Nenávist v manželství, které směřuje ke konci?¨

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.7.22 17:49

Nenávist v manželství, které směřuje ke konci?

Všechny zdravím,

ráda bych se zeptala žen, které mají zkušenost s větší krizí v manželství v tom, že se s manželem navzájem skoro až nenáviděli, měli hádky a vztah nefungoval a spěl ke konci. Jak to dopadlo, ustáli jste to a vztah se poté zlepšil po všech stránkách a nebo jste se rozvedli nelitujete toho, pomohlo to, nebo případně litujete?

Jsme spolu s manželem přes 16 let, máme dvě malé děti a náš vztah je ve velké krizi, přibližně 3 roky a já jsme z toho hodně nešťastná, unavená a už i zoufalá. Situace se ne zlepšuje, ale jen zhoršuje. Žádná manželská poradna, muž o tom nechce ani slyšet, nemá o to zájem.
Hádáme se prakticky denně, i sprostě. Začne hádka a manžel pak vybuchne a začne mě označován kunou, piou (i v těhotenství). Příčina hádek je prakticky vše, nezájem z jeho strany aby s námi trávil čas, jeho špatná organizace času ve všem a tím přenáší stres i na mě, děti tím trpí a to mě opravdu ubíjí.
Vrací se domů hodně pozdě, nedokáže si to vše urovnat tak, aby měl v týdnu aspoň odpoledne dva dny na nás. Z jeho strany opravdu velký nezájem a díváme se na sebe jak dva cizinci.
Intimně spolu už dlouho nežijeme a to velmi málo i před dětmi. Vždy když jsme to chtěla, nebo chci řešit, tak on řekne, že je vše stejné, ale mít sex jednou za čtvrt až půl roku roku mě ok nepřijde a nechápu, že to nevadí i jemu. Říká, že nikoho nemám, ale nevím tedy, proč to tak je?

Nedokážeme spolu už ani normálně mluvit, máme na sebe navzájem averzi, často o se na něj dívám i s odporem za jeho chování, jak mu je všechno jedno.

Další problém je, že já nemáme žádnou svou nemovitost a tím pádem ani kam s dětmi jít, jsme tedy velmi závislá.
Měli by jsme se stěhováním do baráku jeho rodičů, jedná se o dvougenerační dům, ale já tam jít nechci, respektive vim, že se to ještě zhorší a budu tam víceméně v pasti a navíc s jeho rodiči, po poznání jací jsou (podotýkám, známe se 16 let), bydlet opravdu nechci - a ano, říkám to manželovi je mu to jedno, nechce najít řešení.

Jde o to, že na barák je uvalená hypotéka, navíc já tam figuruji v jedné čtvrtině, ale manžel mě vyplatit nemůže, nemá jak, banka mu už více peněz nepujčí a barák se určitě prodávat nebude.

Takže jak teď? Jak jste to dělali vy, kdo jste neměli nic a odešli jste od manžela? Mám zkusit azilový dům a až bych mohla jít do práce (mladšímu dítěti není ještě ani rok), si zažádat o byt, případně jít někam do podnájmu?

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20756
2.7.22 17:59

Nechapu, 3 roky se tezce hadate, nesnasite, a ty po nem presto chces, aby s tebou spal a travil cas?
Uz davno mas fungovat jako samostatna jednotka, rozvod nerozvod.

S barakem neporadim, ale muze ti treba nekde platit najem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
2.7.22 18:10

Mě spíš udivilo že obr krize 3 roky a mimču ještě není ani rok 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21673
2.7.22 18:11

Začni do partnerské poradny chodit sama. Pravidelný čas, kde si s někým kdo tě bude podporovat, najdeš prostor pro to srovnat si myšlenky, prozkoumat možnosti a podobně je dost užitečné.

A i kdyby nic, tak ti to může pomoci dobře se rozvést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
2.7.22 18:19

Taky nechápu, že si s někým v krizi děláš dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
2.7.22 18:21

V tomto žila moje teta(ostatni její sourozenci byli už dospělí, když to u nich doma přestalo fungovat). A ona později řekla, že k rozvodu mělo dojít už dávno, protože je lepší mít dva rodiče, kteří spolu nežijí, než kvůli úplné rodině poslouchat denně hádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
2.7.22 18:26

Napadá mě spolubydleni s nějakou maminkou, že byste si navzájem vypomohly, hlidaly, našla by sis brigádu… Jinak na averzi radu nemám, to je asi konečná. Asi ta krize měla vic stádií, chtělo to řešit dřív a nedělat si druhé dítě (blbá ráda, vím, ale bohužel s jedním ditetem by to bylo jednodušší a možná už dávno za tebou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12023
2.7.22 18:37

Obr krize několik let, vůbec spolu nespite, ale děti jste si upichly. No teď už je pozdě radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1494
2.7.22 18:49
@Anonymní píše:

Jde o to, že na barák je uvalená hypotéka, navíc já tam figuruji v jedné čtvrtině, ale manžel mě vyplatit nemůže, nemá jak, banka mu už více peněz nepujčí a barák se určitě prodávat nebude.

Díky

jak to myslíš, že tam „figuruješ v jedné čtvrtině“?
tobě tam kus patří? Prodat nemůžeš?
měla bys peníze do začátku.
V tom, co popisuješ, se dlouhodobě žít nedá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
2.7.22 18:56

Jsi zralá to rozumně vyřešit, tak to rozumně vyřeš. Rozhodně neodcházej, aniž bys měla domluvený postup s advokátem. Zavolej a objednej se na konzultaci do center pomoci, typ Rosa, Bílý kruh bezpečí, Intervenční centrum a svoji situaci tam prober. Advokáta pro rozvod si najdi. Bude to hodně bolet, ale to budeš muset přežít.

Už teď si sepiš, co se u vás dělo a dej si všechny dokumenty kolem domu do pořádku a nejlépe je měj u sebe. Nebuď bláhová, nenech se majetkově ošidit. Důkazy si sbírat pro soud se doporučuje. Klidně někoho má, muži jsou takoví, že když jsou doma malé děti, tak je to s ženou nebaví a najdou si jinou. A ta pak bude bydlet v domě, který jsi zařizovala pro vaši rodinu a v rámci střídavé péče se starat o tvoje děti? Takhle to bude tvrdé.

Tak zůstaň v klidu, nenechávej na sobě nic znát a chystej s odborníky rozchod, ať nedopadneš oškubaná jak slepice a bez dětí. Rozhodně se rozveď a začni žít nový život. Čím déle toto bude trvat, tím hůře bude tobě i dětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
2.7.22 19:46
@Fiveone píše:
V tomto žila moje teta(ostatni její sourozenci byli už dospělí, když to u nich doma přestalo fungovat). A ona později řekla, že k rozvodu mělo dojít už dávno, protože je lepší mít dva rodiče, kteří spolu nežijí, než kvůli úplné rodině poslouchat denně hádky.

Tak to je přesné, tesat do kamene, dítě má mít pohodové rodiče, a ne rozhádaný horor… ty děti pak strašně trpí, je to vůči nim hnusné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
2.7.22 19:50

Na tvrdo jsem odstehovala manzela, zajistila si 3/4 podil na dome a za par mesicu se rozvedeme. V toxickem prostredi dite nesmi vyrustat a nadavam si, ze jsem to neudelala drive. Pro nefungujici socialni konstrukt bez lasky nebudu nicit dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
2.7.22 20:00

Byla jsem v podobné situaci cca před 2 lety, tehdy s bývalým manželem velká krize, už jsme se ani nezdravili. Odešla jsem od něj do pronájmu, když bylo dětem necelých 1,5 a 2,5. Bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. On možná teď trochu lituje, já vůbec. Před dvěma lety jsem opravdu zažívala nejhorší období v mém životě, už jsem myslela, že není cesty ven, byla jsem na RD a taky jsem si nedokázala představit, že bych to všechno utáhla sama. Děti samozřejmě taky nežily vůbec v dobrém prostředí, kde se rodiče mezi sebou vůbec nebavili.
Pak přišla nějak poslední kapka a já se rozhodla, že musím s dětmi co nejrychleji pryč, věděla jsem, že můžu dát děti ke kamarádce do dětské skupiny a nastoupit dřív do práce, tím pádem jsem si mohla dovolit nechat navýšit RP. V té době jsem měla už děti svěřené do své péče a vyměřené alimenty, takže jsem se jednoho dne sebrala a s pomocí mé rodiny přestěhovala do pronajmu. Během ani ne jednoho roku jsem přemýšlela, jak získat dětem zpět svoje bydlení, abychom nemuseli žít po pronájmech. Bývalý muž souhlasil s tím, že ho vyplatim (byt jsme měli v SJM). Nechala jsem si teda navýšit hypo (pozor, šlo to i na rodičovské) a vyplatila ho. Za sedm měsíců se stěhoval a já se vracela zpět s dětmi do svého bytu. Teď je to už rok, co bydlíme, děti budou mít teďka 3 a 4 roky. Moje vztahy se s bývalým mužem hodně urovnaly, dokážeme spolu normálně komunikovat.
Je to teď všechno úplně super a já jsem fakt šťastná. Jak jsme psala nahoře, nejlepší rozhodnutí v mém životě, opravdu jsem nečekala, že se to všechno takto obrátí a já se s dětmi budu mít nakonec strašně dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60051
2.7.22 20:51
@Ronyx píše:
Mě spíš udivilo že obr krize 3 roky a mimču ještě není ani rok 😞

Asi to měla být záplata vztahu. A stejně se nepovedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.7.22 09:52

Ahoj, jsem na tom dost podobně. Nechceš napsat SZ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat