Není společná budoucnost

Anonymní
23.12.19 17:55

Není společná budoucnost

Je mi 43 let, jsem rozvedená šest let. Mám dvojčata 15 let. Devátá třída. Mému příteli je 43 let, je rozvedený čtyři roky, má syna 9 let. Jsme spolu rok a pět měsíců. Bydlím v městě, partner v městečku, jsme od sebe 45 minut autem. Každý máme svůj rodinný dům a vlastní domácnost, o kterou se rádi staráme, každý sám a po svém. Svůj dům miluji. Náš problém vidím v tom, že nemůžeme společně žít a bydlet. Moje děti chodí v našem městě do školy, to samé má partner. Tato situace mi již nevyhovuje. Jsem na celý dům a na vše sama. Navštěvujeme se o víkedu, a to většinou jen sobota a neděle po obědě odjíždíme do svých domovů. Střídáme se s navštěvováním. Můj partner velmi visí na synovi, většinou vše upřednostňuje jemu. Má ho ve střídavé péči. Pokud je jeho týden, jeho mami, babička ho nikdy nehlídá, vždy se tráví čas dle partnerova syna. Já už děti řešit moc nemusím, jen chci když jsou o víkendu doma u mě, alespoň jeden den být s nimi. Myslím si, že jsme spolu již takovou dobu, že náš vztah by se měl posunout. Nebo alespoň vidět společnou budoucnost. Snažím se o tom mluvit a hledat řešení. Partner je zřejmě smířený, že řešení není. Prý až budou děti všechny z domovů. Tedy tak za devět let. (to bude jeho synovi 18). A to si představuje, že půjdu do jeho domu. On svůj dům (žije tam jeho mami) opustit nechce. Postavil ho jeho tatí, který již nežije a to nemůže připustit, dům prodat. Tedy tvrdí. Já vím, tedy nyní v současnosti, že do malého městečka, do jeho domu nechci. Nebo takhle našla jsem řešení. Možná bych můj dům prodala a sestěhovala bych se s ním blízko jeho bydliště nebo do toho městečka, ale do společného domu, vybudovaného spolu. Nemám ani problém žít v domě s jeho mami. Ale chtěla bych vlastní společný dům. Protože jsem si zažila, když jsem u něj doma, má tendenci mi říkat, kolik vody si napustit do vany, abych nešlapala v bačkorách na koberec. Potřebuji mít v domácnosti něco svého. Přítel tvrdí, že na to nemáme peníze, protože on ten dům neprodá. Často se poslední dobou o tom hádáme, a i kolikrát se nedokážeme domluvit, kdo přijede za tím druhým. Pokud nemá týden přítel syna jezdí za mnou v úterý po práci a brzo ráno odjíždí, tedy jen na noc. Ostatní dny prý u mě být nemůže, tvrdí, protože potřebuje nářadí a materiál ze svého domu na výkon svého řemesla. Trápí mi tohle vše tak moc, že se nedokážu z našeho vztahu radovat. Jsem té povahy, že potřebuji plánovat a vědět, co bude. Už jsem se jednou kvůli tomu s ním rozešla. Přišel s prosíkem, že si to beze mě nedokáže představit a že jsem jeho životní láska. Je to zvláštní životní láska, se kterou nevidí společné žití? Pokud jsme společně a neřešíme tento problém, rozumíme si, smějeme se, baví nás to. Máme odlišné názory na některé věci z výchovy, bydlení, vkusu, ale to je normální. Pak naopak máme také hodně společného, humor, vztah k sexu, vzájemná přitažlivost je tam velká. Už si opravdu nevím rady, nejsem spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7404
23.12.19 18:03

Rozejit se nebo dal fungoval ve volnejsim vztahu a ne nutne jet nalajnovany „ted bude toto, pak musime toto, pak toto“. Uzivat si to, jak to je. Spolecne chvile a zazitky. Pokud tohp nejste schopna, tak prvni moznost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
23.12.19 18:12

Zakladatelko, chlap Tě bude buzerovat i ve společném bydlení.
Podle toho, co píšeš, je docela sobec a jede si svou vlastní lajnu. To by mi dost vadilo, kdybych se musela přizpůsobovat jen já.
Jinak chápu, že péče o dva RD tak daleko od sebe musí být dost náročná.

• Citovat
  • Nahlásit
699
23.12.19 18:16

Takhle to měla kamarádka, děti teda menší než tvoje. A po dvou letech se s ním rozešla, nevedlo to nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18003
23.12.19 18:35

Tak já bych rozhodně neplánovala sestěhování nikam s někým, kdo mi říká, kolik si můžu napustit vody a že nemám šlapat na koberec…je jedno, jestli je to jeho barák nebo by byl váš společný…stejně tak by buzeroval tvoje děti…výmluvy na materiál atd…já bych s ním nebyla, tohle nemá budoucnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10678
23.12.19 18:55

Já ti nevím, ale přijde mi, že tohle budoucnost prostě nemá :nevim: Nebydlíte spolu, ale už má potřebu ti určovat kolik vody na koupání, bačkory na koberec… Do toho máte oba děti, domluvit se nejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68447
23.12.19 19:06

Chápu ho. V tom smyslu, že se stěhovat nechce a je smířený s tím, že bude vztah volnější. Také jsem přistoupila na sestěhování jen když se nebudu muset stěhovat ( u nás by se tedy přítěl někam stěhoval tak jako tak. Ty jsi bohužel ta, kdo o to sestěhování stojí víc a musela by jsi tedy pro to více udělat.
Jinak nemyslím, že by ve společném nediktoval jak to bude s vodou a šlapáním na koberec. To bude stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
23.12.19 19:18
@Anonymní píše:
Je mi 43 let, jsem rozvedená šest let. Mám dvojčata 15 let. Devátá třída. Mému příteli je 43 let, je rozvedený čtyři roky, má syna 9 let. Jsme spolu rok a pět měsíců. Bydlím v městě, partner v městečku, jsme od sebe 45 minut autem. Každý máme svůj rodinný dům a vlastní domácnost, o kterou se rádi staráme, každý sám a po svém. Svůj dům miluji. Náš problém vidím v tom, že nemůžeme společně žít a bydlet. Moje děti chodí v našem městě do školy, to samé má partner. Tato situace mi již nevyhovuje. Jsem na celý dům a na vše sama. Navštěvujeme se o víkedu, a to většinou jen sobota a neděle po obědě odjíždíme do svých domovů. Střídáme se s navštěvováním. Můj partner velmi visí na synovi, většinou vše upřednostňuje jemu. Má ho ve střídavé péči. Pokud je jeho týden, jeho mami, babička ho nikdy nehlídá, vždy se tráví čas dle partnerova syna. Já už děti řešit moc nemusím, jen chci když jsou o víkendu doma u mě, alespoň jeden den být s nimi. Myslím si, že jsme spolu již takovou dobu, že náš vztah by se měl posunout. Nebo alespoň vidět společnou budoucnost. Snažím se o tom mluvit a hledat řešení. Partner je zřejmě smířený, že řešení není. Prý až budou děti všechny z domovů. Tedy tak za devět let. (to bude jeho synovi 18). A to si představuje, že půjdu do jeho domu. On svůj dům (žije tam jeho mami) opustit nechce. Postavil ho jeho tatí, který již nežije a to nemůže připustit, dům prodat. Tedy tvrdí. Já vím, tedy nyní v současnosti, že do malého městečka, do jeho domu nechci. Nebo takhle našla jsem řešení. Možná bych můj dům prodala a sestěhovala bych se s ním blízko jeho bydliště nebo do toho městečka, ale do společného domu, vybudovaného spolu. Nemám ani problém žít v domě s jeho mami. Ale chtěla bych vlastní společný dům. Protože jsem si zažila, když jsem u něj doma, má tendenci mi říkat, kolik vody si napustit do vany, abych nešlapala v bačkorách na koberec. Potřebuji mít v domácnosti něco svého. Přítel tvrdí, že na to nemáme peníze, protože on ten dům neprodá. Často se poslední dobou o tom hádáme, a i kolikrát se nedokážeme domluvit, kdo přijede za tím druhým. Pokud nemá týden přítel syna jezdí za mnou v úterý po práci a brzo ráno odjíždí, tedy jen na noc. Ostatní dny prý u mě být nemůže, tvrdí, protože potřebuje nářadí a materiál ze svého domu na výkon svého řemesla. Trápí mi tohle vše tak moc, že se nedokážu z našeho vztahu radovat. Jsem té povahy, že potřebuji plánovat a vědět, co bude. Už jsem se jednou kvůli tomu s ním rozešla. Přišel s prosíkem, že si to beze mě nedokáže představit a že jsem jeho životní láska. Je to zvláštní životní láska, se kterou nevidí společné žití? Pokud jsme společně a neřešíme tento problém, rozumíme si, smějeme se, baví nás to. Máme odlišné názory na některé věci z výchovy, bydlení, vkusu, ale to je normální. Pak naopak máme také hodně společného, humor, vztah k sexu, vzájemná přitažlivost je tam velká. Už si opravdu nevím rady, nejsem spokojená.

Jestli už teď sleduje, jak moc plýtváš vodou, nebude to lepší ve společném bydlení. Pro mě by byl moc vzdálený. Buď se dohodnout na vídacím vztahu a nesestěhovávat se, nebo do toho praštit a jít k sobě. Asi teda k němu. Ale nevidím to nadějně. Sex není všechno. Je jasný, že když máte víkendovy vztah, že je to vzrůšo. A odlišný názor na výchovu je docela problém, pokud má on malého syna. Abys nebyla poslední kolonu vozu tam u něj :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1063
23.12.19 19:22

Strejda to tak mel asi 20 let:-) A to jezdil z Prahy do Turnova. Kdyz pritelkyni deti vyrostli a jemu zemrela maminka s kterou zil, tak se pristehovala k nemu do baraku a v 60 se vzali. Neni to idealni, zalezi asi co chces, ale neni to nemozne. Myslim, ze ta predchozi generace to tak neresila, proste to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3312
23.12.19 19:50

Vybudovala jsi svůj dům, který máš ráda. Nikdy ho neprodávej kvůli žádnému chlapovi, protože by o dům přišly i Tvoje děti, což nechceš ( a co si budeme nalhávat, majetek si do hrobu nevezmeme a zůstane pro další generaci) Tento vztah bych vážně nebrala. Kamarád s výhodami. Nic víc vážného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
23.12.19 20:31

Svůj dum bych neprodavala, muzes tam v klidu bydlet i s dospělými detmi a jejich partnery treba. To by u něj neslo. Se poohledni nekde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
23.12.19 21:57

Nestehuj se k němu. Docela by mě zajímalo, kvůli čemu se on rozvedl, tipovala bych to na to jeho kolik vody smis spotřebovat apod. Svůj dům si rozhodně nech. Buď to nechej ve volném vztahu a nebo se poohledni jinde. S ním ve společném bydlení šťastná nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 04:58

Pokud tě miluje tak za svou „láskou“ by šel kamkoliv hlavně že by byl stebou,, dnes ty chlapy tu jako že lásku dávají hodně divně najevo bez tebe si život nedokáže představit si jeho láska ale podřídit se taky nedokáže,, ohlidni se někde jinde tohle nemá budoucnost akorát marnis čas,, už teď ti počítá kolik si spotřebovala vody :zed: boji se že neusestri jako sorry takové to typů chlapů sou vždy nejhorší by ses možná musela ptát jestli můžeš splachnout záchod :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
31301
24.12.19 05:16

Hlavně neprodávat barák kvůli chlapovi, který už ted určuje, kolik vody máš napustit do vany…

To by Ti děti pěkně poděkovaly…

Brát to jen jako nezávazný vztah anebo jít od toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68447
24.12.19 08:12
@Anonymní píše:
Pokud tě miluje tak za svou „láskou“ by šel kamkoliv hlavně že by byl stebou,, dnes ty chlapy tu jako že lásku dávají hodně divně najevo bez tebe si život nedokáže představit si jeho láska ale podřídit se taky nedokáže,, ohlidni se někde jinde tohle nemá budoucnost akorát marnis čas,, už teď ti počítá kolik si spotřebovala vody :zed: boji se že neusestri jako sorry takové to typů chlapů sou vždy nejhorší by ses možná musela ptát jestli můžeš splachnout záchod :zed:

POminu tu druhou část.. Ale ten začátek? Za svou láskou kamkoli… :roll: tak snad je dospělý čověk se závazky, zodpovědností k vlastnímu dítěti. Stejně tak ona. Takže naopak racionální uvažování je na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat