Není připravená na školku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 08:54
Neni pripravena na skolku?

DOBry den,
Mam 3 letou dceru, pd prosince chodi do skolky na 3 dopo, od 8 do pul 12, v teto skolce probiha adaptacni orogram, ze prvnich par dni jste s ditetem ve tride, dite chodi dle uvazeni ucitelky, kdyz je to ho na nej moc, jde domu driv, pak sedite v ji e mistnosti, kfyz je problem, s ditetem za vami prijdou a to cele trva okolo 2 tydnu, pak deti chodi samy, ale u nas je to 3. tyden a nedaly jsme ani cele dopo, porad place a hleda me, nechce tam byt, v lednu uz mela zacit chodit sama, ale ucitelka rekla, ze kor po prazdninach to asi neda, taky si myslim, ale co s tim, stahnout ji? Tady, kde zijeme je problem dite do skolky dostat, od brezna by chodila na cely tyden, potrebovala bych do prace, ale nedava to.. Neumim si predstavit, ze ji tu necham a pujdu ze skolky oryc a ona tu bude brecet, neni k utiseni, cela se klepe, nevidi ji za mnou hned, ale kdyz uz to trva dlouho a neni k utiseni, coz je denne. Navic od te doby nechce chodit ani sama ven beze me, teda sama, s tatinkem, coz teda moc neni, 5 a pul dne v tydnu jsem na ni sama a je na me fixla no, co s tim? Zkozset to dal ci ji stahnout?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vjerunqa
Závislačka 3546 příspěvků 21.12.18 09:00

Ahoj, já bych stáhla a zůstala s ní doma.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17920 příspěvků 21.12.18 09:01

Jak je na tom dcera s chápáním/porozuměním? Chápe, co se ve školce děje, že si tam může pohrát, naučí se nové věci, má tam jiné hračky než doma? Vím, proč se chodí do školky? Chápe, že maminka bude muset do práce, stejně jako chodí tatínek, a ona přeci nemůže zůstat doma sama?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 09:04
@vjerunqa píše:
Ahoj, já bych stáhla a zůstala s ní doma.

Toho se bojim, jsme na vesnici, kde lisky davaji dobrou nic a doma je horor, je spilecenska, chce mit kolem deti a tafy nikdo, v tomto smeru ji skolka bavi, ale musim byt u ni :( kdyz ji stahnu, nevim jak prezijeme zimu, nikde nikdo, ona pak fnuka, ze nejsou deti, zlobi, nudi se, denne s ni dojizdet do meyta, 50 min do herny nejde, us penize zacinaji byt oroblem, jsme v cizine, nemam uz rd a na pracak tu nemam narok, vse jde z muzova platu, dali jsme ji do soukrome, 8-10 deti a 3 ucitelky, aby to davala, ale nedava ani tak :(

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 21.12.18 09:07

zkus jí nechat doma pár měsíců možná se to pak zlepší hodně jí o tom vyprávěj popisuj, vysvětluj že se nikam neztratíš a pořád dokola

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 09:09
@Svistice píše:
Jak je na tom dcera s chápáním/porozuměním? Chápe, co se ve školce děje, že si tam může pohrát, naučí se nové věci, má tam jiné hračky než doma? Vím, proč se chodí do školky? Chápe, že maminka bude muset do práce, stejně jako chodí tatínek, a ona přeci nemůže zůstat doma sama?

Nevim, vzdy ji to vysvetluji, tesi se rano do skolky, ale jak odejdu z mistnosti.. Podle me to bete jako hernu, kam si jde hrat a ja po ruce.. Anglicky rozumi trochu, mluvi se zde aj, jsme v cizine, to taky muze byt problem.. Dnes je posledni den skolky, pak 14 dni volno a jak prvni den, nechce tu byt, beha ubrecena porad za mnou, ucitelka rika at to nevzdavam, ze zkusime 14 dni po volnu stejny rezim a uvidimw, ale dle me to bude stejne, kor po tom dlouhem volnu.. Nevim, je neco co byvh jeste mohla udelat, 3 dopo nejsou tak moc, prijde v 8, do 9 ji muzu privest tak i dele a v pul 12 pro ni jdu, e vydrzi sama max 20 min a zacne to :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 09:12
@ka2ka píše:
zkus jí nechat doma pár měsíců možná se to pak zlepší hodně jí o tom vyprávěj popisuj, vysvětluj že se nikam neztratíš a pořád dokola

Jenze pak ji do skolky nedostanu, tady nemaji misto, rikala mi reditelka, ze mi nezaruci, ze v zari misto bude, slis ne, uz ted byl oroblem ji sem dostat a misto bylo jen na 3 dopo v tydnu, je to tu dle bydlisze, falsi skolka je hodinu odtud a neni soukroma, 30 deti na ucitelku a nic moc reference a nemam auto ani, mela jsem takovou radost, ze toto je pro zacatek dobry, ale asi to fakt nedopadne no, uz ji zas slysim jak hystericky rve ve tride, asi dnes nedame ani svacini tady.. :(

Makca87
Echt Kelišová 7946 příspěvků 21.12.18 09:13

Já bych ji tam dala a odešla. Některé děti brečí měsíc až dva, než si zvyknou . Čím více budeš nervózní, tím více bude dělat scény.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16263 příspěvků 21.12.18 09:15
@Anonymní píše:
Jenze pak ji do skolky nedostanu, tady nemaji misto, rikala mi reditelka, ze mi nezaruci, ze v zari misto bude, slis ne, uz ted byl oroblem ji sem dostat a misto bylo jen na 3 dopo v tydnu, je to tu dle bydlisze, falsi skolka je hodinu odtud a neni soukroma, 30 deti na ucitelku a nic moc reference a nemam auto ani, mela jsem takovou radost, ze toto je pro zacatek dobry, ale asi to fakt nedopadne no, uz ji zas slysim jak hystericky rve ve tride, asi dnes nedame ani svacini tady.. :(
?

a je vůbec zvyklá být bez tebe? jak reaguje pokud si jí odvede kamarádka nebo babička nebo kdokoliv?
jestli celé tři roky zná jen to že má tebe tak se nediv

Neúnavná pisatelka 17920 příspěvků 21.12.18 09:16

Jestli potřebuješ do práce, tak to nevzdávej. Ale zaujala bych ve školce opravdu místo tichého pozorovatele, se kterým se BUDE NUDIT. Nehrát si s ní, max. verbálně povzbuzovat, ať se zapojí s ostatními dětmi.
Když odcházíš z místnosti, tak upozornit, že jdu pryč a že HNED přijdu. intervaly pak prodlužovat.
A jak psala @ka2ka do zblbnutí meldovat, proč je prima chodit do školky, proč tam musí, zkusit zahrát notu na „velkou holku, co mámě moc pomůže, když to ve školce zvládne. Bude víc penízků na zmrzlinu“. Klidně slíbit nějaký úplatek.
S těmi dětmi/rodiči ze školky se znáš? Zkusila bych skamarádit tvoji holčičku s nějakou jinou spolužačkou i mimo školku, aby se měla na koho těšit a nepřipadala si tam sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 09:18
@Makca87 píše:
Já bych ji tam dala a odešla. Některé děti brečí měsíc až dva, než si zvyknou . Čím více budeš nervózní, tím více bude dělat scény.

To si ji tu nenechaji, tak to tu nefunguje, kdyz bude plakat, proto tu maki ten afaptacni program, ale u nas ocividne nefunguje :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 09:20
@Svistice píše:
Jestli potřebuješ do práce, tak to nevzdávej. Ale zaujala bych ve školce opravdu místo tichého pozorovatele, se kterým se BUDE NUDIT. Nehrát si s ní, max. verbálně povzbuzovat, ať se zapojí s ostatními dětmi.
Když odcházíš z místnosti, tak upozornit, že jdu pryč a že HNED přijdu. intervaly pak prodlužovat.
A jak psala @ka2ka do zblbnutí meldovat, proč je prima chodit do školky, proč tam musí, zkusit zahrát notu na „velkou holku, co mámě moc pomůže, když to ve školce zvládne. Bude víc penízků na zmrzlinu“. Klidně slíbit nějaký úplatek.
S těmi dětmi/rodiči ze školky se znáš? Zkusila bych skamarádit tvoji holčičku s nějakou jinou spolužačkou i mimo školku, aby se měla na koho těšit a nepřipadala si tam sama.

Zkusim, snad potrebuje jeste trosku casu a zkouset to, dnes treba vubec neposloucha a zlobi :roll: :zed:

Neúnavná pisatelka 17920 příspěvků 21.12.18 09:21
@ka2ka píše: ?a je vůbec zvyklá být bez tebe? jak reaguje pokud si jí odvede kamarádka nebo babička nebo kdokoliv?
jestli celé tři roky zná jen to že má tebe tak se nediv

Hele, v tomhle to moc nebude. Moje děti byly a jsou do teď prakticky furt jen se mnou a manželem. S mojí mámou trávíme čas společně )hlídala syna 1 dopoledne, kdy jsem byla v porodnici), tchýně je jako batolata pohlídala sporadicky max. 2 hodiny, když se muselo něco vyřídit a s dětma by to šlo blbě. U jedné babičky spal kluk za celých 5,5 roku 2× (obojí až letos), u druhé babičky 3×. Ale ve školce němel nejmenší problém, ani po nás neštěk. :nevim:

EDIT: A znám ze školky děti, co brečeli, i když jsou od miminek dávány na hlídání k prarodičům.

Příspěvek upraven 21.12.18 v 09:24

Makca87
Echt Kelišová 7946 příspěvků 21.12.18 09:22
@Anonymní píše:
To si ji tu nenechaji, tak to tu nefunguje, kdyz bude plakat, proto tu maki ten afaptacni program, ale u nas ocividne nefunguje :)

aha… u nás ve školce bývá taky adaptační program, ale né tak dlouho… maximálně týden s rodiči… pak samostatné dítě do oběda. Pak když už bylo v klidu, tak mohlo spát ve školce.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67843 příspěvků 21.12.18 09:23
@Anonymní píše:
To si ji tu nenechaji, tak to tu nefunguje, kdyz bude plakat, proto tu maki ten afaptacni program, ale u nas ocividne nefunguje :)

No, protoze je to adaptacni program na prd, akorat to dítě utvrzuje v tom, ze kdyz chvilku bude ječet, tak si maminku vyrve. Plus dobre vi, ze je ve vedlejsi mistnosti a pak ho celkem xhapu v tom, ze tam nechce byt samo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama