Neobvyklé zpoždění, negativní test, rok po mimoděložním

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
3.1.22 13:28

Neobvyklé zpoždění, negativní test, rok po mimoděložním

Milé ženy, velmi často na tomto webu hledám odpovědi a teď přišel čas i na mou vlastní otázku.

Na jaře jsem prodělala mimoděložní těhotenství. Byl to strašný šok a zároveň i trauma. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco podobného stane. V rodině všichni zdraví, mám stálého partnera, nikdy jsem neměla žádné zdravotní potíže gynekologického rázu… zůstal mi jeden vejcovod a obrovský brouk v hlavě.

O mimčo jsme se začali znovu „snažit“ (spíše jsme tomu nechávali volný průběh bez měření teplot, sledování ovulace atp.) před pár měsíci. Nechtěla jsem se totiž dostat do situace (ve které jsem teď), že se každé ráno budím s myšlenkou, jestli už a nebo co se to zas děje…
Bohužel díky tomu, že mám v hlavě blok z toho, že mám už pouze jeden vejcovod a manžel o miminko také moc stojí, nebyl styk až tak četný, přesto se něco dělo :).

V tomto cyklu je však všechno nějak zvláštní. Osmnáctý den cyklu jsem začala špinit a poté lehce (jen tak růžově) ještě další dva dny. Špinění nedoprovázela žádná bolest, nic. V tomto měsíci jsem měla obecně větší stres, hlavně v práci - velmi nepříjemná kolegyně. Proto jsem si říkala, může to být stresem, ale samozřejmě mě hned nahlodalo uhnizďování…

Menstruaci jsem měla dostat 27 den cca (od operace byla po 28,24,24,27,27,29,28,26 a 27 dnech - před operací absolutně ukázkově přesná). Nyní mám pětidenní zpoždění (33 den po menstruaci). Zpoždění naposled bylo právě při tom mimoděložním, jinak nikdy.

Testy jsou negativní, prsa začaly bolet předevčírem a jinak bolesti břicha nejspíš nic - nadýmání mě trápí celý týden, ale přičítám to Vánocům.

Nechci plašit, hned volat paní doktroce, ale jsem šílená strachy, že se zas děje nějaký průšvih. :,(

Dnes ráno jsem si v zoufalství změřila BT pod jazykem - 36,3°a to mě dorazilo úplně, protože vím, že má být v těhotenství vyšší.

Vy máte spousty zkušeností. Vlastně ani pořádně nevím, zda mi můžete nějak pomoci, ale myslíte si, že je aspoň sebemenší šance, že čekáme miminko?

Děkuji za všechny Vaše příspěvky a odpovědi… budu vděčná.
Krásný nový rok všem!
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
572
3.1.22 13:58

Šance je vždycky. V bazální teplotě se ale vůbec nevyznám :think:.
Nezbývá ti, než počkat pár dní. Mohla jsi mít ovulaci později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 09:00

Ahoj moni,

na Tvou otázku bohužel neumím odpovědět, asi bych s prohlídkou u lékaře ještě počkala. Někde jsem četla, že při uhnízdění může teplota klesnout a pak se zase zvýšit, takže pokud nesleduješ dlouhodobě, tak se nedá říct, jestli jde právě o tento pokles. Ale nejsem žádný odborník přes měření bazální teploty.

Nicméně Ti chci napsat, že Ti naprosto rozumím a přesně vím, co prožíváš. Loni na Vánoce mě potkalo úplně to samé… Byl to hrozný šok a vůbec jsem to nečekala. Navíc to bylo moje 1. těhotenství. Samozřejmě jsem o riziku mimoděložního těhu věděla, ale člověk si to předem vůbec nepřipouštěl, že by se mu mohlo něco takového stát. Ani v mém okolí nikoho takového neznám, v rodině jsou po této stránce všichni zdraví.

Je to rok a já s tím ještě nejsem úplně srovnaná. Dost mi to vzalo sebedůvěru. A bojím se, aby se situace neopakovala, protože by mi už pak vejcovod nezbyl žádný.. Takže chápu Tvé obavy. Nicméně věřím, že se nám to s manželem povede a budeme rodina. Můžu se zeptat, dělali Ti nějaké další vyšetření toho druhého vejcovodu? Kdyby sis někdy chtěla popovídat, klidně napiš. Pa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat