Není tu nějaký zdravotník? - Výsledky krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 13:48
Není tu nějaký zdravotník? Jde o výsledky krve

Dobrý den, není tu někdo zdravotník? Chtěla bych poradit s vysvětlením jedné hodnoty.
Děkuji

Reakce:
Reaskiller
Kelišová 6121 příspěvků 02.09.19 13:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, není tu někdo zdravotník? Chtěla bych poradit s vysvětlením jedné hodnoty.
Děkuji

Musis rict o co se zhruba jedna ;) ikdyz tu bude zdravotnik nebo lekar - nemusi to byt z jeho oboru..a kdyby sis nebyla jista tak si muzes vygooglit.. ;)

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 02.09.19 14:04

Google vi taky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 14:07

Ví, ale spíš mě zajímá takové to normál vysvětlení. Ne jen hodnoty.
Jde o hodnotu Sérum, plazma - zánět:
s C-reaktivní pro. IT : 9,9mg/l (0…3)
Děkuji

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 02.09.19 14:27
Z.jev
Závislačka 3390 příspěvků 02.09.19 14:33

CRP udává infekci v těle. 9,9 je lehce zvýšená hodnota, většinou odpovídá virové infekci

Reaskiller
Kelišová 6121 příspěvků 02.09.19 14:53
@Anonymní píše:
Ví, ale spíš mě zajímá takové to normál vysvětlení. Ne jen hodnoty.
Jde o hodnotu Sérum, plazma - zánět:
s C-reaktivní pro. IT : 9,9mg/l (0…3)
Děkuji

CRP je do 10 je v poradku :) ted jsem lezela v nemocnici, mela jsem 13 a doktor rikal, ze je to lehce zvysene.. zadna panika.. :)

Evkad
Kecalka 296 příspěvků 02.09.19 15:10
@Reaskiller píše:
CRP je do 10 je v poradku :) ted jsem lezela v nemocnici, mela jsem 13 a doktor rikal, ze je to lehce zvysene.. zadna panika.. :)

Jojo, když mi jednou za rok dělají krevní odběry včetně CRP, tak se při stejné hodnotě jen zeptali, jestli jsem nebyla nachlazená.
Mám zkušenost od dětské, že i hodnota 30 je „v pohodě“, pokud dítě nevykazuje projevy bakt. infekce. Myslím, že ta hodnota se pomalu posunuje výše, aby se zabránilo zbytečnému užívání ATB.

Reaskiller
Kelišová 6121 příspěvků 02.09.19 15:52

@Evkad Joooo.. ja mela predtim treba CRP na dvojce - to se doktori smali, ze na to, ze jsem Crohnar tak jsem naprosto bez zanetlivych projevu, jestli ho teda skutecne mam :mrgreen: ale 9,9 je fakt nic.. naprosta norma, tezkou hlavu bych si z toho nedelala :)

Kdyz mi diagnostikovali Crohna tak jsem CRP mela kolem 300 snad co si pamatuji a z toho se uz nevykecam, ze to „nic neni“ :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 16:28

Spíš mě zarazilo to rozmezí 0-3.. Jsem se právě dívala že jsem 2druhy testu, jeden má ten rozmězí 0-200 třeba a druhý zpusob 0-3, ale tomu právě nerozumím.. Mám to zvýrazněné jako zvýšená hodnota

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 16:29

Malé zvýšení CRP má predikční hodnotu pro výskyt kardiovaskulárních příhod u pacientů s koronárním srdečním onemocněním a stejně tak i u osob dosud zdravých. Ukazuje se, že má větší prognostický význam než hladina HDL a LDL. Uvádí se, že čím vyšší je hladina CRP, tím vyšší je riziko infarktu myokardu:

· nízké u osob s koncentrací CRP méně než 1,0 mg/l

· průměrné při koncentracích 1,0 - 3,0 mg/l

· vysoké u osob s koncentrací nad 3,0 mg/l
Nevím jestli to je tohle?

Reaskiller
Kelišová 6121 příspěvků 02.09.19 16:45
@Anonymní píše:
Malé zvýšení CRP má predikční hodnotu pro výskyt kardiovaskulárních příhod u pacientů s koronárním srdečním onemocněním a stejně tak i u osob dosud zdravých. Ukazuje se, že má větší prognostický význam než hladina HDL a LDL. Uvádí se, že čím vyšší je hladina CRP, tím vyšší je riziko infarktu myokardu:

vysoké u osob s koncentrací nad 3,0 mg/l
Nevím jestli to je tohle?

Mas potize se srdcem? Krevnim obehem a celkovym kardiovaskularnim systemem? Nemyslim..Kdyby to bylo neco s infarktem myokardu tak to urcite poznas nebo by Te lekari automaticky hospitalizovali a pozorovali jak o zivot :) takze klidek..

Lama Lama
Hvězda diskuse 54854 příspěvků 02.09.19 18:16
@Anonymní píše:

vysoké u osob s koncentrací nad 3,0 mg/l
Nevím jestli to je tohle?

Jo. Vyssi crp mají často obézní a kuřáci. Což by s výskytem kardiovask. Chorob taky korelovalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 11:33
@Reaskiller píše:
Mas potize se srdcem? Krevnim obehem a celkovym kardiovaskularnim systemem? Nemyslim..Kdyby to bylo neco s infarktem myokardu tak to urcite poznas nebo by Te lekari automaticky hospitalizovali a pozorovali jak o zivot :) takze klidek..

Ano odvezli me kvuli tlaku na hrudi a zrychleni srdce.

Váš příspěvek
Reklama