Nenávist vůči mému partnerovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  25.04.18 22:15
Nenávist vůči mému partnerovi

Ahoj všem, jelikož jsem z toho už nešťastná tak jsem se rozhodla že se aspoň tady vypisu ze svého trápení.. je mi přes 30, rozvedená s jedním dítětem. A cca před rokem jsem se dala dohromady s chlapem kterého z nám z dětství. Velice si rozumíme a podporujeme, v domácnosti mi pomáhá, do zaměstnání chodí, o náklady se dělíme, také má za sebou rozvod a má dítko. Vše super, milujeme se, děti si rozumí, dalo by se říci idylka. Tedy až na moje rodiče, kteří ho nesnáší. Téměř ho neznají, nechtějí ho ani lépe poznat. Viděli ho sotva pár hodin. Ale pro ne je to nesympatický vycuranek, co se nakvartyroval ke mě do bytu (podotýkám že partner má rovněž své bydlení jen má v něm na dožití rodiče formou věcného břemene). A to je hroznej problém. Pač partnerův byt je větší, já mám malý. Jeho rodiče to s námi měnit nebudou už se nechtějí na starý kolena stěhovat. A já od našich pořád poslouchám jak na to doplatim a že až moje dítě bude třeba v pubertě tak odejde k tátovi protože se nebude chtít mačkat s náma v dvoupokojaku.No furt takovýhle kecy, leze mi to na nervy :zed: téměř před nimi nesmím vyslovit partnerovo jméno, jak hned útočí.. moc mě to mrzí a nevím jak se s tím vyrovnat. Komunikuji s nimi čím dál méně protože nemám sílu to už poslouchat. Zažíval jste to někdo také?


Reklama

Reakce:
 
martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 25.04.18 22:29

Jsi dospělá, usměrni je.. pokud to přehání, tak bych jim řekla, že pokud nepřestanou, nebudu se s nimi stýkat :think:

 
Anonymní  25.04.18 22:34

Snažím se je usměrňovat vždy když na to dojde, ale marně.. na návštěvu k nim chodí už jen moje dítě.. nevím jak je přimět k tomu aby mému příteli dali aspoň šanci..zatím mu dávají jen najevo jak ho nemusí

 
Hofida
Kecalka 182 příspěvků 26.04.18 00:28

Moji rodiče taky nepřijali nového partnera ani dítě, které s ním mám. Dva roky jsem je už neviděla z jejich rozhodnutí. Beru to tak, že se oni ochuzuji o vnouce, mně to už nervy nedrasa, jsem s tím vyrovnaná. Důvod byl, že mi nedali souhlas k rozvodu s prvním mužem a že jsem s novým partnerem otěhotněla po pár týdnech známosti. Když jsem si pak dovolila nesouhlasit se stridavou péči o děti z prvního vztahu, úplně jsem pro ně skončila.
Někdy je proste třeba se od rodičů odpoutat, pokud chtějí pořád jen řídit život dospělých dětí. Je na tvém uvážení, zda to bude kvůli tomuto partnerovi a zda vydržíš při něm stát i proti rodičům, protože se to může fakt zvrtnout. Co můj táta předváděl, aby nas rozestval (nebo opět získal kontrolu?)… :zed:

 
Plavuše
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 26.04.18 01:39

Znam jednu rodinu (rodice a dva kluci), ktera taky zivot stravila ve dvoupokojaku. A z tech kluku vyrosly opravdu zvlastni bytosti, vubec neznaji, co je soukromi. Chapu, ze to tvoje rodice drasa. Ale asi by to nemelo vest k nenavisti vuci tvemu partnerovi.

 
martasesek
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 26.04.18 05:39
@Anonymní píše:
Snažím se je usměrňovat vždy když na to dojde, ale marně.. na návštěvu k nim chodí už jen moje dítě.. nevím jak je přimět k tomu aby mému příteli dali aspoň šanci..zatím mu dávají jen najevo jak ho nemusí

Zeptej se jich naprosto vážně na důvody takové zášti a nenech se odbýt nicneříkajícími a nepodloženými pindy. Zkus je donutit říci hezky nahlas, proč se tak chovají. A pokud ti i přesto neřeknou nic konkrétního, zeptej se, jestli si myslí, že je normální se tak chovat a jestli je normální ti řídit život v tvém věku. A připomeň jim, jejich život v tvém věku. Nebude to příjemná komunikace, ale zkus si zachovat hlavu v klidu. No a pokud ani to nepomůže, řekni jim, že vidíš, že si stejně nemáte o čem povídat, tak bude lepší se nestýkat, nevidět. Nebo něco v podobném duchu.

 
Elishka1
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 26.04.18 12:07
@Plavuše píše:
Znam jednu rodinu (rodice a dva kluci), ktera taky zivot stravila ve dvoupokojaku. A z tech kluku vyrosly opravdu zvlastni bytosti, vubec neznaji, co je soukromi. Chapu, ze to tvoje rodice drasa. Ale asi by to nemelo vest k nenavisti vuci tvemu partnerovi.

Moje kamarádka taky vyrostla v dvoupokojaku a měla sestru a jsou obě super holky.

Jinak rodiče se svym chovanim ochuzuji o to, abys je vyhledávala. Meli by si uvědomit, ze jsi dospěla a pokud budete chtít větší byt, rozhodnete se sami

 
Lalelale
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 26.04.18 12:51

Zakladatelko, udělala bych dvě věci. Zaprvé, zamyslela bych se nad argumenty rodičů. Situaci neznám, ale trochu mě třeba zarazilo, že třeba on má své bydlení, ale v něm rodiče jako věcné břemeno. Což ve mně trochu evokuje situaci, že on své bydlení nemá, že na něj prostě jen rodiče přepsali svůj byt, a on je teď nevystěhuje jen proto, že oni sami nechtějí měnit za tvůj menší byt. V čemž se samozřejmě můžu plést. Ale zkrátka, zamysli se nad tím, jestli fakt rodiče nemají v nečem pravdu, a pokud nemají, pak bych je hodně rázně upozornila, že do výběru partnera ti mluvit nemohou. Ve chvíli, kdy i tak začnou pomlouvat, bych je upozornila, at s tím přestanou, jinak že odcházím domů/položím telefon.

 
Anonymní  26.04.18 20:57

Tak je pravda že ten byt je na něj přepsány, platí tam část inkasa pač si tam bere své dítko, má tam své veci, pokoj a hlavně rodiče jsou v důchodu. U me jsme ve čtyřech vlastně jen jednou za 14 dní jednu noc, pak další noc/noci spi s dítkem u rodičů. Docela nám to vyhovujeme, všechny věci sem nenacpeme a jsme od sebe jen dva vchody, takže pohoda.. já nevím co by na tom těžil, že má u mě pár kusů oblečení. Ačkoliv to není zcela standardní bydlení tak hospodaříme společně a jak už to tak bývá jeho plat je dvakrát tak větší než můj. Rozhodně to není lakomý škrt apod..


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >


Reklama