Partner mi s ničím nepomáhá

Anonymní
23.10.19 22:40

Není to ideální

Začnu. Děkuji za vyslechnutí. Mám přítele 7 let jsme spolu. Žijeme spolu už od doby co jsem byla student (příjem jen alimenty) potom jsem nastoupila do práce a teď nastoupila na mateřskou dovolenou. Jsem 36tt. Odjakživa to u nás v domácnosti bylo tak, že finance drží on. Já si vždy řeknu co potřebuju a to mám jinak si kupuju věci ze svých peněz. Přítel platí účty, nájem apod. vcelku všechno a po mě vlastně nechtěl platit nic. Platím svůj telefon a internet + drogerii a nějaké jídlo, ale většinu i teď platí přítel. No a já doma teda uklízím, vařím apod. a uvědomila jsem si, že mi vlastně s ničím moc nepomáhá. Občas něco, ale fakt málo. Když ho poprosim tak ne vzdy to udělá. Většinou přijde po týdnu domů (týden je na cestách) hodí si nohy na stůl, pustí televizi a co kde má v ruce tam nechá. Jde se koupat, svlékne se a hadry tam nechá. Neumyje si po sobě ani vanu nebo zaflakane umyvadlo. Vyprány a srovnány oblečení rozhází, ničeho si neváží že dělám. Když vařím, začíná mi vadit, že sedí, v ruce telefon, pohoda klídek a čeká až mu dám jídlo pod nos. Proč to ale píšu, já nevím zdali vůbec můžu něco říct, když nic neplatim, vlastně tu část vybírám na domácnosti, zdali to tak ten chlap bere? Mě totiž irituje, že když to neudělám, doma by byl bordel a to nesnesu. Jenže si už připadám spíš jako služebná. Když mu něco už řeknu, bere to jako buzeraci, že ani doma nemůže tohle a tohle… Já chápu, že po týdnu asi nemá náladu doma kmitat, ale mě by stačilo, třeba vzít si a uklidit, neříkám že by musel lítat a utírat prach každou sobotu :nevim:
Jinak asi vím, že to máme blbě zařízený, ale bohužel tohle vzniklo a drží se ho to. Byli jsme mladí a já až teď s nástupem na mateřskou zjistila, že to tak asi nepůjde ani finančně ani jinak s mimcem a jemu to asi vyhovuje nno :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
ontar
23.10.19 22:44

No a další plačka spustila svůj kňourací flašinet…tak se ženský nesestěhovávejte s chlapama, když máte ručičky dozadu…ženská má v domácnosti makat až se z ní bude kouřit…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 22:45

@ontar ty jsi asi hodně zakomplexovaný blb co 8)

• Citovat
  • Nahlásit
10108
23.10.19 22:47

Hele, je to těžký, když jezdí domů jen na víkend. Uklidit svoje věci by si mohl, ale určitě nedokáže za dva dny zasvinit byt, abys po něm musela kydat, ne? A to, že máš problém mu jednou týdně uvařit a ještě tě to obtěžuje, k tomu se nevyjadřuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar
23.10.19 22:49
@Anonymní píše:
@ontar ty jsi asi hodně zakomplexovaný blb co 8)

Možná…ale nejsem tak línej…

• Citovat
  • Nahlásit
3781
23.10.19 22:50
@Anonymní píše:
Začnu. Děkuji za vyslechnutí. Mám přítele 7 let jsme spolu. Žijeme spolu už od doby co jsem byla student (příjem jen alimenty) potom jsem nastoupila do práce a teď nastoupila na mateřskou dovolenou. Jsem 36tt. Odjakživa to u nás v domácnosti bylo tak, že finance drží on. Já si vždy řeknu co potřebuju a to mám jinak si kupuju věci ze svých peněz. Přítel platí účty, nájem apod. vcelku všechno a po mě vlastně nechtěl platit nic. Platím svůj telefon a internet + drogerii a nějaké jídlo, ale většinu i teď platí přítel. No a já doma teda uklízím, vařím apod. a uvědomila jsem si, že mi vlastně s ničím moc nepomáhá. Občas něco, ale fakt málo. Když ho poprosim tak ne vzdy to udělá. Většinou přijde po týdnu domů (týden je na cestách) hodí si nohy na stůl, pustí televizi a co kde má v ruce tam nechá. Jde se koupat, svlékne se a hadry tam nechá. Neumyje si po sobě ani vanu nebo zaflakane umyvadlo. Vyprány a srovnány oblečení rozhází, ničeho si neváží že dělám. Když vařím, začíná mi vadit, že sedí, v ruce telefon, pohoda klídek a čeká až mu dám jídlo pod nos. Proč to ale píšu, já nevím zdali vůbec můžu něco říct, když nic neplatim, vlastně tu část vybírám na domácnosti, zdali to tak ten chlap bere? Mě totiž irituje, že když to neudělám, doma by byl bordel a to nesnesu. Jenže si už připadám spíš jako služebná. Když mu něco už řeknu, bere to jako buzeraci, že ani doma nemůže tohle a tohle… Já chápu, že po týdnu asi nemá náladu doma kmitat, ale mě by stačilo, třeba vzít si a uklidit, neříkám že by musel lítat a utírat prach každou sobotu :nevim:
Jinak asi vím, že to máme blbě zařízený, ale bohužel tohle vzniklo a drží se ho to. Byli jsme mladí a já až teď s nástupem na mateřskou zjistila, že to tak asi nepůjde ani finančně ani jinak s mimcem a jemu to asi vyhovuje nno :nevim:

Vzdyt jsi v domacnosti co jako cekas? Tak jej posli na materskou kdyz se ti to nelibi a jdi do prace o co jde? To je des, zenska kdyz je tehotna, tak si mysli ze se z toho vsichni potentockuji a kdyz uz nevi co by, tak vyrukuji s tim ze chlap malo hladi brisko=ze se malo tesi na miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 22:54

@Aduš8 Nemám problém mu uvařit. Mě vadí, když jsme např. celý den nekde pryč, přijedeme domů a on chce udělat večeři. Fajn. Ale sedne si, vezme si do ruky mobil a kouká do něj. To mi vadí. Chápu, že jsem na mateřský a do práce už nechodím, ale i tak mi to přijde nefér. Když třeba dělám oběd a on venku uklízí dvůr nebo seká dřevo, to mi nevadí.
Jinak právě že docela dokáže. Já si uklidím linku, on si dělá kafe a nechá hrnek tam, kafe zase tam, cukr tam… A to se vším vlastně, s oblečením apod.
Jako mě je třeba blbý, když seká dřevo nejít, jdu ho aspoň rovnat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 22:56

No já doma normálně dělám. Ale vadí mi, že zbytečně. Chápu děti, ale nechápu, že si toho neváží dospělí chlap a vlastně kašle na to, že jsem to uklidila, vyprala, srovnala… však ona to udělá zas. Tak mi to prostě přijde.

• Citovat
  • Nahlásit
2756
23.10.19 22:57

Můj muž vydělává víc než já, přesto se do chodu domácnosti zapojuje. Je to i jeho domácnost, i on tu používá nádobí, i on potřebuje čisté prádlo,… Základní činnosti máme nějak rozdělené, ale není problém jeden druhého zastoupit. Nám to takto vyhovuje.
Někomu zas vyhovuje, když vaření, praní atd. udělá žena a muž se zapojuje jinak (dílna, zahrada, auto…). Ale i u tohoto modelu by mi vadilo, kdyby chlap byl prase, co za ním zůstává nepořádek. A cíleně ničit práci své ženy, to už je přes čáru. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
23.10.19 23:01
@Anonymní píše:
@Aduš8 Nemám problém mu uvařit. Mě vadí, když jsme např. celý den nekde pryč, přijedeme domů a on chce udělat večeři. Fajn. Ale sedne si, vezme si do ruky mobil a kouká do něj. To mi vadí. Chápu, že jsem na mateřský a do práce už nechodím, ale i tak mi to přijde nefér. Když třeba dělám oběd a on venku uklízí dvůr nebo seká dřevo, to mi nevadí.
Jinak právě že docela dokáže. Já si uklidím linku, on si dělá kafe a nechá hrnek tam, kafe zase tam, cukr tam… A to se vším vlastně, s oblečením apod.
Jako mě je třeba blbý, když seká dřevo nejít, jdu ho aspoň rovnat.

Neni to nefer. Nekdo tu veceri udelat musi a ty jsi zena a ta vetsinou varila uz i v jeskyni. Takze uvarit je tvoje prace, pokud to nekdy udela muz, tak si toho vaz a za odmenuj jej treba udelej masaz. Protoze udelal za tebe praci kapišto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60156
23.10.19 23:02
@ontar píše:
Možná…ale nejsem tak línej…

To bych chtěla vidět, jak se doma smekas :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
23.10.19 23:04
@Anonymní píše:
No já doma normálně dělám. Ale vadí mi, že zbytečně. Chápu děti, ale nechápu, že si toho neváží dospělí chlap a vlastně kašle na to, že jsem to uklidila, vyprala, srovnala… však ona to udělá zas. Tak mi to prostě přijde.

Vyprala to pracka. Pak jsi to prelozila a dala do skrine. Ku..a to je drina. Co jako ze ukidis, trochu rozsypanyho kafe z linky? 5 vterin prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
23.10.19 23:06

Myslim že řešíš blbosti. Chlapa nemáš celý tyden doma a vadí ti přes vikend něco po něm uklidit? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 23:10

@splendis docela jo. Protože si uklidím, on přijede a místo toho, aby jsme spolu trávili volný čas a mohli relaxovat zase jdu a uklízím po něm.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 23:11

@Komsomol hm.. si do ty jeskyně zalez sám/a

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat