Nenávidím své tělo, a asi manžela.

Anonymní
19.8.20 12:58

nenávidím své tělo, a asi manžela.

Jsem několik měsíců po porodu našeho prvního potomka, mám vatahanou a popraskanou kůži na břiše a prsa taky dostala hodně zabrat, občas si doma zacvičim když malý spí, ale jinak uklízím a prostě dělám domácí práce, nemám kamarádku a popravdě veřejně se mi nikomu ani svěřovat nechce. manžel je normální, mimčo má rád, hraje si s ním, v domácnosti funguje. na fb máme jeden profil, který máme společný a dnes tam jedna osoba (žena) poslala trochu sexy vtip a manžel na to napsal „to je tvoje tělo? :think: :jazyk: :*“ samozřejmě jsem si to hned přečetla, protože mi to cinklo taky… pak mi napsal že si neuvědomil, že to bylo na náš společný profil 8o takže je mi jasný co asi tak může dělat na svém soukromém profilu, jsem nassraná, neskutečně moc, mám vztek a nejradši bych mu dala přes čuňu jak dojede dom, pak se nahá podívám do zrcadla a nezbude mi nic jiného než oči pro pláč. jako říkám si, ok virtuální flirt, jenže ono jak jsem doma s prckem a mám momentálně jen roli matky tak mi to možná trochu leze na mozek. celý den po chvilkách bulím když si uvědomím jak moc mi to ublížilo. :,( nevím zda chci radu, nebo pohladit po duši…
děkuji za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
945
19.8.20 13:03

Jsi zrejme jeste rozrusena po porodu. To uz opravdu mas par mesicu po porodu znicena prsa? Uz nekojis? Bricho se vetsinou casem zlepsi.
Pokud jde o partnera, tak vidis, jak se k Tobe chova, ne? Na te otazce na FB neni nic hrozneho. Me by ani nenapadlo mit spolecny profil. Neres zbytecnosti, pokud jinak vse funguje.

Příspěvek upraven 19.08.20 v 13:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
19.8.20 13:05

Tak ty jsi dala život dítěti, měla by ses na svoje tělo pořádně podívat a pořádně ho pochválit, co všechno zvládlo, zvládá a ještě bude muset zvládnout. Buď na sebe pyšná a nauč se být pyšná i na to, že jsi kým jsi. Ono je to totiž hodně v hlavě a vím, že si říkáš, jak lehce se mi to píše, ale dělá to hodně.

Pochval se i za maličkosti. Staras se o domácnost? O dítě? O sebe? Myslíš, že je snad málo věci za co se pochválit? Zkus to každý den. Každý den si řekni co se ti povedlo a věci co úplně nevyšly si představ tak, jak bys je chtěla v budoucnu splnit. Za pár dní se budeš cítit mnohem lépe a za pár měsíců, budeš hvězda. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
19.8.20 13:15

Souhlasím s @Uiii. Dala jsi život dítěti a všechno jsi zvládla, jsi skvělá. Taky si to musím pořád říkat :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5220
19.8.20 13:18

No jo, sociální sítě jsou mor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
536
19.8.20 13:24
@Jajulinka4 píše:
Souhlasím s @Uiii. Dala jsi život dítěti a všechno jsi zvládla, jsi skvělá. Taky si to musím pořád říkat :*

Určitě jo, však to není žádná samozřejmost, že člověk přivede na svět dítě a věnuje mu péče více než sám sobě. Takže pochvala je určitě na místě. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 13:24

No jsou ty prsa takový plandáky, dvorce mám snad jak hlavu :roll: už nekojim, kojila jsem prvních pár měsíců a teď asi měsíc a půl už nekojím. břicho je jak prázdná kapsa klokana s popraskaným celým podbřiškem. takový ten boží pocit jak jsem dobrá skrz porod jsem měla tak prvního půl roku, pak mě to nějak přešlo a spíš mě moje tělo začalo hodně deptat. a to co napsal se mě dotklo, mrzí mě to, připadám si hnusná.

• Citovat
  • Nahlásit
536
19.8.20 13:31
@Anonymní píše:
No jsou ty prsa takový plandáky, dvorce mám snad jak hlavu :roll: už nekojim, kojila jsem prvních pár měsíců a teď asi měsíc a půl už nekojím. břicho je jak prázdná kapsa klokana s popraskaným celým podbřiškem. takový ten boží pocit jak jsem dobrá skrz porod jsem měla tak prvního půl roku, pak mě to nějak přešlo a spíš mě moje tělo začalo hodně deptat. a to co napsal se mě dotklo, mrzí mě to, připadám si hnusná.

Jenže to je právě ta chyba. Ty si tak pripadas a on tě tak vnímá, ačkoliv to není pravda. Podívej se na sebe a řekni sama sobě, co se ti na sobě líbí. Neříkej mi, že se nenajde vůbec nic, co je na tobě krásný. Taky chápu, že tě to mrzí, ale opět, mrzí to jen tebe a jen ty se trapis. Trápila by ses i kdybys to nepřečetla? Možná jo, ale o dost min. Každý tělo je jiný a po porodu se vzpamatovava jinak, to, že to není podle tvých představ teď, neznamená, že za půl roku to bude stejný.

Fakt se přestaň litovat a začni se těšit z toho, co máš a přestaň přemýšlet nad tím, co teď momentálně chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
19.8.20 13:32
@Anonymní píše:

On ale na tve telo nic nerika nebo jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
19.8.20 13:32

Buď svému tělu vděčná, porodila jsi zdravé dítě. Jak dlouho máš od porodu? Roztahovala jsi se 9 měsíců, každá není hned na své váze.

• Citovat
  • Nahlásit
181
19.8.20 13:34

Buď ráda, že máte zdravé dítě. Nic důležitějšího není. Kdybyste měli nemocné dítě, tak nějakou postavu nebudeš řešit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 13:42
@Anonymní píše:

Tak za prvé - naprosto chápu, že se tě to dotklo.
Prožívala jsem dost podobné věci doma a víš ty co? Po tom, co cizí muži občas projevili zájem i o to moje faldíkatý, striovitý a pomerančový tělo… už jsem to měla na salámu. Nějakej kec na moji zadel? Jen jsem se pousmála a v duchu si říkala „Jo, miláčku, kdybys jen tušil. Tak moc povrchní jsi. Jiní by za mě dali nevím co.“
Je to JEN o tvém sebevědomí a o tom mít ráda sama sebe :kytka:

Za druhé - proč sakra společný profil? Co je tohle za pitominu? Smázla bych to. Každý svůj profil a čus :roll:

Za třetí - holt je to chlap a rád se podívá po mladém, svěžím a pevném těle… to ale samozřejmě neznamená, že tě miluje o to méně. Já se taky ráda podívám na pěknýho chlapa, občas mi i slina ukápne :mrgreen:, ale svýho pivního škopka doma miluju :srdce:

A za čtvrté - že si připadáš hnusná je asi normální. Nebo…minimálně běžné, nejsi sama. Koukni na instagram @tělospříběhem :srdce: :kytka:

Prosím anonym - osobní informace :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
19.8.20 13:53

Ahoj, přivést na svět dítě je pro tělo náročné a někde se to prostě projevit musí. Navíc čím je žena starší, tím větší následky to má - na straně matky i miminka.
Preventivně se dá tělo mazat speciálními mastmi a olejíčky, které se mi osvědčily.
S následky se pere mnohem hůře, ale určitě existuje řada přípravků, které alespoň trochu popraskanou kůži zhojí.
Každopádně ze sebe můžeš mít radost, protože jsi porodila zdravé dítě a to je to nejdůležitější!
Z manžela si nedělej starosti. Chlapi jsou chlapi a občas holt trochu vyádějí, aniž by za tím něco bylo.
Pokud vaše manželství funguje, není třeba ho disharmonizovat kvůli jedné větě.
Měj radost z miminka, z toho, že se krásně staráš o domácnost a z toho, že máš šikovného manžela, který ti pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
19.8.20 14:03

Nikdo není dokonalý, vždycky bude někdo lepší, mladší, hezčí.. Já mám prsa po dvou letech kojení úplně v pr*eli, dvorce jak koláče, už jen čekám až bude druhé a můžu jít pod kudlu :mrgreen: Tělo taky žádná hitparáda, 10 kilčo dolů by mě neuškodilo, ale jsem lenoch :lol: Můj chlap říká, že je spokojený, ale samozřejmě se dívá po druhých. To by snad ani nebyl chlap. Občas nahodí úsměv třeba na prodavačku. Neřeším. Za prvé kdyby chtěl podvádět nebo si s nějakou psát, tak mu stejně nezabráním a za druhé tím, že se tou myšlenkou budu užírat, tím ublížím nejen sobě, ale celému vztahu. A nechápu k čemu máte společný profil, nejste siamské dvojčata :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
19.8.20 14:05

V první řadě..začni něco dělat- hlavně kvůli sobě, pokavaď tě deptá jak vypadáš. Přijdeš na jiné myšlenky, zvedneš si sebevědomí. Chlapa bych jednorázově seřval, že na tyhle kecy nejsi zvědavá s důrazem na to, že se to už nebude opakovat a dal bych se k tomu nevracela. Jinak je těžký se dívat jak tělo stárne a uvadá, ale nejvíc stejně vždycky udělá to, co z člověka vyzařuje. Vezmi si kolik lidí znáš, nemají ideální proporce a přesto mají něco, co tě upoutá. Tak nebreč a nebuď za chuderku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama