Nenávist vůči mému partnerovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 22:15
Nenávist vůči mému partnerovi

Ahoj všem, jelikož jsem z toho už nešťastná tak jsem se rozhodla že se aspoň tady vypisu ze svého trápení.. je mi přes 30, rozvedená s jedním dítětem. A cca před rokem jsem se dala dohromady s chlapem kterého z nám z dětství. Velice si rozumíme a podporujeme, v domácnosti mi pomáhá, do zaměstnání chodí, o náklady se dělíme, také má za sebou rozvod a má dítko. Vše super, milujeme se, děti si rozumí, dalo by se říci idylka. Tedy až na moje rodiče, kteří ho nesnáší. Téměř ho neznají, nechtějí ho ani lépe poznat. Viděli ho sotva pár hodin. Ale pro ne je to nesympatický vycuranek, co se nakvartyroval ke mě do bytu (podotýkám že partner má rovněž své bydlení jen má v něm na dožití rodiče formou věcného břemene). A to je hroznej problém. Pač partnerův byt je větší, já mám malý. Jeho rodiče to s námi měnit nebudou už se nechtějí na starý kolena stěhovat. A já od našich pořád poslouchám jak na to doplatim a že až moje dítě bude třeba v pubertě tak odejde k tátovi protože se nebude chtít mačkat s náma v dvoupokojaku.No furt takovýhle kecy, leze mi to na nervy :zed: téměř před nimi nesmím vyslovit partnerovo jméno, jak hned útočí.. moc mě to mrzí a nevím jak se s tím vyrovnat. Komunikuji s nimi čím dál méně protože nemám sílu to už poslouchat. Zažíval jste to někdo také?

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 25.04.18 22:29

Jsi dospělá, usměrni je.. pokud to přehání, tak bych jim řekla, že pokud nepřestanou, nebudu se s nimi stýkat :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 22:34

Snažím se je usměrňovat vždy když na to dojde, ale marně.. na návštěvu k nim chodí už jen moje dítě.. nevím jak je přimět k tomu aby mému příteli dali aspoň šanci..zatím mu dávají jen najevo jak ho nemusí

Hofida
Kecalka 259 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 00:28

Moji rodiče taky nepřijali nového partnera ani dítě, které s ním mám. Dva roky jsem je už neviděla z jejich rozhodnutí. Beru to tak, že se oni ochuzuji o vnouce, mně to už nervy nedrasa, jsem s tím vyrovnaná. Důvod byl, že mi nedali souhlas k rozvodu s prvním mužem a že jsem s novým partnerem otěhotněla po pár týdnech známosti. Když jsem si pak dovolila nesouhlasit se stridavou péči o děti z prvního vztahu, úplně jsem pro ně skončila.
Někdy je proste třeba se od rodičů odpoutat, pokud chtějí pořád jen řídit život dospělých dětí. Je na tvém uvážení, zda to bude kvůli tomuto partnerovi a zda vydržíš při něm stát i proti rodičům, protože se to může fakt zvrtnout. Co můj táta předváděl, aby nas rozestval (nebo opět získal kontrolu?)… :zed:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 26.04.18 01:39

Znam jednu rodinu (rodice a dva kluci), ktera taky zivot stravila ve dvoupokojaku. A z tech kluku vyrosly opravdu zvlastni bytosti, vubec neznaji, co je soukromi. Chapu, ze to tvoje rodice drasa. Ale asi by to nemelo vest k nenavisti vuci tvemu partnerovi.

martasesek
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 26.04.18 05:39
@Anonymní píše:
Snažím se je usměrňovat vždy když na to dojde, ale marně.. na návštěvu k nim chodí už jen moje dítě.. nevím jak je přimět k tomu aby mému příteli dali aspoň šanci..zatím mu dávají jen najevo jak ho nemusí

Zeptej se jich naprosto vážně na důvody takové zášti a nenech se odbýt nicneříkajícími a nepodloženými pindy. Zkus je donutit říci hezky nahlas, proč se tak chovají. A pokud ti i přesto neřeknou nic konkrétního, zeptej se, jestli si myslí, že je normální se tak chovat a jestli je normální ti řídit život v tvém věku. A připomeň jim, jejich život v tvém věku. Nebude to příjemná komunikace, ale zkus si zachovat hlavu v klidu. No a pokud ani to nepomůže, řekni jim, že vidíš, že si stejně nemáte o čem povídat, tak bude lepší se nestýkat, nevidět. Nebo něco v podobném duchu.

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 26.04.18 12:07
@Plavuše píše:
Znam jednu rodinu (rodice a dva kluci), ktera taky zivot stravila ve dvoupokojaku. A z tech kluku vyrosly opravdu zvlastni bytosti, vubec neznaji, co je soukromi. Chapu, ze to tvoje rodice drasa. Ale asi by to nemelo vest k nenavisti vuci tvemu partnerovi.

Moje kamarádka taky vyrostla v dvoupokojaku a měla sestru a jsou obě super holky.

Jinak rodiče se svym chovanim ochuzuji o to, abys je vyhledávala. Meli by si uvědomit, ze jsi dospěla a pokud budete chtít větší byt, rozhodnete se sami

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2404 příspěvků 26.04.18 12:51

Zakladatelko, udělala bych dvě věci. Zaprvé, zamyslela bych se nad argumenty rodičů. Situaci neznám, ale trochu mě třeba zarazilo, že třeba on má své bydlení, ale v něm rodiče jako věcné břemeno. Což ve mně trochu evokuje situaci, že on své bydlení nemá, že na něj prostě jen rodiče přepsali svůj byt, a on je teď nevystěhuje jen proto, že oni sami nechtějí měnit za tvůj menší byt. V čemž se samozřejmě můžu plést. Ale zkrátka, zamysli se nad tím, jestli fakt rodiče nemají v nečem pravdu, a pokud nemají, pak bych je hodně rázně upozornila, že do výběru partnera ti mluvit nemohou. Ve chvíli, kdy i tak začnou pomlouvat, bych je upozornila, at s tím přestanou, jinak že odcházím domů/položím telefon.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.18 20:57

Tak je pravda že ten byt je na něj přepsány, platí tam část inkasa pač si tam bere své dítko, má tam své veci, pokoj a hlavně rodiče jsou v důchodu. U me jsme ve čtyřech vlastně jen jednou za 14 dní jednu noc, pak další noc/noci spi s dítkem u rodičů. Docela nám to vyhovujeme, všechny věci sem nenacpeme a jsme od sebe jen dva vchody, takže pohoda.. já nevím co by na tom těžil, že má u mě pár kusů oblečení. Ačkoliv to není zcela standardní bydlení tak hospodaříme společně a jak už to tak bývá jeho plat je dvakrát tak větší než můj. Rozhodně to není lakomý škrt apod..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >