Nenávist k těhotenskému břichu (ne k miminku)

Anonymní
27.11.19 19:56

Nenávist k těhotenskému břichu (ne k miminku)

Ahoj, nejspíš se nenajde nikdo kdo to zažil také, ale třeba náhodou…
Delší dobu jsem byla těhotná už 4×, 3 děti jsem donosila a porodila. Jedno těhu skončilo potratem. Teď čekáme čtvrté (poslední plánované) miminko.
V prvních dvou těhotenstvích jsem svoje těhu bříško milovala, vystrkovala jsem ho co to šlo aby všichni viděli že jsem ta zbouchnutá ženská a právě procházím :lol: :zed: Užívala jsem si to.
U posledního těhu před tímto jsem ale měla ke konci problém se svým břichem. Ve skutečnosti jsem měla bříško oproti spoustě maminek maličké a rodila ještě před termínem, ale poslední měsíc, hlavně posledních 14 dní jsem své břicho opravdu nenáviděla. Měla jsem pocit že už mi hrábne a půjdu a to břicho si uříznu nebo urazím o něco, jen hlavně abych už ho tam neměla. Jak kdyby na Vás seděl pavouk, který se Vám hrozně hnusí a vy to musely vydržet. Takhle jsem se překonávala. S miminkem jsem neměla problém, to jsem milovala a těšila se na něj, jen mě strašně vadilo to břicho. Po porodu tenhle problém zmizel, logicky.
Cítila jsem se kvůli těm pocitům dost špatně a divně a teď, když mi začíná znovu růst bříško, začínám se toho už předem bát.
Stalo se to někomu a jak jste si to porovnaly v sobě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.11.19 20:02

Přesně vím jak se cítíš. Mám za sebou dvě těhotenství, a pokaždé mi ke konci to břicho hrozně vadilo a omezovalo. Holčičky miluji víc než cokoliv na světě.

• Citovat
  • Nahlásit
6596
27.11.19 20:06

Jsem těhotná potřetí.. Břicho jsem nesnášela už při prvním, fakt mi vadilo, prekazelo, všude zavazelo… Hrozný, nechápu proč jsem do toho šla znovu, Teda vím, samozřejmě kvůli miminku, ale tohle bych si klidně odpustila. Kdyby to šlo bez toho, bylo by to skvělý. Těhotenství pro mě opravdu není to nejkrásnější období ani nic na co bych se těšila nebo byla hrdá a břicho ukazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
27.11.19 20:11

Já jsem taky z břicha nebyla odvázaná, možná ještě tak poprvé, ale zbylá tři těhotenství jsem si přála, aby to příroda zařídila jinak :mrgreen: a asi tě nepotěším, to čtvrté mi přišlo největší, nejnepohodlnější a nejbolavější :hug: zato porod byl pak nejrychlejší, držím palce, ať se nezblázníš a taky to jde dobře ven :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
27.11.19 20:12

Jj, měla jsem dvojčata, děvče, sice jsem přibrala jen 8 kg, ale pupek obrovský. Ano, je to nepříjemné. Já celá těhotenství prozvracela, takže to bylo peklo, ale klidně bych čtvrté ráda. Těhotenství skončí :).
Mmch bolest prsou byla šílená a při odstrikavani se mi chtělo zvracet. To nevím, jestli někdo měl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
27.11.19 20:17

Vždycky mi těhotensky břicho přišlo ošklivý.. Jsem malá a drobná a v prvním těhotenství se mi moje břicho líbilo. Teď se blížím do finise a břicho mi hodně spadlo. Je z něho taková kapička.. A to se mi dost hnusi. A musím říct že doteď jsem ho všude ukazovala a chlubila se jak mám krásné, malé, kulaté bříško :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 20:17

Já mám všechno možné, nevolnosti, bolesti, astma, tlak, mívala jsem i otoky že jsem obula pomalu jen crossky. Ucpanou ledvinu, bolesti hlavy, záněty moč. mechýře a spoustu různých věcí, ale prostě to obrovské těžké břicho se kterým nešlo nikde projít, nic dělat a ani nešlo na chviličku odložit, to mi začalo nějak lézt na mozek.. Strašně moc Vám holky děkuju za Vaše reakce, hned se cítím líp! :srdce: :pankac: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16457
27.11.19 20:21
@jizvíková píše:
Jj, měla jsem dvojčata, děvče, sice jsem přibrala jen 8 kg, ale pupek obrovský. Ano, je to nepříjemné. Já celá těhotenství prozvracela, takže to bylo peklo, ale klidně bych čtvrté ráda. Těhotenství skončí :).
Mmch bolest prsou byla šílená a při odstrikavani se mi chtělo zvracet. To nevím, jestli někdo měl

Me zase bylo zle :,( u kojení. Kdyz jsem si predstavila ty zlazy a jak to tam vznika :poblion: uz jsem si prise dala sakra pozor, abych na to nemyslela :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
27.11.19 20:23
@Natálka26 píše:
Jsem těhotná potřetí.. Břicho jsem nesnášela už při prvním, fakt mi vadilo, prekazelo, všude zavazelo… Hrozný, nechápu proč jsem do toho šla znovu, Teda vím, samozřejmě kvůli miminku, ale tohle bych si klidně odpustila. Kdyby to šlo bez toho, bylo by to skvělý. Těhotenství pro mě opravdu není to nejkrásnější období ani nic na co bych se těšila nebo byla hrdá a břicho ukazovala.

Ty jo, to teda čumím :mrgreen:

Ale moc gratuluji :srdce: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
27.11.19 20:25

Jo a jestli tě to uklidní tak jsem vždycky tak otekla, že mi nohy protekaly crocsama, prsty na rukou jsem ani neohnula, nenarvala se do žádný bundy, ne kvůli břichu, ale prorvat ty otekly ruce rukávem téměř nemožný. :roll: prsa me bolely tak, že jen uvědomění, že je mám me dohanelo k šílenství. Když jsem pak viděla ty natekly prsa tak se mi chtělo brečet, o tom když jsem odstrikavala mliko ani nemluvím, kojení nešlo a jsem za to po zkušenostech s odstrikavanim ráda, protože mi bylo zle jen z ty odsávačky natož kdybych měla na tom mít dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
27.11.19 20:26
@Šmoulice píše:
Ty jo, to teda čumím :mrgreen:Ale moc gratuluji :srdce: :*

No když se neozveš, viď… Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 20:33

@Natálka26 Já měla prsa do porodu úplně v pohodě, ale po porodu to bylo něco. Dítě sálo a kolem pusy krvavý fousy :lol: Trhala se mi kůže na bradavkách a bolest taky byla hrozná, měla jsem i Algifen. Nakonec dokonce hospitalizace v nemocnici skrz právě ty prsa, ale zvládli jsme to naštěstí pak už dobré.

• Citovat
  • Nahlásit
14008
27.11.19 20:33
@tereza12345 píše:
Me zase bylo zle :,( u kojení. Kdyz jsem si predstavila ty zlazy a jak to tam vznika :poblion: uz jsem si prise dala sakra pozor, abych na to nemyslela :roll: :mrgreen:

Díky, jsem ráda, že nejsem sama. Já u toho i omdlela. Prostě nejsem mléčný typ :)
Fakt kdybych byla ještě těhotná, snad nebudu kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 20:35

Mně to břicho taky překáží :D Jsem poprvé těhotná, sotva za půlkou a už bych rodila. Mám bezproblémové těhotenství (díky bohu). Ale musím říct, že mi chybí moje tělo. Necítím se hezká, i když na miminko se moc těším. Ale tahle etapa „sebezničení“ mě trápí. A to nejsem žádná modelka. Jen se chci cítit zase nějak hezká. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
6596
27.11.19 20:51
@jizvíková píše:
Díky, jsem ráda, že nejsem sama. Já u toho i omdlela. Prostě nejsem mléčný typ :)
Fakt kdybych byla ještě těhotná, snad nebudu kojit.

Já už potřetí kojit nebudu, úplně dobrovolně a bez výčitek. Je mi z toho tak zle, že se nebudu tyrat. Vydržím 6 neděl odsávat a pak přejdu na um. Je mi jasný, že napsat to takhle otevřené asi dost ženských pohorší, ale ty pocity co mám to si nikdo neumí představit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat