Nenávidím švagrovou a závidím jí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:10
Nenávidím švagrovou a závidím jí

Mám partnera, jsme zadnoubení, máme tříměsíční miminko, stavíme dům a bydlíme v podnájmu. Vše se zdá být zalité zlatem.

Problém je manželka jeho bratra. Rozmazlený jedináček, nikdy nic memusela, dostala od rodičů vše. Je potetovaná po celém těle, otěhotněla na poprvé, je celá z plastu, bydlí v domku na zajradě rodičů, hlídání, kdy si usmyslí, vlastně se jen maluje a fotí a až jí babička donese přebalenou a nakrmenou dceru, tak ji nafotí, jak se usmívá, a prezentuje se jako dokonalá matka. Uf, to je k té mé závistivé části.

Když jsme s partnerem začali, byla jsem s ní kamarádka, nic jsem jí nezáviděla. Ale je to příbuzná mé nejlepší kamarádky a to, co jsem se dozvěděla, mě srazilo na kolena a bohužel to ovlivňuje i mé sebevědomí a vztah s mým partnerem. Vykládala, že mě můj partner stejně opustí, protože jsem tlustá a skoro se nemaluju a nemám facebook, že kdo by mě chtěl. (nejsem tlustá, jen vysoká a mohutná, hodně vytrénovaná a trošku amazonka, prostě si nerada hraju na křehulku, do které se ona ráda stylizuje). V těhotenství jsem normálně pracovala a dělala na zahradě a domě, zatímco ona šla s mokrým testem na neschopenku, protože co kdyby se jí udělalo zle.
Teď po porodu už mám jiné starosti, jen mi zůstalo takové to plandavé bříško a pokaždé, když ho vidím, slyším ji a začnu tomu věřit. A pak nemám zájem o sex, protože si přijdu odporná a partnerovi nevěřím, protože ona přece říkala, že pro něj nejsem dost dobrá.

Chodím k psychiatrovi a s partnerem na párovou terapii, už neví, jak mi dokázat, že to jsou kecy. Vím, že mě nadevše miluje a nic z toho, co ona vypustí, nemám brát vážně.

Proč mě to tak strašně ovlivňuje? Odříznout ji nemůžu, partner si na rodině dost zakládá. Chci prostě jen, abych vytěsnila její řeči a nenechala se tím ovlivnit. Udělalo to ze mě nesebevědomý uzlíček nervů, i když rozumově vím, že je to nesmysl. Proč si proboha ty její řeči tak připouštím?!

Poprosím jen o rady, ne odsuzování, myslím, že jsem to popsala jasně. Děkuju :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 10701 příspěvků 31.03.19 13:20

Připouštíš si to proto, že víš, že má pravdu a nemáš dost sebevědomí, aby ses sama za sebe postavila. Asi ti to taky vadí, proto jsi z toho tak rozhozená. Jestli má hlídání a rodiče za zadkem neřeš, je to její život, její boj, ty řeš sama sebe. Ber to jako impuls jak na sobě pracovat, ne kvůli ní, ale kvůli sobě. Začni cvičit, najdi si vizážistku ať ti poradí co se sebou, hoď se do gala aby ses cítila dobře, nech si udělat nový účes,… Jsi ženská tak ji ze sebe udělej ;)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9494 příspěvků 31.03.19 13:21

Hele z vás dvou jsi ty ta rozumnější. Jestli se nejakemu chlapovi líbí umělá, potetovana, líná a hloupá ženská, je to jeho volba. Ty jsi úplně normální máma, která si na nic nehraje, jsi soběstačná a rozumná ;) a vsadím se o cokoliv, že většina chlapů by doma chtěla spíš ženskou jako jsi ty, která dokáže lecos obstarat než nafintěnou blbku :D fakt nemáš co závidět :lol:

Adrasteia
Závislačka 3002 příspěvků 31.03.19 13:24

Tvůj problém není švagrová, ale tvé nízké sebevědomí. Musíš na tom začít pracovat. Nauč se být asertivní. Pokud by tě švagrová otravovala nějakými rýpavými poznámkami, dej jí ochutnat vlastní medicínu. Rýpat do ostatních a snižovat jim sebevědomí mají totiž potřebu slabí jedinci, takoví ubožáci, kterým vědomí, že tě ranili, zvedá vlastní sebevědomí.
Kdyby byla hodně otravná, odmítla bych se s ní stýkat - maximálně hodně formálně - povinné kafe na Vánoce a narozeniny.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13653 příspěvků 31.03.19 13:27

Řekla bych, ze tě tak sejmula proto, ze si sama nevěříš. Nejsi po porodu na původní postavě, mas nízké sebevědomí. Bych zamakala na tom jak vypadas, to nikdy neuškodí. I samostatná silná žena muže vypadat dobre ;) až si budeš sama věřit, tak té nějaké kecy vůbec nerozhodí.

Uživatel je onlineMicaella22
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 31.03.19 13:30

Kup si nejaky leginy pevny s vysokym pasem a ten pupek se tam smrskne:) to ti pomuze k tomu sebevedomi. Muzes cvicit. Tak se dej trochu do kupy, rasenka a tvarenka udela dost, neupraveny zensky taky nejsou nic moc… asi zarlis, protoze ma pravdu. Je evidentne hezka a tebe to zere

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:30
@Kriss Tina píše:
Hele z vás dvou jsi ty ta rozumnější. Jestli se nejakemu chlapovi líbí umělá, potetovana, líná a hloupá ženská, je to jeho volba. Ty jsi úplně normální máma, která si na nic nehraje, jsi soběstačná a rozumná ;) a vsadím se o cokoliv, že většina chlapů by doma chtěla spíš ženskou jako jsi ty, která dokáže lecos obstarat než nafintěnou blbku :D fakt nemáš co závidět :lol:
Čemu přesně vadí když je ženská potetovaná? :think:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:31

@terien Já ale jsem ženská a řekla bych, že i dost hezká. Mám čistou pleť, tak proč na sebe patlat paštiku? Vlasy mám husté a zdravé a nemusím je barvit, obočí mám svoje, tak proč si ho tetovat? Byla jsem se sebou prostě spokojená a o nápadníky neměla nouzi. Ale pak jsem se o sobě dozvěděla tohle a totálně mě to odrovnalo. Napadlo mě, jestli se mi jen nemstí, že jsme ji jednou „přepadli“ bez ohlášení doma - partner si potřeboval něco půjčit. Byla nenamalovaná a viděla jsem, že má dost silnou akné - no nepoznali jsme ji. Že jsme nakoukli do její zranitelné stránky a ona čeká, že to rozmetu tak, jak to dělá ona. To se nestalo, vzpomněla jsem si na to jen včera při sezení s tetapeutem. Nevím…

Kriss Tina
Echt Kelišová 9494 příspěvků 31.03.19 13:32
@Anonymní píše: Čemu přesně vadí když je ženská potetovaná? :think:

Ničemu, ale nic se nemá přehánět, pokud je potetovana od hlavy k patě tak to bývá spíš je škodě :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:33
@Kriss Tina píše:
Ničemu, ale nic se nemá přehánět, pokud je potetovana od hlavy k patě tak to bývá spíš je škodě :D

To já si teda nemyslím :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 9494 příspěvků 31.03.19 13:38
@Anonymní píše:
To já si teda nemyslím :)

To už je otázka vkusu, mě se tetování líbí, ale jedno dvě pěkné s nějakým významem a ne být celá jak omalovánky :D ale to je i s tím zbytkem, mít všechno umělé, tuny makeupu atd taky není nic pro mě (a většina chlapů co znám to odsuzuje). Neříkám ať ženská chodí v teplakach a mastných vlasech, ale nějaká přirozenost je lepší než plastová barbina co se umí jenom fotit na instagram :) nicméně tady je podstatné že zakladatelky chlap je s ní spokojený s takovou jaká je :) a ne každá ženská 3 měsíce po porodu má čas a energii vypadat jako modelka.

terien
Extra třída :D 10701 příspěvků 31.03.19 13:39
@Anonymní píše:
@terien Já ale jsem ženská a řekla bych, že i dost hezká. Mám čistou pleť, tak proč na sebe patlat paštiku? Vlasy mám husté a zdravé a nemusím je barvit, obočí mám svoje, tak proč si ho tetovat? Byla jsem se sebou prostě spokojená a o nápadníky neměla nouzi. Ale pak jsem se o sobě dozvěděla tohle a totálně mě to odrovnalo. Napadlo mě, jestli se mi jen nemstí, že jsme ji jednou „přepadli“ bez ohlášení doma - partner si potřeboval něco půjčit. Byla nenamalovaná a viděla jsem, že má dost silnou akné - no nepoznali jsme ji. Že jsme nakoukli do její zranitelné stránky a ona čeká, že to rozmetu tak, jak to dělá ona. To se nestalo, vzpomněla jsem si na to jen včera při sezení s tetapeutem. Nevím…

Hele tyhle řeči proč bych měla dělat tohle a tamhleto když mi stačí to, co mám,… Když ti to stačí, tak proč takhle vyvádíš? Že máš hezkou pleť a pěkné vlasy neznamená, že se nemůžeš líčit a dbát o sebe. Neznám jedinou ženskou, které by to neprospělo a ty, co vykřikuji, jak se líčit nemusí být to potřebovaly ze všeho nejvíc. A vůbec to není o tetování obočí a kilech make-upu jak některé rády argumentují. Jednou za měsíc kosmetička, pravidelně kadeřnice a pedikúra ještě nikomu neublížilo. Strašně moc jí řešíš, co si myslí, proč to dělá,… Nevím no, hleď si hlavně sama sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:42
@Kriss Tina píše:
To už je otázka vkusu, mě se tetování líbí, ale jedno dvě pěkné s nějakým významem a ne být celá jak omalovánky :D ale to je i s tím zbytkem, mít všechno umělé, tuny makeupu atd taky není nic pro mě (a většina chlapů co znám to odsuzuje). Neříkám ať ženská chodí v teplakach a mastných vlasech, ale nějaká přirozenost je lepší než plastová barbina co se umí jenom fotit na instagram :) nicméně tady je podstatné že zakladatelky chlap je s ní spokojený s takovou jaká je :) a ne každá ženská 3 měsíce po porodu má čas a energii vypadat jako modelka.

Tak to je jasný, o tom žádná. Mě jenom zarazilo to o tom tetování.

Aduš8
Závislačka 4122 příspěvků 31.03.19 13:43

Taky si myslím, že tvoje nejistota pramenů z tvého nitra. Já jsme po prvním porodu opravdu silná, teď podruhé těhotná. Manžel mě miluje a moje tělo ho vzrušuje, neřeším to a je mi úplně jedno, kdo si co myslí. A to se najdou lidé, kteří mi to řeknou přímo do očí. Žárlivost, nejistota, závist, to vše je z nás. A je to možná i důvodem, proč se tvá švagrová musí patlat tuny make-upu, upozorňovat na sebe na sociálních sítích a podobně. Je to její život a ona k tomu má své důvody. Mimochodem, tím, jak ji tu propíráš nejsi o nic lepší, než ona..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 13:55

@terien Ale samozřejmě. Když mám horší noc, tak si dám tvářenku, někdy i řasenku, aby se mi otevřely oči. Ale rozhodně nehysterčím, když musím do 10 minut vylézt z baráku, že nestihnu make-up, prostě udělám drdol a pokusím se zvolit takový vršek, abych vypadala opáleně, popřípadě to doladím náušnicemi nebo tak. Na oslavy a do společnosti mimo poštu a supermarket se samozřejmě nastrojím víc ;) O tom ta diskuze ale nebyla. Hledím si sama sebe a vím, že chlap je radši, když mu dám doma připravené jídlo bez tvářenky a vyžehlených vlasů, než když přijdu od manikérky a dokážu jen ohřát jídlo od mamky, protože s těma gelovýma nehtama nic jiného nemůžu :D To je právě ten můj problém, vše si logicky vysvětlím, ale stejně mě taková poznámka položí…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama