Nenormální vztah k jídlu a nedostatek vůle zhubnout

21.12.18 18:11

Nenormální vztah k jídlu a nedostatek vůle zhubnout

Dobrý předvánoční večer!
Vyložím hned, o co běží, i když název diskuze mluví jasně. Začnu čísly - 35 let, 160cm, 94kg. S váhou bojuji zhruba 10 let. Do 20 jsem byla štíhlá, měla jsem maximálně 50 kg, v nejhube ějším období 45. Pak jsem začala přibírat, před těhotenstvím v 27 jsem měla 70 kg. Po těhotenství takovou váhu, co mám dnes, nejvíc jsem měla letos na jaře 99 kg. :oops: Nejhorší je, že vím, že si to dělám sama. Skoro nepiju, max. litr denně a to se nutím. Ne vždy jsou to zdravé nápoje. Jím všechno. Nejím moc, z jídla v podstatě nemám požitek - přesto jím. Při pomyšlení na jídlo cítím odpor, vždycky se sama sebe ptám " Proč to žereš?„… s prominutím. Mám zdravotní problémy, dnes mi lékař řekl, že bych měla zhubnout a leccos by se vyřešilo. Má samozřejmě pravdu. Já ale nemůžu. Neumím to, nezvládnu to. Nevím, jak se do toho pustit a vydržet. V práci se stydím vytáhnout k obědu salát, protože si každý všimne a bude se ptát "Ty hubneš?“ Vím, že přijdou komentáře, pochybování, že to zas nezvládnu. Velmi mě to demotivuje ještě před začátkem. Jsem ze sebe znechucená, jsem nemocná a sžírá mě strašná sebelítost. Když čtu, jak někdo úspěšně zhubnul, zdá se to tak lehké a samozřejmé, ale není. Já nevím, co mám dělat, opravdu. A mrzí mě ta má neschopnost. Radu asi nikdo nemá, ale já to nemám komu říct - tady jsem anonymní a nemusím se stydět. Tak díky, pokud jste dočetli a budete třeba nějak komentovat. I negativně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.12.18 18:15

To je tedy zapeklity problem milacku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12921
21.12.18 18:15

Já tedy nepotřebuji tolik, měla jsem 177 cm a na to 72 kg, takže žádná tragédie, ale spokojená jsem se sebou nebyla. Taky bych se sama neodhodlala. Zaplatila jsem si výživového poradce na 3 měsíce. Člověku je líto to nedodržovat, když do toho ty peníze dal, mám nad sebou kontrolu, takže mě to donutí dodržovat stravu, je mi pak trapně, když kouká, co jsem jedla špatně a taky mě naučil co a jak správně jíst. Teď už mám 67,5 kg, zatím mám za sebou 1,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
21.12.18 18:16

Prostě se musíš jeden den rozhodnout a uskutečnit to. Kašli na diety a nasaď celoživotní zdravou stravu. Luštěniny, zelenina, pít jen vodu, nebo minerálky, ořechy, libové maso a vyhledat nutriční poradkyni, která tě bude podporovat a vézt… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
21.12.18 18:18

Kašli na přístup okolí. Já jsem v životě nepotkala nikoho, kdo by komentoval jídlo někoho jiného, když pomineme „vypadá to dobře.“ Jestli tě někdo bude kritizovat kvůli salátu, ať si poslouží. Chceš zhubnout, tak začni. Můžeš se motivovat tím, že i když je hubnutí dřina, za pár měsíců to máš za sebou. Ale při současném stavu věci budeš nespokojená trvale. A pokud cítíš, že je problém někde jinde (jsi snad první člověk, od kterého slyším, že přehnaně jí, ačkoli se mu jídlo hnusí), možná by stálo za to si popovídat s psychologem. Ale všechno jde, jen vydrž :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 18:19

Primárně bych asi přestala řešit,,co si mysli okolí. A když se zeptají, tak se usmej a řekni - ano, rada bych trochu zhubla. Však je to pravda. S tím pitím mam taky problém - řeším tak, ze všude nosím mineralku v petce a za ten den ji proste musím vypít. S jídlem neporadím, já jim naopak hrozne rada. Ale možná by nebylo od věci to zkonzultovat s odborníkem nebo aspoň Zadat do kalorickych tabulek na netu, ať vidíš, kolik reálně prijmes kalorií. Jo a dobrý je aktivní pes, protože s takovým se proste musíš hýbat a chodit ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8522
21.12.18 18:20

@SibyllaTrelawney Co zkusit výživového poradce? Někoho kdo tě bude motivovat? Na okolí a jejich poznámky se vykašli. Na fb je jeden člověk který se věnuje hubnutí, sestaví ti jídelníček na míru a po celou dobu hubnutí ti bude k dispozici, bude ti radit. Je to ověřený člověk a hodně lidem pomohl. Není to žádný šarlatán a opravdu tomu rozumí. Pokud bys měla zájem tak napiš sz, pošlu ti na něj kontakt :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6773

Když víš co děláš blbě tak to zvládneš změnit :palec: zkus se vyfotit ve spodním prádle a změřit a hurá do hubnutí. Jak uvidíš změny tak to půjde samo. Já zhubla jeden čas 15kilo, prostě jsem zacala lépe jíst. Všichni se mě taky pořád ptaly a i smály, ale až byly kila dole tak jim spadla brada a všichni mě moc chválili :palec: teď jsem přibrala už něco málo před těhotenstvím díky neúspěchům které ho předcházeli a teď v těhotenství, které bylo prakticky do půlky rizikové a měsíc jsem proležela na místě mám fakt hodně kilo nahoře. A blížím se k té blbé stovce a strašně mě to štve, ale vim, že pak to zase půjde dolů. Hrozně se těším až mě zase budou všichni chválit ;) to je fakt super motivace a ty fotky pak taky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@SibyllaTrelawney píše:
Dobrý předvánoční večer!
Vyložím hned, o co běží, i když název diskuze mluví jasně. Začnu čísly - 35 let, 160cm, 94kg. S váhou bojuji zhruba 10 let. Do 20 jsem byla štíhlá, měla jsem maximálně 50 kg, v nejhube ějším období 45. Pak jsem začala přibírat, před těhotenstvím v 27 jsem měla 70 kg. Po těhotenství takovou váhu, co mám dnes, nejvíc jsem měla letos na jaře 99 kg. :oops: Nejhorší je, že vím, že si to dělám sama. Skoro nepiju, max. litr denně a to se nutím. Ne vždy jsou to zdravé nápoje. Jím všechno. Nejím moc, z jídla v podstatě nemám požitek - přesto jím. Při pomyšlení na jídlo cítím odpor, vždycky se sama sebe ptám " Proč to žereš?„… s prominutím. Mám zdravotní problémy, dnes mi lékař řekl, že bych měla zhubnout a leccos by se vyřešilo. Má samozřejmě pravdu. Já ale nemůžu. Neumím to, nezvládnu to. Nevím, jak se do toho pustit a vydržet. V práci se stydím vytáhnout k obědu salát, protože si každý všimne a bude se ptát "Ty hubneš?“ Vím, že přijdou komentáře, pochybování, že to zas nezvládnu. Velmi mě to demotivuje ještě před začátkem. Jsem ze sebe znechucená, jsem nemocná a sžírá mě strašná sebelítost. Když čtu, jak někdo úspěšně zhubnul, zdá se to tak lehké a samozřejmé, ale není. Já nevím, co mám dělat, opravdu. A mrzí mě ta má neschopnost. Radu asi nikdo nemá, ale já to nemám komu říct - tady jsem anonymní a nemusím se stydět. Tak díky, pokud jste dočetli a budete třeba nějak komentovat. I negativně…

Zkus zacit hodne pit alkohol, s vahou to sice moc nepohne, ale budes to mnohem lip snaset.
Navic spousta chlapu nechce vychrtl;ou kozu nebo kravu, kterym se snazis priblizit. Spousta solventnich zazobanych bankeru ma ruzne uchylky, zkusila bych lovit v techto vodach nebo pres seznamku sugar daddy.
Ted mas k tomu vynikajici prilezitost, budou te zvat na vecirky, takze nebudes muset ten chlast platit. V Lidlu se da koupit pullitrovka rumu uz za 40 Kc, s tim prezijes v pohode jeden den a budes vysmata jak leco, bude ti jedno jestli mas pres metrak nebo jen 50 kg.

Bud sva a mej se rada jaka jses, vykasli se na ty debilky, kteri chteji abys zhubla.
make love not war. peace :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 18:26
@Lalelale píše:
(jsi snad první člověk, od kterého slyším, že přehnaně jí, ačkoli se mu jídlo hnusí)

Právě proto ten název diskuze. Já nejím přehnaně, právě že se necpu jako prase - naopak. Mé štíhlé kolegyně toho spořádají o dost víc než já. Asi jím blbě… nevhodné potraviny ( to stoprocentně); kolikrát ani nevečeřím - možná tak 2× v týdnu, když je manžel doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
21.12.18 18:27

@LucinkaPar už zase tahle pardubická nána trolí pid novým jménem? @admin ,udělejte s ní, prosím něco, to se nedá číst :zed:

Příspěvek upraven 21.12.18 v 18:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
21.12.18 18:28

Z vlastní zkušenosti musím říci, že Tvá diskuze je jako bych to psala já sama. Mám za sebou několik diet, jednu jsem si vymyslela sama - kdy jsem absolutně vyškrtla pečivo a během 3 měsíců šlo 15 kilo dolů. Bylo mi tehdy dobře, cítila jsem se motivovaná, až do momentu, kdy jsem zjistila, že mi to pečivo prostě šíleně chybí a nedokážu bez něj existovat.
Po 3 letech od této diety jsem měla nahoře 20 kilo a rozhodla se zapaltit si výživového pradce na 6 měsíců. I když jsem byla pod tím vedením a dodržovala jsem jídelníček a stravovacích chyb jsem udělal za celý půlrok asi 5, tak váha dolů prostě nešla tak jak by měla. Za celého půl roku jsem zhubla 7,5 kila a to i s přispěním dvoutýdenních sacharidových vln (kdy v podstatě člověk jí vejce, vejce, vejce, rýžový chleba, tvaroh a kuřecí maso).
Natolik mne to celé demotivovalo, že ač jsou to už 4 roky a já mezitím nabrala nejenom těch 7,5 kila, ale ještě další 7 kilo navrch a má váha je nyní přes 100 kilo při výšce 170 cm.
Minulé léto jsem začala navštěvovat fitko, kde jsem pracovala s trenírkou , ale bohužel se u mne objevil problém se srdečním tepem, který v podstatě vylučuje větší aerobní zátěž - takže hubnutí pohybem nehrozí.
Navíc mám jako máma těžce postiženého dítěte neustálý stres a prostě jídlo je má „jediná radost“. Jím ráda, i když ne mnoho - má dcerka jí více, i když ona vypadá, jako když jí všechno já sežeru.

Rezignovala jsem na hubnutí, i když si jsem vědoma toho že bych měla dát dolu 30 kilo.

To jen k tomu, že někoho dokáže udržet namotivovaného zaplacení si výživového poradce. U mne to fungovalo možná první 3 měsíce, kdy jsem věřila v to, že opravdu zhubnu. Pak už ani náhodou a dodnes jsem motivaci nenašla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 18:30
@LucinkaPar píše:
Zkus zacit hodne pit alkohol, s vahou to sice moc nepohne, ale budes to mnohem lip snaset.
Navic spousta chlapu nechce vychrtl;ou kozu nebo kravu, kterym se snazis priblizit. Spousta solventnich zazobanych bankeru ma ruzne uchylky, zkusila bych lovit v techto vodach nebo pres seznamku sugar daddy.
Ted mas k tomu vynikajici prilezitost, budou te zvat na vecirky, takze nebudes muset ten chlast platit. V Lidlu se da koupit pullitrovka rumu uz za 40 Kc, s tim prezijes v pohode jeden den a budes vysmata jak leco, bude ti jedno jestli mas pres metrak nebo jen 50 kg.Bud sva a mej se rada jaka jses, vykasli se na ty debilky, kteri chteji abys zhubla.
make love not war. peace :potlesk: :potlesk:

Rady nad zlato. Zhubnout chci já, lidem kolem me je to jedno. A chlapa nepotřebuju. A být vychrtlá taky ne. Chci být zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.18 18:33
@Aduš8 píše:
@LucinkaPar už zase tahle pardubická nána trolí pid novým jménem? @admin ,udělejte s ní, prosím něco, to se nedá číst :zed:Příspěvek upraven 21.12.18 v 18:29

Jen ji tu nech, aspoň se ve svém zoufalství chvíli zasměju. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15124
21.12.18 18:34

Kašli na okolí co si kdo myslí. Zdravý oběd nemusí být nutně jenom salát… To pití je problém, chce to aspoň 2l vody denně ne žádné sladké limonády. Osobně bych se svěřila do rukou odborníkům, jak se sestavením jídelníčku tak s nějakým cvičením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama