Není připravená na školku?

Napsat příspěvek
16440
21.12.18 09:26

@Svistice tak to bud ráda u nás to prostě ve třech nešlo ani omylem, ve finále mi syn ted v pěti řekl, že se do školky bál protože nevěděl kdo ho tam bude hlídat, nepochopil že na to tam jsou učitelky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18169
21.12.18 09:29
@ka2ka píše:
@Svistice tak to bud ráda u nás to prostě ve třech nešlo ani omylem, ve finále mi syn ted v pěti řekl, že se do školky bál protože nevěděl kdo ho tam bude hlídat, nepochopil že na to tam jsou učitelky

Proto jsem se ptala, jak je na tom dítě zakladatelky celkově s porozuměním. Obě moje děti v tomhle byly asi oproti vrstevníkům dost napřed, chápaly princip školky už po tom druhém roce, co začaly chodit do soukromé. Včetně toho, že některé dny chodí a jiné ne (vcelku rychkle s naučily dny v týdnu i pojem víkend :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
21.12.18 09:36

Ahoj, já se obávám, že to bude hlavně tím, že holčička učitelkám nerozumí, když mluví anglicky. Je to pro ní těžké, být bez tebe, děti mluví anglicky, učitelky také. :nevim: Mám zkušenost, že adaptace trvá i 3 měsíce. U nás v práci to fungovalo podobně a měla jsem dvojčátka, která vyžadovala někoho z rodiny (maminka, tatínek, babička) , kteří tam byli kdyby něco. Opravdu to trvalo 3 měsíce, ale pak už dobré. Zkusila bych jí „navázat“ na nějakou další holčičku, ať jí zkusí zapojit. Ještě to nevzdávej, v lednu pokračujte ve 3 dnech a uvidíš. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.18 09:44

Ja chodila od 2,5 let od 7 do 16 a nikdo se na nic neptal. Myslim ze ten adaptacni program ma spis opacne ucinky. Mela by si zvyknout ze je sama od zacatku a 3 hodiny neni moc. Kazde dite na zacatku breci jen se z toho dneska dela hrozna komedie… kdyz bys musela byt v praci a nemohla prijet tak by si s tim taky musely ucitelky poradit. Mamka jezdila 70 km do prace a opravdu se nemohla vratit jen proto ze nam se styska… kazdy si zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
18169
21.12.18 09:47
@Anonymní píše:
Ja chodila od 2,5 let od 7 do 16 a nikdo se na nic neptal. Myslim ze ten adaptacni program ma spis opacne ucinky. Mela by si zvyknout ze je sama od zacatku a 3 hodiny neni moc. Kazde dite na zacatku breci jen se z toho dneska dela hrozna komedie… kdyz bys musela byt v praci a nemohla prijet tak by si s tim taky musely ucitelky poradit. Mamka jezdila 70 km do prace a opravdu se nemohla vratit jen proto ze nam se styska… kazdy si zvykne.

Ano, každé dítě lze zlomit. Ony si to pak za 20-30 let pořeší s psychologem, tak vo co go. :zed: Děti nejsou všechny stejné a individuální přístup je na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
38744
21.12.18 09:47
@Anonymní píše:
To si ji tu nenechaji, tak to tu nefunguje, kdyz bude plakat, proto tu maki ten afaptacni program, ale u nas ocividne nefunguje :)

Mne prijde, ze prave v tom adaptacnim programu je ten problem :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
21.12.18 09:54
@Anonymní píše:

Urcite ne, 3 roky je se mnou a jednoho dne ze dne na den, sup mazej na 8 hod denne bez mamy? Fakt super pristup, u nas taky adaptacni orogram, ve vetsine pripadu se ty deti otrkaji do 14 dnu, sem tam dite jako zakl. ne, mizna jeste neni ready, mozna potrebuje jeste cas, jasne, ale rychlejsi ho je zlomit, denne strkat dite do skoljy co uz rano breci ze nechce, znam chlapecka co se zacal pocuravat, ale co, hlavne, ze ukol splnen a do skoljy chodi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
21.12.18 10:02

A co tak zapojit tatinka (chapu, ze pracuje), ale od tech tatinku deti odchazeji klidneji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11469
21.12.18 10:18

Taky jsme v cizine a syn zacal v necelych 3 letech (do te doby vice-mene furt se mnou) a chvili si zvykal, doted je rano smutny, kdyz odchazim (chodi od kvetna, nejdriv na den, postupne na 2)…ale taky jsem zjistila, ze nejlepsi taktika je odejit, dokud jsem byla v dohledu, neuklidnil se, takze ten jejich adaptacni program mi prijdeto docela kontraproduktivni :think: Ani nevim, co poradit…ja bych to nevzdavala, mluvit, vysvetlovat, ja mu ve skolce udelala I nejake fotky, ktere jsme si pak prohlizeli…muze si tam vzit oblibenou hracku? To byla jedna z veci, co jsme zkousely s ucitelkami. Ted se snazi ho hned rano necim zamestnant, hlavne jedna z nich to umi suprove, vzdu ho vezme, ze potrebuje, aby ji s necim pomohl, tak se citi dulezity :mrgreen: Ale kdyz ma horsi rano, tak ho vezmou a prituli a par minut ho maji v naruci…ale to je o tom, ze jsou schopne to na sebe vzit, nemuzou prece volat furt matky, co az si tu praci najdes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.18 10:19
@Sue2008 píše:
A co tak zapojit tatinka (chapu, ze pracuje), ale od tech tatinku deti odchazeji klidneji

Kdyz on je v praci, takze je to na mne, navic kazdou chvili na sluzebce :(

• Nahlásit
  • Citovat
16440
21.12.18 10:51

a domluvit se s nějakou maminkou aby hlídala ona ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1863
21.12.18 10:52

Vyuzila bych 14denni volno k tomu, abych si s ni o skolce povidala. Vi, jak to ve skolce funguje? Proc do ni chodi? Vysvetlila bych ji i to, co zatim delas ty a proc potrebujes, aby ve skolce byla. A hlavne, ze se pro ni vzdy vratis! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 13:22

U nás proběhl adaptační program tím stylem, že učitelka si syna vzala na první 3 dny na 2-3 hodiny a mě poslala pryč. Další 4 dny jsem ho vyzvedávala po obědě. A pak už musel na spaní. Musela jsem nastoupit den po narozeninách do práce a vzali mi ho týden a 3 dny před 3 narozeninami. Dělal scény jako blázen, když jsem odcházela a první týden tam brečel a vzdoroval, pak přišel po tom týdnů zlom a teď se tam strašně těší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
21.12.18 14:23

@ajtakrajta1 MY TOHLE ZKUSILI V ŘÍJNU S DCEROU A SEKLA SE TAK, ŽE DO ŠKOLKY JSME JI 3. DEN TÁHLI A VZPOUZELA SE BYLA Z TOHO TOTÁLNĚ ŠPATNÁ, DOMA JEN PŘI SLOVĚ ŠKOLKA ČVALA NE, jako stáhla jsme ji a 4. den už nešli, každý mi říkal, že hodit do vody je nej..no..radši jsme počkala 2 měsíce a zkusila školku u nás na menším městě, taky soukromá, dražší, ale má adaptační program, chodíme od 10.12. na dopoledne, u nás taky jsou matky s dětmi, takže první 2 dny 2 hodinky, seznámení se s třídou, s dětmi, pak jsme šly domů, poté jsme šla na chodbu kam na mě viděla, občas zkusila jít za mnou, ale vrátila jsme ji, že jestli chce být s dětmi ve školce, nesmí z třídy odcházet, pak jsem je doprovodila na hřiště, kde jsme asistovala, pak jsem byla v takové čekací místnosti, celé dopo, to byl 2. týden, to už jsme se domluvily, že pokud to nebude jo halo, že ji za mnou vodit nebudou, no občas jsme ji slyšela jak vola mamíí a pláče, ale vždy ji nejak zabavily, 2× se stalo, že pro mě přišly, uklidnila jsme ji a řekla, že maminka si pro ni pak přijde, zkoušela to, ale už to nebylo tak hrozné, jednou teda jo, ale když jsme řekla, že jdeme domů, tak nechtěla, ale chtěla mě u sebe, ož nešlo, tak nakonec si vybrala děti, pomohlo, že učitelka vzala kytaru a šlo se zpívat a dceru to bavilo..ted jsme skončili 3. týden, v uterý mi řekl,y že si můžu odskočit a být poblíž, šla jsme si nakoupit a vše v poho, po prázdninách ji tam už to dopo nechám a budu max na telefonu a vše v poho, kdybych ji tam nechala hned, skončí to fiaskem, taky je v cizí školce, nemecky zatím neumí a nerozumí, ale pomalu se adaptuje, chce to čas a trpělivost, dle mě je to lepší postupně, jak omít díte u sebe 3 roky a najednou ho hodit do školy a říct nazdar a odejít je hrozný, je to šok, to dítě si časem zvykne, co mu zbyde, že 2 měsíce trpí a žve a nechápe co se děje, nevim, já si ponechala čas na toto období, do konce ledna mám čas, kdyby případně něco a práci od unora, jako někdy to nejde, když jsou peníze třeba, ale přece se dá myslet dopředu a pokusit se dát dítě do školky džív než začíná prác, ne? a nechat ho adaptovat..kdyby se u nás cokoliv zkazilo, budu to řešit se školkou přeci jen mají zkušenosti,a le dítě bych za každou cenu do školky necpala kdyby nebylo připravené, ale to je i tím, že tady v cizině vám nikdo dítě co bude 2 měsíce dnně brečet, nikdo do školky nevezme,a le pošlou ho domů, že není připravené..nehldě na to, že znám taky děti co se začaly počůravat nebo začaly mít noční můry..každopádně zakl. nevzdávej to, sice to u vás trvá, ale dle mě se to ještě zlomí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.18 17:15

Triletak uz by mohl chapat ze potrebujes chodit do prace a kdyz se nauci,ze pro nej vzdycky prijdes, po case bulet prestane. Ja pry brecela taky kazdy rano,ale po pul hodce jswm se uklidnila a odpoledne se mi nechtelo domu… po pul roce uz jsen nebrecela vubec. A ze by me to nejak poznamenalo? Nemyslim si,stejne si na to skoro nepamatuju. Zivot je tvrdej a jako ucitelka 2. Stupne vidim,co vyroste z deti,kterym rodice porad ustupuji… pak sami priznavaji ze selhali. :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama