Reklama

Není v mých silách naučit dítě smrkat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 16.01.17 21:12
Není v mých silách naučit dítě smrkat

Ahoj, jsem zoufalá. Syn (skoro tři roky) je zase nemocný, zánět nosohltanu, zelená rýma. Přečetla jsem zde snad všechny rady, ale dosud se mi ho nepodařilo ani přimět k tomu, aby zkusil smrkat, natoť aby se to naučil. Teď má tak silnou rýmu, že mu to musím každou minutu utírat, jinak si to rozmaže po celém obličeji a oblečení a je mu to fuk. Takže celý den za ním lítám jako blázen. Jenže navíc mu ty hleny tečou zadem přímo do žaludku, takže několikrát denně lítá k umyvadlu a zvrací hleny ve velkém. Někdy to nestíhá, tak hází šavli přímo na zem. Snažím se mu vysvětlit, že když se vysmrká, bude mu líp a nebude zvracet, ale strašně řve, že prostě smrkat nebude. Taky kvůli tomu málo jí, protože nemůže dýchat. Několikrát denně odsávám odsávačkou na vysavač, ale zatím to nemá smysl, protože mu z toho nosu prostě teče jako z vodovodu. Co mám dělat??? Teď jdeme spát a vím, že v noci zase bude zvracet, už se mu navaluje teď a ani skoro nevečeřel.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Everyone
Ukecaná baba ;) 1734 příspěvků 16.01.17 21:15

POdložit hlavu, ideálně zvednout matraci (pod ní polštáře) do šikmé polohy.
Vynechat mléčné výrobky, hodně pít bylinkové čaje, nos prostřikovat mořskou vodou.
Nám na rýmu pomáhal Pamycon (kapky na předpis).
Jinak prostě často odsávat, dcera se naučila smrkat téměř ve letech, do té doby děs a hrůza..
Vydržet

Chumchalice
Kecalka 145 příspěvků 16.01.17 21:17

Jejda to je hruza :hug: chudacek maly. Nemuze spinkat v nejakem kresilku nebo zvysene poloze, at mu to aspon vyteka ven? :nevim:

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 16.01.17 21:20

Nakrájet cibuli, trošku jí pomačkat a dát k posteli na noc. polštář navíc. stříkat, stříkat a stříkat do nosu, klidně co půl hodiny.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 16.01.17 21:20

Jj, spi s podloženou hlavou, to by se jinak vubec nevyspal. Jenže pak se rozkašle a jde to ven. Už jsou to tři dny a vůbec se to nelepší. Prostě masivní nepřetržitá rýma. Mořskou vodu dávám, rozdíl nevidím, třikrát denně Nasivin. Pouštěla jsem mu i videa s dětma jak smrkají, předvádím to a prostě nic. Nechce troubit jako slon, zkoušet dělat bubliny, nic. Prý ho to bolí. Já myslím, že už ne, nebo ne tolik, nejhorší máme za sebou, to je prvních pár dní, spíš mi připadá hysterický.

Moise
Hvězda diskuse 35340 příspěvků 15 inzerátů 16.01.17 21:22

@bibi2233 moje dítě taky dlouho neumělo smrkat, ač jsme se ho to snažili naučit všemi možnými způsoby. Ač jinak je vcelku bystrá a chápavá, tak nic :mrgreen: Pak jsme to snad už i vzdali a pak po nějakém čase sama přišla, vzala si kapesník a vysmrkala se 8o Musela k tomu dozrát, aby věděla, co má vlastně dělat

Uživatel je onlineterien
Kelišová 7435 příspěvků 16.01.17 21:23

Jestli má zánět a zelenou rýmu, tak potřebuje antibiotikový kapky od doktorky. Jinak moje se naučila až kolem 4 let, do tý doby jsme odsávali.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 16.01.17 21:23

Zkusím tedy stříkat mořskou vodu častěji, třeba to zabere. Už fakt nevím.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 16.01.17 21:24

@terien Syn měl zelenou rýmu několikrát a doktorka mu nikdy žádný antibiotický kapky nepředepsala, prý to stačí tak jak to dělám. :nevim: Pokud se to nezlepší, tak zkusím na nich trvat.

Uživatel je onlineterien
Kelišová 7435 příspěvků 16.01.17 21:25
@bibi2233 píše:
@terien Syn měl zelenou rýmu několikrát a doktorka mu nikdy žádný antibiotický kapky nepředepsala, prý to stačí tak jak to dělám. :nevim: Pokud se to nezlepší, tak zkusím na nich trvat.

To nestačí. Navíc na klasický kapky si může vytvořit návyk. Zajdi rovnou na ORL.

peta81
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 16.01.17 21:26

Syn se obstojne naucil smrkat ve dvou letech, ted ve trech a neco smrka a troubi jak stary chlap :lol:
krome toho, ze jsme smrkali s muzem a on nas napodoboval, jsem mela malou pomucku. zboznuje uz dlouho dinosaury, takze dupnout a zatroubit jako ten veelky dinosaurus! a ted jako tyrannosaurus! jak dupnul, dal do toho vsechno a slo to :lol: takze si pomoz necim, co ma rad ;)

Moise
Hvězda diskuse 35340 příspěvků 15 inzerátů 16.01.17 21:26

@bibi2233 Pamycon

Uživatel je onlineterien
Kelišová 7435 příspěvků 16.01.17 21:28
@peta81 píše:
Syn se obstojne naucil smrkat ve dvou letech, ted ve trech a neco smrka a troubi jak stary chlap :lol:
krome toho, ze jsme smrkali s muzem a on nas napodoboval, jsem mela malou pomucku. zboznuje uz dlouho dinosaury, takze dupnout a zatroubit jako ten veelky dinosaurus! a ted jako tyrannosaurus! jak dupnul, dal do toho vsechno a slo to :lol: takze si pomoz necim, co ma rad ;)

My taky dělali stojky na řasách :roll: Smrkat uměla teda už v roce, ale nechtěla a smrkat nebude. Dnes je jí 5 a hrajeme jako že je někdo jiný a že to určitě neumí a ona nám pak chodí pyšně ukazovat nudle a má z toho děsnou srandu :roll:

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18112 příspěvků 16.01.17 21:28

Až mu bude líp, uč ho hrát na flétnu nosem - jakože zábava. Ideálně na dvě flétny najednou. Mohlo by to zabrat. Nebo sfoukávat svíčku nosem, ale ta flétna je účinnější.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 10 inzerátů 16.01.17 21:32

Díky moc za rady, zkusíme to. :hug: Snad něco zabere. Flétnu máme, tak uvidím, jestli se dá přesvědčit foukat do ní.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama