Nenávist k tchýni po porodu dvojčat

Anonymní
4.3.21 12:30

Nenávist k tchýni po porodu dvojčat

Ahoj,
s přítelkyní se nám podařila dvojčata, holčičky. Brzy jim bude 9mesicu. Mame krásný vztah spolu, ano, obcas vlivem málo spánku dojde k nejake neshodě, ale nic hrozného. Přítelkyně měla relativně dobrý vztah s mou matkou, ale jak jsme se nastěhovali do nového současně po porodu dětí, tak se to začlo zhoršovat. Nevídame se s mými rodiči tak často, jednou za 14 dní. Přítelkyně je vždycky z toho nervózní, kvůli dětem a občasným poznámkách mé matky. Včera když odjeli od nás, přítelkyně se úplně shroutila. Začla si na mou matku stěžovat a velmi nenávistně ji soudit, posléze nadávat sprostě, nikdy jsem ji takto neviděl mluvit. Byl jsem vždycky na straně me přítelkyně a nějak snažil vyrovnávat tyhle ponávštěvni stavy a chápal ji. Ale včera už to za šlo, tak daleko, že napsala velmi nenávistnou zprávu mé matce, kde bylo psáno že už dál nic snášet nebude a že už nikdy neuvidí. Doposud se nic takového nestalo, měli spolu neutrální spíše lepší vztah. Rovněž mi mame spolu hezký vztah a jsme za sebe vděční. Potom začla říkat, že už začala přemýšlet že si dáme pauzu, že se odstěhuje, aby na ni nemusela myslet. Hrozně mi tato slova ranila a nevím, co teď dělat. Moje matka pár chyb má, ale taková nenávist není na místě. Není to ta matka, že volá každý den a narušuje soukromí. Napadlo me, jestli společně jako pár zajít k psychologovi. Měli jste prosím podobnou zkušenost, případně co teď dělat? Moc děkuji L.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5139
4.3.21 12:34

A co se stalo presne? Co ji tak vadilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25982
4.3.21 12:37

No a co jí matka udělala nebo řekla? Tipuji že ohledně děti, ne? Já jsem taky občas na nervy z tchýně, protože půlku věcí děláme podle ní blbě, ale už to už naštěstí říká jen manželovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
4.3.21 12:39
@Anonymní píše:
Ahoj,
s přítelkyní se nám podařila dvojčata, holčičky. Brzy jim bude 9mesicu. Mame krásný vztah spolu, ano, obcas vlivem málo spánku dojde k nejake neshodě, ale nic hrozného. Přítelkyně měla relativně dobrý vztah s mou matkou, ale jak jsme se nastěhovali do nového současně po porodu dětí, tak se to začlo zhoršovat. Nevídame se s mými rodiči tak často, jednou za 14 dní. Přítelkyně je vždycky z toho nervózní, kvůli dětem a občasným poznámkách mé matky. Včera když odjeli od nás, přítelkyně se úplně shroutila. Začla si na mou matku stěžovat a velmi nenávistně ji soudit, posléze nadávat sprostě, nikdy jsem ji takto neviděl mluvit. Byl jsem vždycky na straně me přítelkyně a nějak snažil vyrovnávat tyhle ponávštěvni stavy a chápal ji. Ale včera už to za šlo, tak daleko, že napsala velmi nenávistnou zprávu mé matce, kde bylo psáno že už dál nic snášet nebude a že už nikdy neuvidí. Doposud se nic takového nestalo, měli spolu neutrální spíše lepší vztah. Rovněž mi mame spolu hezký vztah a jsme za sebe vděční. Potom začla říkat, že už začala přemýšlet že si dáme pauzu, že se odstěhuje, aby na ni nemusela myslet. Hrozně mi tato slova ranila a nevím, co teď dělat. Moje matka pár chyb má, ale taková nenávist není na místě. Není to ta matka, že volá každý den a narušuje soukromí. Napadlo me, jestli společně jako pár zajít k psychologovi. Měli jste prosím podobnou zkušenost, případně co teď dělat? Moc děkuji L.

Myslíš, že se přihodilo něco jednorázového nebo kumulace za delší časové období? Nevyslovila babička nějakou kritiku vůči mamince dětí? A jak jinak přítelkyně zvládá péči o děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6497

Co se stalo? Řekla jí něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@Anonymní píše:
Ahoj,
s přítelkyní se nám podařila dvojčata, holčičky. Brzy jim bude 9mesicu. Mame krásný vztah spolu, ano, obcas vlivem málo spánku dojde k nejake neshodě, ale nic hrozného. Přítelkyně měla relativně dobrý vztah s mou matkou, ale jak jsme se nastěhovali do nového současně po porodu dětí, tak se to začlo zhoršovat. Nevídame se s mými rodiči tak často, jednou za 14 dní. Přítelkyně je vždycky z toho nervózní, kvůli dětem a občasným poznámkách mé matky. Včera když odjeli od nás, přítelkyně se úplně shroutila. Začla si na mou matku stěžovat a velmi nenávistně ji soudit, posléze nadávat sprostě, nikdy jsem ji takto neviděl mluvit. Byl jsem vždycky na straně me přítelkyně a nějak snažil vyrovnávat tyhle ponávštěvni stavy a chápal ji. Ale včera už to za šlo, tak daleko, že napsala velmi nenávistnou zprávu mé matce, kde bylo psáno že už dál nic snášet nebude a že už nikdy neuvidí. Doposud se nic takového nestalo, měli spolu neutrální spíše lepší vztah. Rovněž mi mame spolu hezký vztah a jsme za sebe vděční. Potom začla říkat, že už začala přemýšlet že si dáme pauzu, že se odstěhuje, aby na ni nemusela myslet. Hrozně mi tato slova ranila a nevím, co teď dělat. Moje matka pár chyb má, ale taková nenávist není na místě. Není to ta matka, že volá každý den a narušuje soukromí. Napadlo me, jestli společně jako pár zajít k psychologovi. Měli jste prosím podobnou zkušenost, případně co teď dělat? Moc děkuji L.

Vy si vubec nemusite uvedomovat, jak je pro zenu neprijemna vase matka. Vyrustal jste v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
4.3.21 12:40

Bylo by fajn zmínit, co přesně jsou ty „poznámky“ tvé matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15084
4.3.21 12:40

A tvoje máma tak běžně říká? Na co si přítelkyně stěžuje? Mě tchýně taky vytačí a chlapovi ty řeči nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
4.3.21 12:41

A s tím stěhováním - kam by eventuálně šla?…jinak to mi přijde tedy jako až ta nejzazší možnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16063
4.3.21 12:42

No tak zaprvé si vltuč do hlavy, že to zjevně není tak idylické, jak si maluješ.

zadruhé - opravdu začni věnovat pozornost tomu jak se matka tvých dětí cítí. Právě se ti psychicky hroutí a do tohole stavu si jí pomohl. A trvá to už delší čas. A ty o tom nemáš páru a nebo to popíráš.

V okamžiku kdy se ukáže, že jdeš proti své ženě (kterou ses ani nenamáhal si vzít) abys hájil matku, tak se ti rodina rozpadne.

Něco se děje, něco špatnýho, ty o tom nevíš a podle všeho tím že v tom začneš hamtat bez porozumění tomu, co se ti tvoje žena marně snaží říct už dlouho, tak si to zničíš.

Zejména pokud teď přijdeš s narativem - jsi blázen, musíme k psychologovi.

Ano - párová terapeutka či terapeut (terapeutka bude jednodušší) by vám to mohl pomoci rozplést. Ale musíš přijít s tím, že je ti nesmírně líto toho, že evidentně si do teď byl vlastně mimo, co se týče toho co tvoje žena cítí a a jetli by ti to mohla tedy předa a pokud to nebdue fungovat, protože se chytneš do nějaké své obrany a komplexů vůči matce, tak navrhni že by bylo fajn zajít někam, kde vám s tím vzájemným porozuměním popíšou.

Tvoje žena není porouchaná - máte ale zásadní průšvih někde v základu vaší nové rodiny který ty si doposud bohorovně ingoroval a teď tě kousl do zadku.

Příspěvek upraven 04.03.21 v 12:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20711

Žádný spíše lepší vztah spolu neměly, buď jsi slepý nebo natvrdlý žes to neviděl. Jen tak se to asi nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101

Tak ono asi záleží na tom, co ta tchyně dělá nebo říká. Ale teda nenechala bych partnera sprostě mluvit o své mámě, pokud by k tomu nebyl fakt vážný důvod. To bych velmi jasně dala najevo, že toto fakt ne. Pokud tvoje matka dělá fakt něco, co se úplně nehodí, tak s ní rázně promluv. Pokud ne, tak domluv přítelkyni, takhle by se fakt chovat neměla. l, zvlášť když k tomu nemá adekvátní důvod. Pokud bude chtít pauzu, chtěj nějakou rozumnou péči o děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1871
4.3.21 12:44

No, tohle je složité… tvoje žena může být hysterická koza, ale stejně tak i tvoje matka může být jízlivá semetrika. Ani jedno nemusíš ty vnímat - z pozice syna a partnera mohou být ženy tvého života obě v pořádku. A přesto se nesnesou… pokud máte rodiče blízko, je to jednoduché- mamince umožni kontakt s dětmi bez manželky. Jinak asi budeš muset bruslit a hledat kompromis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 12:45

@Veru1987 Včera to byla malichernost, ohledně fotoalba, co jsem dostal. Většinou to bylo ohledně děti, nemají ještě sedět apod.

• Citovat
  • Nahlásit
10711
4.3.21 12:45

Přijde mi to celé divné, má nějaký problém s tchyní, ale pauzu si chce dát s tebou a odstěhovat se, proč? Píšeš, že jsi vždy na její straně, takže ti asi nemůže vyčítat že se jí nezastaneš :nevim: Co jí tvá matka tedy řekla, že jí to tak zdrblo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat