Nenávist k bývalému partnerovi

Anonymní
12.5.21 14:19

nenávist k bývalému partnerovi

Můj bývalý přítel byl záletník. Rozešla jsem se s ním potom, co jsem zjistila, že má profily na seznamkách apod. Hned jsem s ním ukončila konkakt, odmítla jsem se ponížit a dál s ním udržovat vztah, nemohla jsem se na něj ani podívat. Do dnes nevím, co vše kde dělal. Úplně mi stačilo jen to, co jsem si byla schopná zjistit sama. Za měsíc to bude rok, co jsem ve štastném vztahu, kde mám všechno a jsem skutečně zamilovaná. Každopádně jsem se několikrát načapala jak si vzpomenu na svého ex. Občas se mi o něm i zdá. Sny nemají žádný emocionální podtext, většinou jde o nějakou ptákovinu jako že je někde s kamaradama na pivu. Mám výčitky kvůli mému příteli, protože kdyby mi řekl, že myslí na svojí ex nebo že se mu o ní zdá, tak vím, že by to nebylo nic příjemného. Jde o to, že mi to ublížilo neskutečně na egu, protože jsem nikdy nic takového nezažila. Nikdy se mi za to neomluvil. A nedokážu to nechat jít a po roce a půl mě to pořád žere a připadám si jako blázen. Nedokážu ani slyšel jeho jméno, abych nezačala běsnit. K psychologovi chodit nechci, nechci vysvetlovat svemu priteli, proč tam chodím… Máte někdo podobné zkušenosti? popř. co udělat. Já se vážně bojím, že vůči němu budu mít pořád žášt a nikdy to nenechám odejit..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69339
12.5.21 14:21

Psychoterapie, jsi prostě labilní, samo se to nespraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 14:26

Ještě sis v sobě ten vztah neuzavřela, předchozí vztah.. proto tě to tak žere. Ač je to kruté, vlastně nemá důvod se ti nějak omlouvat. A jestli na to čekáš, rám budeš čekat hodně dlouho. Uzavři si v době předchozí vztah a veškerý vztek a zášť zmizí sama a budeš se naplno věnovat novému vztahu. Tímhle ubližujes i současnému partnerovi a dřív nebo později to stejně vyplave. Chtělo by to být upřímný a partnerovi se svěřit a řešit to.

• Citovat
  • Nahlásit
24346
12.5.21 14:51

Že ti občas přijde na mysl ex, na tom není nic zvláštního ani závadnýho. Děje se to kdekomu. I mě občas ex leze i do snů (mimochodem, lezl mi do snů i exex, a to i když jsem s tím následujícím byla dvacet let, tak sem si na svýho prvního kluka občas vzpomněla).
Spíš je blbý, že furt v sobě živíš tu nenávist. Tím se užereš. Pokud si nemůžeš pomoct sama, tak ti nic jinýho než terapie nepomůže :nevim: Žij přítomností a nebabrej se ve starých křivdách. Řekni si, co si tím pomůžeš? Bude tvůj život lepší, když si co týden vzpomeneš, jakej je ex kretén a co ti udělal? Když ti to proběhne hlavou, tak tu myšlenku zase zažeň, obejmi aktuálního chlapa, dítě, psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.21 14:57

Cas pomuze, uvidis. Je skvele, ze mas hezky vztah, ono to pujde. Tyhle veci cloveka rani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
12.5.21 15:05

8o chce to psychologa a terapii. Toto není normální jednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16897
12.5.21 15:05

Nauč se odpouštět jak sobě, tak druhým a nauč se postavit si sebevědomí a sebepřijetí na čemkoliv jiném, než na tom, jestli ti někdo byl a nebo nebyl věrný. Ideálně teda to postav na vlastních vnitřních zdrojích, ne na čemkoliv zvenčí, protože to je vždycky nestabilní.

Výrazně snáz ti to půjde u psycholožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
12.5.21 15:07

Občas si na něj vzpomeneš, to se prostě stává. Nemusíš se za to nějak na sebe naštvávat. Holt ti ublížil natolik, že se tě ta zloba pořád drží. Možná tomu nechceš pořád naplno uvěřit, že by ti takhle ubližoval člověk, kterého si milovala. Bude to těžký, ale jediný způsob, jak se toho zbavit, je mu odpustit a nechat to za sebou. I s tou zlobou. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
12.5.21 15:11

Pokud ti ex ublížil je to normální, že k němu chováš zášť. Mě teď nedavno hrozilo, že se budu muset potkat se svým bejvalým (je to už 6 let co sem ho neviděla) a udělalo se mi z toho fyzicky špatně, jak ho pořád nenávidim.
Ale na druhou stranu, celých těch 6 let jsem o něj nezavadila jedinou myšlenkou a teď už taky zase ne, jakoby neexistoval. Pokud ti to zasahuje do siučasnýho vztahu, něco je špatně a měla bys to v sobe uzavřít, nebo ho alespoň odříznout ze života (smazat na internetových stránkách, vymazat číslo atd) a doufat, že to přejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
12.5.21 15:24

Zažila jsem něco podobného a nenávist byla obrovská. Úplně ze mě stříkal vztek. Někdo mi poradil že musím odpustit. Začínala jsem tím, že jsem několikrát denně opakovala jeho jméno + odpouštím ti. Nejdřív to byla jen slova pak jsem o tom začala přemýšlet a začala jsem tomu věřit. Chce to čas. On opravdu vyléčí všechno. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7396
12.5.21 15:25
@Anonymní píše:
Můj bývalý přítel byl záletník. Rozešla jsem se s ním potom, co jsem zjistila, že má profily na seznamkách apod. Hned jsem s ním ukončila konkakt, odmítla jsem se ponížit a dál s ním udržovat vztah, nemohla jsem se na něj ani podívat. Do dnes nevím, co vše kde dělal. Úplně mi stačilo jen to, co jsem si byla schopná zjistit sama. Za měsíc to bude rok, co jsem ve štastném vztahu, kde mám všechno a jsem skutečně zamilovaná. Každopádně jsem se několikrát načapala jak si vzpomenu na svého ex. Občas se mi o něm i zdá. Sny nemají žádný emocionální podtext, většinou jde o nějakou ptákovinu jako že je někde s kamaradama na pivu. Mám výčitky kvůli mému příteli, protože kdyby mi řekl, že myslí na svojí ex nebo že se mu o ní zdá, tak vím, že by to nebylo nic příjemného. Jde o to, že mi to ublížilo neskutečně na egu, protože jsem nikdy nic takového nezažila. Nikdy se mi za to neomluvil. A nedokážu to nechat jít a po roce a půl mě to pořád žere a připadám si jako blázen. Nedokážu ani slyšel jeho jméno, abych nezačala běsnit. K psychologovi chodit nechci, nechci vysvetlovat svemu priteli, proč tam chodím… Máte někdo podobné zkušenosti? popř. co udělat. Já se vážně bojím, že vůči němu budu mít pořád žášt a nikdy to nenechám odejit..

Ahoj,
byl to určitě velký zásah do citlivého místa, navíc zrada od někoho, do koho jsi investovala city. Považuji za normální, že to v tobě ještě zůstává. Čas to ale bude oslabovat nebo měnit, ideální, když se časem nenávist promění ve lhostejnost…
Za sny nebo myšlenky pocit provinění neměj. To nejsou věci, které bys ovládala, nejsou to věci, které by v sobě měly zlý úmysl…
Je fajn, že máš nyní dobrý vztah, ve kterém budujete vzájemnou důvěru. Kdybys na to nepříjemné v minulém vztahu nepřišla, nemuseli jste se vůbec potkat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
12.5.21 16:50

Já nevím, opravdu je nutné s tímhle chodit k psychologovi a zabírat tak místo těm, kteří psychoterapii nutně potřebují? A že takových teď je, u nás se čeká i 4 měsíce, než se k psych. dostane člověk s depresí. Strašný. Zakladatelčin problém není nic, co by nevyřešil čas, asi všichni jsme si tou dočasnou nenávistí k ex prošli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9013
12.5.21 17:02

Mě ex udělal něco podobnyho. Měli jsme 6 týdnu před svatbou. Pak mě ještě asi 2 roky tahal za nos, že teda spolu budeme ale přitom to táhl pořád ještě s jednou. Neodpustím mu to asi nikdy. Ale prostě jsem se s tím smířila, že to tak je a šla dal. Je mi úplně volný. Taky se mě o něm občas zda, že se k němu vracím, ale nechci a budim se úplně hrůzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12622
12.5.21 17:04

@Quertizop přesně, tady hned terapie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
12.5.21 18:57

… zde plne chapu, proc se ex choval, tak jak se choval :lol:… tobe se ve snu o nekom zda a povazujes to, ze na nej myslis? :mrgreen: u tebe hraje roli urazene ego, nic vic, nic min. tve jesitne ego bylo podvadeno a dokonce se ti panacek ani neomluvil, co si to dovolil… uplne vidim mladou nanynku, jak si vyzaduje pozornost a ono nic… byt tebou, jak tu pise nekdo prede mnou, nech cas psychologa pro nekoho, kdo to doopravdy potrebuje… diky svemu chovani budes za chvili takto nenavidet sveho soucasneho partnera a na ex si ani nevzpomenes :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat