní domácnost jsme schopni se pohádat…já mám za to že je normální mít vše na svém místě a když to vytáhnu i to vrátím… ten hokej u nás nevydrží nemůžu si pomoc…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
334
12.1.21 21:00

Pefrekcionista?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23502
12.1.21 21:02

Ne, jsem organizovany bordelar. Funguju v sekrorech (pozadovana vec se nachazi ve skrini, zrejme nekde vlevo dole). :mrgreen:
U tebe to trochu zavani uz obsedantni poruchou.
Predpokladam, ze hokej je ditete. Takze do toho, jak si ono bude veci skladovat (pokud nehniji), bych se prilis nemontovala. A rozhodne bych mu nic nevyhazovala.

Příspěvek upraven 12.01.21 v 21:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
12.1.21 21:03

Přečti si něco o obsedantne kompulzivni poruše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30454
12.1.21 21:03

U nás mají věci svý místo. Nemám ráda, když je doma moc věcí. To, co popisuješ by mě vytáčelo, jak hokej, tak nepořádnej manžel :P
Přijde mi v pořádku mít poklozeno a vlastnit jen to, co mě těší. Za mě jsi možná trošku citlivější, ale normální ;)
Edit překlep

Příspěvek upraven 12.01.21 v 21:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
12.1.21 21:04

Tak třeba šuplíky mám ráda srovnané, abych i potmě našla, co hledám. U nás je problém oblečení. Asi ho máme moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 21:06
@Svistice píše:
Ne, jsem organizovany bordelar. Funguju v sekrorech (pozadovana vec se nachazi ve skrini, zrejme nekde vlevo dole). :mrgreen:
U tebe to trochu zavani uz obsedantni poruchou.
Predpokladam, ze hokej je ditete. Takze do toho, jak si ono bude veci skladovat (pokud nehniji), bych se prilis nemontovala. A rozhodne bych mu nic nevyhazovala.Příspěvek upraven 12.01.21 v 21:04

Ja nevim bojim se že třeba fakt a pak to člověk nevidí… pak jsem třeba uražená a někdy jsem i brečela jaky tu byl nepořádek

• Citovat
  • Nahlásit
1586
12.1.21 21:07

Já musím mít ve všech skrinich s oblečením komínky. Hrničky musím mít srovnané a natočené ouškem dopředu. Vše má své místo a vše třeba ve špajzu mam popsané a uspořádané. Mám rada pořádek. Když přijdu k našim přijde mi tam chaos nepořádek a v tom se necítím dobre takze tě chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 21:09
@-Sára píše:
Já musím mít ve všech skrinich s oblečením komínky. Hrničky musím mít srovnané a natočené ouškem dopředu. Vše má své místo a vše třeba ve špajzu mam popsané a uspořádané. Mám rada pořádek. Když přijdu k našim přijde mi tam chaos nepořádek a v tom se necítím dobre takze tě chápu.

Presne tak a jeste v tom zit

• Citovat
  • Nahlásit
1780
12.1.21 21:09

Jaaa, nesnáším krámy! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
12.1.21 21:10

Nemyslim si, ze mas problem ani obsadantne kompulzivni poruchu, jen mas rada poradek… coz je pro nekoho normalni pro jineho ne… v jakem bordelu nekteri lide ziji me casto dost prekvapilo u lidi, kde jsme to vibec necekala.
Chapu te. Take chvi mit vse ve skrinich a aby vse melo sve misto… neporadek v pokojicku deti zvladat, ale jen par dni… nesnasim policky a na nich serepeticky, vystavene na lince v kuchyni soustu veci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
12.1.21 21:12
@Alriga píše:
Jaaa, nesnáším krámy! :cert:

Ty tvoje měsíčky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
@-Sára píše:
Já musím mít ve všech skrinich s oblečením komínky. Hrničky musím mít srovnané a natočené ouškem dopředu. Vše má své místo a vše třeba ve špajzu mam popsané a uspořádané. Mám rada pořádek. Když přijdu k našim přijde mi tam chaos nepořádek a v tom se necítím dobre takze tě chápu.

Mě by zajímalo, kolik hodin týdně trávíte úklidem… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ty nemáš děti :nevim:?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14875
12.1.21 21:13

Obsedantně kompulzivní porucha.

Řeší se to kombinací léků a psychoterapie.

Výhodou je, že když začneš věnovat pozornost své úzkosti, která je na pozadí tvých „nenávistí“ a začneš se ji učit rozumět a regulovat nesmírně ti to zlepší život ve spoustě dalších aspektů.

Jedna věc je potřeba řádu, druhá věc je kvůli tomu že ti ten řád mírní paniku ničit vztahy s okolím a hlavně si z nutnosti pořádku ve věcech udělat hlavní téma života.

Mrkni třeba do téhle knížky pro základní porozumění

https://www.kosmas.cz/…ohl-prestat/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat