Reklama

není to moc velký vývojový skok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14875 příspěvků 06.01.10 20:10
není to moc velký vývojový skok?

Ještě na štědrý den se Lukáš neuměl téměř plazit (většinou se houpal na kolínkách až přepadl dopředu a tím se posouval k hračkám, na které nedosáhl). Od té doby zvládl bravurně plazení, 2 dny už začal i lézt po čtyřech (po kolínkách), včera si sedl (ale ne z polohy na čtyrech-dolezl si k bedně s hračkami, o tu se zvedl a z této polohy si sedl, udělal to tak několikrát, dnes si sedl i z polohy na čtyrech) no a dnes se mi postavil u postýlky (na zemim, ne v postýlce). Jsem z toho v šoku, na mě je to moc rychlé a nevím, jestli to není příliš moc pokroků i pro Lukáše. Na druhou stranu si říkám, že kdyby na to připravený nebyl, tak to asi nedělá sám od sebe. :nevim: Mám ho nechat, nebo ho v nějakých aktivitách brzdit (třeba ho nenechat sedět, opět ho položit na bříško)?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 06.01.10 20:16

Můj Honzík zvládl lezení po čtyřech, první postavení a posazení během necelého týdne (byl o něco málo mladší, než tvůj syn). Brzdit ho nemělo smysl, když se mu zachtělo, stoupnul si. Když jsem ho dala na zem, stoupnul si hned znova.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.10 20:20

Určitě ho nebrzdi, kamarádka to udělala, protože v „chytré“ knížce psali, že lézt má až asi o měsíc pozdějc a skončila tak, že s malou musela chodit na masáže, protože měla ochablý svalstvo, jak jí téměř násilím držel jen v leže. Dítě začne dělat věci skutečně až tehdy, kdy je připravený. A naše starší dcera to měla podobně… 1.10. jí bylo 6 měsíců, 7.10. začala lézt, 11.10 se posadila a do konce října už stála u nábytku a úderem 7. měsíce chodila kolem nábytku, chodit sama začala v 10měsících, mladší dcera je o dva měsíce posunutá ale ve stejném tempu. Tak si to užívej a raduj se :-D

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 06.01.10 20:20

hele to neni poprve, co tady ctu podobny dotaz a neda mi to - mam pocit, ze by se tyhle diskuse mely jmenovat spis „hec, podivejte vsichni, jak mam sikovne dite“ :-)))

jasne, svaz ho do kozelce a dovoluj mu jen to, co ma v tabulkach

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.01.10 20:21

Je fajn že je Lukášek takový čiperka,bud za to ráda a bud jen a jen pyšná :potlesk:
Určitě ví sám nejlíp na co stačí a brzdit ho,by nemělo smysl,stejně by si všecko udělal po svém.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 06.01.10 20:22

Mrňousek mojí ségry taky tohle všechno zvládl během pár dní. Když je na to připravený, tak bych ho nechala. Ty mrňousci si to určují dost sami. Mě se Daneček teprve dneska začal plazit po kolínkách.

Kakika
Extra třída :D 14875 příspěvků 06.01.10 20:34

Pudli … :oops:
To víš, že pyšná jsem, ale tohle je moc rychle za sebou. Všude píší, že lezením po kolínkách si mimčo posiluje zádové svaly pro sezení a on lezl a hned na to si sedne? Mě to celkem vyděsilo, protože potíže se zády mám, tak nechci, aby jednou taky trpěl. Možná to vypadá jak vychloubání, když už tady podobné diskuze jsou, ale dneska celý den lítám a chytám, aby se neomlátil nebo nepřizabil, sbírám věci, schovávám kabely, protože to všechno přišlo tak rychle, že jsem ještě byt „nezajistila“. Navíc otevírá šuple s nádobím, jak se o něj chce stavět a pouští fretku do placu (rampluje s petličkou dokud se neotevře) a ta by ho mohla i pokousat, takže nemám čas brouzdat po diskuzích :-( Dneska jsem fakt hotová, zvlášť, když prostě v noci nespí v kuse, mrkla jsem jen na tvou diskuzi ohledně nočního spaní a doufala, že tam někdo dá „bezbolestný“ (bez plačtivý) návod a ono nic universálního asi neexistuje :think:

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 06.01.10 20:34

Jo, je sikovny :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 06.01.10 20:37

Hergot, to je šikula. Buď ráda, my to ještě neumíme ani teď :cry:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.01.10 20:38

Vojta se ve 4m otočil, v 5 na kolínkách, v 6lezl v 7 stál. nejsou to tak rychlé skoky, ale tehdy jsme byli párkrát na neurologii (malá hlavička) a dr. mi řekla, že ho mám nechat dělat všechno, co chce a mximálně motivovat do lezení, to je to na čem záleží.. (vojta pak v 8m tlačil jídlení židle před seboua naší peddr. se to zdálo moc, tahle mi právě řekla akorát hlídat úrazy a jinak nechat přirozeně..

tak si užívej, že je tak šikovný…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 06.01.10 20:44

ale s tou nepřipraveností ti to nezávidím, my jsme postupně náš byt přestavovali podle aktuálních potřeb a děláme to do teď (momentálně vláčko-herna).. to musí být fakt děs.. a chápu, že ti to přijde moc rychle, ale věŕ, že k lezení se vrátí, Vojta taky rychlil a nakonec lezl 7měsíců…
jinak dítě ten sed potřebuje, zase k psychickému vývoji, a kdyby na to neměl, neudělá to.. důležité je, aby občas lezl a to bude, neboj, nějak se pohybovat musí :D

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 06.01.10 21:42

Kakiko, u nás to bylo téměř stejné, jen tedy malý neseděl, bo to bylo příliš statické a plazení úplně přeskočil.
A opravdu, do důsledku není co závidět, kdyby si dal načas tak dva měsíce, vůbec bych se nezlobila. Taky jsem byla nepřipravena.

Nemá smysl mu bránit, to ani nejde, nedělala bys nic jiného. Co si ale vzpomínám, tím, že to vzal tak rychle na stoj nebyl úplně připraven a strašně padal, doslova jak hruška. S tím, jak padá třeba teď se to nedá srovnat, to tělíčko bylo ještě takové hadrové, neohrabané, i když nohy pevné. Takže jsem děkovala za koberec a všechny rohy oblepila. Tak hodně zdaru, no jo, teď už moc klidu nebude :roll:

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 06.01.10 22:04

Tak to buď ráda že je takhle šikovnej.Lukáš se nám už 2 měsíce plazí a na kolínka ani náhodouJediný co umí tak skoro sám vylézt po 3 schodech tam se mi i staví ale jakmile je na zemi tak se jen plazí tak tomu nerozumím. :nevim: :nevim:

Kakika
Extra třída :D 14875 příspěvků 06.01.10 22:05

to já mu nechtěla zatrhnout všechno, jen ten sed a stání, když jsem měla strach, aby si moc nedřel zádička. Ono už teď nedělám nic jiného, než ho pořád od něčeho odnáším. To ještě narychlo o víkendu musíme vymlátit a vyměnit popraskanou dlažbu v kuchyni (je to jen asi 1,2×1,2m, ale jsou tam 2 dlaždice, o které by se mohl pořezat a kam chtěl nejvíc dneska lézt, že? Jako největší zábavu dnes vymyslel máchat se v kočičí fontáně, to už jsem byla hotová, tak jsem ho pár minut nechala a pak šla komplet převléknout :lol: Koberce jinak máme taky všude, ale i tak si dnes dal pěkne do kebulky, když seděl a hrál si a po chvíli přepadl dozadu. Ve mě by se krve nedořezali, musím si zvyknout, bude toho teď víc. Takže pokaždé, když někde usedl, tak jsem přiběhla a šoupla za něj polštář. Prostě masakr. Už se těším na zítra, máme hodně lítání a odpolko první plavání, tak doufám, že bude natolik unavený, že to nebude tak přehánět.

Sammmy
Závislačka 4140 příspěvků 07.01.10 01:20

Kaki, malý je tedy šikula, ale určitě mu v ničem nebraň. Když mi sabule začala ve 3 měsících pérovat na nohách, sám ortoped řekl, že dítka si dělají, na co se cítí.
U malé jsem to měla jako Nataška. Sice brzo, ale všechno postupně - v 5ti seděla, v 6ti lezla, v 7mi stála, v 8mi samostatné krůčky a od 9ti měsíců lítá jako drak.
Ten rychlý přechod a vše najednou Ti tedy nezávidím a opravdu je třeba byt předělat tak, aby si neublížil. Tak přeji pevné nervy a co nejmíň úrazů :wink: .

Pudlo, tak nebuď tak nepřejícná a pochlub se taky :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >