Není to opruzenina

26.4.17 10:05

Není to opruzenina

Dobry den,

uz si nevim rady, dcerka (necele 4 mesice), ma uz mesic cerveny zadecek i predek, ale kuze je na omak hladka, neporusena. Nase pani doktorka vyloucila ekzem a postupne napsala Imazol, zinkove masti, ale nic zatim nepomohlo. Od narozeni byla v latkovych plenkach a vse bylo ok do doby, kdy jsem musela brat antibiotika, mam pocit, ze se to objevilo v teto dobe. Postupne jsem vyzkousela ruzne papirove pleny, vetram co to jde, z masti jsem zkousela Bepanthen, Rybilku, Weledu, Sebamed, Sudocrem Infadolan, konopnou mast, dale cerny caj, repik, na otirani mam perlan a vodu nebo prave ty caje..snad vsechno. Jsem presvedcena, ze to neni opruzenina, v prubehu dne se intenzita meni, rano to byva nejlepsi, postupem casu se to horsi. Mate nekdo zkusenost? Na kozni nas objednali az pristi tyden a ja uz jsem zoufala. Jo a zda se, ze dceru to prilis netrapi. Moc dekuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
26.4.17 10:12

@anjeliik Může to být i z mléka, pokud kojíš a jíš něco dráždivého (pepř, rajče, pomeranč…)

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
26.4.17 10:17

Koupila jsi ji po atb probiotika? Stolice může být dráždivá. V noci ji přebalujes?

• Citovat
  • Upravit
26.4.17 10:17

To uz me taky napadlo, kojim, ale doktorka rikala, ze by se ji to projevilo i jinde, nez jen v plenkove oblasti. Jim pomerne rozmanite, ale vynechavam citrusy, rajcata. Pepr vynecham..Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 10:21

Probiotika nebrala, mela jsem je jen ja. V noci se budi jednou, takze prebaluju po kojeni, ale vetsinou miva plinku suchou a ceka, az ji rozbalim a az pak cura. Myslite, ze by to mohlo byt stale po tech antibiotikach? Po temer 6 tydnech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
26.4.17 10:46

Mohu napsat jen to, že dcerka jednou měla plenkovou dermatitidu. Stalo se to na dovolené, řešili jsme to mastičkou podobnou pityolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 11:02

Také bych zkusila probiotika „prohnat“ i dcerunkou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12739
26.4.17 11:04

Mne to prijde jako podrazdeni. Kdysi jsem snedla nejaky orisky, co se ukazalo, ze uz maji ten nelepsi cas za sebou..Jak si pak trochu ublinkla pod dudlikem, dudlik byl od mlika, mela cervenou kuzi kolem pusy, presne ve tvaru toho dudliku. Kuze byla jen cervena, nic vic. A trosku to prave bylo pak znat i v plenkove oblasti. Jen kvuli te puse jsem vedela, ze je to z mlika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9783
26.4.17 11:27

Nejsem doktor, ale tady říkají a delaji :)
Větší velikost plen, kvůli „nepriplacnuti“na tělo.
Ne body, připlácne plenku na tělo..
Nechat mimco bez plen, jak jen to dlouho jde.
Neotírat tema „omývacíma papirama?“,pouze vodou, pokud to jde.
Hodně často měnit pleny.
Potřít mateřský mlékem a nechat zaschnout.
Ne, nebydlím v Africe :mrgreen:
Edit-zapomněla jsem dodat, že nejlepší, pokud tohle nepomůže, je jít k doktorovi.
Může to být reakce na Tvoje léky anebo nějaká plíseň, bakterie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24868
26.4.17 12:03

Mohla by to být kvasinka, zkuste koupit volně prodejnou mast Fungicidin, obsahuje nystatin asi jako jediná u nás volně prodejná. Tohle bylo to jediné, co u syna zabralo a že jsme toho taky vyzkoušeli plno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama