Neobvyklé konspirační/eko/bio/a tak dál názory a vliv na život

926
2.6.20 16:14

Neobvyklé konspirační/eko/bio/a tak dál názory a vliv na život.

Zajímalo by mě, kdo se setkal s jakými/ nebo sám má nějaké méně obvyklé názory, nebo chování na to, co je kolem nás. Rád to proberu s nadsázkou, humorem, ironií i seriózně.
Moje vidění světa je: I když tomu nevěřím, neznamená to, že to tak není. (Nebo také to, že jsem paranoidní, neznamená, že mě nesledují).

V mém okolí se to týká především žen, které věří různým věcem, a přizpůsobují tomu svoje chování, které ale většinou tu danou věc vůbec neřeší.

Jedna moje kamarádka věří - že veškerá nepřevařená voda obsahuje bakterie, které škodí lidskému organismu, a proto pije jen převařenou vodu. Nepije vodu z kohoutku, nepije balenou ani jinou.
Taky věří, že ze všech plastů se do jídla, i do ovzduší uvolňuje spousta mikroplastů, které také poškozují organismus, takže v maximální míře se v domácnosti i při styku s jídlem vyhýbá všem plastům.
Jiná kamarádka zase nepoužívá mikrovlnku, protože věří, že kromě ohřátí jídlo mění i molekulární strukturu, a škodí organismu.
Další léčí sebe i dítě jen homeopatikama, které „zabírají“ (narozdíl od léků) během jednoho až dvou dní. Ale to, že má dítě nemocné zhruba 10× za školní rok, to jí divné nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

768
2.6.20 16:15

Všichni jsou blázni, akorát já jsem letadlo. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
2.6.20 16:19

Plno lidí věři na horoskopy, tady v diskuzích kolikrát zazní dotaz typu „a jaké je znamení“.

Mít pocit, že poloha obrovského šutru miliony kilometrů daleko v den mého narození určuje co jsem zač… to už spíš ty mikroplasty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
2.6.20 16:33

Jé, to je téma pro mě. Já jsem konspirační teoretik. :D Věřím, že existují veeelmi mocní a bohatí lidé, kteří chtějí absolutní kontrolu nad lidmi a zredukovat počet lidí na planetě o několik možná až miliard.
A taky mám pocit, že se kolem koronaviru dělá nějak moc haló, když si vezmete počet obyvatel jakéhokoliv státu (většinou několik desítek, někde stovek milionů) a počet nemocných (několik (desítek) tisíc) v tom kterém státě. Není to jen chřipka, ale ani super zabijácký virus, kvůli kterému se musí (možná záměrně) zpomalit, ne¨li zničit ekonomika států.
A poslední konspiračka- o tom viru se zatím nic moc neví, ale už píší s jistotou v médiích názor a lidé to přebírají, že na podzim tu koronavirus bude znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9178
2.6.20 16:35

@riccius Me jenom pobavila posledni veta - nevim, jestli a kolik mas deti, ale 10krat za rok marodit je zejmena u tech skolkovych lepsi prumer :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9178
2.6.20 16:38

Existence mikroplastu je fakt, ale skodlivost asi nelze nijak prokazat, protoze neexistuje spolehliva negativni kontrola, jsou vsudypritomne. Tim, ze nebudu pouzivat plastove veci, se jim nevyhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.6.20 16:39
@Hobitka píše:
@riccius Me jenom pobavila posledni veta - nevim, jestli a kolik mas deti, ale 10krat za rok marodit je zejmena u tech skolkovych lepsi prumer :mrgreen:.

Já mám děti 10 a 12 let a marodí max 2× za rok. Ona má jedno 12 leté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
2.6.20 16:44

Asi to nepatří do skupiny eko nebo bio, ale spíš ezo…
Moje kolegyně věří na „posílání energie“ tj. např. jinému člověku, který to podle ní potřebuje, posílá skrze své myšlenky pozitivní energii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.6.20 16:44
@Dana066 píše:
Jé, to je téma pro mě. Já jsem konspirační teoretik. :D Věřím, že existují veeelmi mocní a bohatí lidé, kteří chtějí absolutní kontrolu nad lidmi a zredukovat počet lidí na planetě o několik možná až miliard.
A taky mám pocit, že se kolem koronaviru dělá nějak moc haló, když si vezmete počet obyvatel jakéhokoliv státu (většinou několik desítek, někde stovek milionů) a počet nemocných (několik (desítek) tisíc) v tom kterém státě. Není to jen chřipka, ale ani super zabijácký virus, kvůli kterému se musí (možná záměrně) zpomalit, ne¨li zničit ekonomika států.
A poslední konspiračka- o tom viru se zatím nic moc neví, ale už píší s jistotou v médiích názor a lidé to přebírají, že na podzim tu koronavirus bude znova.

Taky věřím, že na světě existuje „elita“, která o lecčems rozhoduje, ale že by v jejich zájmu bylo zredukování počtu lidí mi smysl nedává, když by to pro ně znamenalo také obrovské zchudnutí. Jen proto, aby se zničila střední třída a všichni byli chudí? Přitom střední třída tvoří stabilitu jakéhokoli systému. A co by jim přinášela absolutní kontrola? Vždyť neabsolutní kontrolu již mají?

Co se týká druhé vlny - tak se vychází z historických reálií - tedy španělské a jiné chřipky a morových ran.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
2.6.20 16:46
@riccius píše:
Taky věřím, že na světě existuje „elita“, která o lecčems rozhoduje, ale že by v jejich zájmu bylo zredukování počtu lidí mi smysl nedává, když by to pro ně znamenalo také obrovské zchudnutí. Jen proto, aby se zničila střední třída a všichni byli chudí? Přitom střední třída tvoří stabilitu jakéhokoli systému. A co by jim přinášela absolutní kontrola? Vždyť neabsolutní kontrolu již mají?

Jestli znáš rčení - každá moc korumpuje a absolutní moc je ještě zábavnější. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.6.20 16:48
@Dana066 píše:
A poslední konspiračka- o tom viru se zatím nic moc neví, ale už píší s jistotou v médiích názor a lidé to přebírají, že na podzim tu koronavirus bude znova.

A ještě se zeptám - a přizpůsobuješ tomu nějak svůj život? Děláš si zásoby, stavíš bunkr, žiješ tak, jako by den měl být ten poslední,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
2.6.20 16:51
@riccius píše:
Taky věřím, že na světě existuje „elita“, která o lecčems rozhoduje, ale že by v jejich zájmu bylo zredukování počtu lidí mi smysl nedává, když by to pro ně znamenalo také obrovské zchudnutí. Jen proto, aby se zničila střední třída a všichni byli chudí? Přitom střední třída tvoří stabilitu jakéhokoli systému. A co by jim přinášela absolutní kontrola? Vždyť neabsolutní kontrolu již mají?Co se týká druhé vlny - tak se vychází z historických reálií - tedy španělské a jiné chřipky a morových ran.

Tak tady bych měla odpověď (není z mé hlavy) - zredukování počtu lidí by mělo mít pozitivní vliv na stav planety. Pro ty mega bohaté, by event. schudnutí až tolik neznamenalo tj. nepocítili by to. Ale zlepšením klimatu a přerozdělení zbývajících zdrojů (voda) mezi tuto elitní skupinu, by zajistili budoucnost pro své děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
2.6.20 16:55
@Špageta píše:
Tak tady bych měla odpověď (není z mé hlavy) - zredukování počtu lidí by mělo mít pozitivní vliv na stav planety. Pro ty mega bohaté, by event. schudnutí až tolik neznamenalo tj. nepocítili by to. Ale zlepšením klimatu a přerozdělení zbývajících zdrojů (voda) mezi tuto elitní skupinu, by zajistili budoucnost pro své děti.

Pořád mi to nedává smysl. - Vždyť tím zredukováním by naopak riskovali zničení celé planety, vypuknutí válek a anarchie. Tito bohatí lidé budou mít přístup ke všemu, ať bude na světě sebevíc lidí, je to tak? A že by jim šlo o zlepšení klimatu a zdravější Zemi pro „vyvolené“ potomky? Racionálně uvažující boháč ví, že si ty dobré podmínky koupí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
2.6.20 17:01
@riccius píše:
Pořád mi to nedává smysl. - Vždyť tím zredukováním by naopak riskovali zničení celé planety, vypuknutí válek a anarchie. Tito bohatí lidé budou mít přístup ke všemu, ať bude na světě sebevíc lidí, je to tak? A že by jim šlo o zlepšení klimatu a zdravější Zemi pro „vyvolené“ potomky? Racionálně uvažující boháč ví, že si ty dobré podmínky koupí.

Asi ano… ledaže by i mezi boháči byla potřeba čistka a redukce…
Nebo že by i event. války byly pro ně výhodné… Jak? Nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10020
2.6.20 17:05
@Špageta píše:
Asi to nepatří do skupiny eko nebo bio, ale spíš ezo…
Moje kolegyně věří na „posílání energie“ tj. např. jinému člověku, který to podle ní potřebuje, posílá skrze své myšlenky pozitivní energii…

Phoebe Buffeyova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama